Yunoshi starsha vazrast (b.1996-97): Stara Zagora - Zonalna grupa 2014/15

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Beroe (Stara Zagora)               16   14   1   1   62:6    43  Play-offs
 2. Sliven 2000 (Sliven)               16   11   0   5   48:15   33  Play-offs
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3. Rozova dolina (Kazanlak)           16   10   2   4   50:18   32           
 4. Vereya (Stara Zagora)              16    9   3   4   57:17   30            [0 2 0  1:1  2, 1 away goal]
 5. Stara Zagora (Stara Zagora)        16    9   3   4   51:14   30            [0 2 0  1:1  2, 0 away goals]
 6. Minyor (Radnevo)                   16    8   1   7   31:31   25           
 7. Zagorets (Nova Zagora)             16    3   1  12   28:58   10           
 8. Chirpan (Chirpan)                  16    2   0  14    8:101   6           
 9. Botev (Galabovo)                   16    0   1  15    8:83    1           

Notes
  - Beroe (Stara Zagora) plays its home matches at the "Lokomotiv" stadium in Stara Zagora.
  - Vereya (Stara Zagora) plays its home matches at the "Trace arena" stadium in kv.Kolyu Ganchevo, Stara Zagora.
  - Stara Zagora (Stara Zagora) plays its home matches at the "Kolodruma" stadium in Stara Zagora.

                           Round 1

18 September 2014, Thursday, 15:00 EEST:
Vereya (Stara Zagora) - Chirpan (Chirpan)                11:0 
Botev (Galabovo) - Stara Zagora (Stara Zagora)            0:6 
Zagorets (Nova Zagora) - Sliven 2000 (Sliven)             2:3 
Minyor (Radnevo) - Rozova dolina (Kazanlak)               2:1 
Beroe (Stara Zagora)                                      bye

                           Round 2

25 September 2014, Thursday, 15:00 EEST:
Sliven 2000 (Sliven) - Minyor (Radnevo)                   3:0 
Stara Zagora (Stara Zagora) - Zagorets (Nova Zagora)      5:1 
Chirpan (Chirpan) - Botev (Galabovo)                      1:0 
Beroe (Stara Zagora) - Vereya (Stara Zagora)              1:0 
Rozova dolina (Kazanlak)                                  bye

                           Round 3

2 October 2014, Thursday, 15:00 EEST:
Botev (Galabovo) - Beroe (Stara Zagora)                   0:7 
Zagorets (Nova Zagora) - Chirpan (Chirpan)                7:0 
Minyor (Radnevo) - Stara Zagora (Stara Zagora)            2:0 
Rozova dolina (Kazanlak) - Sliven 2000 (Sliven)           2:0 
Vereya (Stara Zagora)                                     bye

                           Round 4

9 October 2014, Thursday, 15:00 EEST:
Stara Zagora (Stara Zagora) - Rozova dolina (Kazanlak)    1:2 
Chirpan (Chirpan) - Minyor (Radnevo)                      1:3 
Beroe (Stara Zagora) - Zagorets (Nova Zagora)            11:0 
Vereya (Stara Zagora) - Botev (Galabovo)                  8:0 
Sliven 2000 (Sliven)                                      bye

                           Round 5

16 October 2014, Thursday, 15:00 EEST:
Zagorets (Nova Zagora) - Vereya (Stara Zagora)            2:3 
Minyor (Radnevo) - Beroe (Stara Zagora)                   1:3 
Rozova dolina (Kazanlak) - Chirpan (Chirpan)             12:0 
Sliven 2000 (Sliven) - Stara Zagora (Stara Zagora)        3:0 
Botev (Galabovo)                                          bye

                           Round 6

23 October 2014, Thursday, 15:00 EEST:
Chirpan (Chirpan) - Sliven 2000 (Sliven)                  0:5 
Beroe (Stara Zagora) - Rozova dolina (Kazanlak)           1:1 
Vereya (Stara Zagora) - Minyor (Radnevo)                  3:1 
Botev (Galabovo) - Zagorets (Nova Zagora)                 2:3 
Stara Zagora (Stara Zagora)                               bye

                           Round 7

30 October 2014, Thursday, 15:00 EET:
Minyor (Radnevo) - Botev (Galabovo)                       2:0 
Rozova dolina (Kazanlak) - Vereya (Stara Zagora)          2:1 
Sliven 2000 (Sliven) - Beroe (Stara Zagora)               0:1 
Stara Zagora (Stara Zagora) - Chirpan (Chirpan)          11:0 
Zagorets (Nova Zagora)                                    bye

                           Round 8

6 November 2014, Thursday, 15:00 EET:
Beroe (Stara Zagora) - Stara Zagora (Stara Zagora)        1:0 
Vereya (Stara Zagora) - Sliven 2000 (Sliven)              3:0 
Botev (Galabovo) - Rozova dolina (Kazanlak)               2:4 
Zagorets (Nova Zagora) - Minyor (Radnevo)                 1:4 
Chirpan (Chirpan)                                         bye

                           Round 9

13 November 2014, Thursday, 15:00 EET:
Rozova dolina (Kazanlak) - Zagorets (Nova Zagora)         3:1 
Sliven 2000 (Sliven) - Botev (Galabovo)                  10:0 
Stara Zagora (Stara Zagora) - Vereya (Stara Zagora)       1:1 
Chirpan (Chirpan) - Beroe (Stara Zagora)                  0:4 
Minyor (Radnevo)                                          bye

                           Round 10

12 March 2015, Thursday, 15:00 EET:
Chirpan (Chirpan) - Vereya (Stara Zagora)                 postponed 
Stara Zagora (Stara Zagora) - Botev (Galabovo)            2:0 
Sliven 2000 (Sliven) - Zagorets (Nova Zagora)             7:1 
Rozova dolina (Kazanlak) - Minyor (Radnevo)               7:0 
1 May 2015, Friday, 15:00 EEST:
Chirpan (Chirpan) - Vereya (Stara Zagora)                 1:9 
Beroe (Stara Zagora)                                      bye

                           Round 11

19 March 2015, Thursday, 15:00 EET:
Minyor (Radnevo) - Sliven 2000 (Sliven)                   postponed 
Zagorets (Nova Zagora) - Stara Zagora (Stara Zagora)      0:1 
Botev (Galabovo) - Chirpan (Chirpan)                      0:3 
Vereya (Stara Zagora) - Beroe (Stara Zagora)              0:4 
21 May 2015, Thursday, 15:00 EEST:
Minyor (Radnevo) - Sliven 2000 (Sliven)                   1:3 
Rozova dolina (Kazanlak)                                  bye

                           Round 12

26 March 2015, Thursday, 15:00 EET:
Beroe (Stara Zagora) - Botev (Galabovo)                  15:0 
Chirpan (Chirpan) - Zagorets (Nova Zagora)                1:7 
Stara Zagora (Stara Zagora) - Minyor (Radnevo)            4:1 
Sliven 2000 (Sliven) - Rozova dolina (Kazanlak)           1:0 
Vereya (Stara Zagora)                                     bye

                           Round 13

2 April 2015, Thursday, 15:00 EEST:
Rozova dolina (Kazanlak) - Stara Zagora (Stara Zagora)    0:0 
Minyor (Radnevo) - Chirpan (Chirpan)                      3:0 
Zagorets (Nova Zagora) - Beroe (Stara Zagora)             0:3 awd 
Botev (Galabovo) - Vereya (Stara Zagora)                  1:5 
Sliven 2000 (Sliven)                                      bye

                           Round 14

16 April 2015, Thursday, 15:00 EEST:
Vereya (Stara Zagora) - Zagorets (Nova Zagora)            6:1 
Beroe (Stara Zagora) - Minyor (Radnevo)                   4:2 
Chirpan (Chirpan) - Rozova dolina (Kazanlak)              0:7 
Stara Zagora (Stara Zagora) - Sliven 2000 (Sliven)        postponed 
1 May 2015, Friday, 15:00 EEST:
Stara Zagora (Stara Zagora) - Sliven 2000 (Sliven)        3:2 
Botev (Galabovo)                                          bye

                           Round 15

23 April 2015, Thursday, 15:00 EEST:
Sliven 2000 (Sliven) - Chirpan (Chirpan)                  postponed 
Rozova dolina (Kazanlak) - Beroe (Stara Zagora)           1:3 
Minyor (Radnevo) - Vereya (Stara Zagora)                  1:1 
Zagorets (Nova Zagora) - Botev (Galabovo)                 2:2 
10 May 2015, Sunday, 15:00 EEST:
Sliven 2000 (Sliven) - Chirpan (Chirpan)                  3:0 
Stara Zagora (Stara Zagora)                               bye

                           Round 16

30 April 2015, Thursday, 15:00 EEST:
Botev (Galabovo) - Minyor (Radnevo)                       0:4 
Vereya (Stara Zagora) - Rozova dolina (Kazanlak)          5:0 
Beroe (Stara Zagora) - Sliven 2000 (Sliven)               1:0 
Chirpan (Chirpan) - Stara Zagora (Stara Zagora)           1:16 
Zagorets (Nova Zagora)                                    bye

                           Round 10 - postponed match

1 May 2015, Friday, 15:00 EEST:
Chirpan (Chirpan) - Vereya (Stara Zagora)                 1:9 

                           Round 14 - postponed match

1 May 2015, Friday, 15:00 EEST:
Stara Zagora (Stara Zagora) - Sliven 2000 (Sliven)        3:2 

                           Round 17

7 May 2015, Thursday, 15:00 EEST:
Stara Zagora (Stara Zagora) - Beroe (Stara Zagora)        1:0 
Sliven 2000 (Sliven) - Vereya (Stara Zagora)              2:1 
Rozova dolina (Kazanlak) - Botev (Galabovo)               5:1 
Minyor (Radnevo) - Zagorets (Nova Zagora)                 4:0 
Chirpan (Chirpan)                                         bye

                           Round 15 - postponed match

10 May 2015, Sunday, 15:00 EEST:
Sliven 2000 (Sliven) - Chirpan (Chirpan)                  3:0 

                           Round 18

14 May 2015, Thursday, 15:00 EEST:
Zagorets (Nova Zagora) - Rozova dolina (Kazanlak)         0:3 
Botev (Galabovo) - Sliven 2000 (Sliven)                   0:6 
Vereya (Stara Zagora) - Stara Zagora (Stara Zagora)       0:0 
Beroe (Stara Zagora) - Chirpan (Chirpan)                  3:0 
Minyor (Radnevo)                                          bye

                           Round 11 - postponed match

21 May 2015, Thursday, 15:00 EEST:
Minyor (Radnevo) - Sliven 2000 (Sliven)                   1:3 

top


Yunoshi starsha vazrast (b.1996-97): Stara Zagora - Zonalna grupa 2014/15 - Results grid

-----------------------------------------------------------------------------------
                                        1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9. 
-----------------------------------------------------------------------------------
 1. Beroe (Stara Zagora)               XXX  1:0  1:1  1:0  1:0  4:2 11:0  3:0 15:0 
 2. Sliven 2000 (Sliven)               0:1  XXX  1:0  2:1  3:0  3:0  7:1  3:0 10:0 
 3. Rozova dolina (Kazanlak)           1:3  2:0  XXX  2:1  0:0  7:0  3:1 12:0  5:1 
 4. Vereya (Stara Zagora)              0:4  3:0  5:0  XXX  0:0  3:1  6:1 11:0  8:0 
 5. Stara Zagora (Stara Zagora)        1:0  3:2  1:2  1:1  XXX  4:1  5:1 11:0  2:0 
 6. Minyor (Radnevo)                   1:3  1:3  2:1  1:1  2:0  XXX  4:0  3:0  2:0 
 7. Zagorets (Nova Zagora)             0:3* 2:3  0:3  2:3  0:1  1:4  XXX  7:0  2:2 
 8. Chirpan (Chirpan)                  0:4  0:5  0:7  1:9  1:16 1:3  1:7  XXX  1:0 
 9. Botev (Galabovo)                   0:7  0:6  2:4  1:5  0:6  0:4  2:3  0:3  XXX 
-----------------------------------------------------------------------------------

top