Detsa (b.2002-03):
Haskovo - Oblastna grupa 2016/17

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)   18   15   0   3   60:16   45    
-------------------------------------------------------------------
 2. Asti AB (Haskovo)                  18   14   1   3   58:20   43    
 3. Svilengrad 1921 (Svilengrad)       18   14   0   4   62:20   42    
 4. Haskovo (Haskovo)                  18   11   1   6   32:25   34    
 5. Haskovo 1957 (Haskovo)             18   10   0   8   37:45   30    
 6. Harmanli 04 (Harmanli)             18    7   1  10   30:39   22    
 7. Evroroma (Svilengrad)              18    5   1  12   30:40   16 [*]
 8. Svilengrad (Svilengrad)            18    4   1  13   20:56   13    
 9. Lyubimets (Lyubimets)              18    3   3  12   28:52   12    
10. Sakarski sportist 04 (Topolovgrad) 18    3   0  15   14:58    9    

Notes
  - Evroroma (Svilengrad) withdraws just before the start of the season but after round 1 again joins the group.

                           Round 1

18 September 2016, Sunday, 10:00 EEST:
Svilengrad 1921 (Svilengrad) - Evroroma (Svilengrad)      3:0 awd 
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Harmanli 04 (Harmanli)         3:0 
Haskovo 1957 (Haskovo) - Asti AB (Haskovo)                0:4 
Lyubimets (Lyubimets) - Svilengrad (Svilengrad)           3:0 awd 
18 September 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Haskovo (Haskovo) - Sakarski sportist 04 (Topolovgrad)    3:0 awd 

                           Round 2

22 September 2016, Thursday, 10:00 EEST:
Evroroma (Svilengrad) - Svilengrad (Svilengrad)           5:0 
Sakarski sportist 04 (Top.) - Lyubimets (Lyubimets)       3:0 
Asti AB (Haskovo) - Haskovo (Haskovo)                     1:1 
Harmanli 04 (Harmanli) - Haskovo 1957 (Haskovo)           1:4 
22 September 2016, Thursday, 11:30 EEST:
Svilengrad 1921 (Svilengrad) - Dimitrovgrad 1947 (Dmgr)   1:4 

                           Round 3

24 September 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Evroroma (Svilengrad)          3:0 
Haskovo (Haskovo) - Harmanli 04 (Harmanli)                postponed 
24 September 2016, Saturday, 11:30 EEST:
Haskovo 1957 (Haskovo) - Svilengrad 1921 (Svilengrad)     postponed 
Svilengrad (Svilengrad) - Sakarski sportist 04 (Top.)     4:1 
25 September 2016, Sunday, 10:00 EEST:
Lyubimets (Lyubimets) - Asti AB (Haskovo)                 2:4 
19 November 2016, Saturday, 10:00 EET:
Haskovo 1957 (Haskovo) - Svilengrad 1921 (Svilengrad)     0:6 
Haskovo (Haskovo) - Harmanli 04 (Harmanli)                1:0 

                           Round 4

1 October 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Asti AB (Haskovo) - Svilengrad (Svilengrad)               3:0 
Harmanli 04 (Harmanli) - Lyubimets (Lyubimets)            4:1 
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Haskovo 1957 (Haskovo)         3:0 
1 October 2016, Saturday, 11:30 EEST:
Evroroma (Svilengrad) - Sakarski sportist 04 (Top.)      10:0 
Svilengrad 1921 (Svilengrad) - Haskovo (Haskovo)          4:0 

                           Round 5

8 October 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Haskovo (Haskovo) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)      1:0 
Lyubimets (Lyubimets) - Svilengrad 1921 (Svilengrad)      1:5 
Svilengrad (Svilengrad) - Harmanli 04 (Harmanli)          0:5 
9 October 2016, Sunday, 10:00 EEST:
Haskovo 1957 (Haskovo) - Evroroma (Svilengrad)            3:0 
9 October 2016, Sunday, 11:00 EEST:
Sakarski sportist 04 (Topolovgrad) - Asti AB (Haskovo)    0:3 

                           Round 6

15 October 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Svilengrad 1921 (Svilengrad) - Svilengrad (Svilengrad)    1:6 
Haskovo 1957 (Haskovo) - Haskovo (Haskovo)                3:0 
15 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Harmanli 04 (Harmanli) - Sakarski sportist 04 (Top.)      4:2 
15 October 2016, Saturday, 11:45 EEST:
Evroroma (Svilengrad) - Asti AB (Haskovo)                 1:3 
16 October 2016, Sunday, 10:00 EEST:
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Lyubimets (Lyubimets)          3:1 

                           Round 7

22 October 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Lyubimets (Lyubimets) - Haskovo 1957 (Haskovo)            0:1 
Svilengrad (Svilengrad) - Dimitrovgrad 1947 (Dmgr)        0:3 
Sakarski sportist 04 (Top.) - Svilengrad 1921 (Svil)      0:3 
Asti AB (Haskovo) - Harmanli 04 (Harmanli)                2:0 
23 October 2016, Sunday, 11:45 EEST:
Haskovo (Haskovo) - Evroroma (Svilengrad)                 3:0 

                           Round 8

29 October 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Evroroma (Svilengrad) - Harmanli 04 (Harmanli)            3:0 
29 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Sakarski sportist 04 (Top.)    3:0 
Haskovo 1957 (Haskovo) - Svilengrad (Svilengrad)          3:0 
29 October 2016, Saturday, 11:30 EEST:
Svilengrad 1921 (Svilengrad) - Asti AB (Haskovo)          postponed 
30 October 2016, Sunday, 10:00 EET:
Haskovo (Haskovo) - Lyubimets (Lyubimets)                 1:0 
26 November 2016, Saturday, 10:00 EET:
Svilengrad 1921 (Svilengrad) - Asti AB (Haskovo)          4:1 

                           Round 9

5 November 2016, Saturday, 10:00 EET:
Lyubimets (Lyubimets) - Evroroma (Svilengrad)             2:2 
Svilengrad (Svilengrad) - Haskovo (Haskovo)               0:3 
Asti AB (Haskovo) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)      0:5 awd * 
* - abandoned in the second half at 1:2 due to the home team receiving a
    5th red card and thus remaining with less than 7 players on the field.
Harmanli 04 (Harmanli) - Svilengrad 1921 (Svilengrad)     0:5 
5 November 2016, Saturday, 10:30 EET:
Sakarski sportist 04 (Top.) - Haskovo 1957 (Haskovo)      0:3 

                           Round 3 - postponed matches

19 November 2016, Saturday, 10:00 EET:
Haskovo 1957 (Haskovo) - Svilengrad 1921 (Svilengrad)     0:6 
Haskovo (Haskovo) - Harmanli 04 (Harmanli)                1:0 

                           Round 8 - postponed match

26 November 2016, Saturday, 10:00 EET:
Svilengrad 1921 (Svilengrad) - Asti AB (Haskovo)          4:1 

                           Round 10

11 March 2017, Saturday, 10:00 EET:
Harmanli 04 (Harmanli) - Dimitrovgrad 1947 (Dmgr)         0:4 
Svilengrad (Svilengrad) - Lyubimets (Lyubimets)           3:3 
11 March 2017, Saturday, 11:00 EET:
Sakarski sportist 04 (Topolovgrad) - Haskovo (Haskovo)    3:0 
11 March 2017, Saturday, 11:30 EET:
Evroroma (Svilengrad) - Svilengrad 1921 (Svilengrad)      1:4 
13 March 2017, Monday, 10:00 EET:
Asti AB (Haskovo) - Haskovo 1957 (Haskovo)                7:1 

                           Round 11

18 March 2017, Saturday, 10:00 EET:
Lyubimets (Lyubimets) - Sakarski sportist 04 (Top.)       3:0 
Haskovo 1957 (Haskovo) - Harmanli 04 (Harmanli)           1:3 
19 March 2017, Sunday, 10:00 EET:
Haskovo (Haskovo) - Asti AB (Haskovo)                     3:1 
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Svilengrad 1921 (Svilengrad)   2:1 
19 March 2017, Sunday, 11:30 EET:
Svilengrad (Svilengrad) - Evroroma (Svilengrad)           3:2 

                           Round 12

25 March 2017, Saturday, 10:00 EET:
Svilengrad 1921 (Svilengrad) - Haskovo 1957 (Haskovo)     8:1 
Harmanli 04 (Harmanli) - Haskovo (Haskovo)                1:3 
Asti AB (Haskovo) - Lyubimets (Lyubimets)                 6:1 
25 March 2017, Saturday, 10:30 EET:
Sakarski sportist 04 (Top.) - Svilengrad (Svilengrad)     2:4 
25 March 2017, Saturday, 11:30 EET:
Evroroma (Svilengrad) - Dimitrovgrad 1947 (Dmgr)          3:1 

                           Round 13

1 April 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Sakarski sportist 04 (Top.) - Evroroma (Svilengrad)       3:0 
Svilengrad (Svilengrad) - Asti AB (Haskovo)               0:3 
Lyubimets (Lyubimets) - Harmanli 04 (Harmanli)            2:2 
Haskovo (Haskovo) - Svilengrad 1921 (Svilengrad)          0:3 
1 April 2017, Saturday, 14:00 EEST:
Haskovo 1957 (Haskovo) - Dimitrovgrad 1947 (Dmgr)         1:6 

                           Round 14

8 April 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Evroroma (Svilengrad) - Haskovo 1957 (Haskovo)            0:3 
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Haskovo (Haskovo)      3:0 
Svilengrad 1921 (Svilengrad) - Lyubimets (Lyubimets)      5:0 
Harmanli 04 (Harmanli) - Svilengrad (Svilengrad)          3:0 
8 April 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Asti AB (Haskovo) - Sakarski sportist 04 (Topolovgrad)    3:0 

                           Round 15

22 April 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Asti AB (Haskovo) - Evroroma (Svilengrad)                 3:0 
Sakarski sportist 04 (Top.) - Harmanli 04 (Harmanli)      0:3 
Svilengrad (Svilengrad) - Svilengrad 1921 (Svilengrad)    0:3 
Lyubimets (Lyubimets) - Dimitrovgrad 1947 (Dmgr)          3:7 
Haskovo (Haskovo) - Haskovo 1957 (Haskovo)                6:1 

                           Round 16

29 April 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Evroroma (Svilengrad) - Haskovo (Haskovo)                 3:0 
Haskovo 1957 (Haskovo) - Lyubimets (Lyubimets)            2:1 
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Svilengrad (Svilengrad)        3:0 
Harmanli 04 (Harmanli) - Asti AB (Haskovo)                1:5 
29 April 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Svilengrad 1921 (Svil) - Sakarski sportist 04 (Top.)      3:0 

                           Round 17

6 May 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Harmanli 04 (Harmanli) - Evroroma (Svilengrad)            3:0 
Asti AB (Haskovo) - Svilengrad 1921 (Svilengrad)          4:0 
Sakarski sportist 04 (Top.) - Dimitrovgrad 1947 (Dmgr)    0:6 
Svilengrad (Svilengrad) - Haskovo 1957 (Haskovo)          0:7 
Lyubimets (Lyubimets) - Haskovo (Haskovo)                 2:4 

                           Round 18

13 May 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Evroroma (Svilengrad) - Lyubimets (Lyubimets)             0:3 
Haskovo (Haskovo) - Svilengrad (Svilengrad)               3:0 
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Asti AB (Haskovo)      1:5 
13 May 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Haskovo 1957 (Haskovo) - Sakarski sportist 04 (Top.)      3:0 
Svilengrad 1921 (Svilengrad) - Harmanli 04 (Harmanli)     3:0 

Results grid
---------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. ---------------------------------------------------------------------------------------- 1. Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) XXX 1:5 2:1 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:1 3:0 2. Asti AB (Haskovo) 0:5* XXX 4:0 1:1 7:1 2:0 3:0 3:0 6:1 3:0 3. Svilengrad 1921 (Svilengrad) 1:4 4:1 XXX 4:0 8:1 3:0 3:0* 1:6 5:0 3:0 4. Haskovo (Haskovo) 1:0 3:1 0:3 XXX 6:1 1:0 3:0 3:0 1:0 3:0* 5. Haskovo 1957 (Haskovo) 1:6 0:4 0:6 3:0 XXX 1:3 3:0 3:0 2:1 3:0 6. Harmanli 04 (Harmanli) 0:4 1:5 0:5 1:3 1:4 XXX 3:0 3:0 4:1 4:2 7. Evroroma (Svilengrad) 3:1 1:3 1:4 3:0 0:3 3:0 XXX 5:0 0:3 10:0 8. Svilengrad (Svilengrad) 0:3 0:3 0:3 0:3 0:7 0:5 3:2 XXX 3:3 4:1 9. Lyubimets (Lyubimets) 3:7 2:4 1:5 2:4 0:1 2:2 2:2 3:0* XXX 3:0 10. Sakarski sportist 04 (Topolovgrad) 0:6 0:3 0:3 3:0 0:3 0:3 3:0 2:4 3:0 XXX ---------------------------------------------------------------------------------------- top