Yunoshi mladsha vazrast (b.2000-01):
Varna - Mezhduoblastna grupa 2016/17

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 |
        | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
        | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |

                           Current matches:

27 March 2017, Monday, 10:00 EEST / Round 14:
FK Spartak (Varna) - Veliki Preslav (Veliki Preslav)      0:3 awd 
Sportist 2011 (General Toshevo) - Avren (Avren)           8:0 
Chernomorets (Balchik) - Spartak 1918 II (Varna)          3:0 awd 

                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Veliki Preslav (Veliki Preslav)    12    8   3   1   63:11   27    
-------------------------------------------------------------------
 2. Provadia (Provadia)                12    8   2   2   43:9    26    
 3. Sportist 2011 (General Toshevo)    12    4   6   2   47:10   18    
 4. Avren (Avren)                      12    4   1   7   21:44   13    
 5. Chernomorets (Balchik)             12    1   0  11    8:101   3    
 6. FK Spartak (Varna)                 12    6   1   5   33:26   19 [*]
 7. Spartak 1918 II (Varna)            12    4   1   7   21:35   13 [*]

Notes
  - Spartak 1918 II (Varna) plays its home games at the "Spartak" stadium in Varna.
  - FK Spartak (Varna) plays its home games at the "Lokomotiv" stadium in Varna.
  - Chernomorets (Balchik) plays its home games in rounds 12-21 in Obrochishte.
  - Spartak 1918 II (Varna) withdraws at the winter break. Its results still count and its opponents until the end of the season are awarded 3:0 wins.
  - FK Spartak (Varna) withdraws at the winter break. Its results still count and its opponents until the end of the season are awarded 3:0 wins.

                           Round 1

11 September 2016, Sunday, 10:00 EEST:
Sportist 2011 (Gen.Toshevo) - Spartak 1918 II (Varna)     0:1 
FK Spartak (Varna) - Avren (Avren)                       10:3 
Provadia (Provadia) - Veliki Preslav (Veliki Preslav)     2:1 
Chernomorets (Balchik)                                    bye

                           Round 2

17 September 2016, Saturday, 12:00 EEST:
Spartak 1918 II (Varna) - FK Spartak (Varna)              0:1 
22 September 2016, Thursday, 10:00 EEST:
Chernomorets (Balchik) - Sportist 2011 (Gen.Toshevo)      postponed 
22 September 2016, Thursday, 15:00 EEST:
Avren (Avren) - Provadia (Provadia)                       0:1 
27 November 2016, Sunday, 10:00 EET:
Chernomorets (Balchik) - Sportist 2011 (Gen.Toshevo)      0:18 
Veliki Preslav (Veliki Preslav)                           bye

                           Round 3

25 September 2016, Sunday, 10:00 EEST:
FK Spartak (Varna) - Chernomorets (Balchik)               postponed 
Veliki Preslav (Veliki Preslav) - Avren (Avren)           7:2 
25 September 2016, Sunday, 14:00 EEST:
Provadia (Provadia) - Spartak 1918 II (Varna)             4:0 
4 December 2016, Sunday, 10:00 EET:
FK Spartak (Varna) - Chernomorets (Balchik)               3:0 awd 
Sportist 2011 (General Toshevo)                           bye

                           Round 4

1 October 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Spartak 1918 II (Varna) - Veliki Preslav (V.Preslav)      1:1 
Sportist 2011 (General Toshevo) - FK Spartak (Varna)      4:1 
2 October 2016, Sunday, 10:00 EEST:
Chernomorets (Balchik) - Provadia (Provadia)              0:18 
Avren (Avren)                                             bye

                           Round 5

9 October 2016, Sunday, 10:00 EEST:
Provadia (Provadia) - Sportist 2011 (General Toshevo)     0:0 
Veliki Preslav (V.Preslav) - Chernomorets (Balchik)      14:1 
Avren (Avren) - Spartak 1918 II (Varna)                   4:1 
FK Spartak (Varna)                                        bye

                           Round 6

16 October 2016, Sunday, 10:00 EEST:
in Obrochishte:
Chernomorets (Balchik) - Avren (Avren)                    0:3 
Sportist 2011 (Gen.Toshevo) - Veliki Preslav (V.Preslav)  2:2 
FK Spartak (Varna) - Provadia (Provadia)                  1:2 
Spartak 1918 II (Varna)                                   bye

                           Round 7

22 October 2016, Saturday, 14:30 EEST:
Spartak 1918 II (Varna) - Chernomorets (Balchik)         11:0 
23 October 2016, Sunday, 10:00 EEST:
Veliki Preslav (Veliki Preslav) - FK Spartak (Varna)      5:0 
Avren (Avren) - Sportist 2011 (General Toshevo)           1:1 
Provadia (Provadia)                                       bye

                           Round 8

29 October 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Spartak 1918 II (Varna) - Sportist 2011 (Gen.Toshevo)     3:0 
30 October 2016, Sunday, 10:00 EET:
Avren (Avren) - FK Spartak (Varna)                        1:3 
31 October 2016, Monday, 10:00 EET:
Veliki Preslav (Veliki Preslav) - Provadia (Provadia)     3:1 
Chernomorets (Balchik)                                    bye

                           Round 9

4 November 2016, Friday, 10:00 EET:
FK Spartak (Varna) - Spartak 1918 II (Varna)              8:1 
Sportist 2011 (Gen.Toshevo) - Chernomorets (Balchik)     12:0 
4 November 2016, Friday, 14:00 EET:
Provadia (Provadia) - Avren (Avren)                       8:1 
Veliki Preslav (Veliki Preslav)                           bye

                           Round 10

11 November 2016, Friday, 14:00 EET:
Spartak 1918 II (Varna) - Provadia (Provadia)             3:1 
11 November 2016, Friday, 15:00 EET:
Avren (Avren) - Veliki Preslav (Veliki Preslav)           0:5 
12 November 2016, Saturday, 10:00 EET:
Chernomorets (Balchik) - FK Spartak (Varna)               3:5 
Sportist 2011 (General Toshevo)                           bye

                           Round 11

19 November 2016, Saturday, 11:00 EET:
Provadia (Provadia) - Chernomorets (Balchik)              3:0 
20 November 2016, Sunday, 10:00 EET:
Veliki Preslav (V.Preslav) - Spartak 1918 II (Varna)     10:0 
FK Spartak (Varna) - Sportist 2011 (General Toshevo)      1:1 
Avren (Avren)                                             bye

                           Round 2 - postponed match

27 November 2016, Sunday, 10:00 EET:
Chernomorets (Balchik) - Sportist 2011 (Gen.Toshevo)      0:18 

                           Round 3 - postponed match

4 December 2016, Sunday, 10:00 EET:
FK Spartak (Varna) - Chernomorets (Balchik)               3:0 awd 

                           Round 12

12 March 2017, Sunday, 10:00 EET:
Sportist 2011 (General Toshevo) - Provadia (Provadia)     0:0 
Chernomorets (Balchik) - Veliki Preslav (V.Preslav)       1:11 
Spartak 1918 II (Varna) - Avren (Avren)                   0:3 awd 
FK Spartak (Varna)                                        bye

                           Round 13

19 March 2017, Sunday, 10:00 EET:
Avren (Avren) - Chernomorets (Balchik)                    3:0 
Veliki Preslav (V.Preslav) - Sportist 2011 (Gen.Toshevo)  1:1 
Provadia (Provadia) - FK Spartak (Varna)                  3:0 awd 
Spartak 1918 II (Varna)                                   bye

                           Round 14

27 March 2017, Monday, 10:00 EEST:
FK Spartak (Varna) - Veliki Preslav (Veliki Preslav)      0:3 awd 
Sportist 2011 (General Toshevo) - Avren (Avren)           8:0 
Chernomorets (Balchik) - Spartak 1918 II (Varna)          3:0 awd 
Provadia (Provadia)                                       bye

                           Round 15

2 April 2017, Sunday, 10:00 EEST:
Sportist 2011 (Gen.Toshevo) - Spartak 1918 II (Varna)      - awd 
FK Spartak (Varna) - Avren (Avren)                         - awd 
Provadia (Provadia) - Veliki Preslav (Veliki Preslav)      - 
Chernomorets (Balchik)                                    bye

                           Round 16

9 April 2017, Sunday, 10:00 EEST:
Avren (Avren) - Provadia (Provadia)                        - 
Spartak 1918 II (Varna) - FK Spartak (Varna)              annulled 
Chernomorets (Balchik) - Sportist 2011 (Gen.Toshevo)       - 
Veliki Preslav (Veliki Preslav)                           bye

                           Round 17

16 April 2017, Sunday, 10:00 EEST:
FK Spartak (Varna) - Chernomorets (Balchik)                - awd 
Provadia (Provadia) - Spartak 1918 II (Varna)              - awd 
Veliki Preslav (Veliki Preslav) - Avren (Avren)            - 
Sportist 2011 (General Toshevo)                           bye

                           Round 18

23 April 2017, Sunday, 10:00 EEST:
Spartak 1918 II (Varna) - Veliki Preslav (V.Preslav)       - awd 
Chernomorets (Balchik) - Provadia (Provadia)               - 
Sportist 2011 (General Toshevo) - FK Spartak (Varna)       - awd 
Avren (Avren)                                             bye

                           Round 19

29 April 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Provadia (Provadia) - Sportist 2011 (General Toshevo)      - 
30 April 2017, Sunday, 10:00 EEST:
Veliki Preslav (V.Preslav) - Chernomorets (Balchik)        - 
Avren (Avren) - Spartak 1918 II (Varna)                    - awd 
FK Spartak (Varna)                                        bye

                           Round 20

7 May 2017, Sunday, 10:00 EEST:
Chernomorets (Balchik) - Avren (Avren)                     - 
Sportist 2011 (Gen.Toshevo) - Veliki Preslav (V.Preslav)   - 
FK Spartak (Varna) - Provadia (Provadia)                   - awd 
Spartak 1918 II (Varna)                                   bye

                           Round 21

14 May 2017, Sunday, 10:00 EEST:
Veliki Preslav (Veliki Preslav) - FK Spartak (Varna)       - awd 
Avren (Avren) - Sportist 2011 (General Toshevo)            - 
Spartak 1918 II (Varna) - Chernomorets (Balchik)           - awd 
Provadia (Provadia)                                       bye

Results grid
------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. ------------------------------------------------------------------------- 1. Veliki Preslav (Veliki Preslav) XXX 3:1 1:1 7:2 14:1 5:0 10:0 XXX --- --- -:- -:- -:- --- 2. Provadia (Provadia) 2:1 XXX 0:0 8:1 3:0 3:0* 4:0 -:- XXX -:- --- --- --- -:- 3. Sportist 2011 (General Toshevo) 2:2 0:0 XXX 8:0 12:0 4:1 0:1 -:- --- XXX --- --- -:- -:- 4. Avren (Avren) 0:5 0:1 1:1 XXX 3:0 1:3 4:1 --- -:- -:- XXX --- --- -:- 5. Chernomorets (Balchik) 1:11 0:18 0:18 0:3 XXX 3:5 3:0* --- -:- -:- -:- XXX --- --- 6. FK Spartak (Varna) 0:3* 1:2 1:1 10:3 3:0* XXX 8:1 --- -:- --- -:- -:- XXX --- 7. Spartak 1918 II (Varna) 1:1 3:1 3:0 0:3*11:0 0:1 XXX -:- --- --- --- -:- --- XXX ------------------------------------------------------------------------- top