Yunoshi mladsha vazrast (b.2000-01):
Sofia (stolitsa) - Mezhduoblastna grupa 2016/17

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 |
        | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Lokomotiv 1929 (Sofia)             21   17   1   3   58:22   52    
-------------------------------------------------------------------
 2. Chavdar (Etropole)                 22   14   4   4   57:21   46    
 3. Lavchetata (Sofia)                 22   13   5   4   52:20   44    
 4. Levski-Rakovski (Sofia)            22   13   4   5   59:23   43    
 5. DIT Sport (Sofia)                  22   13   2   7   61:32   41    
 6. Septemvri (Sofia)                  22   12   4   6   52:28   40    
 7. BM Sport (Sofia)                   22   11   4   7   39:33   37    
 8. ESFA (Sofia)                       22    5   5  12   31:57   20    
 9. Internatsional (Sofia)             21    6   1  14   31:64   19    
10. Granit (Vladaya)                   22    5   2  15   33:56   17    
11. Botev 57 SOU (Sofia)               22    4   2  16   20:52   14    
12. Atletik 11 (Sofia)                 22    1   0  21    9:94    3 [*]

Notes
  - Atletik 11 (Sofia) plays its home games in kv.Benkovski, Sofia
  - BM Sport (Sofia) plays its home games at the "Bonsist" st. in Sofia.
  - Botev 57 SOU (Sofia) plays its home games at the "57-mo uchilishte" st. in Sofia.
  - DIT Sport (Sofia) plays its home games in kv.Dragalevtsi, Sofia
  - ESFA (Sofia) plays its home games at the "57-mo uchilishte" st. in Sofia.
  - Internatsional (Sofia) plays its home games in rounds 1-11 in kv.Botunets, Sofia, and in rounds 12-22 at the "Tsarsko selo" complex in Sofia.
  - Levski-Rakovski (Sofia) plays its home games at the "Rakovski" st. in Sofia.
  - Lokomotiv 1929 (Sofia) plays its home games at the "Lokomotiv" st. in Sofia.
  - Lavcheta (Sofia) plays its home games at the "Bonsist" st. in Sofia.
  - Septemvri (Sofia) plays its home games at the "57-mo uchilishte" st. in Sofia.
  - At the winter break Atletik 11 (Sofia) withdraws. Its results still count and its opponents until the end of the season are awarded 3:0 wins.

                           Round 1

3 September 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Granit (Vladaya) - ESFA (Sofia)                           4:2 
3 September 2016, Saturday, 17:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Atletik 11 (Sofia)                   10:0 
Levski-Rakovski (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)            3:1 
Chavdar (Etropole) - Lokomotiv 1929 (Sofia)               2:0 
Lavchetata (Sofia) - BM Sport (Sofia)                     3:0 
DIT Sport (Sofia) - Internatsional (Sofia)                3:1 

                           Round 2

10 September 2016, Saturday, 17:00 EEST:
Atletik 11 (Sofia) - ESFA (Sofia)                         7:3 
Internatsional (Sofia) - Granit (Vladaya)                 3:0 
BM Sport (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                      3:2 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Lavchetata (Sofia)               2:0 
Botev 57 SOU (Sofia) - Chavdar (Etropole)                 0:3 
Septemvri (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)               2:2 

                           Round 3

17 September 2016, Saturday, 13:00 EEST:
Chavdar (Etropole) - Septemvri (Sofia)                    2:0 
17 September 2016, Saturday, 14:00 EEST:
Granit (Vladaya) - BM Sport (Sofia)                       0:1 
17 September 2016, Saturday, 17:00 EEST:
Levski-Rakovski (Sofia) - Atletik 11 (Sofia)              4:0 
Lavchetata (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                 2:2 
DIT Sport (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                2:3 
ESFA (Sofia) - Internatsional (Sofia)                     5:3 

                           Round 4

24 September 2016, Saturday, 13:30 EEST:
BM Sport (Sofia) - ESFA (Sofia)                           1:0 
24 September 2016, Saturday, 15:00 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                  0:2 
Levski-Rakovski (Sofia) - Chavdar (Etropole)              3:0 
24 September 2016, Saturday, 17:00 EEST:
Atletik 11 (Sofia) - Internatsional (Sofia)               1:5 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Granit (Vladaya)                 5:2 
Septemvri (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                    2:1 

                           Round 5

1 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Septemvri (Sofia)                     3:2 
1 October 2016, Saturday, 16:00 EEST:
Chavdar (Etropole) - Atletik 11 (Sofia)                   3:0 awd 
Lavchetata (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)              2:1 
ESFA (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                     0:3 
Internatsional (Sofia) - BM Sport (Sofia)                 1:2 
2 October 2016, Sunday, 10:00 EEST:
Granit (Vladaya) - Botev 57 SOU (Sofia)                   4:0 

                           Round 6

8 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Granit (Vladaya)                      2:1 
8 October 2016, Saturday, 15:00 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - ESFA (Sofia)                       2:0 
8 October 2016, Saturday, 16:00 EEST:
Atletik 11 (Sofia) - BM Sport (Sofia)                     0:4 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Internatsional (Sofia)           3:1 
Levski-Rakovski (Sofia) - DIT Sport (Sofia)               4:0 
Chavdar (Etropole) - Lavchetata (Sofia)                   1:1 

                           Round 7

15 October 2016, Saturday, 13:00 EEST:
in Sofia, "57-mo uchilishte" st.:
DIT Sport (Sofia) - Chavdar (Etropole)                    1:1 
15 October 2016, Saturday, 13:30 EEST:
Lavchetata (Sofia) - Atletik 11 (Sofia)                   8:0 
15 October 2016, Saturday, 15:00 EEST:
ESFA (Sofia) - Septemvri (Sofia)                          0:4 
15 October 2016, Saturday, 16:00 EEST:
Internatsional (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)             1:0 
BM Sport (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                 1:0 
16 October 2016, Sunday, 12:00 EEST:
Granit (Vladaya) - Levski-Rakovski (Sofia)                3:3 

                           Round 8

22 October 2016, Saturday, 13:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Internatsional (Sofia)                5:1 
Chavdar (Etropole) - Granit (Vladaya)                     4:1 
22 October 2016, Saturday, 13:30 EEST:
Lavchetata (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                    2:1 
22 October 2016, Saturday, 15:00 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - BM Sport (Sofia)                   0:2 
22 October 2016, Saturday, 16:00 EEST:
Atletik 11 (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)               0:3 
Levski-Rakovski (Sofia) - ESFA (Sofia)                    6:0 

                           Round 9

29 October 2016, Saturday, 15:00 EEST:
in Sofia, "57-mo uchilishte" st.:
DIT Sport (Sofia) - Atletik 11 (Sofia)                   15:1 
29 October 2016, Saturday, 16:00 EEST:
Internatsional (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)          1:2 
BM Sport (Sofia) - Septemvri (Sofia)                      1:3 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)             1:0 
30 October 2016, Sunday, 10:00 EET:
Granit (Vladaya) - Lavchetata (Sofia)                     0:4 
1 November 2016, Tuesday, 12:00 EET:
ESFA (Sofia) - Chavdar (Etropole)                         2:2 

                           Round 10

7 November 2016, Monday, 13:00 EET:
in Sofia, "57-mo uchilishte" st.:
DIT Sport (Sofia) - Granit (Vladaya)                      4:0 
7 November 2016, Monday, 15:00 EET:
Atletik 11 (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                 0:1 
Septemvri (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                0:4 
Levski-Rakovski (Sofia) - BM Sport (Sofia)                2:1 
Chavdar (Etropole) - Internatsional (Sofia)               6:1 
Lavchetata (Sofia) - ESFA (Sofia)                         0:0 

                           Round 11

12 November 2016, Saturday, 11:00 EET:
Botev 57 SOU (Sofia) - Septemvri (Sofia)                  1:1 
12 November 2016, Saturday, 13:00 EET:
Granit (Vladaya) - Atletik 11 (Sofia)                     5:0 
12 November 2016, Saturday, 15:00 EET:
ESFA (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                          1:1 
Internatsional (Sofia) - Lavchetata (Sofia)               0:5 
BM Sport (Sofia) - Chavdar (Etropole)                     0:3 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)          4:0 

                           Round 12

3 March 2017, Friday, 12:00 EET:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Chavdar (Etropole)               3:0 
4 March 2017, Saturday, 13:00 EET:
Botev 57 SOU (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)            1:4 
4 March 2017, Saturday, 15:00 EET:
Atletik 11 (Sofia) - Septemvri (Sofia)                    0:3 awd 
BM Sport (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                     2:2 
Internatsional (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                3:2 
ESFA (Sofia) - Granit (Vladaya)                           1:1 

                           Round 13

11 March 2017, Saturday, 10:30 EET:
Levski-Rakovski (Sofia) - Septemvri (Sofia)               0:1 
11 March 2017, Saturday, 13:00 EET:
Lavchetata (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)               0:2 
11 March 2017, Saturday, 15:00 EET:
ESFA (Sofia) - Atletik 11 (Sofia)                         3:0 awd 
DIT Sport (Sofia) - BM Sport (Sofia)                      2:0 
12 March 2017, Sunday, 10:00 EET:
Granit (Vladaya) - Internatsional (Sofia)                 postponed 
12 March 2017, Sunday, 13:00 EET:
Chavdar (Etropole) - Botev 57 SOU (Sofia)                 7:0 
10 May 2017, Wednesday, 18:00 EEST:
Granit (Vladaya) - Internatsional (Sofia)                 2:0 

                           Round 14

18 March 2017, Saturday, 15:00 EET:
Atletik 11 (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)              0:3 awd 
Botev 57 SOU (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                 1:4 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                2:1 
BM Sport (Sofia) - Granit (Vladaya)                       3:1 
Internatsional (Sofia) - ESFA (Sofia)                     2:3 
19 March 2017, Sunday, 15:00 EET:
Septemvri (Sofia) - Chavdar (Etropole)                    3:4 

                           Round 15

25 March 2017, Saturday, 13:00 EET:
in Sofia, "57-mo uchilishte" st.:
DIT Sport (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                  2:1 
25 March 2017, Saturday, 15:00 EET:
Internatsional (Sofia) - Atletik 11 (Sofia)               3:0 awd 
ESFA (Sofia) - BM Sport (Sofia)                           1:2 
Granit (Vladaya) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                 1:2 
Lavchetata (Sofia) - Septemvri (Sofia)                    3:0 
27 March 2017, Monday, 13:00 EEST:
Chavdar (Etropole) - Levski-Rakovski (Sofia)              1:0 

                           Round 16

1 April 2017, Saturday, 15:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                     0:1 
1 April 2017, Saturday, 16:00 EEST:
Atletik 11 (Sofia) - Chavdar (Etropole)                   0:3 awd 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - ESFA (Sofia)                     5:1 
BM Sport (Sofia) - Internatsional (Sofia)                 3:3 
1 April 2017, Saturday, 17:00 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - Granit (Vladaya)                   4:1 
2 April 2017, Sunday, 16:00 EEST:
Levski-Rakovski (Sofia) - Lavchetata (Sofia)              0:0 

                           Round 17

8 April 2017, Saturday, 14:00 EEST:
Granit (Vladaya) - Septemvri (Sofia)                      0:2 
8 April 2017, Saturday, 15:00 EEST:
in Sofia, "57-mo uchilishte" st.:
DIT Sport (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)               2:1 
8 April 2017, Saturday, 16:00 EEST:
BM Sport (Sofia) - Atletik 11 (Sofia)                     3:0 awd 
Internatsional (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)           annulled * 
* - abandoned at 0:0 due to a bad injury to a player. It is decided that
    the game is annulled.
8 April 2017, Saturday, 17:00 EEST:
ESFA (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                       3:1 
9 April 2017, Sunday, 13:00 EEST:
Lavchetata (Sofia) - Chavdar (Etropole)                   2:1 

                           Round 18

21 April 2017, Friday, 11:00 EEST:
Chavdar (Etropole) - DIT Sport (Sofia)                    2:3 
22 April 2017, Saturday, 09:00 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - Internatsional (Sofia)             0:1 
22 April 2017, Saturday, 16:00 EEST:
Atletik 11 (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                   0:3 awd 
Septemvri (Sofia) - ESFA (Sofia)                          2:1 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - BM Sport (Sofia)                 5:3 
23 April 2017, Sunday, 16:00 EEST:
in Sofia, "Georgi Asparuhov" st.:
Levski-Rakovski (Sofia) - Granit (Vladaya)                5:2 

                           Round 19

29 April 2017, Saturday, 15:00 EEST:
BM Sport (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                   5:0 
DIT Sport (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                    2:0 
29 April 2017, Saturday, 16:00 EEST:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Atletik 11 (Sofia)               3:0 awd 
Internatsional (Sofia) - Septemvri (Sofia)                0:5 
ESFA (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)                    0:5 
30 April 2017, Sunday, 12:00 EEST:
Granit (Vladaya) - Chavdar (Etropole)                     0:2 

                           Round 20

5 May 2017, Friday, 11:00 EEST:
Chavdar (Etropole) - ESFA (Sofia)                         0:0 
6 May 2017, Saturday, 14:00 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)             2:4 
6 May 2017, Saturday, 16:00 EEST:
Lavchetata (Sofia) - Granit (Vladaya)                     4:2 
6 May 2017, Saturday, 17:00 EEST:
Atletik 11 (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                    0:3 awd 
Levski-Rakovski (Sofia) - Internatsional (Sofia)          7:0 
Septemvri (Sofia) - BM Sport (Sofia)                      0:0 

                           Round 13 - postponed match

10 May 2017, Wednesday, 18:00 EEST:
Granit (Vladaya) - Internatsional (Sofia)                 2:0 

                           Round 21

13 May 2017, Saturday, 14:00 EEST:
BM Sport (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)                1:1 
13 May 2017, Saturday, 17:00 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - Atletik 11 (Sofia)                 3:0 awd 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Septemvri (Sofia)                3:3 
Internatsional (Sofia) - Chavdar (Etropole)               0:6 
ESFA (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                         0:2 
Granit (Vladaya) - DIT Sport (Sofia)                      0:5 

                           Round 22

20 May 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                  2:0 
20 May 2017, Saturday, 12:00 EEST:
Lavchetata (Sofia) - Internatsional (Sofia)               4:1 
20 May 2017, Saturday, 13:30 EEST:
DIT Sport (Sofia) - ESFA (Sofia)                          4:5 
20 May 2017, Saturday, 17:00 EEST:
Atletik 11 (Sofia) - Granit (Vladaya)                     0:3 awd 
Chavdar (Etropole) - BM Sport (Sofia)                     4:1 
Levski-Rakovski (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)          3:1 

Results grid
-------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. -------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. Lokomotiv 1929 (Sofia) XXX 3:0 2:0 4:0 2:1 3:3 5:3 5:1 3:1 5:2 1:0 3:0* 2. Chavdar (Etropole) 2:0 XXX 1:1 1:0 2:3 2:0 4:1 0:0 6:1 4:1 7:0 3:0* 3. Lavchetata (Sofia) 0:2 2:1 XXX 2:1 2:1 3:0 3:0 0:0 4:1 4:2 2:2 8:0 4. Levski-Rakovski (Sofia) 3:1 3:0 0:0 XXX 4:0 0:1 2:1 6:0 7:0 5:2 3:1 4:0 5. DIT Sport (Sofia) 2:3 1:1 2:0 2:1 XXX 3:2 2:0 4:5 3:1 4:0 2:1 15:1 6. Septemvri (Sofia) 0:4 3:4 2:1 2:2 0:1 XXX 0:0 2:1 5:1 2:1 2:0 10:0 7. BM Sport (Sofia) 1:0 0:3 2:2 1:1 3:2 1:3 XXX 1:0 3:3 3:1 5:0 3:0* 8. ESFA (Sofia) 0:3 2:2 0:2 0:5 1:1 0:4 1:2 XXX 5:3 1:1 3:1 3:0* 9. Internatsional (Sofia) --- 0:6 0:5 1:2 3:2 0:5 1:2 2:3 XXX 3:0 1:0 3:0* 10. Granit (Vladaya) 1:2 0:2 0:4 3:3 0:5 0:2 0:1 4:2 2:0 XXX 4:0 5:0 11. Botev 57 SOU (Sofia) 2:4 0:3 1:4 1:4 0:2 1:1 0:2 2:0 0:1 4:1 XXX 3:0* 12. Atletik 11 (Sofia) 0:3 0:3* 0:3* 0:3* 0:3* 0:3* 0:4 7:3 1:5 0:3* 0:1 XXX -------------------------------------------------------------------------------------------------- top