Detsa podgotvitelna grupa (b.2008) - Futbol 5:
Republikansko parvenstvo 2016/17

                           Group A

12 June 2017, Monday, 15:00 EEST:
Levski (Sofia) - Lokomotiv (Levski)                       2:0 
Beroe (Stara Zagora) - Dobrudzha 1919 (Dobrich)           1:3 

12 June 2017, Monday, 16:30 EEST:
Lokomotiv (Levski) - Dobrudzha 1919 (Dobrich)             1:3 
Levski (Sofia) - Beroe (Stara Zagora)                     2:1 

13 June 2017, Tuesday, 10:00 EEST:
Dobrudzha 1919 (Dobrich) - Levski (Sofia)                 3:7 
Beroe (Stara Zagora) - Lokomotiv (Levski)                 7:0 


                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Levski (Sofia)                      3    3   0   0   11:4     9
 2. Dobrudzha 1919 (Dobrich)            3    2   0   1    9:9     6
 3. Beroe (Stara Zagora)                3    1   0   2    9:5     3
 4. Lokomotiv (Levski)                  3    0   0   3    1:12    0

Notes
  - All matches are played in Razlog and Bansko.
  - Players born after 1 January 2008 have the right to participate.
  - Each team fields 5 players - 4 outfield players and 1 goalkeeper.
  - All matches are played in 3 parts of 12 minutes each, with 5-minute breaks between them; on a 35х25 m or 40x20 m field.


                           Group B

12 June 2017, Monday, 15:45 EEST:
Natsional (Sofia) - Yantra 2013 (Gabrovo)                 2:2 
Botev (Plovdiv) - Delfinite (Varna)                       2:1 

12 June 2017, Monday, 17:15 EEST:
Yantra 2013 (Gabrovo) - Delfinite (Varna)                 1:1 
Natsional (Sofia) - Botev (Plovdiv)                       4:3 

13 June 2017, Tuesday, 11:00 EEST:
Delfinite (Varna) - Natsional (Sofia)                     1:1 
Botev (Plovdiv) - Yantra 2013 (Gabrovo)                   3:1 


                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Botev (Plovdiv)                     3    2   0   1    8:6     6
 2. Natsional (Sofia)                   3    1   2   0    7:6     5
 3. Delfinite (Varna)                   3    0   2   1    3:4     2 [0 1 0  1:1  1, -1 overall GD]
 4. Yantra 2013 (Gabrovo)               3    0   2   1    4:6     2 [0 1 0  1:1  1, -2 overall GD]

Notes
  - All matches are played in Razlog and Bansko.
  - Players born after 1 January 2008 have the right to participate.
  - Each team fields 5 players - 4 outfield players and 1 goalkeeper.
  - All matches are played in 3 parts of 12 minutes each, with 5-minute breaks between them; on a 35х25 m or 40x20 m field.


                           За 7-8 място

13 June 2017, Tuesday, 14:00 EEST:
Lokomotiv (Levski) - Yantra 2013 (Gabrovo)                0:1 


                           За 5-6 място

13 June 2017, Tuesday, 14:00 EEST:
Beroe (Stara Zagora) - Delfinite (Varna)                  6:0 


                           За 3-4 място

13 June 2017, Tuesday, 15:00 EEST:
Dobrudzha 1919 (Dobrich) - Natsional (Sofia)              0:6 


                           Final

13 June 2017, Tuesday, 15:00 EEST:
Levski (Sofia) - Botev (Plovdiv)                          2:0 

нагоре