Yunoshi starsha vazrast (b.1997-98): Plovdiv - Zonalna grupa 2015/16

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |


                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Arda (Kardzhali)                   18   17   0   1   61:5    51    
-------------------------------------------------------------------
 2. Maritsa (Plovdiv)                  18   15   1   2   58:12   46    
 3. Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)   18   12   1   5   41:20   37    
 4. Rodopa Smolyan (Smolyan)           18   10   1   7   41:26   31    
 5. Svilengrad 1921 (Svilengrad)       18    8   1   9   36:38   25    
 6. Vekta (Plovdiv)                    18    7   1  10   26:34   22    
 7. Arda 1924 (Kardzhali)              18    6   2  10   36:39   20    
 8. Palas (Rudozem)                    18    6   0  12   31:38   18 [*]
 9. Levski (Karlovo)                   18    5   1  12   27:49   16    
10. Trakite 2007 (Skutare)             18    0   0  18    4:100   0    

Notes
  - The group initially starts with 9 teams, but on 23 September 2015 Palas (Rudozem) also joins the group and takes over the be position int he fixture list.
  - The teams play their home matches as follows:
    - Arda (Kardzhali) - in Perperek;
    - Arda 1924 (Kardzhali) in Chernoochene;
    - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - at the "Rakovski" stadium in Dimitrovgrad;
    - the other teams play their home matches at the venues where the club's men's team plays.


                           Round 1

Palas (Rudozem) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)        postponed 
17 September 2015, Thursday, 16:00 EEST:
Levski (Karlovo) - Svilengrad 1921 (Svilengrad)           0:1 
18 September 2015, Friday, 16:00 EEST:
Rodopa Smolyan (Smolyan) - Maritsa (Plovdiv)              0:1 
Vekta (Plovdiv) - Arda (Kardzhali)                        0:3 
19 September 2015, Saturday, 11:00 EEST:
Arda 1924 (Kardzhali) - Trakite 2007 (Skutare)            9:0 
not scheduled:
Palas (Rudozem) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)        0:3 awd * 
* - initially postponed, then awarded at the end of 2015 without being
    scheduled.

                           Round 2

23 September 2015, Wednesday, 17:00 EEST:
Trakite 2007 (Skutare) - Levski (Karlovo)                 0:6 
24 September 2015, Thursday, 17:00 EEST:
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Arda 1924 (Kardzhali)          postponed 
25 September 2015, Friday, 17:00 EEST:
Rodopa Smolyan (Smolyan) - Vekta (Plovdiv)                1:0 
27 September 2015, Sunday, 11:00 EEST:
Maritsa (Plovdiv) - Svilengrad 1921 (Svilengrad)          postponed 
Arda (Kardzhali) - Palas (Rudozem)                        3:0 awd 
29 September 2015, Tuesday, 11:00 EEST:
Maritsa (Plovdiv) - Svilengrad 1921 (Svilengrad)          postponed * 
* - postponed due to a waterlogged pitch.
20 November 2015, Friday, 14:00 EET:
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Arda 1924 (Kardzhali)          1:0 
25 November 2015, Wednesday, 14:00 EET:
Maritsa (Plovdiv) - Svilengrad 1921 (Svilengrad)          9:0 

                           Round 3

1 October 2015, Thursday, 16:00 EEST:
Levski (Karlovo) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)       2:3 
2 October 2015, Friday, 16:00 EEST:
Vekta (Plovdiv) - Maritsa (Plovdiv)                       1:0 
Palas (Rudozem) - Rodopa Smolyan (Smolyan)                0:3 
3 October 2015, Saturday, 10:30 EEST:
Arda 1924 (Kardzhali) - Arda (Kardzhali)                  0:5 
5 October 2015, Monday, 16:00 EEST:
Svilengrad 1921 (Svilengrad) - Trakite 2007 (Skutare)     6:0 

                           Round 4

8 October 2015, Thursday, 16:00 EEST:
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Svilengrad 1921 (Svilengrad)   2:1 
9 October 2015, Friday, 15:00 EEST:
Rodopa Smolyan (Smolyan) - Arda 1924 (Kardzhali)          2:1 
Vekta (Plovdiv) - Palas (Rudozem)                         3:1 
10 October 2015, Saturday, 12:00 EEST:
Arda (Kardzhali) - Levski (Karlovo)                       3:0 awd 
11 October 2015, Sunday, 10:30 EEST:
Maritsa (Plovdiv) - Trakite 2007 (Skutare)                postponed 
26 October 2015, Monday, 14:30 EET:
Maritsa (Plovdiv) - Trakite 2007 (Skutare)                5:2 

                           Round 5

15 October 2015, Thursday, 15:00 EEST:
Levski (Karlovo) - Rodopa Smolyan (Smolyan)               3:2 
16 October 2015, Friday, 11:00 EEST:
Arda 1924 (Kardzhali) - Vekta (Plovdiv)                   2:3 
16 October 2015, Friday, 15:00 EEST:
Palas (Rudozem) - Maritsa (Plovdiv)                       0:2 
17 October 2015, Saturday, 13:00 EEST:
Trakite 2007 (Skutare) - Dimitrovgrad 1947 (Dmgr)         0:2 
19 October 2015, Monday, 16:00 EEST:
Svilengrad 1921 (Svilengrad) - Arda (Kardzhali)           0:1 

                           Round 6

22 October 2015, Thursday, 16:00 EEST:
Maritsa (Plovdiv) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)      postponed 
Rodopa Smolyan (Smolyan) - Svilengrad 1921 (Svilengrad)   2:1 
Vekta (Plovdiv) - Levski (Karlovo)                        3:2 
23 October 2015, Friday, 15:00 EEST:
Palas (Rudozem) - Arda 1924 (Kardzhali)                   5:1 
24 October 2015, Saturday, 11:00 EEST:
Arda (Kardzhali) - Trakite 2007 (Skutare)                 6:0 
17 November 2015, Tuesday, 14:00 EET:
Maritsa (Plovdiv) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)      1:1 

                           Round 4 - postponed match

26 October 2015, Monday, 14:30 EET:
Maritsa (Plovdiv) - Trakite 2007 (Skutare)                5:2 

                           Round 7

29 October 2015, Thursday, 15:00 EET:
Levski (Karlovo) - Palas (Rudozem)                        1:0 
30 October 2015, Friday, 14:00 EET:
Svilengrad 1921 (Svilengrad) - Vekta (Plovdiv)            postponed 
31 October 2015, Saturday, 11:00 EET:
Arda 1924 (Kardzhali) - Maritsa (Plovdiv)                 0:4 
31 October 2015, Saturday, 13:00 EET:
Trakite 2007 (Skutare) - Rodopa Smolyan (Smolyan)         0:7 
2 November 2015, Monday, 14:00 EET:
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Arda (Kardzhali)       1:2 
19 November 2015, Thursday, 14:00 EET:
Svilengrad 1921 (Svilengrad) - Vekta (Plovdiv)            2:0 

                           Round 8

5 November 2015, Thursday, 12:00 EET:
Arda 1924 (Kardzhali) - Levski (Karlovo)                  6:1 
5 November 2015, Thursday, 14:00 EET:
Rodopa Smolyan (Smolyan) - Dimitrovgrad 1947 (Dmgr)       2:1 
6 November 2015, Friday, 14:00 EET:
Vekta (Plovdiv) - Trakite 2007 (Skutare)                  7:0 
Palas (Rudozem) - Svilengrad 1921 (Svilengrad)            4:3 
8 November 2015, Sunday, 11:00 EET:
Maritsa (Plovdiv) - Arda (Kardzhali)                      2:1 

                           Round 9

12 November 2015, Thursday, 14:00 EET:
Levski (Karlovo) - Maritsa (Plovdiv)                      2:4 
Trakite 2007 (Skutare) - Palas (Rudozem)                  1:8 
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Vekta (Plovdiv)        5:0 
14 November 2015, Saturday, 11:00 EET:
Arda (Kardzhali) - Rodopa Smolyan (Smolyan)               3:1 
16 November 2015, Monday, 14:00 EET:
Svilengrad 1921 (Svilengrad) - Arda 1924 (Kardzhali)      8:2 

                           Round 6 - postponed match

17 November 2015, Tuesday, 14:00 EET:
Maritsa (Plovdiv) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)      1:1 

                           Round 7 - postponed match

19 November 2015, Thursday, 14:00 EET:
Svilengrad 1921 (Svilengrad) - Vekta (Plovdiv)            2:0 

                           Round 2 - postponed matches

20 November 2015, Friday, 14:00 EET:
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Arda 1924 (Kardzhali)          1:0 
25 November 2015, Wednesday, 14:00 EET:
Maritsa (Plovdiv) - Svilengrad 1921 (Svilengrad)          9:0 

                           Round 1 - postponed match

not scheduled:
Palas (Rudozem) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)        0:3 awd * 
* - initially postponed, then awarded at the end of 2015 without being
    scheduled.

                           Round 10

24 March 2016, Thursday, 14:00 EET:
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Palas (Rudozem)        3:0 
26 March 2016, Saturday, 11:00 EET:
Arda (Kardzhali) - Vekta (Plovdiv)                        3:0 awd 
26 March 2016, Saturday, 13:00 EET:
Trakite 2007 (Skutare) - Arda 1924 (Kardzhali)            0:3 awd * 
* - initially postponed, then awarded at the end of the season.
27 March 2016, Sunday, 12:00 EEST:
Maritsa (Plovdiv) - Rodopa Smolyan (Smolyan)              3:0 
28 March 2016, Monday, 14:00 EEST:
Svilengrad 1921 (Svilengrad) - Levski (Karlovo)           4:0 

                           Round 11

31 March 2016, Thursday, 15:00 EEST:
Vekta (Plovdiv) - Rodopa Smolyan (Smolyan)                0:1 
31 March 2016, Thursday, 16:00 EEST:
Levski (Karlovo) - Trakite 2007 (Skutare)                 7:0 
1 April 2016, Friday, 11:00 EEST:
Arda 1924 (Kardzhali) - Dimitrovgrad 1947 (Dmgr)          2:3 
1 April 2016, Friday, 15:00 EEST:
Palas (Rudozem) - Arda (Kardzhali)                        0:3 
4 April 2016, Monday, 15:00 EEST:
Svilengrad 1921 (Svilengrad) - Maritsa (Plovdiv)          0:4 

                           Round 12

7 April 2016, Thursday, 10:30 EEST:
Maritsa (Plovdiv) - Vekta (Plovdiv)                       3:0 
7 April 2016, Thursday, 15:00 EEST:
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Levski (Karlovo)       3:0 awd * 
* - initially postponed, then awarded at the end of the season.
9 April 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Arda (Kardzhali) - Arda 1924 (Kardzhali)                  2:1 
9 April 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Rodopa Smolyan (Smolyan) - Palas (Rudozem)                2:1 
9 April 2016, Saturday, 13:00 EEST:
Trakite 2007 (Skutare) - Svilengrad 1921 (Svilengrad)     postponed 
27 April 2016, Wednesday, 13:00 EEST:
Trakite 2007 (Skutare) - Svilengrad 1921 (Svilengrad)     1:2 

                           Round 13

15 April 2016, Friday, 11:00 EEST:
Arda 1924 (Kardzhali) - Rodopa Smolyan (Smolyan)          3:1 
15 April 2016, Friday, 15:00 EEST:
Palas (Rudozem) - Vekta (Plovdiv)                         3:0 awd 
16 April 2016, Saturday, 13:00 EEST:
Trakite 2007 (Skutare) - Maritsa (Plovdiv)                0:5 
18 April 2016, Monday, 14:00 EEST:
Levski (Karlovo) - Arda (Kardzhali)                       0:4 
18 April 2016, Monday, 16:00 EEST:
Svilengrad 1921 (Svilengrad) - Dimitrovgrad 1947 (Dmgr)   0:5 

                           Round 14

21 April 2016, Thursday, 16:00 EEST:
Vekta (Plovdiv) - Arda 1924 (Kardzhali)                   0:0 
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Trakite 2007 (Skutare)         3:0 awd 
22 April 2016, Friday, 15:00 EEST:
Rodopa Smolyan (Smolyan) - Levski (Karlovo)               7:0 
23 April 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Arda (Kardzhali) - Svilengrad 1921 (Svilengrad)           3:0 awd 
24 April 2016, Sunday, 12:00 EEST:
Maritsa (Plovdiv) - Palas (Rudozem)                       4:2 

                           Round 12 - postponed match

27 April 2016, Wednesday, 13:00 EEST:
Trakite 2007 (Skutare) - Svilengrad 1921 (Svilengrad)     1:2 

                           Round 15

28 April 2016, Thursday, 16:00 EEST:
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Maritsa (Plovdiv)      1:2 
Levski (Karlovo) - Vekta (Plovdiv)                        3:0 awd * 
* - initially postponed, then awarded at the end of the season.
28 April 2016, Thursday, 16:30 EEST:
Arda 1924 (Kardzhali) - Palas (Rudozem)                   3:1 
30 April 2016, Saturday, 13:00 EEST:
Trakite 2007 (Skutare) - Arda (Kardzhali)                 0:9 
2 May 2016, Monday, 12:00 EEST:
Svilengrad 1921 (Svilengrad) - Rodopa Smolyan (Smolyan)   2:2 

                           Round 16

5 May 2016, Thursday, 16:00 EEST:
Vekta (Plovdiv) - Svilengrad 1921 (Svilengrad)            0:3 
6 May 2016, Friday, 15:00 EEST:
Palas (Rudozem) - Levski (Karlovo)                        3:0 awd 
Rodopa Smolyan (Smolyan) - Trakite 2007 (Skutare)         7:0 
7 May 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Arda (Kardzhali) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)       3:0 
8 May 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Maritsa (Plovdiv) - Arda 1924 (Kardzhali)                 3:0 

                           Round 17

12 May 2016, Thursday, 16:00 EEST:
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Rodopa Smolyan (Smolyan)       2:1 
Levski (Karlovo) - Arda 1924 (Kardzhali)                  0:0 
14 May 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Trakite 2007 (Skutare) - Vekta (Plovdiv)                  0:5 
14 May 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Arda (Kardzhali) - Maritsa (Plovdiv)                      2:0 
16 May 2016, Monday, 16:00 EEST:
Svilengrad 1921 (Svilengrad) - Palas (Rudozem)            3:0 awd * 
* - initially postponed, then awarded at the end of the season.

                           Round 18

19 May 2016, Thursday, 16:00 EEST:
Vekta (Plovdiv) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)        4:2 
20 May 2016, Friday, 16:00 EEST:
Palas (Rudozem) - Trakite 2007 (Skutare)                  3:0 awd 
Rodopa Smolyan (Smolyan) - Arda (Kardzhali)               0:5 
21 May 2016, Saturday, 12:00 EEST:
Arda 1924 (Kardzhali) - Svilengrad 1921 (Svilengrad)      3:0 awd 
22 May 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Maritsa (Plovdiv) - Levski (Karlovo)                      6:0 

top


Yunoshi starsha vazrast (b.1997-98): Plovdiv - Zonalna grupa 2015/16 - Results grid

----------------------------------------------------------------------------------------
                                        1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9.  10. 
----------------------------------------------------------------------------------------
 1. Arda (Kardzhali)                   XXX  2:0  3:0  3:1  3:0* 3:0* 2:1  3:0* 3:0* 6:0 
 2. Maritsa (Plovdiv)                  2:1  XXX  1:1  3:0  9:0  3:0  3:0  4:2  6:0  5:2 
 3. Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)   1:2  1:2  XXX  2:1  2:1  5:0  1:0  3:0  3:0* 3:0*
 4. Rodopa Smolyan (Smolyan)           0:5  0:1  2:1  XXX  2:1  1:0  2:1  2:1  7:0  7:0 
 5. Svilengrad 1921 (Svilengrad)       0:1  0:4  0:5  2:2  XXX  2:0  8:2  3:0* 4:0  6:0 
 6. Vekta (Plovdiv)                    0:3  1:0  4:2  0:1  0:3  XXX  0:0  3:1  3:2  7:0 
 7. Arda 1924 (Kardzhali)              0:5  0:4  2:3  3:1  3:0* 2:3  XXX  3:1  6:1  9:0 
 8. Palas (Rudozem)                    0:3  0:2  0:3* 0:3  4:3  3:0* 5:1  XXX  3:0* 3:0*
 9. Levski (Karlovo)                   0:4  2:4  2:3  3:2  0:1  3:0* 0:0  1:0  XXX  7:0 
10. Trakite 2007 (Skutare)             0:9  0:5  0:2  0:7  1:2  0:5  0:3* 1:8  0:6  XXX 
----------------------------------------------------------------------------------------

top