OFG Varna 2015/16


A OFG Varna 2015/16

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 |
        | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |


                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. FK Spartak (Varna)                 22   19   0   3   90:20   57 [+][*] Champion 
-------------------------------------------------------------------
 2. Beloslav 1918 (Beloslav)           22   16   4   2   50:16   52                 
 3. Botev (Brestak)                    22   16   3   3   53:19   51                 
 4. Provadia (Provadia)                22   16   1   5   53:24   49 [-]             
 5. Bozveliysko (Bozveliysko)          22   10   4   8   43:39   34                 
 6. Topoli 2010 (Topoli)               22   10   2  10   25:34   32                 
 7. Aksakovo (Aksakovo)                22    7   5  10   32:44   26                 
 8. Chernomorets 1946 (Chernevo)       22    6   5  11   33:35   23                 
 9. Atletik (Provadia)                 22    6   4  12   31:60   22                 
10. Napredak (Suvorovo)                22    4   2  16   30:61   14                 
11. Iskra (General Kiselovo)           22    2   2  18   14:64    8                 
-------------------------------------------------------------------
12. Balkan (Asparuhovo)                22    4   0  18   14:52   12 [+][*] Relegated

Notes
  - Spartak 1918 (Varna), 16th and removed from "B" FG last season; initially enters Severoiztochna "V" AFG, but on 11 August 2015 withdraws. The team does not enter OFG Varna and in the current season only has youth teams.
  - Chernomorets 2003 (Byala), 14th in Severoiztochna "V" AFG last season; withdraws and seizes operations.
  - Provadia (Provadia), 15th in Severoiztochna "V" AFG last season; is relegated to "A" OFG Varna.
  - Himik (Devnya), 6th last season; is promoted to Severoiztochna "V" AFG.
  - Ustrem (Karamanite), 10th in "A" OFG last season; withdraws and enters "B" OFG.
  - Balkan (Asparuhovo), 1st in "B" OFG last season; is promoted to "A" OFG.
  - Spartak (Varna), a newly founded club; enters OFG Varna and with is directly included in "A" OFG. The team plays its home matches at the "Lokomotiv" stadium in Varna.
  - On 5 April 2016 Balkan (Asparuhovo) withdraws. Its results still count and their opponents until the end of the season are awarded 3:0 wins.

                           Round 1

5 September 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Napredak (Suvorovo) - Balkan (Asparuhovo)                 1:0 
6 September 2015, Sunday, 17:00 EEST:
FK Spartak (Varna) - Botev (Brestak)                      2:1 
Iskra (General Kiselovo) - Provadia (Provadia)            0:4 
Topoli 2010 (Topoli) - Bozveliysko (Bozveliysko)          2:3 
Aksakovo (Aksakovo) - Beloslav 1918 (Beloslav)            1:3 
Atletik (Provadia) - Chernomorets 1946 (Chernevo)         1:1 

                           Round 2

12 September 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Botev (Brestak) - Balkan (Asparuhovo)                     5:1 
Chernomorets 1946 (Chernevo) - Napredak (Suvorovo)        2:0 
Bozveliysko (Bozveliysko) - Aksakovo (Aksakovo)           3:1 
13 September 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Beloslav 1918 (Beloslav) - Atletik (Provadia)             4:0 
Provadia (Provadia) - Topoli 2010 (Topoli)                1:0 
FK Spartak (Varna) - Iskra (General Kiselovo)            10:0 

                           Round 3

19 September 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Napredak (Suvorovo) - Beloslav 1918 (Beloslav)            1:3 
20 September 2015, Sunday, 15:00 EEST:
Iskra (General Kiselovo) - Botev (Brestak)                1:3 
20 September 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Topoli 2010 (Topoli) - FK Spartak (Varna)                 0:2 
Aksakovo (Aksakovo) - Provadia (Provadia)                 1:4 
Atletik (Provadia) - Bozveliysko (Bozveliysko)            2:1 
Balkan (Asparuhovo) - Chernomorets 1946 (Chernevo)        3:0 

                           Round 4

26 September 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Botev (Brestak) - Chernomorets 1946 (Chernevo)            2:1 
Bozveliysko (Bozveliysko) - Napredak (Suvorovo)           4:0 
Provadia (Provadia) - Atletik (Provadia)                  5:0 
27 September 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Beloslav 1918 (Beloslav) - Balkan (Asparuhovo)            5:0 
FK Spartak (Varna) - Aksakovo (Aksakovo)                  1:0 
Iskra (General Kiselovo) - Topoli 2010 (Topoli)           2:0 

                           Round 5

3 October 2015, Saturday, 16:00 EEST:
Napredak (Suvorovo) - Provadia (Provadia)                 1:3 
Chernomorets 1946 (Chernevo) - Beloslav 1918 (Beloslav)   1:4 
4 October 2015, Sunday, 16:00 EEST:
Topoli 2010 (Topoli) - Botev (Brestak)                    2:1 
Aksakovo (Aksakovo) - Iskra (General Kiselovo)            1:1 
Atletik (Provadia) - FK Spartak (Varna)                   postponed 
Balkan (Asparuhovo) - Bozveliysko (Bozveliysko)           1:3 
5 December 2015, Saturday, 14:00 EET:
Atletik (Provadia) - FK Spartak (Varna)                   1:2 

                           Round 6

10 October 2015, Saturday, 16:00 EEST:
Botev (Brestak) - Beloslav 1918 (Beloslav)                0:0 
Bozveliysko (Bozveliysko) - Chernomorets 1946 (Chernevo)  0:0 
Provadia (Provadia) - Balkan (Asparuhovo)                 2:1 
11 October 2015, Sunday, 16:00 EEST:
FK Spartak (Varna) - Napredak (Suvorovo)                  5:2 
Iskra (General Kiselovo) - Atletik (Provadia)             0:2 
Topoli 2010 (Topoli) - Aksakovo (Aksakovo)                2:0 

                           Round 7

17 October 2015, Saturday, 16:00 EEST:
Napredak (Suvorovo) - Iskra (General Kiselovo)            5:2 
Balkan (Asparuhovo) - FK Spartak (Varna)                  3:0 awd * 
* - abandoned in 72' at 0:4 due to a fight between fans of the two teams
    on the stands and then on the pitch. Balkan is banned with playing 1
    home game at a neutral venue, while Spartak - with playing 4 home
    games (later reduced to 3) at neutral venues.
Chernomorets 1946 (Chernevo) - Provadia (Provadia)        1:2 
18 October 2015, Sunday, 16:00 EEST:
Aksakovo (Aksakovo) - Botev (Brestak)                     0:2 
Atletik (Provadia) - Topoli 2010 (Topoli)                 1:2 
Beloslav 1918 (Beloslav) - Bozveliysko (Bozveliysko)      1:0 

                           Round 8

30 October 2015, Friday, 14:00 EET:
Botev (Brestak) - Bozveliysko (Bozveliysko)               postponed * 
Provadia (Provadia) - Beloslav 1918 (Beloslav)            postponed * 
Iskra (General Kiselovo) - Balkan (Asparuhovo)            postponed * 
Topoli 2010 (Topoli) - Napredak (Suvorovo)                postponed * 
Aksakovo (Aksakovo) - Atletik (Provadia)                  postponed * 
30 October 2015, Friday, 17:00 EET:
FK Spartak (Varna) - Chernomorets 1946 (Chernevo)         postponed * 
* - the entire round is postponed due to the municipal elections in the
    country.
28 November 2015, Saturday, 14:00 EET:
Botev (Brestak) - Bozveliysko (Bozveliysko)               4:0 
29 November 2015, Sunday, 14:00 EET:
Provadia (Provadia) - Beloslav 1918 (Beloslav)            2:0 
at a neutral venue: *
FK Spartak (Varna) - Chernomorets 1946 (Chernevo)         4:0 
* - at a neutral venue due to Spartak serving a home match ban.
Iskra (General Kiselovo) - Balkan (Asparuhovo)            0:1 
Topoli 2010 (Topoli) - Napredak (Suvorovo)                2:0 
Aksakovo (Aksakovo) - Atletik (Provadia)                  1:1 

                           Round 9

7 November 2015, Saturday, 14:00 EET:
Napredak (Suvorovo) - Aksakovo (Aksakovo)                 1:2 
Chernomorets 1946 (Chernevo) - Iskra (General Kiselovo)   0:0 
Bozveliysko (Bozveliysko) - Provadia (Provadia)           2:0 
8 November 2015, Sunday, 14:00 EET:
Atletik (Provadia) - Botev (Brestak)                      2:4 
in Topoli: *
Balkan (Asparuhovo) - Topoli 2010 (Topoli)                0:1 
* - in Topoli due to Balkan serving a home match ban.
Beloslav 1918 (Beloslav) - FK Spartak (Varna)             1:0 

                           Round 10

14 November 2015, Saturday, 14:00 EET:
Botev (Brestak) - Provadia (Provadia)                     1:0 
15 November 2015, Sunday, 14:00 EET:
in Suvorovo, auxiliary field: *
FK Spartak (Varna) - Bozveliysko (Bozveliysko)            4:0 
* - at a neutral venue due to Spartak serving a home match ban.
Iskra (General Kiselovo) - Beloslav 1918 (Beloslav)       0:1 
Topoli 2010 (Topoli) - Chernomorets 1946 (Chernevo)       0:3 
Aksakovo (Aksakovo) - Balkan (Asparuhovo)                 2:1 
Atletik (Provadia) - Napredak (Suvorovo)                  4:0 

                           Round 11

21 November 2015, Saturday, 14:00 EET:
Napredak (Suvorovo) - Botev (Brestak)                     1:4 
Chernomorets 1946 (Chernevo) - Aksakovo (Aksakovo)        1:2 
Bozveliysko (Bozveliysko) - Iskra (General Kiselovo)      4:1 
Provadia (Provadia) - FK Spartak (Varna)                  0:3 
22 November 2015, Sunday, 14:00 EET:
Balkan (Asparuhovo) - Atletik (Provadia)                  0:1 
Beloslav 1918 (Beloslav) - Topoli 2010 (Topoli)           2:1 

                           Round 8 - postponed matches

28 November 2015, Saturday, 14:00 EET:
Botev (Brestak) - Bozveliysko (Bozveliysko)               4:0 
29 November 2015, Sunday, 14:00 EET:
Provadia (Provadia) - Beloslav 1918 (Beloslav)            2:0 
at a neutral venue: *
FK Spartak (Varna) - Chernomorets 1946 (Chernevo)         4:0 
* - at a neutral venue due to Spartak serving a home match ban.
Iskra (General Kiselovo) - Balkan (Asparuhovo)            0:1 
Topoli 2010 (Topoli) - Napredak (Suvorovo)                2:0 
Aksakovo (Aksakovo) - Atletik (Provadia)                  1:1 

                           Round 5 - postponed match

5 December 2015, Saturday, 14:00 EET:
Atletik (Provadia) - FK Spartak (Varna)                   1:2 

                           Round 12

5 March 2016, Saturday, 15:00 EET:
Botev (Brestak) - FK Spartak (Varna)                      2:1 
Bozveliysko (Bozveliysko) - Topoli 2010 (Topoli)          4:0 
Chernomorets 1946 (Chernevo) - Atletik (Provadia)         2:2 
6 March 2016, Sunday, 15:00 EET:
Provadia (Provadia) - Iskra (General Kiselovo)            4:0 
Beloslav 1918 (Beloslav) - Aksakovo (Aksakovo)            3:1 
Balkan (Asparuhovo) - Napredak (Suvorovo)                 2:1 

                           Round 13

12 March 2016, Saturday, 15:00 EET:
Napredak (Suvorovo) - Chernomorets 1946 (Chernevo)        0:3 
13 March 2016, Sunday, 15:00 EET:
Balkan (Asparuhovo) - Botev (Brestak)                     0:3 awd * 
* - abandoned in 85' at 0:0 at the home team's fault. Balkan is banned
    with playing 2 home games at a neutral venue.
Atletik (Provadia) - Beloslav 1918 (Beloslav)             1:8 
Aksakovo (Aksakovo) - Bozveliysko (Bozveliysko)           1:1 
Topoli 2010 (Topoli) - Provadia (Provadia)                1:1 
Iskra (General Kiselovo) - FK Spartak (Varna)             1:4 

                           Round 14

19 March 2016, Saturday, 15:00 EET:
Botev (Brestak) - Iskra (General Kiselovo)                3:0 
Bozveliysko (Bozveliysko) - Atletik (Provadia)            3:0 
Chernomorets 1946 (Chernevo) - Balkan (Asparuhovo)        4:1 
20 March 2016, Sunday, 15:00 EET:
in Varna, "Lokomotiv" st.: *
FK Spartak (Varna) - Topoli 2010 (Topoli)                 7:1 
* - at a neutral venue due to Spartak serving a home match ban.
Provadia (Provadia) - Aksakovo (Aksakovo)                 4:1 
Beloslav 1918 (Beloslav) - Napredak (Suvorovo)            3:2 

                           Round 15

26 March 2016, Saturday, 15:00 EET:
Chernomorets 1946 (Chernevo) - Botev (Brestak)            0:2 
Napredak (Suvorovo) - Bozveliysko (Bozveliysko)           1:1 
27 March 2016, Sunday, 15:00 EEST:
at a neutral venue: *
Balkan (Asparuhovo) - Beloslav 1918 (Beloslav)            0:3 awd 
* - at a neutral venue due to Balkan serving a home match ban.
Atletik (Provadia) - Provadia (Provadia)                  1:4 
Aksakovo (Aksakovo) - FK Spartak (Varna)                  0:6 
Topoli 2010 (Topoli) - Iskra (General Kiselovo)           1:0 

                           Round 16

2 April 2016, Saturday, 16:00 EEST:
Botev (Brestak) - Topoli 2010 (Topoli)                    2:0 
Bozveliysko (Bozveliysko) - Balkan (Asparuhovo)           3:0 awd 
3 April 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Iskra (General Kiselovo) - Aksakovo (Aksakovo)            3:4 
FK Spartak (Varna) - Atletik (Provadia)                   9:1 
Provadia (Provadia) - Napredak (Suvorovo)                 2:1 
Beloslav 1918 (Beloslav) - Chernomorets 1946 (Chernevo)   0:0 

                           Round 17

9 April 2016, Saturday, 16:00 EEST:
Chernomorets 1946 (Chernevo) - Bozveliysko (Bozveliysko)  6:1 
Napredak (Suvorovo) - FK Spartak (Varna)                  1:10 
10 April 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Beloslav 1918 (Beloslav) - Botev (Brestak)                0:0 
at a neutral venue: *
Balkan (Asparuhovo) - Provadia (Provadia)                 0:3 awd 
* - at a neutral venue due to Balkan serving a home match ban.
Atletik (Provadia) - Iskra (General Kiselovo)             4:0 awd * 
* - abandoned in 65' at 1:0 when the visitors remain with less than 7
    players on the field.
Aksakovo (Aksakovo) - Topoli 2010 (Topoli)                1:2 

                           Round 18

16 April 2016, Saturday, 16:00 EEST:
Botev (Brestak) - Aksakovo (Aksakovo)                     2:2 
Bozveliysko (Bozveliysko) - Beloslav 1918 (Beloslav)      1:1 
17 April 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Topoli 2010 (Topoli) - Atletik (Provadia)                 0:0 
Iskra (General Kiselovo) - Napredak (Suvorovo)            0:3 
FK Spartak (Varna) - Balkan (Asparuhovo)                  3:0 awd 
Provadia (Provadia) - Chernomorets 1946 (Chernevo)        3:2 

                           Round 19

23 April 2016, Saturday, 16:00 EEST:
Bozveliysko (Bozveliysko) - Botev (Brestak)               2:4 
Napredak (Suvorovo) - Topoli 2010 (Topoli)                1:2 
24 April 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Balkan (Asparuhovo) - Iskra (General Kiselovo)            0:3 awd 
Atletik (Provadia) - Aksakovo (Aksakovo)                  0:3 
24 April 2016, Sunday, 17:00 EEST:
Beloslav 1918 (Beloslav) - Provadia (Provadia)            2:1 
Chernomorets 1946 (Chernevo) - FK Spartak (Varna)         2:4 

                           Round 20

7 May 2016, Saturday, 16:00 EEST:
Botev (Brestak) - Atletik (Provadia)                      5:2 
8 May 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Aksakovo (Aksakovo) - Napredak (Suvorovo)                 2:2 
Topoli 2010 (Topoli) - Balkan (Asparuhovo)                3:0 awd 
Iskra (General Kiselovo) - Chernomorets 1946 (Chernevo)   0:3 
FK Spartak (Varna) - Beloslav 1918 (Beloslav)             2:0 
Provadia (Provadia) - Bozveliysko (Bozveliysko)           4:1 

                           Round 21

15 May 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Provadia (Provadia) - Botev (Brestak)                     2:0 
Bozveliysko (Bozveliysko) - FK Spartak (Varna)            2:6 
Beloslav 1918 (Beloslav) - Iskra (General Kiselovo)       3:0 
Chernomorets 1946 (Chernevo) - Topoli 2010 (Topoli)       0:1 
Balkan (Asparuhovo) - Aksakovo (Aksakovo)                 0:3 awd 
Napredak (Suvorovo) - Atletik (Provadia)                  6:2 

                           Round 22

22 May 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Botev (Brestak) - Napredak (Suvorovo)                     3:0 
Atletik (Provadia) - Balkan (Asparuhovo)                  3:0 awd 
Aksakovo (Aksakovo) - Chernomorets 1946 (Chernevo)        3:1 
Topoli 2010 (Topoli) - Beloslav 1918 (Beloslav)           2:3 
Iskra (General Kiselovo) - Bozveliysko (Bozveliysko)      0:4 
FK Spartak (Varna) - Provadia (Provadia)                  5:2 

top


A OFG Varna 2015/16 - Results grid

--------------------------------------------------------------------------------------------------
                                        1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9.  10.  11.  12. 
--------------------------------------------------------------------------------------------------
 1. FK Spartak (Varna)                 XXX  2:0  2:1  5:2  4:0  7:1  1:0  4:0  9:1  5:2 10:0  3:0*
 2. Beloslav 1918 (Beloslav)           1:0  XXX  0:0  2:1  1:0  2:1  3:1  0:0  4:0  3:2  3:0  5:0 
 3. Botev (Brestak)                    2:1  0:0  XXX  1:0  4:0  2:0  2:2  2:1  5:2  3:0  3:0  5:1 
 4. Provadia (Provadia)                0:3  2:0  2:0  XXX  4:1  1:0  4:1  3:2  5:0  2:1  4:0  2:1 
 5. Bozveliysko (Bozveliysko)          2:6  1:1  2:4  2:0  XXX  4:0  3:1  0:0  3:0  4:0  4:1  3:0*
 6. Topoli 2010 (Topoli)               0:2  2:3  2:1  1:1  2:3  XXX  2:0  0:3  0:0  2:0  1:0  3:0*
 7. Aksakovo (Aksakovo)                0:6  1:3  0:2  1:4  1:1  1:2  XXX  3:1  1:1  2:2  1:1  2:1 
 8. Chernomorets 1946 (Chernevo)       2:4  1:4  0:2  1:2  6:1  0:1  1:2  XXX  2:2  2:0  0:0  4:1 
 9. Atletik (Provadia)                 1:2  1:8  2:4  1:4  2:1  1:2  0:3  1:1  XXX  4:0  4:0* 3:0*
10. Napredak (Suvorovo)                1:10 1:3  1:4  1:3  1:1  1:2  1:2  0:3  6:2  XXX  5:2  1:0 
11. Iskra (General Kiselovo)           1:4  0:1  1:3  0:4  0:4  2:0  3:4  0:3  0:2  0:3  XXX  0:1 
12. Balkan (Asparuhovo)                3:0* 0:3* 0:3* 0:3* 1:3  0:1  0:3* 3:0  0:1  2:1  0:3* XXX 
--------------------------------------------------------------------------------------------------

top


B OFG Varna 2015/16

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 |
        | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |


                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Vihar 1926 (Valchi dol)            14    8   5   1   34:19   29        Promoted
-------------------------------------------------------------------
 2. Ustrem (Karamanite)                14    7   3   4   42:29   24 [-][*]          [1 1 0  6:2  4]
 3. Akademik (Varna)                   14    6   6   2   48:21   24 [+][*]          [0 1 1  2:6  1]
 4. Sportist (Mihalich)                14    6   2   6   46:36   20                
 5. Agromel (Momchilovo)               14    5   3   6   33:40   18                
 6. Fakel 1935 (Grozdyovo)             14    5   1   8   31:40   16                
 7. Sprint (Belogradets)               14    4   3   7   27:43   15                
 8. Avren (Avren)                      14    3   1  10   19:52   10                

Notes
  - Ustrem (Karamanite), 10th in "A" OFG last season; withdraws and enters "B" OFG.
  - Balkan (Asparuhovo), 1st in "B" OFG last season; is promoted to "A" OFG.
  - Ludogorets (Dobroplodno) withdraws after round 1 without having played a game. In its place and taking over its fixtures the group is joined by Akademik (Varna).
  - Akademik (Varna) plays its home games in Aksakovo (rounds 1-7) and at the NSB "Sportpalas" in kk Chayka (rounds 8-14).

                           Round 1

13 September 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Ustrem (Karamanite) - Sprint (Belogradets)                postponed 
Vihar 1926 (Valchi dol) - Akademik (Varna)                postponed 
Fakel 1935 (Grozdyovo) - Sportist (Mihalich)              5:2 
Avren (Avren) - Agromel (Momchilovo)                      1:4 
15 November 2015, Sunday, 14:00 EET:
Ustrem (Karamanite) - Sprint (Belogradets)                3:0 
Vihar 1926 (Valchi dol) - Akademik (Varna)                1:1 

                           Round 2

20 September 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Sprint (Belogradets) - Agromel (Momchilovo)               postponed 
Sportist (Mihalich) - Avren (Avren)                       6:0 
in Grozdyovo: *
Akademik (Varna) - Fakel 1935 (Grozdyovo)                 1:3 
* - in Grozdyovo by decision of ZS na BFS.
Ustrem (Karamanite) - Vihar 1926 (Valchi dol)             postponed 
22 November 2015, Sunday, 14:00 EET:
Sprint (Belogradets) - Agromel (Momchilovo)               1:1 
Ustrem (Karamanite) - Vihar 1926 (Valchi dol)             2:2 

                           Round 3

27 September 2015, Sunday, 14:00 EEST:
Avren (Avren) - Akademik (Varna)                          1:1 
27 September 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Vihar 1926 (Valchi dol) - Sprint (Belogradets)            postponed 
Fakel 1935 (Grozdyovo) - Ustrem (Karamanite)              6:3 
Agromel (Momchilovo) - Sportist (Mihalich)                3:0 
29 November 2015, Sunday, 14:00 EET:
Vihar 1926 (Valchi dol) - Sprint (Belogradets)            3:2 

                           Round 4

4 October 2015, Sunday, 16:00 EEST:
Sprint (Belogradets) - Sportist (Mihalich)                3:2 
in Momchilovo:
Akademik (Varna) - Agromel (Momchilovo)                   3:3 
Ustrem (Karamanite) - Avren (Avren)                       3:0 
Vihar 1926 (Valchi dol) - Fakel 1935 (Grozdyovo)          1:1 

                           Round 5

11 October 2015, Sunday, 11:00 EEST:
Sportist (Mihalich) - Akademik (Varna)                    1:4 
11 October 2015, Sunday, 16:00 EEST:
Fakel 1935 (Grozdyovo) - Sprint (Belogradets)             9:1 
Avren (Avren) - Vihar 1926 (Valchi dol)                   0:1 
Agromel (Momchilovo) - Ustrem (Karamanite)                4:1 

                           Round 6

18 October 2015, Sunday, 16:00 EEST:
Sprint (Belogradets) - Akademik (Varna)                   2:2 
Ustrem (Karamanite) - Sportist (Mihalich)                 3:5 
Vihar 1926 (Valchi dol) - Agromel (Momchilovo)            3:0 
Fakel 1935 (Grozdyovo) - Avren (Avren)                    0:3 awd * 
* - initially 1:0, then Fakel 1935 is awarded a 0:3 loss for using an
    ineligible player.

                           Round 7

30 October 2015, Friday, 14:00 EET:
Avren (Avren) - Sprint (Belogradets)                      postponed * 
Agromel (Momchilovo) - Fakel 1935 (Grozdyovo)             postponed * 
Sportist (Mihalich) - Vihar 1926 (Valchi dol)             postponed * 
in Aksakovo:
Akademik (Varna) - Ustrem (Karamanite)                    postponed * 
* - the entire round is postponed due to the municipal elections in the
    country.
8 November 2015, Sunday, 14:00 EET:
Avren (Avren) - Sprint (Belogradets)                      3:0 
Agromel (Momchilovo) - Fakel 1935 (Grozdyovo)             5:2 
Sportist (Mihalich) - Vihar 1926 (Valchi dol)             2:2 
in Varna, "Spartak" st.:
Akademik (Varna) - Ustrem (Karamanite)                    1:1 

                           Round 1 - postponed matches

15 November 2015, Sunday, 14:00 EET:
Ustrem (Karamanite) - Sprint (Belogradets)                3:0 
Vihar 1926 (Valchi dol) - Akademik (Varna)                1:1 

                           Round 2 - postponed matches

22 November 2015, Sunday, 14:00 EET:
Sprint (Belogradets) - Agromel (Momchilovo)               1:1 
Ustrem (Karamanite) - Vihar 1926 (Valchi dol)             2:2 

                           Round 3 - postponed match

29 November 2015, Sunday, 14:00 EET:
Vihar 1926 (Valchi dol) - Sprint (Belogradets)            3:2 

                           Round 8

20 March 2016, Sunday, 15:00 EET:
Sprint (Belogradets) - Ustrem (Karamanite)                1:6 
Akademik (Varna) - Vihar 1926 (Valchi dol)                0:0 
Sportist (Mihalich) - Fakel 1935 (Grozdyovo)              6:0 
Agromel (Momchilovo) - Avren (Avren)                     10:1 

                           Round 9

27 March 2016, Sunday, 15:00 EEST:
Agromel (Momchilovo) - Sprint (Belogradets)               2:2 
Avren (Avren) - Sportist (Mihalich)                       3:4 
Fakel 1935 (Grozdyovo) - Akademik (Varna)                 0:5 
Vihar 1926 (Valchi dol) - Ustrem (Karamanite)             4:2 

                           Round 10

3 April 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Sprint (Belogradets) - Vihar 1926 (Valchi dol)            4:2 
Ustrem (Karamanite) - Fakel 1935 (Grozdyovo)              4:0 
Akademik (Varna) - Avren (Avren)                         10:0 
Sportist (Mihalich) - Agromel (Momchilovo)                9:1 

                           Round 11

10 April 2016, Sunday, 13:00 EEST:
Avren (Avren) - Ustrem (Karamanite)                       1:2 
10 April 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Sportist (Mihalich) - Sprint (Belogradets)                3:1 
Agromel (Momchilovo) - Akademik (Varna)                   0:8 
Fakel 1935 (Grozdyovo) - Vihar 1926 (Valchi dol)          2:3 

                           Round 12

16 April 2016, Saturday, 16:00 EEST:
Akademik (Varna) - Sportist (Mihalich)                    4:2 
17 April 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Sprint (Belogradets) - Fakel 1935 (Grozdyovo)             3:0 
Vihar 1926 (Valchi dol) - Avren (Avren)                   postponed 
Ustrem (Karamanite) - Agromel (Momchilovo)                3:0 
15 May 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Vihar 1926 (Valchi dol) - Avren (Avren)                   6:3 

                           Round 13

24 April 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Agromel (Momchilovo) - Vihar 1926 (Valchi dol)            0:3 awd 
Avren (Avren) - Fakel 1935 (Grozdyovo)                    3:0 
24 April 2016, Sunday, 17:00 EEST:
Akademik (Varna) - Sprint (Belogradets)                   7:2 
Sportist (Mihalich) - Ustrem (Karamanite)                 4:4 

                           Round 14

8 May 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Sprint (Belogradets) - Avren (Avren)                      5:0 
Fakel 1935 (Grozdyovo) - Agromel (Momchilovo)             3:0 awd 
Vihar 1926 (Valchi dol) - Sportist (Mihalich)             3:0 awd 
Ustrem (Karamanite) - Akademik (Varna)                    5:1 

                           Round 12 - postponed match

15 May 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Vihar 1926 (Valchi dol) - Avren (Avren)                   6:3 

top


B OFG Varna 2015/16 - Results grid

------------------------------------------------------------------------------
                                        1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8. 
------------------------------------------------------------------------------
 1. Vihar 1926 (Valchi dol)            XXX  4:2  1:1  3:0* 3:0  1:1  3:2  6:3 
 2. Ustrem (Karamanite)                2:2  XXX  5:1  3:5  3:0  4:0  3:0  3:0 
 3. Akademik (Varna)                   0:0  1:1  XXX  4:2  3:3  1:3  7:2 10:0 
 4. Sportist (Mihalich)                2:2  4:4  1:4  XXX  9:1  6:0  3:1  6:0 
 5. Agromel (Momchilovo)               0:3* 4:1  0:8  3:0  XXX  5:2  2:2 10:1 
 6. Fakel 1935 (Grozdyovo)             2:3  6:3  0:5  5:2  3:0* XXX  9:1  0:3*
 7. Sprint (Belogradets)               4:2  1:6  2:2  3:2  1:1  3:0  XXX  5:0 
 8. Avren (Avren)                      0:1  1:2  1:1  3:4  1:4  3:0  3:0  XXX 
------------------------------------------------------------------------------

top