Detsa (b.2002-03):
Veliko Tarnovo - Zonalna grupa 2016/17

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 |
        | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |

                           Current matches:

29 April 2017, Saturday, 10:30 EEST / Round 17:
Tryavna (Tryavna) - Yantra (Polski Trambesh)               - 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)      - 
29 April 2017, Saturday, 11:30 EEST / Round 17:
Chardafon 1919 (Gabrovo) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)        - 
Akademik (Svishtov) - Spartak (Pleven)                     - 

                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)      12    9   2   1   48:14   29
-------------------------------------------------------------------
 2. Yantra (Polski Trambesh)           12    9   0   3   32:18   27
 3. Etar VT (Veliko Tarnovo)           12    8   1   3   32:17   25
 4. Pavlikeni (Pavlikeni)              13    8   0   5   49:37   24
 5. Tryavna (Tryavna)                  11    7   1   3   33:23   22
 6. Sevlievo (Sevlievo)                13    6   0   7   44:40   18
 7. Yantra Gabrovo (Gabrovo)           11    5   1   5   29:40   16
 8. Chardafon 1919 (Gabrovo)           11    3   1   7   21:28   10
 9. Spartak Pleven (Pleven)            12    1   0  11   24:52    3
10. Akademik (Svishtov)                11    0   0  11    7:50    0

                           Round 1

10 September 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Pavlikeni (Pavlikeni) - Sevlievo (Sevlievo)               1:4 
Chardafon 1919 (Gabrovo) - Tryavna (Tryavna)              3:3 
10 September 2016, Saturday, 11:30 EEST:
Spartak Pleven (Pleven) - Yantra (Polski Trambesh)        postponed 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Etar VT (Veliko Tarnovo)  3:2 
26 November 2016, Saturday, 11:30 EET:
Spartak Pleven (Pleven) - Yantra (Polski Trambesh)        4:6 
Yantra Gabrovo (Gabrovo)                                  bye
Akademik (Svishtov)                                       bye

                           Round 2

17 September 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Pavlikeni (Pavlikeni)          1:3 
17 September 2016, Saturday, 11:30 EEST:
Sevlievo (Sevlievo) - Akademik (Svishtov)                 6:3 
Yantra (Polski Trambesh) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)  1:0 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Spartak Pleven (Pleven)        postponed 
22 November 2016, Tuesday, 11:30 EET:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Spartak Pleven (Pleven)        4:1 
Tryavna (Tryavna)                                         bye
Chardafon 1919 (Gabrovo)                                  bye

                           Round 3

24 September 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Pavlikeni (Pavlikeni) - Yantra (Polski Trambesh)          1:4 
24 September 2016, Saturday, 11:30 EEST:
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)  2:2 
Akademik (Svishtov) - Etar VT (Veliko Tarnovo)            0:4 
Chardafon 1919 (Gabrovo) - Sevlievo (Sevlievo)            2:1 
Spartak Pleven (Pleven)                                   bye
Tryavna (Tryavna)                                         bye

                           Round 4

1 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Sevlievo (Sevlievo) - Tryavna (Tryavna)                   1:7 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Pavlikeni (Pavlikeni)          1:6 
1 October 2016, Saturday, 11:30 EEST:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Chardafon 1919 (Gabrovo)       2:0 
Yantra (Polski Trambesh) - Akademik (Svishtov)            2:0 
Spartak Pleven (Pleven) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)   1:4 

                           Round 5

8 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Pavlikeni (Pavlikeni) - Spartak Pleven (Pleven)           3:2 
Tryavna (Tryavna) - Etar VT (Veliko Tarnovo)              2:0 
8 October 2016, Saturday, 11:30 EEST:
Akademik (Svishtov) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)            1:2 
Chardafon 1919 (Gabrovo) - Yantra (Polski Trambesh)       1:4 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)                             bye
Sevlievo (Sevlievo)                                       bye

                           Round 6

15 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Yantra (Polski Trambesh) - Tryavna (Tryavna)              5:1 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Pavlikeni (Pavlikeni)     6:0 
15 October 2016, Saturday, 11:30 EEST:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Chardafon 1919 (Gabrovo)       3:2 
Spartak Pleven (Pleven) - Akademik (Svishtov)             5:0 
Sevlievo (Sevlievo)                                       bye
Etar VT (Veliko Tarnovo)                                  bye

                           Round 7

22 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Tryavna (Tryavna) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)              2:3 
22 October 2016, Saturday, 11:30 EEST:
Akademik (Svishtov) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)       1:5 
Chardafon 1919 (Gabrovo) - Spartak Pleven (Pleven)        4:3 
Sevlievo (Sevlievo) - Etar VT (Veliko Tarnovo)            2:4 
Pavlikeni (Pavlikeni)                                     bye
Yantra (Polski Trambesh)                                  bye

                           Round 8

29 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Spartak Pleven (Pleven) - Tryavna (Tryavna)               2:3 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Akademik (Svishtov)              10:2 
29 October 2016, Saturday, 11:30 EEST:
Yantra (Polski Trambesh) - Sevlievo (Sevlievo)            4:1 
1 November 2016, Tuesday, 11:30 EET:
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Chardafon 1919 (Gabrovo)  4:3 
Etar VT (Veliko Tarnovo)                                  bye
Yantra Gabrovo (Gabrovo)                                  bye

                           Round 9

5 November 2016, Saturday, 10:30 EET:
Chardafon 1919 (Gabrovo) - Pavlikeni (Pavlikeni)          1:4 
Tryavna (Tryavna) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)         2:6 
5 November 2016, Saturday, 11:30 EET:
Sevlievo (Sevlievo) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)            9:2 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Yantra (Polski Trambesh)       2:0 
Akademik (Svishtov)                                       bye
Spartak Pleven (Pleven)                                   bye

                           Round 10

12 November 2016, Saturday, 10:30 EET:
Pavlikeni (Pavlikeni) - Tryavna (Tryavna)                 2:3 
12 November 2016, Saturday, 11:30 EET:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Etar VT (Veliko Tarnovo)       2:5 
Spartak Pleven (Pleven) - Sevlievo (Sevlievo)             3:7 
Akademik (Svishtov) - Chardafon 1919 (Gabrovo)            0:4 
Yantra (Polski Trambesh)                                  bye
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)                             bye

                           Round 11

19 November 2016, Saturday, 10:30 EET:
Tryavna (Tryavna) - Akademik (Svishtov)                   5:0 
19 November 2016, Saturday, 11:30 EET:
Sevlievo (Sevlievo) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)       0:3 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Spartak Pleven (Pleven)        postponed 
Yantra (Polski Trambesh) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)       3:2 
3 December 2016, Saturday, 11:30 EET:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Spartak Pleven (Pleven)        3:0 
Chardafon 1919 (Gabrovo)                                  bye
Pavlikeni (Pavlikeni)                                     bye

                           Round 2 - postponed match

22 November 2016, Tuesday, 11:30 EET:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Spartak Pleven (Pleven)        4:1 

                           Round 1 - postponed match

26 November 2016, Saturday, 11:30 EET:
Spartak Pleven (Pleven) - Yantra (Polski Trambesh)        4:6 

                           Round 11 - postponed match

3 December 2016, Saturday, 11:30 EET:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Spartak Pleven (Pleven)        3:0 

                           Round 12

25 March 2017, Saturday, 10:30 EET:
Sevlievo (Sevlievo) - Pavlikeni (Pavlikeni)               5:7 
Tryavna (Tryavna) - Chardafon 1919 (Gabrovo)              2:0 
25 March 2017, Saturday, 11:30 EET:
Yantra (Polski Trambesh) - Spartak Pleven (Pleven)        3:0 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)  2:2 
Yantra Gabrovo (Gabrovo)                                  bye
Akademik (Svishtov)                                       bye

                           Round 13

1 April 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Pavlikeni (Pavlikeni) - Etar VT (Veliko Tarnovo)          3:5 
1 April 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Akademik (Svishtov) - Sevlievo (Sevlievo)                 0:5 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Yantra (Polski Trambesh)  3:0 
Spartak Pleven (Pleven) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)        3:5 
Tryavna (Tryavna)                                         bye
Chardafon 1919 (Gabrovo)                                  bye

                           Round 14

8 April 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Yantra (Polski Trambesh) - Pavlikeni (Pavlikeni)          0:3 
8 April 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)  postponed 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Akademik (Svishtov)            2:0 
Sevlievo (Sevlievo) - Chardafon 1919 (Gabrovo)            2:1 
Spartak Pleven (Pleven)                                   bye
Tryavna (Tryavna)                                         bye

                           Round 15

15 April 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Tryavna (Tryavna) - Sevlievo (Sevlievo)                   3:1 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)          6:3 
15 April 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Chardafon 1919 (Gabrovo) - Etar VT (Veliko Tarnovo)       postponed 
Akademik (Svishtov) - Yantra (Polski Trambesh)            postponed 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Spartak Pleven (Pleven)  10:0 

                           Round 16

22 April 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Spartak Pleven (Pleven) - Pavlikeni (Pavlikeni)            - 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Tryavna (Tryavna)               - 
22 April 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Akademik (Svishtov)             - 
Yantra (Polski Trambesh) - Chardafon 1919 (Gabrovo)        - 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)                             bye
Sevlievo (Sevlievo)                                       bye

                           Round 17

29 April 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Tryavna (Tryavna) - Yantra (Polski Trambesh)               - 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)      - 
29 April 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Chardafon 1919 (Gabrovo) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)        - 
Akademik (Svishtov) - Spartak Pleven (Pleven)              - 
Sevlievo (Sevlievo)                                       bye
Etar VT (Veliko Tarnovo)                                  bye

                           Round 18

6 May 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Tryavna (Tryavna)               - 
6 May 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Akademik (Svishtov)        - 
Spartak Pleven (Pleven) - Chardafon 1919 (Gabrovo)         - 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Sevlievo (Sevlievo)             - 
Pavlikeni (Pavlikeni)                                     bye
Yantra (Polski Trambesh)                                  bye

                           Round 19

13 May 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Tryavna (Tryavna) - Spartak Pleven (Pleven)                - 
Akademik (Svishtov) - Pavlikeni (Pavlikeni)                - 
13 May 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Sevlievo (Sevlievo) - Yantra (Polski Trambesh)             - 
Chardafon 1919 (Gabrovo) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)   - 
Etar VT (Veliko Tarnovo)                                  bye
Yantra Gabrovo (Gabrovo)                                  bye

                           Round 20

20 May 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Pavlikeni (Pavlikeni) - Chardafon 1919 (Gabrovo)           - 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Tryavna (Tryavna)          - 
20 May 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Sevlievo (Sevlievo)             - 
Yantra (Polski Trambesh) - Etar VT (Veliko Tarnovo)        - 
Akademik (Svishtov)                                       bye
Spartak Pleven (Pleven)                                   bye

                           Round 21

27 May 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Tryavna (Tryavna) - Pavlikeni (Pavlikeni)                  - 
27 May 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)        - 
Sevlievo (Sevlievo) - Spartak Pleven (Pleven)              - 
Chardafon 1919 (Gabrovo) - Akademik (Svishtov)             - 
Yantra (Polski Trambesh)                                  bye
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)                             bye

                           Round 22

3 June 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Akademik (Svishtov) - Tryavna (Tryavna)                    - 
3 June 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Sevlievo (Sevlievo)        - 
Spartak Pleven (Pleven) - Etar VT (Veliko Tarnovo)         - 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Yantra (Polski Trambesh)        - 
Chardafon 1919 (Gabrovo)                                  bye
Pavlikeni (Pavlikeni)                                     bye

Results grid
---------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. ---------------------------------------------------------------------------------------- 1. Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) XXX 3:0 3:2 6:0 -:- -:- 2:2 4:3 10:0 -:- 2. Yantra (Polski Trambesh) 1:0 XXX -:- 0:3 5:1 4:1 3:2 -:- 3:0 2:0 3. Etar VT (Veliko Tarnovo) 2:2 2:0 XXX 1:3 -:- -:- -:- 2:0 3:0 2:0 4. Pavlikeni (Pavlikeni) -:- 1:4 3:5 XXX 2:3 1:4 6:3 -:- 3:2 10:2 5. Tryavna (Tryavna) 2:6 -:- 2:0 -:- XXX 3:1 2:3 2:0 -:- 5:0 6. Sevlievo (Sevlievo) 0:3 -:- 2:4 5:7 1:7 XXX 9:2 2:1 -:- 6:3 7. Yantra Gabrovo (Gabrovo) -:- -:- 2:5 1:6 -:- -:- XXX 3:2 4:1 -:- 8. Chardafon 1919 (Gabrovo) -:- 1:4 -:- 1:4 3:3 2:1 -:- XXX 4:3 -:- 9. Spartak Pleven (Pleven) 1:4 4:6 -:- -:- 2:3 3:7 3:5 -:- XXX 5:0 10. Akademik (Svishtov) 1:5 -:- 0:4 -:- -:- 0:5 1:2 0:4 -:- XXX ---------------------------------------------------------------------------------------- top