Yunoshi starsha vazrast (b.1998-99):
Plovdiv - Zonalna grupa 2016/17

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Asenovets 2005 (Asenovgrad)         8    7   1   0   25:3    22    
-------------------------------------------------------------------
 2. Arda (Kardzhali)                    8    6   1   1   26:5    19    
 3. Maritsa (Plovdiv)                   8    6   0   2   18:4    18    
 4. Arda 1924 (Kardzhali)               8    3   2   3    9:11   11    
 5. Evrokolezh (Plovdiv)                8    2   2   4   12:17    8     [0 1 0  1:1  1, 1 away goal]
 6. Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)    8    2   2   4    8:15    8     [0 1 0  1:1  1, 0 away goals]
 7. Palas (Rudozem)                     8    1   3   4   10:21    6     [1 0 0  3:0  3]
 8. Vekta (Plovdiv)                     8    2   0   6    7:25    6     [0 0 1  0:3  0]
 9. Levski (Karlovo)                    8    1   1   6    6:20    4    
--. Maritsa 2003 (Manole)               1    0   0   1    0:3     - [*]

Notes
  - Maritsa 2003 (Manole) withdraws after round 1. Its results are annulled.

                           Round 1

15 September 2016, Thursday, 15:00 EEST:
Arda (Kardzhali) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)       5:0 
16 September 2016, Friday, 10:30 EEST:
Evrokolezh (Plovdiv) - Vekta (Plovdiv)                    1:2 
16 September 2016, Friday, 14:30 EEST:
Levski (Karlovo) - Palas (Rudozem)                        1:1 
18 September 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Maritsa (Plovdiv) - Maritsa 2003 (Manole)                 3:0 awd  /annulled/ 
19 September 2016, Monday, 15:00 EEST:
Asenovets 2005 (Asenovgrad) - Arda 1924 (Kardzhali)       3:0 awd 

                           Round 2

21 September 2016, Wednesday, 11:00 EEST:
Vekta (Plovdiv) - Maritsa (Plovdiv)                       0:2 
22 September 2016, Thursday, 13:00 EEST:
Arda 1924 (Kardzhali) - Arda (Kardzhali)                  1:0 
22 September 2016, Thursday, 16:00 EEST:
Levski (Karlovo) - Evrokolezh (Plovdiv)                   postponed 
23 September 2016, Friday, 13:00 EEST:
Palas (Rudozem) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)        2:2 
25 September 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Maritsa 2003 (Manole) - Asenovets 2005 (Asenovgrad)       annulled 
14 November 2016, Monday, 11:00 EET:
in Dabene:
Levski (Karlovo) - Evrokolezh (Plovdiv)                   1:4 

                           Round 3

29 September 2016, Thursday, 15:00 EEST:
Arda (Kardzhali) - Maritsa 2003 (Manole)                  annulled 
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Arda 1924 (Kardzhali)          1:0 
30 September 2016, Friday, 13:00 EEST:
Evrokolezh (Plovdiv) - Palas (Rudozem)                    4:3 
2 October 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Maritsa (Plovdiv) - Levski (Karlovo)                      3:1 
3 October 2016, Monday, 16:00 EEST:
Asenovets 2005 (Asenovgrad) - Vekta (Plovdiv)             7:1 

                           Round 4

6 October 2016, Thursday, 15:00 EEST:
Vekta (Plovdiv) - Arda (Kardzhali)                        1:6 
6 October 2016, Thursday, 16:00 EEST:
Levski (Karlovo) - Asenovets 2005 (Asenovgrad)            0:3 
7 October 2016, Friday, 12:00 EEST:
Palas (Rudozem) - Arda 1924 (Kardzhali)                   0:0 
7 October 2016, Friday, 16:00 EEST:
Evrokolezh (Plovdiv) - Maritsa (Plovdiv)                  0:3 
9 October 2016, Sunday, 11:00 EEST:
Maritsa 2003 (Manole) - Dimitrovgrad 1947 (Dmgr)          annulled 

                           Round 5

13 October 2016, Thursday, 15:00 EEST:
Arda (Kardzhali) - Levski (Karlovo)                       3:0 awd 
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Vekta (Plovdiv)        3:0 awd * 
* - initially postponed, then awarded.
15 October 2016, Saturday, 13:00 EEST:
Arda 1924 (Kardzhali) - Maritsa 2003 (Manole)             annulled 
16 October 2016, Sunday, 12:00 EEST:
Maritsa (Plovdiv) - Palas (Rudozem)                       3:0 awd 
18 October 2016, Tuesday, 16:00 EEST:
Asenovets 2005 (Asenovgrad) - Evrokolezh (Plovdiv)        1:0 

                           Round 6

20 October 2016, Thursday, 11:00 EEST:
Vekta (Plovdiv) - Arda 1924 (Kardzhali)                   1:3 
20 October 2016, Thursday, 15:00 EEST:
in Banya:
Levski (Karlovo) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)       3:1 
21 October 2016, Friday, 12:00 EEST:
Palas (Rudozem) - Maritsa 2003 (Manole)                   annulled 
21 October 2016, Friday, 15:00 EEST:
Evrokolezh (Plovdiv) - Arda (Kardzhali)                   0:4 
23 October 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Maritsa (Plovdiv) - Asenovets 2005 (Asenovgrad)           0:2 

                           Round 7

27 October 2016, Thursday, 15:00 EEST:
Asenovets 2005 (Asenovgrad) - Palas (Rudozem)             6:0 
Arda (Kardzhali) - Maritsa (Plovdiv)                      1:0 
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Evrokolezh (Plovdiv)   1:1 
29 October 2016, Saturday, 13:00 EEST:
Arda 1924 (Kardzhali) - Levski (Karlovo)                  3:0 awd * 
* - initially postponed, then awarded.
30 October 2016, Sunday, 10:30 EET:
Maritsa 2003 (Manole) - Vekta (Plovdiv)                   annulled 

                           Round 8

3 November 2016, Thursday, 15:00 EET:
Levski (Karlovo) - Maritsa 2003 (Manole)                  annulled 
4 November 2016, Friday, 12:00 EET:
Palas (Rudozem) - Vekta (Plovdiv)                         3:0 awd * 
* - the visitors inform that they won't show up.
7 November 2016, Monday, 12:00 EET:
Evrokolezh (Plovdiv) - Arda 1924 (Kardzhali)              2:2 
7 November 2016, Monday, 14:00 EET:
Maritsa (Plovdiv) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)      3:0 
Asenovets 2005 (Asenovgrad) - Arda (Kardzhali)            2:2 

                           Round 9

10 November 2016, Thursday, 14:00 EET:
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Asenovets 2005 (Asenovgrad)    postponed 
in Plovdiv, "Plovdiv" st.:
Vekta (Plovdiv) - Levski (Karlovo)                        2:0 
12 November 2016, Saturday, 13:00 EET:
Arda 1924 (Kardzhali) - Maritsa (Plovdiv)                 0:4 
13 November 2016, Sunday, 10:30 EET:
Maritsa 2003 (Manole) - Evrokolezh (Plovdiv)              annulled 
14 November 2016, Monday, 14:00 EET:
Arda (Kardzhali) - Palas (Rudozem)                        5:1 
17 November 2016, Thursday, 15:00 EET:
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Asenovets 2005 (Asenovgrad)    0:1 

                           Round 2 - postponed match

14 November 2016, Monday, 11:00 EET:
in Dabene:
Levski (Karlovo) - Evrokolezh (Plovdiv)                   1:4 

                           Round 9 - postponed match

17 November 2016, Thursday, 15:00 EET:
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Asenovets 2005 (Asenovgrad)    0:1 

                           Round 10

spring 2017:
Palas (Rudozem) - Levski (Karlovo)                         - 
Vekta (Plovdiv) - Evrokolezh (Plovdiv)                     - 
Maritsa 2003 (Manole) - Maritsa (Plovdiv)                  - 
Arda 1924 (Kardzhali) - Asenovets 2005 (Asenovgrad)        - 
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Arda (Kardzhali)        - 

                           Round 11

Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Palas (Rudozem)         - 
Arda (Kardzhali) - Arda 1924 (Kardzhali)                   - 
Asenovets 2005 (Asenovgrad) - Maritsa 2003 (Manole)        - 
Maritsa (Plovdiv) - Vekta (Plovdiv)                        - 
Evrokolezh (Plovdiv) - Levski (Karlovo)                    - 

                           Round 12

Palas (Rudozem) - Evrokolezh (Plovdiv)                     - 
Levski (Karlovo) - Maritsa (Plovdiv)                       - 
Vekta (Plovdiv) - Asenovets 2005 (Asenovgrad)              - 
Maritsa 2003 (Manole) - Arda (Kardzhali)                   - 
Arda 1924 (Kardzhali) - Dimitrovgrad 1947 (Dmgr)           - 

                           Round 13

Arda 1924 (Kardzhali) - Palas (Rudozem)                    - 
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Maritsa 2003 (Manole)           - 
Arda (Kardzhali) - Vekta (Plovdiv)                         - 
Asenovets 2005 (Asenovgrad) - Levski (Karlovo)             - 
Maritsa (Plovdiv) - Evrokolezh (Plovdiv)                   - 

                           Round 14

Palas (Rudozem) - Maritsa (Plovdiv)                        - 
Evrokolezh (Plovdiv) - Asenovets 2005 (Asenovgrad)         - 
Levski (Karlovo) - Arda (Kardzhali)                        - 
Vekta (Plovdiv) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)         - 
Maritsa 2003 (Manole) - Arda 1924 (Kardzhali)              - 

                           Round 15

Maritsa 2003 (Manole) - Palas (Rudozem)                    - 
Arda 1924 (Kardzhali) - Vekta (Plovdiv)                    - 
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Levski (Karlovo)        - 
Arda (Kardzhali) - Evrokolezh (Plovdiv)                    - 
Asenovets 2005 (Asenovgrad) - Maritsa (Plovdiv)            - 

                           Round 16

Palas (Rudozem) - Asenovets 2005 (Asenovgrad)              - 
Maritsa (Plovdiv) - Arda (Kardzhali)                       - 
Evrokolezh (Plovdiv) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)    - 
Levski (Karlovo) - Arda 1924 (Kardzhali)                   - 
Vekta (Plovdiv) - Maritsa 2003 (Manole)                    - 

                           Round 17

Vekta (Plovdiv) - Palas (Rudozem)                          - 
Maritsa 2003 (Manole) - Levski (Karlovo)                   - 
Arda 1924 (Kardzhali) - Evrokolezh (Plovdiv)               - 
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Maritsa (Plovdiv)       - 
Arda (Kardzhali) - Asenovets 2005 (Asenovgrad)             - 

                           Round 18

Palas (Rudozem) - Arda (Kardzhali)                         - 
Asenovets 2005 (Asenovgrad) - Dimitrovgrad 1947 (Dmgr)     - 
Maritsa (Plovdiv) - Arda 1924 (Kardzhali)                  - 
Evrokolezh (Plovdiv) - Maritsa 2003 (Manole)               - 
Levski (Karlovo) - Vekta (Plovdiv)                         - 

Results grid
---------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. ---------------------------------------------------------------------------------------- 1. Asenovets 2005 (Asenovgrad) XXX 2:2 -:- 3:0* 1:0 -:- 6:0 7:1 -:- -:- 2. Arda (Kardzhali) -:- XXX 1:0 -:- -:- 5:0 5:1 -:- 3:0* --- 3. Maritsa (Plovdiv) 0:2 -:- XXX -:- -:- 3:0 3:0* -:- 3:1 (3:0) 4. Arda 1924 (Kardzhali) -:- 1:0 0:4 XXX -:- -:- -:- -:- 3:0* --- 5. Evrokolezh (Plovdiv) -:- 0:4 0:3 2:2 XXX -:- 4:3 1:2 -:- -:- 6. Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) 0:1 -:- -:- 1:0 1:1 XXX -:- 3:0* -:- -:- 7. Palas (Rudozem) -:- -:- -:- 0:0 -:- 2:2 XXX 3:0* -:- --- 8. Vekta (Plovdiv) -:- 1:6 0:2 1:3 -:- -:- -:- XXX 2:0 -:- 9. Levski (Karlovo) 0:3 -:- -:- -:- 1:4 3:1 1:1 -:- XXX --- 10. Maritsa 2003 (Manole) --- -:- -:- -:- --- --- -:- --- -:- XXX ---------------------------------------------------------------------------------------- top