«  Thursday, 16 May 2024 (25 games)  »

Yugoiztochna Treta liga
18:00  Botev II (Plovdiv) - FK Yambol 1915 (Yambol)              4:0 (2:0) 

A OG Sofia (stolitsa)
19:00  Levski (Chepintsi) - Ferion (Kubratovo)                   3:1 

YuSV: Kupa na BFS - Final
17:00  Septemvri (Sofia) - CSKA (Sofia)                          0:0; penalties: 3:4 Video

YuSV: Burgas - Mezhduoblastna grupa
17:00  OFK Pomorie (Pomorie) - Arena (Yambol)                    1:5 
17:00  Chernomorets 1919 (Burgas) - Korten 2012 (Korten)         8:0 
17:00  Vihar (Aytos) - Burgas sport (Burgas)                     1:6 
17:00  Tundzha 2009 (Mechkarevo) - Zvezdenburg (Burgas)          4:4 

YuMV: Vratsa - Mezhduoblastna grupa
16:00  Ozren (Golyam izvor) - Parva atomna 1974 (Kozloduy)       3:0 awd 
16:00  OFK Lokomotiv (Mezdra) - Pastrenets (Dolno Belotintsi)    7:1 
16:00  Kom (Berkovitsa) - Dunav (Lom)                            8:0 

YuSV: Plovdiv - Zonalna grupa
13:00  FK Haskovo 2022 (Haskovo) - Arsenal 2000 (Kazanlak)       3:0 awd 
16:00  Vereya (Stara Zagora) - Dimitrovgrad 1947 (Dmgr)          4:4 
18:00  Arda 1924 (Kardzhali) - FK Svilengrad (Svilengrad)        3:0 awd 
18:00  Spartak 1947 (Plovdiv) - Samuil 2006 (Samuilovo)          0:3 awd 
18:00  Chirpan 1929 (Chirpan) - Lokomotiv (Stara Zagora)         2:2 

Detsa: Plovdiv - Mezhduoblastna grupa A
16:00  Shipka stars 2015 (Asenovgrad) - Levski (Karlovo)         2:1 

DPG13: Plovdiv - Mezhduoblastna grupa (Tsentar)
18:00  Shipka stars 2015 (Asenovgrad) - Gigant (Saedinenie)      1:6 

YuMV: Sofia - Mezhduoblastna grupa
17:00  Minyor (Pernik) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)            2:2 

YuMV: Stara Zagora - Mezhduoblastna grupa
14:00  Ovoshtnik (Ovoshtnik) - Mineral (Yagoda)                  3:1 
15:00  Arena (Yambol) - OFK Haskovo (Haskovo)                    3:0 awd 
15:00  Brigada 2010 (Dimitrovgrad) - FK Yambol 1915 (Yambol)    13:0 
15:00  Rozova dolina (Kazanlak) - Dimitrovgrad 1947 (Dmgr)       7:0 
15:00  Sayana (Haskovo) - Vereya (Stara Zagora)                  3:0 awd 

U16 International Friendlies 2024 - "Miljan Miljanić" tournament, Third place Final
15:00  Montenegro U16 - North Macedonia U16                      1:2 (1:1) Video

U16 International Friendlies 2024 - "Miljan Miljanić" tournament, Final
17:30  Serbia U16 - Bulgaria U16                                 2:1 (2:0) Video