« OFG Lovech 2015/16 »

| Results grid | Rankings |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Peshtera (Galata)                  16   14   0   2   54:9    42    
-------------------------------------------------------------------
 2. Apriltsi 2001 (Apriltsi)           16   11   1   4   40:24   34    
 3. Uspeh (Ugarchin)                   16   10   0   6   38:22   30    
 4. Chavdar 2006 (Troyan)              16    8   2   6   32:25   26     [2 1 1  9:6  7]
 5. Svetkavitsa (Gradezhnitsa)         16    8   2   6   39:31   26     [2 0 2 10:8  6]
 6. Izgrev (Yablanitsa)                16    8   2   6   27:28   26     [1 1 2  4:9  4]
 7. Sportist Ozren (Golyam izvor)      16    3   0  13   17:49    9    
 8. Olimpik 2000 (Teteven)             15    3   2  10   10:36   11 [*]
 9. Vihar (Bahovitsa)                  15    1   1  13    4:37    4 [*]

Notes
  - Vihar (Bahovitsa) withdraws at the winter break. Its results still count and its opponents until the end of the season are awarded 3:0 wins.
  - Olimpik 2000 (Teteven) withdraws at the winter break. Its results still count and its opponents until the end of the season are awarded 3:0 wins.


                           Round 1

5 September 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Chavdar 2006 (Troyan) - Sportist Ozren (Golyam izvor)     3:0 
6 September 2015, Sunday:
Apriltsi 2001 (Apriltsi) - Vihar (Bahovitsa)              1:0 
Uspeh (Ugarchin) - Svetkavitsa (Gradezhnitsa)             3:1 
6 September 2015, Sunday, 16:00 EEST:
Peshtera (Galata) - Izgrev (Yablanitsa)                   4:0 
Olimpik 2000 (Teteven)                                    bye

                           Round 2

13 September 2015, Sunday:
Izgrev (Yablanitsa) - Uspeh (Ugarchin)                    1:4 
Olimpik 2000 (Teteven) - Chavdar 2006 (Troyan)            3:0 awd * 
* - initially postponed, then awarded.
13 September 2015, Sunday, 16:00 EEST:
Vihar (Bahovitsa) - Peshtera (Galata)                     0:3 awd 
13 September 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Sportist Ozren (G.izvor) - Apriltsi 2001 (Apriltsi)       1:2 
Svetkavitsa (Gradezhnitsa)                                bye

                           Round 3

20 September 2015, Sunday:
Apriltsi 2001 (Apriltsi) - Olimpik 2000 (Teteven)         3:0 awd * 
* - initially postponed, then awarded.
Uspeh (Ugarchin) - Vihar (Bahovitsa)                      3:0 
20 September 2015, Sunday, 16:30 EEST:
Svetkavitsa (Gradezhnitsa) - Izgrev (Yablanitsa)          3:0 awd 
21 September 2015, Monday, 17:30 EEST:
Peshtera (Galata) - Sportist Ozren (Golyam izvor)         5:1 
Chavdar 2006 (Troyan)                                     bye

                           Round 4

26 September 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Sportist Ozren (Golyam izvor) - Uspeh (Ugarchin)          0:5 
Chavdar 2006 (Troyan) - Apriltsi 2001 (Apriltsi)          2:2 
27 September 2015, Sunday:
Vihar (Bahovitsa) - Svetkavitsa (Gradezhnitsa)            1:1 
Olimpik 2000 (Teteven) - Peshtera (Galata)                0:3 awd * 
* - initially postponed, then awarded.
Izgrev (Yablanitsa)                                       bye

                           Round 5

4 October 2015, Sunday:
Uspeh (Ugarchin) - Olimpik 2000 (Teteven)                 4:0 
Izgrev (Yablanitsa) - Vihar (Bahovitsa)                   2:0 
4 October 2015, Sunday, 15:30 EEST:
Peshtera (Galata) - Chavdar 2006 (Troyan)                 3:0 awd 
Svetkavitsa (Gradezhnitsa) - Sportist Ozren (G.izvor)     4:0 
Apriltsi 2001 (Apriltsi)                                  bye

                           Round 6

10 October 2015, Saturday, 15:30 EEST:
Chavdar 2006 (Troyan) - Uspeh (Ugarchin)                  3:2 
11 October 2015, Sunday:
Olimpik 2000 (Teteven) - Svetkavitsa (Gradezhnitsa)       postponed 
11 October 2015, Sunday, 15:30 EEST:
Sportist Ozren (Golyam izvor) - Izgrev (Yablanitsa)       0:3 awd * 
* - the match isn't played due to a flooded pitch.
Apriltsi 2001 (Apriltsi) - Peshtera (Galata)              4:1 
22 November 2015, Sunday:
Olimpik 2000 (Teteven) - Svetkavitsa (Gradezhnitsa)       3:3 
Vihar (Bahovitsa)                                         bye

                           Round 7

18 October 2015, Sunday:
Uspeh (Ugarchin) - Apriltsi 2001 (Apriltsi)               4:2 
Izgrev (Yablanitsa) - Olimpik 2000 (Teteven)              1:1 
18 October 2015, Sunday, 15:30 EEST:
in Troyan:
Svetkavitsa (Gradezhnitsa) - Chavdar 2006 (Troyan)        2:5 
Vihar (Bahovitsa) - Sportist Ozren (Golyam izvor)         3:0 awd 
Peshtera (Galata)                                         bye

                           Round 8

8 November 2015, Sunday:
Olimpik 2000 (Teteven) - Vihar (Bahovitsa)                1:0 
Chavdar 2006 (Troyan) - Izgrev (Yablanitsa)               1:1 
Apriltsi 2001 (Apriltsi) - Svetkavitsa (Gradezhnitsa)     7:3 
Peshtera (Galata) - Uspeh (Ugarchin)                      5:1 
Sportist Ozren (Golyam izvor)                             bye

                           Round 9

15 November 2015, Sunday:
Svetkavitsa (Gradezhnitsa) - Peshtera (Galata)            0:4 
Izgrev (Yablanitsa) - Apriltsi 2001 (Apriltsi)            5:1 
Vihar (Bahovitsa) - Chavdar 2006 (Troyan)                 0:5 
Sportist Ozren (Golyam izvor) - Olimpik 2000 (Teteven)    1:2 
Uspeh (Ugarchin)                                          bye

                           Round 6 - postponed match

22 November 2015, Sunday:
Olimpik 2000 (Teteven) - Svetkavitsa (Gradezhnitsa)       3:3 

                           Round 10

2 April 2016, Saturday, 17:00 EEST:
Sportist Ozren (Golyam izvor) - Chavdar 2006 (Troyan)     4:0 
Vihar (Bahovitsa) - Apriltsi 2001 (Apriltsi)              0:3 awd 
Izgrev (Yablanitsa) - Peshtera (Galata)                   0:4 
Svetkavitsa (Gradezhnitsa) - Uspeh (Ugarchin)             1:0 
Olimpik 2000 (Teteven)                                    bye

                           Round 11

9 April 2016, Saturday, 17:00 EEST:
Uspeh (Ugarchin) - Izgrev (Yablanitsa)                    0:1 
Peshtera (Galata) - Vihar (Bahovitsa)                     3:0 awd 
Apriltsi 2001 (Apriltsi) - Sportist Ozren (G.izvor)       2:0 
Chavdar 2006 (Troyan) - Olimpik 2000 (Teteven)            3:0 awd 
Svetkavitsa (Gradezhnitsa)                                bye

                           Round 12

16 April 2016, Saturday, 17:00 EEST:
Olimpik 2000 (Teteven) - Apriltsi 2001 (Apriltsi)         0:3 awd 
Sportist Ozren (Golyam izvor) - Peshtera (Galata)         0:7 awd * 
* - abandoned in 80' at 2:4, when a player from the home team hits an
    assistant referee.
Vihar (Bahovitsa) - Uspeh (Ugarchin)                      0:3 awd 
Izgrev (Yablanitsa) - Svetkavitsa (Gradezhnitsa)          0:5 awd * 
* - abandoned at 1:2.
Chavdar 2006 (Troyan)                                     bye

                           Round 13

23 April 2016, Saturday, 17:00 EEST:
Svetkavitsa (Gradezhnitsa) - Vihar (Bahovitsa)            3:0 awd 
Peshtera (Galata) - Olimpik 2000 (Teteven)                3:0 awd 
Apriltsi 2001 (Apriltsi) - Chavdar 2006 (Troyan)          postponed 
24 April 2016, Sunday, 15:00 EEST:
Uspeh (Ugarchin) - Sportist Ozren (Golyam izvor)          3:2 
4 June 2016, Saturday, 18:00 EEST:
Apriltsi 2001 (Apriltsi) - Chavdar 2006 (Troyan)          2:1 
Izgrev (Yablanitsa)                                       bye

                           Round 14

30 April 2016, Saturday, 16:00 EEST:
Chavdar 2006 (Troyan) - Peshtera (Galata)                 3:0 awd * 
* - the visitors don't show up.
Olimpik 2000 (Teteven) - Uspeh (Ugarchin)                 0:3 awd 
Sportist Ozren (G.izvor) - Svetkavitsa (Gradezhnitsa)     2:7 
Vihar (Bahovitsa) - Izgrev (Yablanitsa)                   0:3 awd 
Apriltsi 2001 (Apriltsi)                                  bye

                           Round 15

7 May 2016, Saturday, 18:00 EEST:
Izgrev (Yablanitsa) - Sportist Ozren (Golyam izvor)       3:0 awd 
Svetkavitsa (Gradezhnitsa) - Olimpik 2000 (Teteven)       3:0 awd 
Uspeh (Ugarchin) - Chavdar 2006 (Troyan)                  3:0 awd * 
* - initially postponed, then awarded at the end of the season.
Peshtera (Galata) - Apriltsi 2001 (Apriltsi)              3:0 
Vihar (Bahovitsa)                                         bye

                           Round 16

14 May 2016, Saturday, 18:00 EEST:
Apriltsi 2001 (Apriltsi) - Uspeh (Ugarchin)               3:0 awd 
Chavdar 2006 (Troyan) - Svetkavitsa (Gradezhnitsa)        3:0 * 
* - also reported 3:1.
Olimpik 2000 (Teteven) - Izgrev (Yablanitsa)              0:3 awd 
Sportist Ozren (Golyam izvor) - Vihar (Bahovitsa)         3:0 awd 
Peshtera (Galata)                                         bye

                           Round 17

21 May 2016, Saturday, 18:00 EEST:
Vihar (Bahovitsa) - Olimpik 2000 (Teteven)                annulled 
Izgrev (Yablanitsa) - Chavdar 2006 (Troyan)               3:0 
Svetkavitsa (Gradezhnitsa) - Apriltsi 2001 (Apriltsi)     3:0 
Uspeh (Ugarchin) - Peshtera (Galata)                      0:3 
Sportist Ozren (Golyam izvor)                             bye

                           Round 18

28 May 2016, Saturday, 18:00 EEST:
Peshtera (Galata) - Svetkavitsa (Gradezhnitsa)            3:0 
Apriltsi 2001 (Apriltsi) - Izgrev (Yablanitsa)            5:1 
Chavdar 2006 (Troyan) - Vihar (Bahovitsa)                 3:0 awd 
Olimpik 2000 (Teteven) - Sportist Ozren (Golyam izvor)    0:3 awd 
Uspeh (Ugarchin)                                          bye

                           Round 13 - postponed match

4 June 2016, Saturday, 18:00 EEST:
Apriltsi 2001 (Apriltsi) - Chavdar 2006 (Troyan)          2:1 

Results grid
----------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. ----------------------------------------------------------------------------------- 1. Peshtera (Galata) XXX 3:0 5:1 3:0* 3:0 4:0 5:1 3:0* 3:0* 2. Apriltsi 2001 (Apriltsi) 4:1 XXX 3:0* 2:1 7:3 5:1 2:0 3:0* 1:0 3. Uspeh (Ugarchin) 0:3 4:2 XXX 3:0* 3:1 0:1 3:2 4:0 3:0 4. Chavdar 2006 (Troyan) 3:0* 2:2 3:2 XXX 3:0 1:1 3:0 3:0* 3:0* 5. Svetkavitsa (Gradezhnitsa) 0:4 3:0 1:0 2:5 XXX 3:0* 4:0 3:0* 3:0* 6. Izgrev (Yablanitsa) 0:4 5:1 1:4 3:0 0:5* XXX 3:0* 1:1 2:0 7. Sportist Ozren (Golyam izvor) 0:7* 1:2 0:5 4:0 2:7 0:3* XXX 1:2 3:0* 8. Olimpik 2000 (Teteven) 0:3* 0:3* 0:3* 3:0* 3:3 0:3* 0:3* XXX 1:0 9. Vihar (Bahovitsa) 0:3* 0:3* 0:3* 0:5 1:1 0:3* 3:0* --- XXX ----------------------------------------------------------------------------------- top