Yunoshi starsha vazrast (b.2005-06):
« Sofia (stolitsa) - Mezhduoblastna grupa 2023/24

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 |
        | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |

                           Current matches:

17 April 2024, Wednesday, 13:00 EEST / Round 22:
OFK Kostenets (gr.Kostenets) - Slivn.geroy (Slivnitsa)     - awd 
17 April 2024, Wednesday, 14:00 EEST / Round 22:
Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Balkan 1929 (Botevgrad)     - 
AFR (Sofia) - Sportist 2009 (Svoge)                        - 
17 April 2024, Wednesday, 17:00 EEST / Round 22:
Orlovets 2015 (Kokalyane) - Sokol (kv.Benkovski, Sofia)    - 
Sofia sport (Sofia) - Pobeda 1945 (Sofia)                  - 
Rilski sportist 2011 (Samokov) - OFK Sofia 1992 (Sofia)    - 
20 April 2024, Saturday, 11:00 EEST / Round 23:
Pobeda 1945 (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia)         - 
20 April 2024, Saturday, 17:00 EEST / Round 23:
OFK Sofia 1992 (Sofia) - AFR (Sofia)                       - 
Sportist 2009 (Svoge) - Sofia sport (Sofia)                - 
Sokol (kv.Benkovski, Sofia) - OFK Kostenets (Kostenets)    - awd 
21 April 2024, Sunday, 11:00 EEST / Round 23:
Balkan 1929 (Botevgrad) - Orlovets 2015 (Kokalyane)        - 
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Ferion (Kubratovo)          - 

                           Standings:                    

                                        M    W   D   L    GD      P

1. Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 19 18 1 0 82:7 55 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2. Pobeda 1945 (Sofia) 17 16 1 0 92:9 49 3. Rilski sportist 2011 (Samokov) 18 12 1 5 52:27 37 4. Slivnishki geroy (Slivnitsa) 19 11 2 6 45:23 35 5. Balkan 1929 (Botevgrad) 17 11 0 6 60:30 33 6. Sportist 2009 (Svoge) 18 10 0 8 46:28 30 7. Akademia za futbolno razvitie (Sf) 18 9 1 8 55:34 28 8. Sofia sport (Sofia) 18 6 5 7 35:58 23 9. OFK Sofia 1992 (Sofia) 19 7 1 11 41:43 22 10. Ferion (Kubratovo) 20 6 1 13 33:53 19 11. Orlovets 2015 (Kokalyane) 18 2 1 15 14:81 7 12. Sokol (kv.Benkovski, Sofia) 20 1 3 16 7:101 6 13. OFK Kostenets (gr.Kostenets) 19 2 1 16 20:88 7 [*] Removed
Notes - Akademia za futbolno razvitie (Sofia) plays its home games at the Natsionalna futbolna baza in kv.Boyana, Sofia unless noted otherwise. - Balkan 1929 (Botevgrad) plays its home games at the "Gerena" field in Botevgrad unless noted otherwise. - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) plays its home games at the "Lokomotiv" st. in Sofia unless noted otherwise. - Orlovets 2015 (Kokalyane) plays its home games in Kokalyane unless noted otherwise. - OFK Kostenets (gr.Kostenets) plays its home games at the "Benkovski" st. in Kostenets unless noted otherwise. - OFK Sofia 1992 (Sofia) plays its home games in kv.Trebich, Sofia unless noted otherwise. - Pobeda 1945 (Sofia) plays its home games at the "Lokomotiv" st. in Sofia unless noted otherwise. - Rilski sportist 2011 (Samokov) plays its home games at the "Iskar" st. in Samokov unless noted otherwise. - Slivnishki geroy (Slivnitsa) plays its home games at the "57-o uchilishte" st. in Sofia unless noted otherwise. - Sokol (kv.Benkovski, Sofia) plays its home games in kv.Benkovski, Sofia unless noted otherwise. - Sofia sport (Sofia) plays its home games at the "Winbet arena" /VSU "Lyuben Karavelov"/ st. in kv.Suhodol, Sofia unless noted otherwise. - Sportist 2009 (Svoge) plays its home games at the Gradski stadion in Svoge unless noted otherwise. - Ferion (Kubratovo) plays its home games in Kubratovo unless noted otherwise. - At the winter break OFK Kostenets (gr.Kostenets) withdraws. Its results still count and its opponents until the end of the season are awarded 3:0 wins. Round 1 26 August 2023, Saturday, 11:00 EEST: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - AFR (Sofia) 4:0 26 August 2023, Saturday, 17:00 EEST: Ferion (Kubratovo) - Sportist 2009 (Svoge) 2:3 27 August 2023, Sunday, 17:00 EEST: Orlovets 2015 (Kokalyane) - Rilski sportist 2011 (Sam) 0:6 OFK Kostenets (gr.Kostenets) - OFK Sofia 1992 (Sofia) 4:1 Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Pobeda 1945 (Sofia) postponed Sokol (kv.Benkovski, Sofia) - Balkan 1929 (Botevgrad) 0:2 7 September 2023, Thursday, 13:00 EEST: Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Pobeda 1945 (Sofia) 0:1 Sofia sport (Sofia) bye Round 2 2 September 2023, Saturday, 12:30 EEST: Pobeda 1945 (Sofia) - Sokol (kv.Benkovski, Sofia) 16:0 2 September 2023, Saturday, 15:00 EEST: Sofia sport (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 0:6 2 September 2023, Saturday, 17:00 EEST: OFK Sofia 1992 (Sofia) - Ferion (Kubratovo) 3:0 awd AFR (Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane) 8:1 3 September 2023, Sunday, 11:00 EEST: Sportist 2009 (Svoge) - Slivnishki geroy (Slivnitsa) 1:2 3 September 2023, Sunday, 17:00 EEST: Rilski sportist 2011 (Sam) - OFK Kostenets (Kostenets) 11:1 Balkan 1929 (Botevgrad) bye Round 1 - postponed match 7 September 2023, Thursday, 13:00 EEST: Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Pobeda 1945 (Sofia) 0:1 Round 3 8 September 2023, Friday, 17:00 EEST: Ferion (Kubratovo) - Rilski sportist 2011 (Samokov) 0:2 9 September 2023, Saturday, 14:00 EEST: Orlovets 2015 (Kokalyane) - Sofia sport (Sofia) 2:3 9 September 2023, Saturday, 17:00 EEST: Sokol (kv.Benkovski, Sofia) - Sportist 2009 (Svoge) 0:5 10 September 2023, Sunday, 09:00 EEST: Slivnishki geroy (Slivnitsa) - OFK Sofia 1992 (Sofia) 3:0 10 September 2023, Sunday, 14:00 EEST: Balkan 1929 (Botevgrad) - Pobeda 1945 (Sofia) 1:2 10 September 2023, Sunday, 17:00 EEST: OFK Kostenets (gr.Kostenets) - AFR (Sofia) 2:5 Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) bye Round 4 15 September 2023, Friday, 17:00 EEST: Sportist 2009 (Svoge) - Balkan 1929 (Botevgrad) 3:4 16 September 2023, Saturday, 13:00 EEST: Sofia sport (Sofia) - OFK Kostenets (gr.Kostenets) 5:5 16 September 2023, Saturday, 15:00 EEST: Lokomotiv Sf 1929 (Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane) 7:0 16 September 2023, Saturday, 19:30 EEST: Akademia za futbolno razvitie (Sf) - Ferion (Kubratovo) 2:1 17 September 2023, Sunday, 10:00 EEST: OFK Sofia 1992 (Sofia) - Sokol (kv.Benkovski, Sofia) 4:0 17 September 2023, Sunday, 17:00 EEST: Rilski sportist 2011 (Sam) - Slivn.geroy (Slivnitsa) postponed 11 October 2023, Wednesday, 16:00 EEST: Rilski sportist 2011 (Sam) - Slivn.geroy (Slivnitsa) 1:1 Pobeda 1945 (Sofia) bye Round 5 23 September 2023, Saturday, 11:00 EEST: OFK Kostenets (Kostenets) - Lokomotiv Sf 1929 (Sofia) 0:8 Balkan 1929 (Botevgrad) - OFK Sofia 1992 (Sofia) postponed 23 September 2023, Saturday, 17:00 EEST: Sokol (kv.Benkovski, Sofia) - Rilski sportist 2011 (Sam) 0:4 24 September 2023, Sunday, 17:00 EEST: Slivnishki geroy (Slivnitsa) - AFR (Sofia) 1:0 Pobeda 1945 (Sofia) - Sportist 2009 (Svoge) 2:0 26 September 2023, Tuesday, 18:00 EEST: Ferion (Kubratovo) - Sofia sport (Sofia) 1:1 11 October 2023, Wednesday, 15:00 EEST: Balkan 1929 (Botevgrad) - OFK Sofia 1992 (Sofia) 5:4 Orlovets 2015 (Kokalyane) bye Round 6 29 September 2023, Friday, 13:00 EEST: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Ferion (Kubratovo) 4:1 30 September 2023, Saturday, 16:00 EEST: OFK Sofia 1992 (Sofia) - Pobeda 1945 (Sofia) 0:3 Orlovets 2015 (Kokalyane) - OFK Kostenets (Kostenets) 3:1 30 September 2023, Saturday, 17:00 EEST: AFR (Sofia) - Sokol (kv.Benkovski, Sofia) 10:0 1 October 2023, Sunday, 16:00 EEST: Rilski sportist 2011 (Sam) - Balkan 1929 (Botevgrad) 0:6 2 October 2023, Monday, 16:00 EEST: Sofia sport (Sofia) - Slivnishki geroy (Slivnitsa) 1:2 Sportist 2009 (Svoge) bye Round 5 - postponed match 11 October 2023, Wednesday, 15:00 EEST: Balkan 1929 (Botevgrad) - OFK Sofia 1992 (Sofia) 5:4 Round 7 7 October 2023, Saturday, 11:30 EEST: Sokol (kv.Benkovski, Sofia) - Sofia sport (Sofia) 1:1 7 October 2023, Saturday, 16:00 EEST: Ferion (Kubratovo) - Orlovets 2015 (Kokalyane) 3:0 Sportist 2009 (Svoge) - OFK Sofia 1992 (Sofia) 3:1 8 October 2023, Sunday, 11:00 EEST: Balkan 1929 (Botevgrad) - AFR (Sofia) 3:1 8 October 2023, Sunday, 16:00 EEST: Slivn.geroy (Slivnitsa) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 0:1 Pobeda 1945 (Sofia) - Rilski sportist 2011 (Samokov) 4:1 OFK Kostenets (gr.Kostenets) bye Round 4 - postponed match 11 October 2023, Wednesday, 16:00 EEST: Rilski sportist 2011 (Sam) - Slivn.geroy (Slivnitsa) 1:1 Round 8 14 October 2023, Saturday, 11:00 EEST: OFK Kostenets (gr.Kostenets) - Ferion (Kubratovo) 2:7 14 October 2023, Saturday, 15:00 EEST: Lokomotiv Sf 1929 (Sofia) - Sokol (kv.Benkovski, Sofia) 12:0 14 October 2023, Saturday, 16:00 EEST: Orlovets 2015 (Kokalyane) - Slivn.geroy (Slivnitsa) postponed 15 October 2023, Sunday, 11:00 EEST: Sofia sport (Sofia) - Balkan 1929 (Botevgrad) 3:2 15 October 2023, Sunday, 16:00 EEST: Rilski sportist 2011 (Samokov) - Sportist 2009 (Svoge) 2:0 15 October 2023, Sunday, 17:00 EEST: AFR (Sofia) - Pobeda 1945 (Sofia) 1:5 1 November 2023, Wednesday, 15:00 EET: Orlovets 2015 (Kokalyane) - Slivn.geroy (Slivnitsa) 0:8 OFK Sofia 1992 (Sofia) bye Round 9 21 October 2023, Saturday, 11:00 EEST: Balkan 1929 (Botevgrad) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 3:5 21 October 2023, Saturday, 13:00 EEST: Pobeda 1945 (Sofia) - Sofia sport (Sofia) 10:0 21 October 2023, Saturday, 16:00 EEST: Slivn.geroy (Slivnitsa) - OFK Kostenets (gr.Kostenets) postponed Sokol (kv.Benkovski, Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane) 0:0 OFK Sofia 1992 (Sofia) - Rilski sportist 2011 (Samokov) 1:2 22 October 2023, Sunday, 16:00 EEST: Sportist 2009 (Svoge) - AFR (Sofia) 3:2 8 November 2023, Wednesday, 15:00 EET: Slivn.geroy (Slivnitsa) - OFK Kostenets (gr.Kostenets) 6:0 Ferion (Kubratovo) bye Round 11 - match brought forward 31 October 2023, Tuesday, 15:00 EET: Sokol (kv.Benkovski, Sofia) - Ferion (Kubratovo) 1:0 Round 8 - postponed match 1 November 2023, Wednesday, 15:00 EET: Orlovets 2015 (Kokalyane) - Slivn.geroy (Slivnitsa) 0:8 Round 10 3 November 2023, Friday, 13:00 EET: AFR (Sofia) - OFK Sofia 1992 (Sofia) 4:0 4 November 2023, Saturday, 11:00 EET: Orlovets 2015 (Kokalyane) - Balkan 1929 (Botevgrad) 2:7 4 November 2023, Saturday, 13:00 EET: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Pobeda 1945 (Sofia) 0:0 Ferion (Kubratovo) - Slivnishki geroy (Slivnitsa) postponed 5 November 2023, Sunday, 10:30 EET: OFK Kostenets (Kostenets) - Sokol (kv.Benkovski, Sofia) 4:1 7 November 2023, Tuesday, 14:00 EET: Sofia sport (Sofia) - Sportist 2009 (Svoge) 1:6 14 November 2023, Tuesday, 14:00 EET: Ferion (Kubratovo) - Slivnishki geroy (Slivnitsa) 1:2 Rilski sportist 2011 (Samokov) bye Round 9 - postponed match 8 November 2023, Wednesday, 15:00 EET: Slivn.geroy (Slivnitsa) - OFK Kostenets (gr.Kostenets) 6:0 Round 11 31 October 2023, Tuesday, 15:00 EET: Sokol (kv.Benkovski, Sofia) - Ferion (Kubratovo) 1:0 11 November 2023, Saturday, 15:00 EET: Sokol (kv.Benkovski, Sofia) - Ferion (Kubratovo) brought forward Pobeda 1945 (Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane) 13:0 OFK Sofia 1992 (Sofia) - Sofia sport (Sofia) 2:2 12 November 2023, Sunday, 10:00 EET: Balkan 1929 (Botevgrad) - OFK Kostenets (gr.Kostenets) 9:0 12 November 2023, Sunday, 11:00 EET: Sportist 2009 (Svoge) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 0:2 12 November 2023, Sunday, 15:00 EET: Rilski sportist 2011 (Samokov) - AFR (Sofia) 4:3 Slivnishki geroy (Slivnitsa) bye Round 10 - postponed match 14 November 2023, Tuesday, 14:00 EET: Ferion (Kubratovo) - Slivnishki geroy (Slivnitsa) 1:2 Round 12 16 November 2023, Thursday, 16:00 EET: Ferion (Kubratovo) - Balkan 1929 (Botevgrad) 3:4 17 November 2023, Friday, 13:00 EET: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - OFK Sofia 1992 (Sofia) 6:0 18 November 2023, Saturday, 14:00 EET: Sofia sport (Sofia) - Rilski sportist 2011 (Samokov) postponed Orlovets 2015 (Kokalyane) - Sportist 2009 (Svoge) 0:1 OFK Kostenets (gr.Kostenets) - Pobeda 1945 (Sofia) 1:8 Slivn.geroy (Slivnitsa) - Sokol (kv.Benkovski, Sofia) 6:1 29 November 2023, Wednesday, 13:30 EET: Sofia sport (Sofia) - Rilski sportist 2011 (Samokov) postponed 6 December 2023, Wednesday, 14:00 EET: Sofia sport (Sofia) - Rilski sportist 2011 (Samokov) 0:3 awd Akademia za futbolno razvitie (Sofia) bye Round 13 23 November 2023, Thursday, 14:00 EET: Rilski sportist 2011 (Sam) - Lokomotiv Sf 1929 (Sofia) 0:2 25 November 2023, Saturday, 11:00 EET: OFK Sofia 1992 (Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane) postponed 25 November 2023, Saturday, 14:00 EET: Pobeda 1945 (Sofia) - Ferion (Kubratovo) 11:1 AFR (Sofia) - Sofia sport (Sofia) postponed 26 November 2023, Sunday, 14:00 EET: Sportist 2009 (Svoge) - OFK Kostenets (gr.Kostenets) postponed 26 November 2023, Sunday, 14:30 EET: Balkan 1929 (Botevgrad) - Slivnishki geroy (Slivnitsa) postponed 2 December 2023, Saturday, 11:30 EET: Balkan 1929 (Botevgrad) - Slivnishki geroy (Slivnitsa) 2:0 in Sofia, "Lokomotiv" st. - artificial field: OFK Sofia 1992 (Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane) 5:0 2 December 2023, Saturday, 14:00 EET: AFR (Sofia) - Sofia sport (Sofia) 7:1 2 December 2023, Saturday, 14:30 EET: Sportist 2009 (Svoge) - OFK Kostenets (gr.Kostenets) 3:0 awd Sokol (kv.Benkovski, Sofia) bye Round 12 - postponed match 29 November 2023, Wednesday, 13:30 EET: Sofia sport (Sofia) - Rilski sportist 2011 (Samokov) postponed Round 13 - postponed matches 2 December 2023, Saturday, 11:30 EET: Balkan 1929 (Botevgrad) - Slivnishki geroy (Slivnitsa) 2:0 in Sofia, "Lokomotiv" st. - artificial field: OFK Sofia 1992 (Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane) 5:0 2 December 2023, Saturday, 14:00 EET: AFR (Sofia) - Sofia sport (Sofia) 7:1 2 December 2023, Saturday, 14:30 EET: Sportist 2009 (Svoge) - OFK Kostenets (gr.Kostenets) 3:0 awd Round 12 - postponed match 6 December 2023, Wednesday, 14:00 EET: Sofia sport (Sofia) - Rilski sportist 2011 (Samokov) 0:3 awd Round 14 24 February 2024, Saturday, 11:00 EET: Balkan 1929 (Botevgrad) - Sokol (kv.Benkovski, Sofia) postponed 24 February 2024, Saturday, 14:00 EET: OFK Sofia 1992 (Sofia) - OFK Kostenets (gr.Kostenets) 3:0 awd 25 February 2024, Sunday, 11:00 EET: Rilski sportist 2011 (Sam) - Orlovets 2015 (Kokalyane) 4:0 25 February 2024, Sunday, 14:00 EET: AFR (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 3:4 Pobeda 1945 (Sofia) - Slivnishki geroy (Slivnitsa) 3:1 27 February 2024, Tuesday, 14:00 EET: Sportist 2009 (Svoge) - Ferion (Kubratovo) 2:3 6 March 2024, Wednesday, 15:00 EET: Balkan 1929 (Botevgrad) - Sokol (kv.Benkovski, Sofia) 5:0 Sofia sport (Sofia) bye Round 15 2 March 2024, Saturday, 11:00 EET: Orlovets 2015 (Kokalyane) - AFR (Sofia) 2:3 Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Sofia sport (Sofia) 5:0 2 March 2024, Saturday, 15:00 EET: Sokol (kv.Benkovski, Sofia) - Pobeda 1945 (Sofia) 0:6 Ferion (Kubratovo) - OFK Sofia 1992 (Sofia) 0:5 awd * * - abandoned at 0:2 at the home team's fault. 3 March 2024, Sunday, 12:00 EET: OFK Kostenets (Kostenets) - Rilski sportist 2011 (Sam) 0:3 awd 3 March 2024, Sunday, 14:00 EET: in Slivnitsa, "Slivnishki geroy" st.: Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Sportist 2009 (Svoge) 2:0 Balkan 1929 (Botevgrad) bye Round 14 - postponed match 6 March 2024, Wednesday, 15:00 EET: Balkan 1929 (Botevgrad) - Sokol (kv.Benkovski, Sofia) 5:0 Round 16 9 March 2024, Saturday, 11:00 EET: in Kokalyane: Sofia sport (Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane) 5:1 Sportist 2009 (Svoge) - Sokol (kv.Benkovski, Sofia) 10:0 9 March 2024, Saturday, 15:00 EET: AFR (Sofia) - OFK Kostenets (gr.Kostenets) 3:0 awd 10 March 2024, Sunday, 10:00 EET: OFK Sofia 1992 (Sofia) - Slivnishki geroy (Slivnitsa) 4:5 10 March 2024, Sunday, 15:00 EET: Pobeda 1945 (Sofia) - Balkan 1929 (Botevgrad) 3:1 14 March 2024, Thursday, 14:00 EET: Rilski sportist 2011 (Samokov) - Ferion (Kubratovo) 3:0 awd Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) bye Round 17 16 March 2024, Saturday, 11:00 EET: Orlovets 2015 (Kokalyane) - Lokomotiv Sf 1929 (Sofia) 0:3 16 March 2024, Saturday, 15:00 EET: Sokol (kv.Benkovski, Sofia) - OFK Sofia 1992 (Sofia) 0:4 Ferion (Kubratovo) - Akademia za futbolno razvitie (Sf) postponed OFK Kostenets (gr.Kostenets) - Sofia sport (Sofia) 0:3 awd 17 March 2024, Sunday, 12:00 EET: Balkan 1929 (Botevgrad) - Sportist 2009 (Svoge) 1:2 17 March 2024, Sunday, 15:00 EET: Slivn.geroy (Slivnitsa) - Rilski sportist 2011 (Sam) postponed 21 March 2024, Thursday, 17:00 EET: Ferion (Kubratovo) - Akademia za futbolno razvitie (Sf) 2:1 3 April 2024, Wednesday, 15:00 EEST: Slivn.geroy (Slivnitsa) - Rilski sportist 2011 (Sam) 4:2 Pobeda 1945 (Sofia) bye Round 17 - postponed match 21 March 2024, Thursday, 17:00 EET: Ferion (Kubratovo) - Akademia za futbolno razvitie (Sf) 2:1 Round 18 23 March 2024, Saturday, 11:00 EET: OFK Sofia 1992 (Sofia) - Balkan 1929 (Botevgrad) 1:0 23 March 2024, Saturday, 13:00 EET: AFR (Sofia) - Slivnishki geroy (Slivnitsa) 1:1 23 March 2024, Saturday, 16:00 EET: in Kubratovo: Sofia sport (Sofia) - Ferion (Kubratovo) 4:1 Sportist 2009 (Svoge) - Pobeda 1945 (Sofia) 1:2 23 March 2024, Saturday, 17:00 EET: Lokomotiv Sf 1929 (Sofia) - OFK Kostenets (Kostenets) 3:0 awd 24 March 2024, Sunday, 11:00 EET: Rilski sportist 2011 (Sam) - Sokol (kv.Benkovski, Sofia) 3:0 Orlovets 2015 (Kokalyane) bye Round 19 29 March 2024, Friday, 11:00 EET: Ferion (Kubratovo) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 0:3 30 March 2024, Saturday, 11:00 EET: in kv.Trebich, Sofia: Pobeda 1945 (Sofia) - OFK Sofia 1992 (Sofia) 3:1 30 March 2024, Saturday, 16:00 EET: Sokol (kv.Benkovski, Sofia) - AFR (Sofia) 0:1 OFK Kostenets (Kostenets) - Orlovets 2015 (Kokalyane) 0:3 awd 31 March 2024, Sunday, 09:00 EEST: Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Sofia sport (Sofia) 1:2 31 March 2024, Sunday, 11:00 EEST: Balkan 1929 (Botevgrad) - Rilski sportist 2011 (Sam) 5:1 Sportist 2009 (Svoge) bye Round 17 - postponed match 3 April 2024, Wednesday, 15:00 EEST: Slivn.geroy (Slivnitsa) - Rilski sportist 2011 (Sam) 4:2 Round 20 6 April 2024, Saturday, 11:00 EEST: Orlovets 2015 (Kokalyane) - Ferion (Kubratovo) 0:4 6 April 2024, Saturday, 16:00 EEST: in kv.Benkovski, Sofia: Sofia sport (Sofia) - Sokol (kv.Benkovski, Sofia) 3:3 OFK Sofia 1992 (Sofia) - Sportist 2009 (Svoge) 2:3 7 April 2024, Sunday, 13:00 EEST: AFR (Sofia) - Balkan 1929 (Botevgrad) postponed 7 April 2024, Sunday, 16:00 EEST: Rilski sportist 2011 (Samokov) - Pobeda 1945 (Sofia) postponed 10 April 2024, Wednesday, 15:00 EEST: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Slivn.geroy (Slivnitsa) 2:0 24 April 2024, Wednesday, 13:00 EEST: AFR (Sofia) - Balkan 1929 (Botevgrad) - 24 April 2024, Wednesday, 15:00 EEST: Rilski sportist 2011 (Samokov) - Pobeda 1945 (Sofia) - OFK Kostenets (gr.Kostenets) bye Round 21 13 April 2024, Saturday, 11:00 EEST: Sokol (kv.Benkovski, Sofia) - Lokomotiv Sf 1929 (Sofia) 0:5 13 April 2024, Saturday, 17:00 EEST: Pobeda 1945 (Sofia) - AFR (Sofia) - Ferion (Kubratovo) - OFK Kostenets (gr.Kostenets) 3:0 awd 14 April 2024, Sunday, 09:30 EEST: Slivn.geroy (Slivnitsa) - Orlovets 2015 (Kokalyane) - 14 April 2024, Sunday, 11:00 EEST: Balkan 1929 (Botevgrad) - Sofia sport (Sofia) - 14 April 2024, Sunday, 14:00 EEST: Sportist 2009 (Svoge) - Rilski sportist 2011 (Samokov) - OFK Sofia 1992 (Sofia) bye Round 22 17 April 2024, Wednesday, 13:00 EEST: OFK Kostenets (gr.Kostenets) - Slivn.geroy (Slivnitsa) - awd 17 April 2024, Wednesday, 14:00 EEST: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Balkan 1929 (Botevgrad) - AFR (Sofia) - Sportist 2009 (Svoge) - 17 April 2024, Wednesday, 17:00 EEST: Orlovets 2015 (Kokalyane) - Sokol (kv.Benkovski, Sofia) - Sofia sport (Sofia) - Pobeda 1945 (Sofia) - Rilski sportist 2011 (Samokov) - OFK Sofia 1992 (Sofia) - Ferion (Kubratovo) bye Round 23 20 April 2024, Saturday, 11:00 EEST: Pobeda 1945 (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - 20 April 2024, Saturday, 17:00 EEST: OFK Sofia 1992 (Sofia) - AFR (Sofia) - Sportist 2009 (Svoge) - Sofia sport (Sofia) - Sokol (kv.Benkovski, Sofia) - OFK Kostenets (Kostenets) - awd 21 April 2024, Sunday, 11:00 EEST: Balkan 1929 (Botevgrad) - Orlovets 2015 (Kokalyane) - Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Ferion (Kubratovo) - Rilski sportist 2011 (Samokov) bye Round 20 - postponed matches 24 April 2024, Wednesday, 13:00 EEST: AFR (Sofia) - Balkan 1929 (Botevgrad) - 24 April 2024, Wednesday, 15:00 EEST: Rilski sportist 2011 (Samokov) - Pobeda 1945 (Sofia) - Round 24 27 April 2024, Saturday, 13:00 EEST: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Sportist 2009 (Svoge) - 27 April 2024, Saturday, 17:00 EEST: Ferion (Kubratovo) - Sokol (kv.Benkovski, Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane) - Pobeda 1945 (Sofia) - Sofia sport (Sofia) - OFK Sofia 1992 (Sofia) - 28 April 2024, Sunday, 11:00 EEST: OFK Kostenets (gr.Kostenets) - Balkan 1929 (Botevgrad) - awd AFR (Sofia) - Rilski sportist 2011 (Samokov) - Slivnishki geroy (Slivnitsa) bye Round 25 11 May 2024, Saturday, 11:00 EEST: OFK Sofia 1992 (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - 11 May 2024, Saturday, 17:00 EEST: Sportist 2009 (Svoge) - Orlovets 2015 (Kokalyane) - 11 May 2024, Saturday, 18:00 EEST: Pobeda 1945 (Sofia) - OFK Kostenets (gr.Kostenets) - awd 12 May 2024, Sunday, 11:00 EEST: Rilski sportist 2011 (Samokov) - Sofia sport (Sofia) - Balkan 1929 (Botevgrad) - Ferion (Kubratovo) - Sokol (kv.Benkovski, Sofia) - Slivn.geroy (Slivnitsa) - Akademia za futbolno razvitie (Sofia) bye Round 26 18 May 2024, Saturday, 14:00 EEST: OFK Kostenets (gr.Kostenets) - Sportist 2009 (Svoge) - awd 18 May 2024, Saturday, 18:00 EEST: Ferion (Kubratovo) - Pobeda 1945 (Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane) - OFK Sofia 1992 (Sofia) - Sofia sport (Sofia) - AFR (Sofia) - 19 May 2024, Sunday, 11:00 EEST: Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Balkan 1929 (Botevgrad) - 19 May 2024, Sunday, 13:00 EEST: Lokomotiv Sf 1929 (Sofia) - Rilski sportist 2011 (Sam) - Sokol (kv.Benkovski, Sofia) bye
Results grid
------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. ------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) XXX 0:0 -:- 2:0 -:- -:- 4:0 5:0 6:0 4:1 7:0 12:0 3:0* 2. Pobeda 1945 (Sofia) -:- XXX 4:1 3:1 3:1 2:0 -:- 10:0 3:1 11:1 13:0 16:0 -:- 3. Rilski sportist 2011 (Samokov) 0:2 -:- XXX 1:1 0:6 2:0 4:3 -:- -:- 3:0* 4:0 3:0 11:1 4. Slivnishki geroy (Slivnitsa) 0:1 0:1 4:2 XXX -:- 2:0 1:0 1:2 3:0 -:- -:- 6:1 6:0 5. Balkan 1929 (Botevgrad) 3:5 1:2 5:1 2:0 XXX 1:2 3:1 -:- 5:4 -:- -:- 5:0 9:0 6. Sportist 2009 (Svoge) 0:2 1:2 -:- 1:2 3:4 XXX 3:2 -:- 3:1 2:3 -:- 10:0 3:0* 7. Akademia za futbolno razvitie (Sf) 3:4 1:5 -:- 1:1 -:- -:- XXX 7:1 4:0 2:1 8:1 10:0 3:0* 8. Sofia sport (Sofia) 0:6 -:- 0:3* 1:2 3:2 1:6 -:- XXX -:- 4:1 5:1 3:3 5:5 9. OFK Sofia 1992 (Sofia) -:- 0:3 1:2 4:5 1:0 2:3 -:- 2:2 XXX 3:0* 5:0 4:0 3:0* 10. Ferion (Kubratovo) 0:3 -:- 0:2 1:2 3:4 2:3 2:1 1:1 0:5* XXX 3:0 -:- 3:0* 11. Orlovets 2015 (Kokalyane) 0:3 -:- 0:6 0:8 2:7 0:1 2:3 2:3 -:- 0:4 XXX -:- 3:1 12. Sokol (kv.Benkovski, Sofia) 0:5 0:6 0:4 -:- 0:2 0:5 0:1 1:1 0:4 1:0 0:0 XXX -:- 13. OFK Kostenets (gr.Kostenets) 0:8 1:8 0:3* -:- -:- -:- 2:5 0:3* 4:1 2:7 0:3* 4:1 XXX ------------------------------------------------------------------------------------------------------- top