Yunoshi mladsha vazrast (b.2000-01):
Vratsa - Mezhduoblastna grupa 2016/17

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 |
        | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
        | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Botev (Vratsa)                     18   13   4   1   53:13   43
-------------------------------------------------------------------
 2. Lokomotiv Mezdra (Mezdra)          18   11   3   4   37:25   36 [2 0 1  5:4  6]
 3. Parva atomna (Kozloduy)            18   11   3   4   46:17   36 [1 0 2  4:5  3]
 4. Kariana (Erden)                    18    8   3   7   41:32   27
 5. Iskar 1923 (Roman)                 18    5   3  10   30:59   18
 6. Chavdar 1957 (Byala Slatina)       18    3   2  13   24:55   11
 7. Kom (Berkovitsa)                   18    1   4  13   22:52    7

                           Round 1

23 September 2016, Friday, 17:00 EEST:
Botev (Vratsa) - Kariana (Erden)                          4:0 
Lokomotiv Mezdra (Mezdra) - Iskar 1923 (Roman)            4:1 
Chavdar 1957 (Byala Slatina) - Parva atomna (Kozloduy)    1:4 
Kom (Berkovitsa)                                          bye

                           Round 2

30 September 2016, Friday, 16:00 EEST:
Botev (Vratsa) - Kom (Berkovitsa)                         6:0 
30 September 2016, Friday, 17:00 EEST:
Kariana (Erden) - Parva atomna (Kozloduy)                 1:5 
Iskar 1923 (Roman) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)         5:3 
Lokomotiv Mezdra (Mezdra)                                 bye

                           Round 3

7 October 2016, Friday, 16:00 EEST:
Kom (Berkovitsa) - Kariana (Erden)                        2:3 
Lokomotiv Mezdra (Mezdra) - Botev (Vratsa)                1:5 
Parva atomna (Kozloduy) - Iskar 1923 (Roman)              7:0 
Chavdar 1957 (Byala Slatina)                              bye

                           Round 4

14 October 2016, Friday, 16:00 EEST:
Kariana (Erden) - Iskar 1923 (Roman)                      4:1 
Botev (Vratsa) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)             postponed 
Kom (Berkovitsa) - Lokomotiv Mezdra (Mezdra)              0:3 
25 October 2016, Tuesday, 16:00 EEST:
Botev (Vratsa) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)             3:0 
Parva atomna (Kozloduy)                                   bye

                           Round 5

21 October 2016, Friday, 16:00 EEST:
Lokomotiv Mezdra (Mezdra) - Kariana (Erden)               1:1 
Chavdar 1957 (Byala Slatina) - Kom (Berkovitsa)           5:2 
Parva atomna (Kozloduy) - Botev (Vratsa)                  0:0 
Iskar 1923 (Roman)                                        bye

                           Round 4 - postponed match

25 October 2016, Tuesday, 16:00 EEST:
Botev (Vratsa) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)             3:0 

                           Round 6

28 October 2016, Friday, 16:00 EEST:
Botev (Vratsa) - Iskar 1923 (Roman)                       4:0 
Kom (Berkovitsa) - Parva atomna (Kozloduy)                3:4 
Lokomotiv Mezdra (Mezdra) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)  3:1 
Kariana (Erden)                                           bye

                           Round 7

4 November 2016, Friday, 14:30 EET:
Chavdar 1957 (Byala Slatina) - Kariana (Erden)            0:4 
Parva atomna (Kozloduy) - Lokomotiv Mezdra (Mezdra)       0:1 
Iskar 1923 (Roman) - Kom (Berkovitsa)                     5:4 
Botev (Vratsa)                                            bye

                           Round 8

10 November 2016, Thursday, 14:30 EET:
Parva atomna (Kozloduy) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)    7:0 
11 November 2016, Friday, 14:30 EET:
Iskar 1923 (Roman) - Lokomotiv Mezdra (Mezdra)            7:0 
11 November 2016, Friday, 15:00 EET:
Kariana (Erden) - Botev (Vratsa)                          3:4 
Kom (Berkovitsa)                                          bye

                           Round 9

18 November 2016, Friday, 14:30 EET:
Parva atomna (Kozloduy) - Kariana (Erden)                 1:0 
Chavdar 1957 (Byala Slatina) - Iskar 1923 (Roman)         6:0 
18 November 2016, Friday, 15:00 EET:
Kom (Berkovitsa) - Botev (Vratsa)                         1:4 
Lokomotiv Mezdra (Mezdra)                                 bye

                           Round 10

25 November 2016, Friday, 14:00 EET:
Kariana (Erden) - Kom (Berkovitsa)                        2:1 
Botev (Vratsa) - Lokomotiv Mezdra (Mezdra)                2:0 
Iskar 1923 (Roman) - Parva atomna (Kozloduy)              1:4 
Chavdar 1957 (Byala Slatina)                              bye

                           Round 11

17 March 2017, Friday, 15:00 EET:
Iskar 1923 (Roman) - Kariana (Erden)                      1:3 
Chavdar 1957 (Byala Slatina) - Botev (Vratsa)             2:2 
Lokomotiv Mezdra (Mezdra) - Kom (Berkovitsa)              2:1 
Parva atomna (Kozloduy)                                   bye

                           Round 12

24 March 2017, Friday, 15:00 EET:
Kariana (Erden) - Lokomotiv Mezdra (Mezdra)               1:3 
Kom (Berkovitsa) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)           1:1 
Botev (Vratsa) - Parva atomna (Kozloduy)                  4:2 
Iskar 1923 (Roman)                                        bye

                           Round 13

31 March 2017, Friday, 15:00 EEST:
Iskar 1923 (Roman) - Botev (Vratsa)                       2:0 
Parva atomna (Kozloduy) - Kom (Berkovitsa)                4:0 
Chavdar 1957 (Byala Slatina) - Lokomotiv Mezdra (Mezdra)  0:2 
Kariana (Erden)                                           bye

                           Round 14

7 April 2017, Friday, 16:00 EEST:
Kariana (Erden) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)            4:0 
Lokomotiv Mezdra (Mezdra) - Parva atomna (Kozloduy)       2:3 
7 April 2017, Friday, 17:00 EEST:
Kom (Berkovitsa) - Iskar 1923 (Roman)                     1:1 
Botev (Vratsa)                                            bye

                           Round 15

13 April 2017, Thursday, 16:00 EEST:
Parva atomna (Kozloduy) - Kom (Berkovitsa)                0:0 
14 April 2017, Friday, 16:00 EEST:
Lokomotiv Mezdra (Mezdra) - Iskar 1923 (Roman)            6:0 
Chavdar 1957 (Byala Slatina) - Kariana (Erden)            3:0 awd * 
* - the visitors don't show up.
Botev (Vratsa)                                            bye

                           Round 17 - match brought forward

18 April 2017, Tuesday, 16:00 EEST:
Lokomotiv Mezdra (Mezdra) - Botev (Vratsa)                1:1 

                           Round 16

21 April 2017, Friday, 16:00 EEST:
Iskar 1923 (Roman) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)         3:1 
Kom (Berkovitsa) - Lokomotiv Mezdra (Mezdra)              0:3 
Botev (Vratsa) - Parva atomna (Kozloduy)                  postponed 
28 April 2017, Friday, 16:00 EEST:
Botev (Vratsa) - Parva atomna (Kozloduy)                  1:0 
Kariana (Erden)                                           bye

                           Round 17

18 April 2017, Tuesday, 16:00 EEST:
Lokomotiv Mezdra (Mezdra) - Botev (Vratsa)                1:1 
28 April 2017, Friday, 16:00 EEST:
Lokomotiv Mezdra (Mezdra) - Botev (Vratsa)                brought forward 
Chavdar 1957 (Byala Slatina) - Kom (Berkovitsa)           1:2 
Kariana (Erden) - Iskar 1923 (Roman)                      8:0 
Parva atomna (Kozloduy)                                   bye

                           Round 18

5 May 2017, Friday, 17:00 EEST:
Kom (Berkovitsa) - Kariana (Erden)                        2:5 
Botev (Vratsa) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)             postponed 
Parva atomna (Kozloduy) - Lokomotiv Mezdra (Mezdra)       1:2 
16 May 2017, Tuesday, 17:00 EEST:
Botev (Vratsa) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)             9:0 
Iskar 1923 (Roman)                                        bye

                           Round 19

12 May 2017, Friday, 17:00 EEST:
Chavdar 1957 (Byala Slatina) - Parva atomna (Kozloduy)    0:2 
Kariana (Erden) - Botev (Vratsa)                          0:2 
Iskar 1923 (Roman) - Kom (Berkovitsa)                     2:2 
Lokomotiv Mezdra (Mezdra)                                 bye

                           Round 18 - postponed match

16 May 2017, Tuesday, 17:00 EEST:
Botev (Vratsa) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)             9:0 

                           Round 20

17 May 2017, Wednesday, 17:00 EEST:
Botev (Vratsa) - Iskar 1923 (Roman)                       1:1 
19 May 2017, Friday, 17:00 EEST:
Parva atomna (Kozloduy) - Kariana (Erden)                 1:1 
Lokomotiv Mezdra (Mezdra) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)  2:0 
Kom (Berkovitsa)                                          bye

                           Round 21

26 May 2017, Friday, 17:00 EEST:
Kariana (Erden) - Lokomotiv Mezdra (Mezdra)               1:1 
Iskar 1923 (Roman) - Parva atomna (Kozloduy)              0:1 
in Vratsa, "Hristo Botev" st.:
Kom (Berkovitsa) - Botev (Vratsa)                         0:1 
Chavdar 1957 (Byala Slatina)                              bye

Results grid
------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. ------------------------------------------------------------------------- 1. Botev (Vratsa) XXX 2:0 4:2 4:0 4:0 3:0 6:0 XXX --- 1:0 --- 1:1 9:0 --- 2. Lokomotiv Mezdra (Mezdra) 1:5 XXX 2:3 1:1 4:1 3:1 2:1 1:1 XXX --- --- 6:0 2:0 --- 3. Parva atomna (Kozloduy) 0:0 0:1 XXX 1:0 7:0 7:0 4:0 --- 1:2 XXX 1:1 --- --- 0:0 4. Kariana (Erden) 3:4 1:3 1:5 XXX 4:1 4:0 2:1 0:2 1:1 --- XXX 8:0 --- --- 5. Iskar 1923 (Roman) 2:0 7:0 1:4 1:3 XXX 5:3 5:4 --- --- 0:1 --- XXX 3:1 2:2 6. Chavdar 1957 (Byala Slatina) 2:2 0:2 1:4 0:4 6:0 XXX 5:2 --- --- 0:2 3:0* --- XXX 1:2 7. Kom (Berkovitsa) 1:4 0:3 3:4 2:3 1:1 1:1 XXX 0:1 0:3 --- 2:5 --- --- XXX ------------------------------------------------------------------------- top