Detsa podgotvitelna grupa (b.2008) - Futbol 5:
Sofia (stolitsa) - Zonalna grupa 2016/17

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 |
        | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Levski (Sofia)                     22   19   2   1  118:19   59
-------------------------------------------------------------------
 2. Natsional (Sofia)                  22   19   1   2  177:20   58
 3. Tsarsko selo 2015 (Sofia)          22   18   0   4  167:28   54
 4. Slavia 1913 (Sofia)                22   17   1   4  120:34   52
 5. Lavchetata (Sofia)                 22   11   2   9   64:56   35
 6. CSKA (Sofia)                       22   10   2  10   50:102  32
 7. ESFA (Sofia)                       22    8   2  12   55:93   26
 8. Olimpia FK (Sofia)                 22    6   2  14   47:83   20
 9. Sofia sport (Sofia)                22    4   5  13   34:106  17 [1 1 0  8:7  4]
10. Marek 1915 (Dupnitsa)              22    5   2  15   42:132  17 [0 1 1  7:8  1]
11. Elit Sofia (Sofia)                 22    2   2  18   25:102   8
12. DIT Sport (Sofia)                  22    2   1  19   28:152   7

Notes
  - All matches are played on a 35х25 or 40х20 m. field in 3 halves of 12 minutes each, with a 5-minute break between them and each team composed of 5 players.
  - All matches are played at the "Tsarsko selo" complex, unless noted otherwise.

                           Round 1

1 October 2016, Saturday, 09:30 EEST:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Sofia sport (Sofia)           9:0 
1 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - Natsional (Sofia)                   0:8 
1 October 2016, Saturday, 11:30 EEST:
Marek 1915 (Dupnitsa) - ESFA (Sofia)                      4:3 
1 October 2016, Saturday, 12:30 EEST:
Olimpia FK (Sofia) - CSKA (Sofia)                         2:3 
1 October 2016, Saturday, 13:30 EEST:
Elit Sofia (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                   0:6 
1 October 2016, Saturday, 14:30 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Levski (Sofia)                        0:11 

                           Round 2

8 October 2016, Saturday, 09:30 EEST:
Lavchetata (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                   12:0 
8 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
CSKA (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                         2:1 
8 October 2016, Saturday, 11:30 EEST:
ESFA (Sofia) - Olimpia FK (Sofia)                         5:5 
8 October 2016, Saturday, 12:30 EEST:
Sofia sport (Sofia) - Levski (Sofia)                      1:6 
8 October 2016, Saturday, 13:30 EEST:
Natsional (Sofia) - Marek 1915 (Dupnitsa)                16:1 
8 October 2016, Saturday, 14:30 EEST:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)           1:3 

                           Round 3

15 October 2016, Saturday, 09:30 EEST:
Marek 1915 (Dupnitsa) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)         1:21 
15 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Olimpia FK (Sofia) - Natsional (Sofia)                    2:5 
15 October 2016, Saturday, 11:30 EEST:
DIT Sport (Sofia) - CSKA (Sofia)                          1:8 
15 October 2016, Saturday, 12:30 EEST:
Elit Sofia (Sofia) - ESFA (Sofia)                         0:2 
15 October 2016, Saturday, 13:30 EEST:
Levski (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                       6:0 
15 October 2016, Saturday, 14:30 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - Sofia sport (Sofia)                 7:0 

                           Round 4

22 October 2016, Saturday, 09:30 EEST:
CSKA (Sofia) - Levski (Sofia)                             0:7 
22 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Sofia sport (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                  2:5 
22 October 2016, Saturday, 11:30 EEST:
ESFA (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                          5:2 
22 October 2016, Saturday, 12:30 EEST:
Natsional (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                    7:0 
22 October 2016, Saturday, 13:30 EEST:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Olimpia FK (Sofia)            7:1 
22 October 2016, Saturday, 14:30 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - Marek 1915 (Dupnitsa)               8:2 

                           Round 5

29 October 2016, Saturday, 09:30 EEST:
Olimpia FK (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                  2:3 
29 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Marek 1915 (Dupnitsa) - Sofia sport (Sofia)               5:6 
29 October 2016, Saturday, 11:30 EEST:
Lavchetata (Sofia) - CSKA (Sofia)                         2:2 
29 October 2016, Saturday, 12:30 EEST:
Levski (Sofia) - ESFA (Sofia)                             2:0 
29 October 2016, Saturday, 13:30 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Natsional (Sofia)                     1:15 
29 October 2016, Saturday, 14:30 EEST:
Elit Sofia (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)            0:13 

                           Round 6

5 November 2016, Saturday, 09:30 EET:
Sofia sport (Sofia) - CSKA (Sofia)                        1:3 
5 November 2016, Saturday, 10:30 EET:
Natsional (Sofia) - Levski (Sofia)                        3:3 
5 November 2016, Saturday, 11:30 EET:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - DIT Sport (Sofia)             3:0 awd 
5 November 2016, Saturday, 12:30 EET:
ESFA (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                         3:7 
5 November 2016, Saturday, 13:30 EET:
Slavia 1913 (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                  7:0 
5 November 2016, Saturday, 14:30 EET:
Marek 1915 (Dupnitsa) - Olimpia FK (Sofia)                3:2 

                           Round 7

12 November 2016, Saturday, 08:30 EET:
CSKA (Sofia) - ESFA (Sofia)                               1:0 
12 November 2016, Saturday, 09:30 EET:
DIT Sport (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                   1:14 
12 November 2016, Saturday, 10:30 EET:
Elit Sofia (Sofia) - Marek 1915 (Dupnitsa)                1:2 
12 November 2016, Saturday, 11:30 EET:
Levski (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)                2:1 
12 November 2016, Saturday, 12:30 EET:
Olimpia FK (Sofia) - Sofia sport (Sofia)                  4:1 
12 November 2016, Saturday, 13:30 EET:
Lavchetata (Sofia) - Natsional (Sofia)                    0:6 

                           Round 8

19 November 2016, Saturday, 09:30 EET:
Sofia sport (Sofia) - ESFA (Sofia)                        0:6 
19 November 2016, Saturday, 10:30 EET:
Natsional (Sofia) - CSKA (Sofia)                         10:0 
19 November 2016, Saturday, 11:30 EET:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Lavchetata (Sofia)            4:3 
19 November 2016, Saturday, 12:30 EET:
Slavia 1913 (Sofia) - Levski (Sofia)                      1:2 
19 November 2016, Saturday, 13:30 EET:
Marek 1915 (Dupnitsa) - DIT Sport (Sofia)                 6:3 
19 November 2016, Saturday, 14:30 EET:
Olimpia FK (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                   3:2 

                           Round 9

26 November 2016, Saturday, 09:30 EET:
Elit Sofia (Sofia) - Sofia sport (Sofia)                  1:1 
26 November 2016, Saturday, 10:30 EET:
Levski (Sofia) - Marek 1915 (Dupnitsa)                   13:0 
26 November 2016, Saturday, 11:30 EET:
Lavchetata (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                  4:7 
26 November 2016, Saturday, 12:30 EET:
ESFA (Sofia) - Natsional (Sofia)                          0:12 
26 November 2016, Saturday, 13:30 EET:
CSKA (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)                  2:9 
26 November 2016, Saturday, 14:30 EET:
DIT Sport (Sofia) - Olimpia FK (Sofia)                    2:8 

                           Round 10

3 December 2016, Saturday, 08:30 EET:
Slavia 1913 (Sofia) - CSKA (Sofia)                       11:1 
3 December 2016, Saturday, 09:30 EET:
Sofia sport (Sofia) - Natsional (Sofia)                   0:12 
3 December 2016, Saturday, 10:30 EET:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - ESFA (Sofia)                 11:0 
3 December 2016, Saturday, 11:30 EET:
Marek 1915 (Dupnitsa) - Lavchetata (Sofia)                1:4 
3 December 2016, Saturday, 12:30 EET:
Olimpia FK (Sofia) - Levski (Sofia)                       1:3 
3 December 2016, Saturday, 13:30 EET:
Elit Sofia (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                    3:2 

                           Round 11

10 December 2016, Saturday, 09:30 EET:
Levski (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                       9:1 
10 December 2016, Saturday, 10:30 EET:
DIT Sport (Sofia) - Sofia sport (Sofia)                   1:4 
10 December 2016, Saturday, 11:30 EET:
CSKA (Sofia) - Marek 1915 (Dupnitsa)                      5:4 
10 December 2016, Saturday, 12:30 EET:
ESFA (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                        1:5 
10 December 2016, Saturday, 13:30 EET:
Natsional (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)             4:5 
10 December 2016, Saturday, 14:30 EET:
Lavchetata (Sofia) - Olimpia FK (Sofia)                   1:1 

                           Round 12

11 March 2017, Saturday, 09:30 EET:
Sofia sport (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)           0:11 
11 March 2017, Saturday, 10:30 EET:
Natsional (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                   6:0 
11 March 2017, Saturday, 11:30 EET:
ESFA (Sofia) - Marek 1915 (Dupnitsa)                      2:1 
11 March 2017, Saturday, 12:30 EET:
CSKA (Sofia) - Olimpia FK (Sofia)                         1:4 
11 March 2017, Saturday, 13:30 EET:
Levski (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                        7:0 
11 March 2017, Saturday, 14:30 EET:
Lavchetata (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                   5:3 

                           Round 13

18 March 2017, Saturday, 09:30 EET:
DIT Sport (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                    0:6 
18 March 2017, Saturday, 10:30 EET:
Slavia 1913 (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)           3:1 
18 March 2017, Saturday, 11:30 EET:
Olimpia FK (Sofia) - ESFA (Sofia)                         0:5 
18 March 2017, Saturday, 12:30 EET:
Marek 1915 (Dupnitsa) - Natsional (Sofia)                 1:11 
18 March 2017, Saturday, 13:30 EET:
Levski (Sofia) - Sofia sport (Sofia)                      9:0 
18 March 2017, Saturday, 14:30 EET:
Elit Sofia (Sofia) - CSKA (Sofia)                         3:4 

                           Round 14

25 March 2017, Saturday, 09:30 EET:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Marek 1915 (Dupnitsa)         9:2 
25 March 2017, Saturday, 10:30 EET:
Natsional (Sofia) - Olimpia FK (Sofia)                   11:1 
25 March 2017, Saturday, 11:30 EET:
CSKA (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                          4:0 
25 March 2017, Saturday, 12:30 EET:
Sofia sport (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                 1:6 
25 March 2017, Saturday, 13:30 EET:
Lavchetata (Sofia) - Levski (Sofia)                       0:2 
25 March 2017, Saturday, 14:30 EET:
ESFA (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                         3:1 

                           Round 15

1 April 2017, Saturday, 09:30 EEST:
Levski (Sofia) - CSKA (Sofia)                             7:1 
1 April 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Lavchetata (Sofia) - Sofia sport (Sofia)                  3:2 
1 April 2017, Saturday, 11:30 EEST:
DIT Sport (Sofia) - ESFA (Sofia)                          5:9 
1 April 2017, Saturday, 12:30 EEST:
Marek 1915 (Dupnitsa) - Slavia 1913 (Sofia)               0:7 
1 April 2017, Saturday, 13:30 EEST:
Olimpia FK (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)            1:3 
1 April 2017, Saturday, 14:30 EEST:
Elit Sofia (Sofia) - Natsional (Sofia)                    0:7 

                           Round 16

8 April 2017, Saturday, 09:30 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - Olimpia FK (Sofia)                  9:0 
8 April 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Sofia sport (Sofia) - Marek 1915 (Dupnitsa)               2:2 
8 April 2017, Saturday, 11:30 EEST:
CSKA (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                         1:2 
8 April 2017, Saturday, 12:30 EEST:
ESFA (Sofia) - Levski (Sofia)                             2:6 
8 April 2017, Saturday, 13:30 EEST:
Natsional (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                     8:0 
8 April 2017, Saturday, 14:30 EEST:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)           11:0 

                           Round 17

22 April 2017, Saturday, 09:30 EEST:
CSKA (Sofia) - Sofia sport (Sofia)                        2:2 
22 April 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Levski (Sofia) - Natsional (Sofia)                        2:1 
22 April 2017, Saturday, 11:30 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)             1:14 
22 April 2017, Saturday, 12:30 EEST:
Lavchetata (Sofia) - ESFA (Sofia)                         0:2 
22 April 2017, Saturday, 13:30 EEST:
Olimpia FK (Sofia) - Marek 1915 (Dupnitsa)                3:2 
22 April 2017, Saturday, 14:30 EEST:
Elit Sofia (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                  0:3 

                           Round 18

29 April 2017, Saturday, 09:30 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                  10:0 
29 April 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Natsional (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                    5:0 
29 April 2017, Saturday, 11:30 EEST:
ESFA (Sofia) - CSKA (Sofia)                               2:3 
29 April 2017, Saturday, 12:30 EEST:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Levski (Sofia)                4:1 
29 April 2017, Saturday, 13:30 EEST:
Sofia sport (Sofia) - Olimpia FK (Sofia)                  4:1 
29 April 2017, Saturday, 14:30 EEST:
Marek 1915 (Dupnitsa) - Elit Sofia (Sofia)                1:1 

                           Round 19

6 May 2017, Saturday, 09:30 EEST:
ESFA (Sofia) - Sofia sport (Sofia)                        2:2 
6 May 2017, Saturday, 10:30 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Marek 1915 (Dupnitsa)                 2:0 
6 May 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Lavchetata (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)            0:5 
6 May 2017, Saturday, 12:30 EEST:
Levski (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                      1:1 
6 May 2017, Saturday, 13:30 EEST:
CSKA (Sofia) - Natsional (Sofia)                          0:15 
6 May 2017, Saturday, 14:30 EEST:
Elit Sofia (Sofia) - Olimpia FK (Sofia)                   6:1 

                           Round 20

13 May 2017, Saturday, 09:30 EEST:
Olimpia FK (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                    postponed 
13 May 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Marek 1915 (Dupnitsa) - Levski (Sofia)                    postponed 
13 May 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                  postponed 
13 May 2017, Saturday, 12:30 EEST:
Natsional (Sofia) - ESFA (Sofia)                          postponed 
13 May 2017, Saturday, 13:30 EEST:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - CSKA (Sofia)                  postponed 
13 May 2017, Saturday, 14:30 EEST:
Sofia sport (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                  postponed 
24 May 2017, Wednesday, 09:30 EEST:
Olimpia FK (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                    2:1 
24 May 2017, Wednesday, 10:30 EEST:
Marek 1915 (Dupnitsa) - Levski (Sofia)                    0:8 
24 May 2017, Wednesday, 11:30 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                  0:1 
24 May 2017, Wednesday, 12:30 EEST:
Natsional (Sofia) - ESFA (Sofia)                          5:2 
24 May 2017, Wednesday, 13:30 EEST:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - CSKA (Sofia)                 12:2 
24 May 2017, Wednesday, 14:30 EEST:
Sofia sport (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                  2:1 

                           Round 21

20 May 2017, Saturday, 09:30 EEST:
CSKA (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                        1:6 
20 May 2017, Saturday, 10:30 EEST:
ESFA (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)                  0:12 
20 May 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Lavchetata (Sofia) - Marek 1915 (Dupnitsa)                1:3 
20 May 2017, Saturday, 12:30 EEST:
Levski (Sofia) - Olimpia FK (Sofia)                       4:2 
20 May 2017, Saturday, 13:30 EEST:
Natsional (Sofia) - Sofia sport (Sofia)                   8:1 
20 May 2017, Saturday, 14:30 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                    4:1 

                           Round 20 - postponed matches

24 May 2017, Wednesday, 09:30 EEST:
Olimpia FK (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                    2:1 
24 May 2017, Wednesday, 10:30 EEST:
Marek 1915 (Dupnitsa) - Levski (Sofia)                    0:8 
24 May 2017, Wednesday, 11:30 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                  0:1 
24 May 2017, Wednesday, 12:30 EEST:
Natsional (Sofia) - ESFA (Sofia)                          5:2 
24 May 2017, Wednesday, 13:30 EEST:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - CSKA (Sofia)                 12:2 
24 May 2017, Wednesday, 14:30 EEST:
Sofia sport (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                  2:1 

                           Round 22

27 May 2017, Saturday, 09:30 EEST:
Olimpia FK (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                   1:2 
27 May 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Sofia sport (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                   2:2 
27 May 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Marek 1915 (Dupnitsa) - CSKA (Sofia)                      1:4 
27 May 2017, Saturday, 12:30 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - ESFA (Sofia)                        9:1 
27 May 2017, Saturday, 13:30 EEST:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Natsional (Sofia)             1:2 
27 May 2017, Saturday, 14:30 EEST:
Elit Sofia (Sofia) - Levski (Sofia)                       0:7 

Results grid
-------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. -------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. Levski (Sofia) XXX 2:1 2:1 1:1 6:0 7:1 2:0 4:2 9:0 13:0 9:1 7:0 2. Natsional (Sofia) 3:3 XXX 4:5 6:0 5:0 10:0 5:2 11:1 8:1 16:1 7:0 8:0 3. Tsarsko selo 2015 (Sofia) 4:1 1:2 XXX 1:3 4:3 12:2 11:0 7:1 9:0 9:2 11:0 3:0* 4. Slavia 1913 (Sofia) 1:2 0:8 3:1 XXX 0:1 11:1 9:1 9:0 7:0 8:2 7:0 10:0 5. Lavchetata (Sofia) 0:2 0:6 0:5 4:7 XXX 2:2 0:2 1:1 3:2 1:3 5:3 12:0 6. CSKA (Sofia) 0:7 0:15 2:9 1:6 1:2 XXX 1:0 1:4 2:2 5:4 2:1 4:0 7. ESFA (Sofia) 2:6 0:12 0:12 1:5 3:7 2:3 XXX 5:5 2:2 2:1 3:1 5:2 8. Olimpia FK (Sofia) 1:3 2:5 1:3 2:3 1:2 2:3 0:5 XXX 4:1 3:2 3:2 2:1 9. Sofia sport (Sofia) 1:6 0:12 0:11 1:6 2:5 1:3 0:6 4:1 XXX 2:2 2:1 2:2 10. Marek 1915 (Dupnitsa) 0:8 1:11 1:21 0:7 1:4 1:4 4:3 3:2 5:6 XXX 1:1 6:3 11. Elit Sofia (Sofia) 0:7 0:7 0:13 0:3 0:6 3:4 0:2 6:1 1:1 1:2 XXX 3:2 12. DIT Sport (Sofia) 0:11 1:15 1:14 1:14 0:6 1:8 5:9 2:8 1:4 2:0 4:1 XXX -------------------------------------------------------------------------------------------------- top