Detsa (b.2002-03):
Stara Zagora - Mezhduoblastna grupa 2016/17

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Chirpan (Chirpan)                  16   12   2   2   56:21   38
-------------------------------------------------------------------
 2. Sliven 2000 (Sliven)               16   12   1   3   65:26   37
 3. Sinite kamani (Sliven)             16    9   3   4   46:27   30
 4. Beroe (Stara Zagora)               16    9   2   5   31:11   29
 5. Arsenal (Kazanlak)                 16    9   1   6   40:28   28
 6. Minyor (Radnevo)                   16    6   2   8   40:38   20
 7. Zagorets (Nova Zagora)             16    5   2   9   34:36   17
 8. Rozova dolina (Kazanlak)           16    2   1  13   10:62    7
 9. Stara Zagora (Stara Zagora)        16    1   0  15   11:84    3

                           Round 1

24 September 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Arsenal (Kazanlak) - Sinite kamani (Sliven)               0:5 
Zagorets (Nova Zagora) - Beroe (Stara Zagora)             0:3 
Sliven 2000 (Sliven) - Chirpan (Chirpan)                  postponed 
Minyor (Radnevo) - Rozova dolina (Kazanlak)               6:0 
9 November 2016, Wednesday, 10:00 EET:
Sliven 2000 (Sliven) - Chirpan (Chirpan)                  4:3 * 
* - approximate date, the match was played between 7th and 23rd November.
Stara Zagora (Stara Zagora)                               bye

                           Round 2

26 November 2016, Saturday, 10:00 EET:
Chirpan (Chirpan) - Minyor (Radnevo)                      4:0 
Beroe (Stara Zagora) - Sliven 2000 (Sliven)               postponed 
Sinite kamani (Sliven) - Zagorets (Nova Zagora)           3:3 
Stara Zagora (Stara Zagora) - Arsenal (Kazanlak)          2:7 
Beroe (Stara Zagora) - Sliven 2000 (Sliven)               1:2 
Rozova dolina (Kazanlak)                                  bye

                           Round 3

8 October 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Zagorets (Nova Zagora) - Stara Zagora (Stara Zagora)      8:0 awd 
Sliven 2000 (Sliven) - Sinite kamani (Sliven)             5:4 
Minyor (Radnevo) - Beroe (Stara Zagora)                   1:3 
Rozova dolina (Kazanlak) - Chirpan (Chirpan)              0:3 
Arsenal (Kazanlak)                                        bye

                           Round 4

15 October 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Beroe (Stara Zagora) - Rozova dolina (Kazanlak)           6:0 
Sinite kamani (Sliven) - Minyor (Radnevo)                 4:4 
Stara Zagora (Stara Zagora) - Sliven 2000 (Sliven)        1:7 
Arsenal (Kazanlak) - Zagorets (Nova Zagora)               3:1 
Chirpan (Chirpan)                                         bye

                           Round 5

22 October 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Sliven 2000 (Sliven) - Arsenal (Kazanlak)                 4:2 
Minyor (Radnevo) - Stara Zagora (Stara Zagora)            6:1 
Rozova dolina (Kazanlak) - Sinite kamani (Sliven)         0:3 
Chirpan (Chirpan) - Beroe (Stara Zagora)                  0:1 
Zagorets (Nova Zagora)                                    bye

                           Round 6

29 October 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Sinite kamani (Sliven) - Chirpan (Chirpan)                1:1 
Stara Zagora (Stara Zagora) - Rozova dolina (Kazanlak)    1:3 
Arsenal (Kazanlak) - Minyor (Radnevo)                     2:1 
Zagorets (Nova Zagora) - Sliven 2000 (Sliven)             0:4 
Beroe (Stara Zagora)                                      bye

                           Round 7

5 November 2016, Saturday, 10:00 EET:
Minyor (Radnevo) - Zagorets (Nova Zagora)                 5:1 
Rozova dolina (Kazanlak) - Arsenal (Kazanlak)             0:5 
Chirpan (Chirpan) - Stara Zagora (Stara Zagora)          10:0 
Beroe (Stara Zagora) - Sinite kamani (Sliven)             0:1 
Sliven 2000 (Sliven)                                      bye

                           Round 1 - postponed match

9 November 2016, Wednesday, 10:00 EET:
Sliven 2000 (Sliven) - Chirpan (Chirpan)                  4:3 * 
* - approximate date, the match was played between 7th and 23rd November.

                           Round 8

12 November 2016, Saturday, 10:00 EET:
Stara Zagora (Stara Zagora) - Beroe (Stara Zagora)        0:5 
Arsenal (Kazanlak) - Chirpan (Chirpan)                    3:3 
Zagorets (Nova Zagora) - Rozova dolina (Kazanlak)         4:1 
Sliven 2000 (Sliven) - Minyor (Radnevo)                   3:3 
Sinite kamani (Sliven)                                    bye

                           Round 9

19 November 2016, Saturday, 10:00 EET:
Rozova dolina (Kazanlak) - Sliven 2000 (Sliven)           0:2 
Chirpan (Chirpan) - Zagorets (Nova Zagora)                3:2 
Beroe (Stara Zagora) - Arsenal (Kazanlak)                 postponed 
Sinite kamani (Sliven) - Stara Zagora (Stara Zagora)      3:0 
3 December 2016, Saturday, 10:00 EET:
Beroe (Stara Zagora) - Arsenal (Kazanlak)                 2:1 
Minyor (Radnevo)                                          bye

                           Round 2 - postponed match

26 November 2016, Saturday, 10:00 EET:
Beroe (Stara Zagora) - Sliven 2000 (Sliven)               1:2 

                           Round 9 - postponed match

3 December 2016, Saturday, 10:00 EET:
Beroe (Stara Zagora) - Arsenal (Kazanlak)                 2:1 

                           Round 10

18 March 2017, Saturday, 10:00 EET:
Sinite kamani (Sliven) - Arsenal (Kazanlak)               0:2 
Beroe (Stara Zagora) - Zagorets (Nova Zagora)             0:0 
Chirpan (Chirpan) - Sliven 2000 (Sliven)                  3:2 
Rozova dolina (Kazanlak) - Minyor (Radnevo)               0:2 
Stara Zagora (Stara Zagora)                               bye

                           Round 11

25 March 2017, Saturday, 10:00 EET:
Minyor (Radnevo) - Chirpan (Chirpan)                      1:2 
Sliven 2000 (Sliven) - Beroe (Stara Zagora)               2:0 
Zagorets (Nova Zagora) - Sinite kamani (Sliven)           0:2 
Arsenal (Kazanlak) - Stara Zagora (Stara Zagora)          6:0 
Rozova dolina (Kazanlak)                                  bye

                           Round 12

1 April 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Stara Zagora (Stara Zagora) - Zagorets (Nova Zagora)      0:8 
Sinite kamani (Sliven) - Sliven 2000 (Sliven)             6:1 
Beroe (Stara Zagora) - Minyor (Radnevo)                   1:0 
Chirpan (Chirpan) - Rozova dolina (Kazanlak)              5:1 
Arsenal (Kazanlak)                                        bye

                           Round 13

8 April 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Rozova dolina (Kazanlak) - Beroe (Stara Zagora)           0:0 
Minyor (Radnevo) - Sinite kamani (Sliven)                 2:4 
Sliven 2000 (Sliven) - Stara Zagora (Stara Zagora)        6:0 
Zagorets (Nova Zagora) - Arsenal (Kazanlak)               0:1 
Chirpan (Chirpan)                                         bye

                           Round 14

22 April 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Arsenal (Kazanlak) - Sliven 2000 (Sliven)                 1:0 
Stara Zagora (Stara Zagora) - Minyor (Radnevo)            3:4 
Sinite kamani (Sliven) - Rozova dolina (Kazanlak)         6:0 
Beroe (Stara Zagora) - Chirpan (Chirpan)                  1:2 
Zagorets (Nova Zagora)                                    bye

                           Round 15

29 April 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Chirpan (Chirpan) - Sinite kamani (Sliven)                4:2 
Rozova dolina (Kazanlak) - Stara Zagora (Stara Zagora)    1:2 
Minyor (Radnevo) - Arsenal (Kazanlak)                     3:1 
Sliven 2000 (Sliven) - Zagorets (Nova Zagora)             5:0 
Beroe (Stara Zagora)                                      bye

                           Round 16

6 May 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Zagorets (Nova Zagora) - Minyor (Radnevo)                 3:0 
Arsenal (Kazanlak) - Rozova dolina (Kazanlak)             1:2 
Stara Zagora (Stara Zagora) - Chirpan (Chirpan)           0:5 
Sinite kamani (Sliven) - Beroe (Stara Zagora)             0:4 
Sliven 2000 (Sliven)                                      bye

                           Round 17

13 May 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Beroe (Stara Zagora) - Stara Zagora (Stara Zagora)        3:0 
Chirpan (Chirpan) - Arsenal (Kazanlak)                    4:3 
Rozova dolina (Kazanlak) - Zagorets (Nova Zagora)         2:4 
Minyor (Radnevo) - Sliven 2000 (Sliven)                   2:6 
Sinite kamani (Sliven)                                    bye

                           Round 18

20 May 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Sliven 2000 (Sliven) - Rozova dolina (Kazanlak)          12:0 
Zagorets (Nova Zagora) - Chirpan (Chirpan)                0:4 
Arsenal (Kazanlak) - Beroe (Stara Zagora)                 2:1 
Stara Zagora (Stara Zagora) - Sinite kamani (Sliven)      1:2 
Minyor (Radnevo)                                          bye

Results grid
----------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. ----------------------------------------------------------------------------------- 1. Chirpan (Chirpan) XXX 3:2 4:2 0:1 4:3 4:0 3:2 5:1 10:0 2. Sliven 2000 (Sliven) 4:3 XXX 5:4 2:0 4:2 3:3 5:0 12:0 6:0 3. Sinite kamani (Sliven) 1:1 6:1 XXX 0:4 0:2 4:4 3:3 6:0 3:0 4. Beroe (Stara Zagora) 1:2 1:2 0:1 XXX 2:1 1:0 0:0 6:0 3:0 5. Arsenal (Kazanlak) 3:3 1:0 0:5 2:1 XXX 2:1 3:1 1:2 6:0 6. Minyor (Radnevo) 1:2 2:6 2:4 1:3 3:1 XXX 5:1 6:0 6:1 7. Zagorets (Nova Zagora) 0:4 0:4 0:2 0:3 0:1 3:0 XXX 4:1 8:0* 8. Rozova dolina (Kazanlak) 0:3 0:2 0:3 0:0 0:5 0:2 2:4 XXX 1:2 9. Stara Zagora (Stara Zagora) 0:5 1:7 1:2 0:5 2:7 3:4 0:8 1:3 XXX ----------------------------------------------------------------------------------- top