Detsa (b.2002-03):
Elitna grupa (U-15): Yugozapadna zona 2016/17

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
        | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |

                           Current matches:

27 May 2017, Saturday, 11:00 EEST / Round 30:
Slavia 1913 (Sofia) - Chavdar (Etropole)                   - 
Pirin (Blagoevgrad) - Septemvri (Sofia)                    - 
Lavchetata (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                    - awd 
Levski-Rakovski (Sofia) - Levski (Sofia)                   - 
Vitosha (Bistritsa) - CSKA (Sofia)                         - 
DIT Sport (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)               - 
Velbazhd (Kyustendil) - Lokomotiv 1929 (Sofia)             - 

                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Levski (Sofia)                     27   27   0   0  133:15   81     Republikansko
 2. CSKA (Sofia)                       27   19   6   2  102:16   63     Republikansko
 3. Slavia 1913 (Sofia)                27   19   3   5   87:27   60     Republikansko
 4. Levski-Rakovski (Sofia)            27   17   4   6   52:30   55     Republikansko
 5. Lokomotiv 1929 (Sofia)             27   16   3   8   67:48   51     Republikansko
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 6. Septemvri (Sofia)                  27   11   9   7   52:35   42                  
 7. Tsarsko selo 2015 (Sofia)          28   12   3  13   60:47   39                  
 8. Pirin (Blagoevgrad)                27   11   3  13   46:52   36                  
 9. Pirin 2001 (Blagoevgrad)           27    9   5  13   30:59   32                  
10. Chavdar (Etropole)                 27    8   7  12   32:51   31                  
11. Velbazhd (Kyustendil)              27    7   2  18   27:87   23                   [2 0 0  4:0  6]
12. Vitosha (Bistritsa)                27    7   2  18   30:93   23                   [0 0 2  0:4  0]
13. DIT Sport (Sofia)                  27    3   3  21   23:87   12                   [1 1 0  5:2  4]
14. Elit Sofia (Sofia)                 27    3   3  21   32:82   12                   [0 1 1  2:5  1]
15. Lavchetata (Sofia)                 27    6   3  18   20:64   21 [*]              

Notes
  - On 23 April 2017 Lavchetata (Sofia) withdraws. Its results still count and its opponents until the end of the season are awarded 3:0 wins.

                           Round 1

3 September 2016, Saturday, 11:00 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                0:4 
Vitosha (Bistritsa) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)            2:2 
Levski-Rakovski (Sofia) - CSKA (Sofia)                    1:5 
Lavchetata (Sofia) - Levski (Sofia)                       0:5 
Pirin (Blagoevgrad) - Elit Sofia (Sofia)                  5:0 
Slavia 1913 (Sofia) - Septemvri (Sofia)                   4:2 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Chavdar (Etropole)            0:1 
Velbazhd (Kyustendil)                                     bye

                           Round 2

10 September 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)             4:0 
Elit Sofia (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                  0:6 
Levski (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)                      5:0 
CSKA (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                         5:0 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Levski-Rakovski (Sofia)        0:1 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)              6:2 
Velbazhd (Kyustendil) - DIT Sport (Sofia)                 4:0 
Chavdar (Etropole)                                        bye

                           Round 3

14 September 2016, Wednesday, 11:00 EEST:
Vitosha (Bistritsa) - Velbazhd (Kyustendil)               0:3 
Levski-Rakovski (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)          0:2 
Lavchetata (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)             3:2 
Pirin (Blagoevgrad) - CSKA (Sofia)                        1:3 
Slavia 1913 (Sofia) - Levski (Sofia)                      0:3 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)            5:2 
Chavdar (Etropole) - Septemvri (Sofia)                    0:0 
DIT Sport (Sofia)                                         bye

                           Round 4

17 September 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Elit Sofia (Sofia) - Chavdar (Etropole)                   4:0 
Levski (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)                4:2 
CSKA (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                        2:1 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Pirin (Blagoevgrad)            1:1 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Lavchetata (Sofia)               3:0 
Velbazhd (Kyustendil) - Levski-Rakovski (Sofia)           0:3 
DIT Sport (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)                   1:3 
Septemvri (Sofia)                                         bye

                           Round 5

24 September 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Levski-Rakovski (Sofia) - DIT Sport (Sofia)               3:1 
Lavchetata (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)                2:2 
Pirin (Blagoevgrad) - Lokomotiv 1929 (Sofia)              1:3 
Slavia 1913 (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)            0:0 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - CSKA (Sofia)                  2:2 
Chavdar (Etropole) - Levski (Sofia)                       1:7 
Septemvri (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                    3:0 
Vitosha (Bistritsa)                                       bye

                           Round 6

1 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
in Sofia, "Slavia" st.:
CSKA (Sofia) - Chavdar (Etropole)                         6:0 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)      1:1 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)              2:2 
Velbazhd (Kyustendil) - Pirin (Blagoevgrad)               0:5 
in German:
DIT Sport (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                    2:3 
Vitosha (Bistritsa) - Levski-Rakovski (Sofia)             0:5 
1 October 2016, Saturday, 13:30 EEST:
Levski (Sofia) - Septemvri (Sofia)                        7:0 (4:0) 
Elit Sofia (Sofia)                                        bye

                           Round 7

5 October 2016, Wednesday, 11:00 EEST:
Lavchetata (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)                  5:1 
Pirin (Blagoevgrad) - DIT Sport (Sofia)                   postponed 
Slavia 1913 (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)               postponed 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)        2:3 
Chavdar (Etropole) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)             2:0 
Septemvri (Sofia) - CSKA (Sofia)                          0:3 
Elit Sofia (Sofia) - Levski (Sofia)                       1:4 
12 October 2016, Wednesday, 11:00 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - DIT Sport (Sofia)                   5:2 
Slavia 1913 (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)               8:0 
Levski-Rakovski (Sofia)                                   bye

                           Round 8

8 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Septemvri (Sofia)              2:2 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Chavdar (Etropole)               3:2 
in German:
DIT Sport (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                   0:3 
Vitosha (Bistritsa) - Pirin (Blagoevgrad)                 1:4 
Levski-Rakovski (Sofia) - Lavchetata (Sofia)              2:0 
8 October 2016, Saturday, 18:00 EEST:
CSKA (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                         6:2 
9 October 2016, Sunday, 10:00 EEST:
Velbazhd (Kyustendil) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)         1:2 
Levski (Sofia)                                            bye

                           Round 7 - postponed matches

12 October 2016, Wednesday, 11:00 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - DIT Sport (Sofia)                   5:2 
Slavia 1913 (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)               8:0 

                           Round 9

15 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Levski (Sofia) - CSKA (Sofia)                             2:0 (0:0) 
15 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Levski-Rakovski (Sofia)             0:2 
Slavia 1913 (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)                10:0 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - DIT Sport (Sofia)             3:1 
Chavdar (Etropole) - Velbazhd (Kyustendil)                1:1 
Septemvri (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                1:2 
15 October 2016, Saturday, 12:00 EEST:
Elit Sofia (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)             0:1 
Lavchetata (Sofia)                                        bye

                           Round 10

22 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Levski (Sofia)                 0:3 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)               1:1 
Velbazhd (Kyustendil) - Septemvri (Sofia)                 0:2 
DIT Sport (Sofia) - Chavdar (Etropole)                    0:3 
Vitosha (Bistritsa) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)           1:0 
Levski-Rakovski (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)             3:1 
Lavchetata (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)                  3:0 
CSKA (Sofia)                                              bye

                           Round 11

28 October 2016, Friday, 15:30 EEST:
Levski (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                   5:0 
29 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                  3:0 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)       1:0 
Chavdar (Etropole) - Vitosha (Bistritsa)                  5:0 
Septemvri (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                     5:0 
Elit Sofia (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)                7:1 
29 October 2016, Saturday, 13:00 EEST:
CSKA (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)                   9:0 
Pirin (Blagoevgrad)                                       bye

                           Round 12

4 November 2016, Friday, 11:00 EET:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - CSKA (Sofia)                     0:8 
in Kyustendil, "Osogovo" st.:
Velbazhd (Kyustendil) - Levski (Sofia)                    0:8 
in kv.Dragalevtsi, Sofia:
DIT Sport (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                    1:1 
Vitosha (Bistritsa) - Septemvri (Sofia)                   1:6 
Levski-Rakovski (Sofia) - Chavdar (Etropole)              0:0 
Lavchetata (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)            0:2 
Pirin (Blagoevgrad) - Slavia 1913 (Sofia)                 0:8 
Pirin 2001 (Blagoevgrad)                                  bye

                           Round 13

11 November 2016, Friday, 11:00 EET:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)           0:2 
Chavdar (Etropole) - Lavchetata (Sofia)                   0:0 
Septemvri (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)               2:2 
Elit Sofia (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)                  2:3 
Levski (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                       10:0 
CSKA (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)                      4:0 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Lokomotiv 1929 (Sofia)         1:3 
Slavia 1913 (Sofia)                                       bye

                           Round 14

19 November 2016, Saturday, 11:00 EET:
Velbazhd (Kyustendil) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)          0:2 
Vitosha (Bistritsa) - Levski (Sofia)                      0:7 
Levski-Rakovski (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)              3:0 
Lavchetata (Sofia) - Septemvri (Sofia)                    0:3 
Pirin (Blagoevgrad) - Chavdar (Etropole)                  2:1 
Slavia 1913 (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)           3:1 
19 November 2016, Saturday, 13:00 EET:
DIT Sport (Sofia) - CSKA (Sofia)                          0:7 
Lokomotiv 1929 (Sofia)                                    bye

                           Round 15

26 November 2016, Saturday, 11:00 EET:
Chavdar (Etropole) - Slavia 1913 (Sofia)                  0:3 
Septemvri (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)                   1:2 
Elit Sofia (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                   0:1 
Levski (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)                  6:0 
CSKA (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)                        8:0 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - DIT Sport (Sofia)              2:0 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)            8:0 
Tsarsko selo 2015 (Sofia)                                 bye

                           Round 16

3 March 2017, Friday, 15:30 EET:
CSKA (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)                    1:1 
4 March 2017, Saturday, 11:00 EET:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                3:0 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Vitosha (Bistritsa)            3:0 awd 
Levski (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                       2:0 
Elit Sofia (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)                  1:3 
Septemvri (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                   4:3 
Chavdar (Etropole) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)            2:1 
Velbazhd (Kyustendil)                                     bye

                           Round 17

10 March 2017, Friday, 13:00 EET:
Pirin (Blagoevgrad) - Levski (Sofia)                      2:3 
11 March 2017, Saturday, 11:00 EET:
Slavia 1913 (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                  3:2 
Lavchetata (Sofia) - CSKA (Sofia)                         0:3 
Levski-Rakovski (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)        postponed 
Vitosha (Bistritsa) - Lokomotiv 1929 (Sofia)              4:1 
DIT Sport (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)                 2:4 
11 March 2017, Saturday, 16:30 EET:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Septemvri (Sofia)             1:1 
22 March 2017, Wednesday, 14:00 EET:
Levski-Rakovski (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)        4:0 
Chavdar (Etropole)                                        bye

                           Round 18

18 March 2017, Saturday, 11:00 EET:
Velbazhd (Kyustendil) - Vitosha (Bistritsa)               1:0 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)          1:1 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Lavchetata (Sofia)             1:0 
CSKA (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)                        1:1 
Levski (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                      5:1 (5:0) 
Elit Sofia (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)            3:2 
Septemvri (Sofia) - Chavdar (Etropole)                    0:0 
DIT Sport (Sofia)                                         bye

                           Round 17 - postponed match

22 March 2017, Wednesday, 14:00 EET:
Levski-Rakovski (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)        4:0 

                           Round 19

24 March 2017, Friday, 15:00 EET:
Vitosha (Bistritsa) - DIT Sport (Sofia)                   1:3 
25 March 2017, Saturday, 11:00 EET:
Chavdar (Etropole) - Elit Sofia (Sofia)                   3:1 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Levski (Sofia)                3:4 
Slavia 1913 (Sofia) - CSKA (Sofia)                        0:0 
Lavchetata (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)               0:6 
Levski-Rakovski (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)           2:0 
25 March 2017, Saturday, 13:00 EET:
Pirin (Blagoevgrad) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)            1:2 
Septemvri (Sofia)                                         bye

                           Round 20

1 April 2017, Saturday, 11:00 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)               0:3 
Velbazhd (Kyustendil) - Lavchetata (Sofia)                1:2 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Slavia 1913 (Sofia)            0:4 
CSKA (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)                  2:0 
Elit Sofia (Sofia) - Septemvri (Sofia)                    2:2 
1 April 2017, Saturday, 12:00 EEST:
Levski (Sofia) - Chavdar (Etropole)                       6:0 
1 April 2017, Saturday, 13:00 EEST:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)              0:2 
Vitosha (Bistritsa)                                       bye

                           Round 21

4 April 2017, Tuesday, 11:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Levski (Sofia)                        postponed 
Chavdar (Etropole) - CSKA (Sofia)                         1:1 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)      5:1 
Slavia 1913 (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)              2:0 
Pirin (Blagoevgrad) - Velbazhd (Kyustendil)               1:2 
Lavchetata (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                    1:1 
Levski-Rakovski (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)             postponed 
12 April 2017, Wednesday, 11:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Levski (Sofia)                        postponed 
12 April 2017, Wednesday, 14:30 EEST:
Levski-Rakovski (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)             3:0 
19 April 2017, Wednesday, 11:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Levski (Sofia)                        0:2 
Elit Sofia (Sofia)                                        bye

                           Round 22

7 April 2017, Friday, 10:30 EEST:
Velbazhd (Kyustendil) - Slavia 1913 (Sofia)               1:3 
8 April 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Vitosha (Bistritsa) - Lavchetata (Sofia)                  2:0 
DIT Sport (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)                   1:0 
in kv.Trebich, Sofia:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)        0:1 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Chavdar (Etropole)             4:2 
CSKA (Sofia) - Septemvri (Sofia)                          1:1 
Levski (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                       3:1 
Levski-Rakovski (Sofia)                                   bye

                           Round 21 - postponed matches

12 April 2017, Wednesday, 11:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Levski (Sofia)                        postponed 
12 April 2017, Wednesday, 14:30 EEST:
Levski-Rakovski (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)             3:0 

                           Round 23

12 April 2017, Wednesday, 10:30 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                   2:0 
12 April 2017, Wednesday, 15:30 EEST:
Septemvri (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)              3:0 
13 April 2017, Thursday, 11:00 EEST:
Chavdar (Etropole) - Lokomotiv 1929 (Sofia)               1:6 
14 April 2017, Friday, 11:00 EEST:
Elit Sofia (Sofia) - CSKA (Sofia)                         0:6 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)         6:1 
15 April 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Lavchetata (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)              0:3 awd 
19 April 2017, Wednesday, 11:00 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Vitosha (Bistritsa)                 2:1 
Levski (Sofia)                                            bye

                           Round 21 - postponed match

19 April 2017, Wednesday, 11:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Levski (Sofia)                        0:2 

                           Round 24

22 April 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Levski-Rakovski (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)             3:2 
Vitosha (Bistritsa) - Slavia 1913 (Sofia)                 0:3 
DIT Sport (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)             0:3 
Velbazhd (Kyustendil) - Chavdar (Etropole)                1:0 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Septemvri (Sofia)                1:0 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Elit Sofia (Sofia)             2:0 
CSKA (Sofia) - Levski (Sofia)                             0:2 
Lavchetata (Sofia)                                        bye

                           Round 25

26 April 2017, Wednesday, 11:00 EEST:
Levski (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)                 4:0 
Elit Sofia (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)               0:5 
Septemvri (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)                 4:0 
Chavdar (Etropole) - DIT Sport (Sofia)                    2:0 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)           5:0 
Slavia 1913 (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)             4:0 
Pirin (Blagoevgrad) - Lavchetata (Sofia)                  3:0 awd 
CSKA (Sofia)                                              bye

                           Round 26

29 April 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Lavchetata (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                  0:3 awd 
Levski-Rakovski (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)       3:2 
DIT Sport (Sofia) - Septemvri (Sofia)                     2:2 
Velbazhd (Kyustendil) - Elit Sofia (Sofia)                3:0 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Levski (Sofia)                   0:6 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - CSKA (Sofia)                   0:5 
29 April 2017, Saturday, 15:00 EEST:
Vitosha (Bistritsa) - Chavdar (Etropole)                  2:0 
Pirin (Blagoevgrad)                                       bye

                           Round 27

6 May 2017, Saturday, 11:00 EEST:
CSKA (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                     6:0 
Levski (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)                    8:0 
Elit Sofia (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                    1:4 
Septemvri (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)                   0:0 
Chavdar (Etropole) - Levski-Rakovski (Sofia)              1:2 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Lavchetata (Sofia)            3:0 awd 
Slavia 1913 (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)                 2:0 
Pirin 2001 (Blagoevgrad)                                  bye

                           Round 28

13 May 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)           0:5 
Lavchetata (Sofia) - Chavdar (Etropole)                   0:3 awd 
Levski-Rakovski (Sofia) - Septemvri (Sofia)               0:1 
DIT Sport (Sofia) - Levski (Sofia)                        2:5 
Velbazhd (Kyustendil) - CSKA (Sofia)                      1:4 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)         4:0 
13 May 2017, Saturday, 15:00 EEST:
Vitosha (Bistritsa) - Elit Sofia (Sofia)                  4:1 
Slavia 1913 (Sofia)                                       bye

                           Round 29

19 May 2017, Friday, 11:00 EEST:
Chavdar (Etropole) - Pirin (Blagoevgrad)                  1:1 
19 May 2017, Friday, 15:00 EEST:
Elit Sofia (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)              0:2 
19 May 2017, Friday, 17:00 EEST:
CSKA (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                          4:0 
20 May 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Velbazhd (Kyustendil)          3:0 
Levski (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)                      7:2 
Septemvri (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                    3:0 awd 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)           2:5 
Lokomotiv 1929 (Sofia)                                    bye

                           Round 30

27 May 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - Chavdar (Etropole)                   - 
Pirin (Blagoevgrad) - Septemvri (Sofia)                    - 
Lavchetata (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                    - awd 
Levski-Rakovski (Sofia) - Levski (Sofia)                   - 
Vitosha (Bistritsa) - CSKA (Sofia)                         - 
DIT Sport (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)               - 
Velbazhd (Kyustendil) - Lokomotiv 1929 (Sofia)             - 
Tsarsko selo 2015 (Sofia)                                 bye

Results grid
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. Levski (Sofia) XXX 2:0 5:1 6:0 5:0 7:0 4:2 5:0 4:0 6:0 8:0 7:2 10:0 3:1 2:0 2. CSKA (Sofia) 0:2 XXX 2:1 1:1 6:0 1:1 2:0 1:1 9:0 6:0 4:0 8:0 4:0 6:2 5:0 3. Slavia 1913 (Sofia) 0:3 0:0 XXX 4:0 2:0 4:2 3:1 2:0 0:0 -:- 8:0 10:0 2:0 3:2 3:0 4. Levski-Rakovski (Sofia) -:- 1:5 3:1 XXX 0:2 0:1 3:2 3:2 4:0 0:0 2:0 3:0 3:1 3:0 2:0 5. Lokomotiv 1929 (Sofia) 0:6 0:8 2:2 1:1 XXX 1:0 0:1 0:2 4:0 3:2 8:0 6:2 3:0 1:1 3:0 6. Septemvri (Sofia) 0:2 0:3 4:3 2:2 1:2 XXX 4:0 1:2 3:0 0:0 4:0 0:0 5:0 3:0 3:0* 7. Tsarsko selo 2015 (Sofia) 3:4 2:2 2:5 1:0 2:3 1:1 XXX 0:2 5:1 0:1 6:1 5:0 3:1 5:2 3:0* 8. Pirin (Blagoevgrad) 2:3 1:3 0:8 0:2 1:3 -:- 0:5 XXX 1:2 2:1 1:2 2:1 5:2 5:0 3:0* 9. Pirin 2001 (Blagoevgrad) 0:3 0:5 0:4 0:1 1:3 2:2 1:1 1:1 XXX 4:2 3:0 3:0* 2:0 2:0 1:0 10. Chavdar (Etropole) 1:7 1:1 0:3 1:2 1:6 0:0 2:1 1:1 2:0 XXX 1:1 5:0 2:0 3:1 0:0 11. Velbazhd (Kyustendil) 0:8 1:4 1:3 0:3 -:- 0:2 1:2 0:5 0:2 1:0 XXX 1:0 4:0 3:0 1:2 12. Vitosha (Bistritsa) 0:7 -:- 0:3 0:5 4:1 1:6 1:0 1:4 2:2 2:0 0:3 XXX 1:3 4:1 2:0 13. DIT Sport (Sofia) 2:5 0:7 0:3 0:3 0:4 2:2 0:3 1:0 -:- 0:3 2:4 1:3 XXX 1:1 2:3 14. Elit Sofia (Sofia) 1:4 0:6 0:6 0:2 0:5 2:2 3:2 1:3 0:1 4:0 7:1 2:3 1:4 XXX 0:1 15. Lavchetata (Sofia) 0:5 0:3 0:3* 0:3* 0:6 0:3 0:2 3:0 3:2 0:3* 2:2 5:1 1:1 -:- XXX ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- top