Detsa podgotvitelna grupa (b.2004) - Futbol 11:
Vratsa - Mezhduoblastna grupa 2016/17

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 |
        | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Botev (Vratsa)                     18   18   0   0  107:5    54
-------------------------------------------------------------------
 2. Pretsiz (Montana)                  18   16   0   2  117:27   48
 3. Montana 1921 (Montana)             18   13   1   4   86:18   40
 4. Dunav 2016 (Selanovtsi)            18   10   1   7   42:38   31
 5. Lokomotiv Mezdra (Mezdra)          18    9   3   6   42:31   30
 6. Chavdar 1957 (Byala Slatina)       18    6   2  10   29:57   20
 7. Parva atomna (Kozloduy)            18    4   2  12   18:73   14
 8. Septemvri 98 (Glozhene)            18    2   2  14   16:66    8 [2 1 1 12:5  7]
 9. Okolchitsa (Moravitsa)             18    2   2  14   11:69    8 [1 2 1  6:8  5]
10. Torpedo 2004 (Borovan)             18    1   5  12   12:96    8 [0 3 1  5:10 3]

                           Round 1

17 September 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Botev (Vratsa) - Parva atomna (Kozloduy)                  postponed 
17 September 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Montana 1921 (Montana) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)    13:0 
Okolchitsa (Moravitsa) - Torpedo 2004 (Borovan)           1:1 
8 November 2016, Tuesday, 14:00 EET:
Botev (Vratsa) - Parva atomna (Kozloduy)                 11:0 * 
* - approximate date, the match was played between 2 November and 20
    November.
Dunav 2016 (Selanovtsi)                                   bye
Septemvri 98 (Glozhene)                                   bye
Lokomotiv Mezdra (Mezdra)                                 bye
Pretsiz (Montana)                                         bye

                           Round 2

24 September 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Lokomotiv Mezdra (Mezdra) - Pretsiz (Montana)             0:2 
Torpedo 2004 (Borovan) - Septemvri 98 (Glozhene)          2:2 
24 September 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Chavdar 1957 (Byala Slatina) - Okolchitsa (Moravitsa)     postponed 
Dunav 2016 (Selanovtsi) - Montana 1921 (Montana)          0:2 
8 November 2016, Tuesday, 14:00 EET:
Chavdar 1957 (Byala Slatina) - Okolchitsa (Moravitsa)     5:0 * 
* - approximate date, the match was played between 2 November and 20
    November.
Parva atomna (Kozloduy)                                   bye
Botev (Vratsa)                                            bye

                           Round 3

1 October 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Septemvri 98 (Glozhene) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)    0:3 
1 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Montana 1921 (Montana) - Botev (Vratsa)                   0:5 
2 October 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Okolchitsa (Moravitsa) - Dunav 2016 (Selanovtsi)          2:3 
Parva atomna (Kozloduy)                                   bye
Torpedo 2004 (Borovan)                                    bye
Pretsiz (Montana)                                         bye
Lokomotiv Mezdra (Mezdra)                                 bye

                           Round 4

8 October 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Parva atomna (Kozloduy) - Lokomotiv Mezdra (Mezdra)       0:4 
Torpedo 2004 (Borovan) - Pretsiz (Montana)                0:12 
Dunav 2016 (Selanovtsi) - Septemvri 98 (Glozhene)         3:0 
8 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Botev (Vratsa) - Okolchitsa (Moravitsa)                   9:0 
Chavdar 1957 (Byala Slatina)                              bye
Montana 1921 (Montana)                                    bye

                           Round 5

15 October 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Septemvri 98 (Glozhene) - Botev (Vratsa)                  0:7 
Pretsiz (Montana) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)         10:1 
15 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Montana 1921 (Montana) - Parva atomna (Kozloduy)          postponed 
1 November 2016, Tuesday, 14:00 EET:
Montana 1921 (Montana) - Parva atomna (Kozloduy)          9:1 
Okolchitsa (Moravitsa)                                    bye
Dunav 2016 (Selanovtsi)                                   bye
Torpedo 2004 (Borovan)                                    bye
Lokomotiv Mezdra (Mezdra)                                 bye

                           Round 6

22 October 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Torpedo 2004 (Borovan) - Lokomotiv Mezdra (Mezdra)        0:8 
Dunav 2016 (Selanovtsi) - Pretsiz (Montana)               0:2 
22 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Montana 1921 (Montana) - Okolchitsa (Moravitsa)           6:0 
Parva atomna (Kozloduy)                                   bye
Chavdar 1957 (Byala Slatina)                              bye
Botev (Vratsa)                                            bye
Septemvri 98 (Glozhene)                                   bye

                           Round 7

29 October 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Pretsiz (Montana) - Botev (Vratsa)                        3:7 
Lokomotiv Mezdra (Mezdra) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)  3:2 
29 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Okolchitsa (Moravitsa) - Parva atomna (Kozloduy)          1:0 
Septemvri 98 (Glozhene) - Montana 1921 (Montana)          postponed 
3 March 2017, Friday, 10:30 EET:
Septemvri 98 (Glozhene) - Montana 1921 (Montana)          0:4 
Dunav 2016 (Selanovtsi)                                   bye
Torpedo 2004 (Borovan)                                    bye

                           Round 5 - postponed match

1 November 2016, Tuesday, 14:00 EET:
Montana 1921 (Montana) - Parva atomna (Kozloduy)          9:1 

                           Round 8

5 November 2016, Saturday, 10:00 EET:
Parva atomna (Kozloduy) - Torpedo 2004 (Borovan)          0:2 
Dunav 2016 (Selanovtsi) - Lokomotiv Mezdra (Mezdra)       0:0 
5 November 2016, Saturday, 10:30 EET:
Okolchitsa (Moravitsa) - Septemvri 98 (Glozhene)          3:0 
Chavdar 1957 (Byala Slatina)                              bye
Botev (Vratsa)                                            bye
Pretsiz (Montana)                                         bye
Montana 1921 (Montana)                                    bye

                           Round 1 - postponed match

8 November 2016, Tuesday, 14:00 EET:
Botev (Vratsa) - Parva atomna (Kozloduy)                 11:0 * 
* - approximate date, the match was played between 2 November and 20
    November.

                           Round 2 - postponed match

8 November 2016, Tuesday, 14:00 EET:
Chavdar 1957 (Byala Slatina) - Okolchitsa (Moravitsa)     5:0 * 
* - approximate date, the match was played between 2 November and 20
    November.

                           Round 9

12 November 2016, Saturday, 10:00 EET:
Septemvri 98 (Glozhene) - Parva atomna (Kozloduy)         0:1 
Lokomotiv Mezdra (Mezdra) - Botev (Vratsa)                0:4 
Torpedo 2004 (Borovan) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)     0:0 
12 November 2016, Saturday, 10:30 EET:
Pretsiz (Montana) - Montana 1921 (Montana)                3:2 
Okolchitsa (Moravitsa)                                    bye
Dunav 2016 (Selanovtsi)                                   bye

                           Round 10

19 November 2016, Saturday, 10:00 EET:
Parva atomna (Kozloduy) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)    3:1 
Dunav 2016 (Selanovtsi) - Torpedo 2004 (Borovan)          3:0 
19 November 2016, Saturday, 10:30 EET:
Okolchitsa (Moravitsa) - Pretsiz (Montana)                0:9 
Botev (Vratsa)                                            bye
Lokomotiv Mezdra (Mezdra)                                 bye
Montana 1921 (Montana)                                    bye
Septemvri 98 (Glozhene)                                   bye

                           Round 11

26 November 2016, Saturday, 10:00 EET:
Pretsiz (Montana) - Septemvri 98 (Glozhene)              13:0 
Torpedo 2004 (Borovan) - Botev (Vratsa)                   0:10 
Chavdar 1957 (Byala Slatina) - Dunav 2016 (Selanovtsi)    1:4 
26 November 2016, Saturday, 10:30 EET:
Lokomotiv Mezdra (Mezdra) - Montana 1921 (Montana)        1:1 
Parva atomna (Kozloduy)                                   bye
Okolchitsa (Moravitsa)                                    bye

                           Round 12

3 December 2016, Saturday, 10:00 EET:
Parva atomna (Kozloduy) - Dunav 2016 (Selanovtsi)         postponed 
Botev (Vratsa) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)             postponed 
3 December 2016, Saturday, 10:30 EET:
Okolchitsa (Moravitsa) - Lokomotiv Mezdra (Mezdra)        postponed 
3 March 2017, Friday, 10:00 EET:
Parva atomna (Kozloduy) - Dunav 2016 (Selanovtsi)         2:3 
Botev (Vratsa) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)             5:0 
3 March 2017, Friday, 10:30 EET:
Okolchitsa (Moravitsa) - Lokomotiv Mezdra (Mezdra)        0:2 
Torpedo 2004 (Borovan)                                    bye
Montana 1921 (Montana)                                    bye
Septemvri 98 (Glozhene)                                   bye
Pretsiz (Montana)                                         bye

                           Round 13

10 December 2016, Saturday, 10:00 EET:
Pretsiz (Montana) - Parva atomna (Kozloduy)               7:0 
Lokomotiv Mezdra (Mezdra) - Septemvri 98 (Glozhene)       2:0 
Dunav 2016 (Selanovtsi) - Botev (Vratsa)                  0:7 
10 December 2016, Saturday, 10:30 EET:
Torpedo 2004 (Borovan) - Montana 1921 (Montana)           0:5 
Okolchitsa (Moravitsa)                                    bye
Chavdar 1957 (Byala Slatina)                              bye

                           Round 12 - postponed matches

3 March 2017, Friday, 10:00 EET:
Parva atomna (Kozloduy) - Dunav 2016 (Selanovtsi)         2:3 
Botev (Vratsa) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)             5:0 
3 March 2017, Friday, 10:30 EET:
Okolchitsa (Moravitsa) - Lokomotiv Mezdra (Mezdra)        0:2 

                           Round 7 - postponed match

3 March 2017, Friday, 10:30 EET:
Septemvri 98 (Glozhene) - Montana 1921 (Montana)          0:4 

                           Round 14

10 June 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Parva atomna (Kozloduy) - Botev (Vratsa)                  0:6 
11 June 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Chavdar 1957 (Byala Slatina) - Montana 1921 (Montana)     0:4 
Torpedo 2004 (Borovan) - Okolchitsa (Moravitsa)           2:2 
Dunav 2016 (Selanovtsi)                                   bye
Septemvri 98 (Glozhene)                                   bye
Lokomotiv Mezdra (Mezdra)                                 bye
Pretsiz (Montana)                                         bye

                           Round 15

18 March 2017, Saturday, 10:00 EET:
Pretsiz (Montana) - Lokomotiv Mezdra (Mezdra)             4:0 
Septemvri 98 (Glozhene) - Torpedo 2004 (Borovan)          5:0 
18 March 2017, Saturday, 10:30 EET:
Okolchitsa (Moravitsa) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)     1:2 
Montana 1921 (Montana) - Dunav 2016 (Selanovtsi)          3:0 
Parva atomna (Kozloduy)                                   bye
Botev (Vratsa)                                            bye

                           Round 16

25 March 2017, Saturday, 10:00 EET:
Chavdar 1957 (Byala Slatina) - Septemvri 98 (Glozhene)    1:1 
25 March 2017, Saturday, 10:30 EET:
Botev (Vratsa) - Montana 1921 (Montana)                   2:1 
Dunav 2016 (Selanovtsi) - Okolchitsa (Moravitsa)          3:1 
Parva atomna (Kozloduy)                                   bye
Torpedo 2004 (Borovan)                                    bye
Pretsiz (Montana)                                         bye
Lokomotiv Mezdra (Mezdra)                                 bye

                           Round 17

1 April 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Lokomotiv Mezdra (Mezdra) - Parva atomna (Kozloduy)       2:2 
Pretsiz (Montana) - Torpedo 2004 (Borovan)               14:1 
Septemvri 98 (Glozhene) - Dunav 2016 (Selanovtsi)         2:3 
1 April 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Okolchitsa (Moravitsa) - Botev (Vratsa)                   0:5 
Chavdar 1957 (Byala Slatina)                              bye
Montana 1921 (Montana)                                    bye

                           Round 18

8 April 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Botev (Vratsa) - Septemvri 98 (Glozhene)                  3:0 awd * 
* - the visitors don't show up.
Chavdar 1957 (Byala Slatina) - Pretsiz (Montana)          1:2 
8 April 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Parva atomna (Kozloduy) - Montana 1921 (Montana)          0:3 
Okolchitsa (Moravitsa)                                    bye
Dunav 2016 (Selanovtsi)                                   bye
Torpedo 2004 (Borovan)                                    bye
Lokomotiv Mezdra (Mezdra)                                 bye

                           Round 19

15 April 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Lokomotiv Mezdra (Mezdra) - Torpedo 2004 (Borovan)        9:0 
Pretsiz (Montana) - Dunav 2016 (Selanovtsi)               postponed 
15 April 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Okolchitsa (Moravitsa) - Montana 1921 (Montana)           0:8 
25 May 2017, Thursday, 10:00 EEST:
Pretsiz (Montana) - Dunav 2016 (Selanovtsi)               8:4 
Parva atomna (Kozloduy)                                   bye
Chavdar 1957 (Byala Slatina)                              bye
Botev (Vratsa)                                            bye
Septemvri 98 (Glozhene)                                   bye

                           Round 20

21 April 2017, Friday, 10:00 EEST:
Chavdar 1957 (Byala Slatina) - Lokomotiv Mezdra (Mezdra)  3:1 
22 April 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Botev (Vratsa) - Pretsiz (Montana)                        8:1 
22 April 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Parva atomna (Kozloduy) - Okolchitsa (Moravitsa)          3:0 
Montana 1921 (Montana) - Septemvri 98 (Glozhene)          6:0 
Dunav 2016 (Selanovtsi)                                   bye
Torpedo 2004 (Borovan)                                    bye

                           Round 21

29 April 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Torpedo 2004 (Borovan) - Parva atomna (Kozloduy)          2:2 
Lokomotiv Mezdra (Mezdra) - Dunav 2016 (Selanovtsi)       4:3 
29 April 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Septemvri 98 (Glozhene) - Okolchitsa (Moravitsa)          5:0 
Chavdar 1957 (Byala Slatina)                              bye
Botev (Vratsa)                                            bye
Pretsiz (Montana)                                         bye
Montana 1921 (Montana)                                    bye

                           Round 22

6 May 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Parva atomna (Kozloduy) - Septemvri 98 (Glozhene)         3:0 awd * 
* - the visitors don't show up.
Chavdar 1957 (Byala Slatina) - Torpedo 2004 (Borovan)     2:0 
6 May 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Montana 1921 (Montana) - Pretsiz (Montana)                1:5 
8 May 2017, Monday, 10:00 EEST:
Botev (Vratsa) - Lokomotiv Mezdra (Mezdra)                3:0 awd * 
* - the club decides that its teams won't travel for the matches for the
    detsa and podgotvitelna grupa competitions.
Okolchitsa (Moravitsa)                                    bye
Dunav 2016 (Selanovtsi)                                   bye

                           Round 23

13 May 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Chavdar 1957 (Byala Slatina) - Parva atomna (Kozloduy)    7:0 
Torpedo 2004 (Borovan) - Dunav 2016 (Selanovtsi)          1:4 
13 May 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Pretsiz (Montana) - Okolchitsa (Moravitsa)                3:0 awd * 
* - the visitors don't show up.
Botev (Vratsa)                                            bye
Lokomotiv Mezdra (Mezdra)                                 bye
Montana 1921 (Montana)                                    bye
Septemvri 98 (Glozhene)                                   bye

                           Round 24

19 May 2017, Friday, 10:00 EEST:
Botev (Vratsa) - Torpedo 2004 (Borovan)                   6:0 
20 May 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Septemvri 98 (Glozhene) - Pretsiz (Montana)               1:9 
Dunav 2016 (Selanovtsi) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)    postponed 
20 May 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Montana 1921 (Montana) - Lokomotiv Mezdra (Mezdra)        7:0 
3 June 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Dunav 2016 (Selanovtsi) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)    4:0 
Parva atomna (Kozloduy)                                   bye
Okolchitsa (Moravitsa)                                    bye

                           Round 19 - postponed match

25 May 2017, Thursday, 10:00 EEST:
Pretsiz (Montana) - Dunav 2016 (Selanovtsi)               8:4 

                           Round 25

27 May 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Dunav 2016 (Selanovtsi) - Parva atomna (Kozloduy)         5:0 
Chavdar 1957 (Byala Slatina) - Botev (Vratsa)             0:6 
27 May 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Lokomotiv Mezdra (Mezdra) - Okolchitsa (Moravitsa)        3:0 
Torpedo 2004 (Borovan)                                    bye
Montana 1921 (Montana)                                    bye
Septemvri 98 (Glozhene)                                   bye
Pretsiz (Montana)                                         bye

                           Round 24 - postponed match

3 June 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Dunav 2016 (Selanovtsi) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)    4:0 

                           Round 26

3 June 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Parva atomna (Kozloduy) - Pretsiz (Montana)               1:10 
Septemvri 98 (Glozhene) - Lokomotiv Mezdra (Mezdra)       0:3 
3 June 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Montana 1921 (Montana) - Torpedo 2004 (Borovan)          11:1 
4 June 2017, Sunday, 10:00 EEST:
Botev (Vratsa) - Dunav 2016 (Selanovtsi)                  3:0 
Okolchitsa (Moravitsa)                                    bye
Chavdar 1957 (Byala Slatina)                              bye

Results grid
---------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. ---------------------------------------------------------------------------------------- 1. Botev (Vratsa) XXX 8:1 2:1 3:0 3:0* 5:0 11:0 3:0* 9:0 6:0 2. Pretsiz (Montana) 3:7 XXX 3:2 8:4 4:0 10:1 7:0 13:0 3:0*14:1 3. Montana 1921 (Montana) 0:5 1:5 XXX 3:0 7:0 13:0 9:1 6:0 6:0 11:1 4. Dunav 2016 (Selanovtsi) 0:7 0:2 0:2 XXX 0:0 4:0 5:0 3:0 3:1 3:0 5. Lokomotiv Mezdra (Mezdra) 0:4 0:2 1:1 4:3 XXX 3:2 2:2 2:0 3:0 9:0 6. Chavdar 1957 (Byala Slatina) 0:6 1:2 0:4 1:4 3:1 XXX 7:0 1:1 5:0 2:0 7. Parva atomna (Kozloduy) 0:6 1:10 0:3 2:3 0:4 3:1 XXX 3:0* 3:0 0:2 8. Septemvri 98 (Glozhene) 0:7 1:9 0:4 2:3 0:3 0:3 0:1 XXX 5:0 5:0 9. Okolchitsa (Moravitsa) 0:5 0:9 0:8 2:3 0:2 1:2 1:0 3:0 XXX 1:1 10. Torpedo 2004 (Borovan) 0:10 0:12 0:5 1:4 0:8 0:0 2:2 2:2 2:2 XXX ---------------------------------------------------------------------------------------- top