« Saturday, 28 January 2023 (38 games) »
Kupa na Amatyorskata futbolna liga (qualification) - Oblast Gabrovo, Second round
14:00 Sevlievo (Sevlievo) - Boruna (Tsareva livada) postponed
Friendlies: Winter-Spring
10:00 Botev 1937 (Ihtiman) - Oborishte (Panagyurishte) 1:3 (0:1)
10:00 Septemvri (Sofia) - Dinamo II (Tbilisi, Georgia, 2) 0:1 (0:0)
11:00 Vihren (Sandanski) - Dunav ot Ruse (Ruse) 3:1 (2:1)
11:30 Belasitsa (Petrich) - Strumska slava 1927 (Radomir) 3:0 (1:0)
12:00 Sportist 2009 (Svoge) - Minyor (Pernik) 1:1 (0:1)
13:00 Beroe II (Stara Zagora) - Lokomotiv (Stara Zagora) 2:0
13:00 Cherno more II (Varna) - Svetkavitsa Targ. (Targ.) 1:1 (0:1)
13:00 Balkan 1929 (Botevgrad) - CSKA II (Sofia) 3:3 (2:1)
13:00 Marek 1915 (Dupnitsa) - Rilski sportist 2011 (Samokov) 2:0 (1:0)
13:00 OFK Lokomotiv (Mezdra) - Nadezhda (Dobroslavtsi) 4:0 (1:0)
13:00 Lokomotiv Sf 1929 (Sofia) - Metalist (Kharkiv, Ukraine, 1) 1:0 (0:0)
13:30 Hebar 1918 II (Pazardzhik) - Levski (Karlovo) 6:1
13:45 Pirin (Blagoevgrad) - Botev (Vratsa) 2:0 (0:0)
14:00 Nesebar (Nesebar) - FK CSKA 1948 II (Sofia) 0:9 (0:1)
14:00 Etar VT (Veliko Tarnovo) - Spartak (Pleven) annulled
14:00 Liteks (Lovech) - Vitosha (Bistritsa, obl.Sofia st.) 2:0 (1:0)
14:00 Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Rozova dolina (Kazanlak) 1:4 (1:2)
14:00 Septemvri 98 (Tervel) - Sportist 2011 (General Toshevo) annulled
14:00 Akademik (Svishtov) - Yantra (Polski Trambesh) 4:0 (1:0)
14:00 Zagorets (Nova Zagora) - Chernomorets 1919 (Burgas) 0:1 (0:0)
14:00 FK Yambol 1915 (Yambol) - Sozopol (Sozopol) 1:2 (0:1)
14:00 Botev II (Plovdiv) - Gigant (Saedinenie) 2:1 (0:1)
14:00 Axiopolis (Cernavodă, ROM, 4) - Dobrudzha 1919 (Dobrich) annulled
14:00 Spartak 1918 II (Varna) - Botev (Novi pazar) 4:1 (1:1)
14:00 Septemvri II (Sofia) - Slavia 1913 II (Sofia) 3:0
14:30 Spartak 1947 (Plovdiv) - Sayana (Haskovo) 1:1 (1:1)
14:30 Etar VT II (Veliko Tarnovo) - Ludogorets 1945 III (Rz) 1:0 (1:0)
14:30 Partizan (Cherven bryag) - Drenovets (Drenovets) 2:0 (2:0)
15:00 Septemvri (Sofia) - Navbahor (Namangan, Uzbekistan, 1) 2:4
15:00 Belasica (Strumica, MKD, 2) - Septemvri (Simitli) 4:1
15:30 Montana 1921 (Montana) - Samgurali (Tskhaltubo, Georgia, 1) 2:4 (2:3)
16:00 Levski (Sofia) - Johor Darul Ta'zim (Johor Bahru, MAS, 1) 0:1 (0:0) /Diema Sport/
16:00 Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Kyustendil (Kyustendil) 0:3 (0:2)
16:00 Lokomotiv Sf 1929 U19 (Sofia) - OFK Kostinbrod 2012 (Kb) 1:4
16:15 Ludogorets 1945 (Rz) - Dinamo (Tbilisi, Georgia, 1) 2:1 (1:0) /Diema Sport 2/
16:30 FK CSKA 1948 (Sofia) - Aqsu (Aqsu, Kazakhstan, 1) 4:1 (2:0)
18:00 Lokomotiv 1926 II (Plovdiv) - Borislav 2009 (Parvomay) 3:2 (1:1)