«  Sunday, 25 September 2022 (336 games)  »

Severoiztochna Treta liga
16:00  Ludogorets 1945 III (Razgrad) - Volov (Shumen)            3:0 (1:0) 
16:00  Svetkavitsa Targovishte (Targ.) - Botev (Novi pazar)      1:0 (1:0) 
16:00  Ustrem D (Donchevo) - Dorostol Silistra (Silistra)        1:3 (0:1) 
17:15  Cherno more II (Varna) - Spartak 1918 II (Varna)          2:1 (1:0) 

Severozapadna Treta liga
17:00  OFK Lokomotiv (Mezdra) - Yantra (Polski Trambesh)         3:0 (1:0) 
17:00  Levski 2007 (Levski) - Partizan (Cherven bryag)           0:1 (0:0) 
17:00  Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Sevlievo (Sevlievo)       2:0 (0:0) Video

Yugozapadna Treta liga - First phase, Group A
17:00  Marek 1915 (Dupnitsa) - Botev 1937 (Ihtiman)              3:1 (0:1) Video
17:00  Chavdar (Etropole) - Levski Rakovski (Sofia)              2:1 (1:1) 

Yugozapadna Treta liga - First phase, Group B
17:00  Septemvri (Simitli) - Vihren (Sandanski)                  2:2 (1:2) 

Yugoiztochna Treta liga
17:00  FK Yambol 1915 (Yambol) - FK Sliven (Sliven)              1:3 (1:0) Video
17:00  Sayana (Haskovo) - Rozova dolina (Kazanlak)               postponed 
17:00  Gigant (Saedinenie) - Atletik (Kuklen)                    1:0 (1:0) 

A OG Blagoevgrad - podgrupa "Struma"
17:00  Vetren (Polena) - Spartak (Sklave)                        0:1 
17:00  Ograzhden 1955 (Parvomay) - Sportist (Padesh)             2:4 
17:00  Orel (Lebnitsa) - Perun 1978 (Kresna)                     5:2 
17:00  Riltsi 2006 (Riltsi) - Lokomotiv (Damyanitsa)             1:3 
17:00  SFK Malesh Mikrevo (Mikrevo) - Levski 2008 (Krupnik)      2:1 

A OG Blagoevgrad - podgrupa "Mesta"
17:00  Pirin 1941 II (Razlog) - Koprivlen (Koprivlen)            3:1 
17:00  Uragan 1970 (G.Draglishte) - Cherveno zname (Kochan)      0:3 awd 
17:00  Strela 2003 (Valkosel) - Debren (Debren)                  3:3 
17:00  Pirin 1912 II (Gotse Delchev) - Pirin (Breznitsa)         2:2 
17:00  Planinets (Godlevo) - Belitsa 2015 (Belitsa)              6:0 
17:00  Mesta 1929 (Hadzhidimovo) - Bansko team II (Bansko)       3:0 awd 

B OG Blagoevgrad - podgrupa "Mesta" iztok
11:00  Pletena (Pletena) - Balkan (Krushevo)                     5:2 
11:00  Slashten 2007 (Slashten) - FK Tuhovishta (Tuhovishta)     6:2 
11:00  Varbitsa 2008 (Oreshe) - Gorno Dryanovo 2022 (G.Dr.)      6:0 
11:00  Bistritsa 2008 (Ablanitsa) - Kochan (Kochan)              0:1 

A OG Burgas
17:00  OFK Pomorie (Pomorie) - Manolich (Manolich)               annulled 
17:00  Ropotamo (Primorsko) - Strandzhanets (Tsarevo)            1:2 
17:00  Burgas sport (Burgas) - Vihar (Aytos)                     4:1 
17:00  Balkan 1980 (Planinitsa) - Apolonia Pontika (Sozopol)     1:0 
17:00  Dolno Ezerovo (Burgas) - Balgarovo 1948 (Balgarovo)       1:4 

B OG Burgas - iztochna podgrupa
17:00  Vetren (kv.Vetren, Burgas) - Kableshkovo 07 (Kableshkovo) 1:1 
17:00  Zvezdenburg (Burgas) - Sveti Vlas (Sveti Vlas)            5:3 
17:00  Chernomorets (Nesebar) - Chernom. sportist (Obzor)        4:2 
17:00  Ravda (Ravda) - Ravnets 2011 (Ravnets)                    1:1 

B OG Burgas - tsentralna podgrupa
17:00  Rusokastro Zk (Rusokastro) - Prosenik 2019 (Prosenik)     4:0 
17:00  FK Ruen united 2022 (Ruen) - Byala reka (Topolitsa)       2:1 
17:00  Lozarevo (Lozarevo) - Altay (Karageorgievo)               2:2 

A OG Varna
16:00  Fratria (Benkovski) - Ustrem (Karamanite)                 4:0 
16:00  Beloslav 1918 (Beloslav) - Chernomorets 2003 (Byala)      2:1 
16:00  Atletik (Provadia) - Chernomorets 1946 (Chernevo)         4:0 
16:00  Devnya 2005 (Devnya) - Aksakovo (Aksakovo)                4:0 

B OG Varna
16:00  Vazrazhdane (Varna) - Sportist (Mihalich)                 3:1 
16:00  Olimpik (Varna) - Provadia (Provadia)                     9:1 
16:00  Sini vir 2022 (Tsonevo) - Babushki orli (Momchilovo)      3:0 awd 
16:00  Kamchiets (Dalgopol) - Ignatievo (Ignatievo)              4:0 

A OG Veliko Tarnovo
17:00  Izgrev 93 (Tsarevets) - Lokomotiv II (GO)                 postponed 
17:00  Lozen 1924 (Suhindol) - Levski (Lyaskovets)               5:0 

B OG Veliko Tarnovo - yuzhna podgrupa
17:00  Parvomaytsi 2020 (Parvomaytsi) - Sportist (Kozarevets)    0:0 
17:00  Yantra (Draganovo) - Belitsa 2017 (Kilifarevo)            1:1 

A OG Vidin
17:00  Ruzhintsi (Ruzhintsi) - Partizani (Makresh)               1:3 
17:00  Ratsiaria (Archar) - Dulo (Vidin)                         5:0 

A OG Vratsa
17:00  Manastirishte 2020 (Manastirishte) - Botev III (Vratsa)   4:2 
17:00  Monolit (Byala Slatina) - Iskar 1923 (Roman)              0:7 
17:00  Ogosta (Hayredin) - Akademia Botev (Vratsa)               3:0 

B OG Vratsa
17:00  Skat (Altimir) - Dunav 2016 (Selanovtsi)                  0:4 awd 
17:00  Milin kamak (Banitsa) - Botev 2013 (Popitsa)              1:1 

A OG Gabrovo
17:00  Tryavna 1922 (Tryavna) - Strela 2006 (Shumata)            9:0 
17:00  Vidima (Dushevo) - Dan Kolov (Sennik)                     0:6 
17:00  Sportist (Petko Slaveykov) - Chardafon 1919 (Gabrovo)     0:0 
17:00  Planinets (Kravenik) - Angel Kanchev (Tryavna)            4:1 
17:00  Balkan (Plachkovtsi) - Yunak 2006 (Kormyansko)            4:1 

A OG Dobrich - iztochna podgrupa
17:00  Dobrudzhanets (Ovcharovo) - Orlovets 2008 (Pobeda)        0:5 
17:00  Inter (Dobrich) - Dobrudzha 1919 II (Dobrich)             1:6 
17:00  Partizan (Vasilevo) - Zarya 2006 (Krushari)               0:6 

A OG Dobrich - zapadna podgrupa
17:00  Spartak (Zarnevo) - Druzhba (Bezmer)                      2:1 
17:00  Sokol 2012 (Sokolovo) - Vihar (Zheglartsi)                6:0 

A OG Kyustendil - podgrupa "Osogovo"
10:30  Osogovo (Bagrentsi) - Ruen (Bogoslov)                     1:3 
10:30  Strumska slava (Tarnovlag) - Sibir (Kyustendil)           2:2 
10:30  Kopie (Kopilovtsi) - Osogovets (Piperkov chiflik)         3:2 
17:00  Sinite izvori (Gorna Grashtitsa) - Botev (Lozno)          2:5 
17:00  Eleshnitsa (Vaksevo) - Struma (Novi chiflik)              5:0 
17:00  Sportist (Slokoshtitsa) - Armeytsi (Kyustendil)           3:0 awd  /annulled/ 

A OG Kyustendil - podgrupa "Rila"
10:30  Rilets 1948 (Resilovo) - Botev 2009 (Dzherman)            6:2 
10:30  Chervena zvezda (Ch.breg) - Botev (Porominovo)            2:1 
17:00  Minyor 2019 (Bobov dol) - Slavia 2000 (Yahinovo)          2:1 
17:00  Musala 2010 (Rila) - Sokol 2015 (Samoranovo)              2:5 

A OG Lovech
16:00  Ozren (Golyam izvor) - Chavdar (Troyan)                   3:0 awd 
16:00  Balkan (Oreshak) - Izgrev 2013 (Yablanitsa)               5:2 

A OG Montana
17:00  Kom (Berkovitsa) - Lipen (Lipen)                          8:0 
17:00  FK Botev (Kobilyak) - Vihar 23 (Nikolovo)                 0:6 awd 

A OG Pazardzhik - First phase, Parva grupa
17:00  Spartak (Kalugerovo) - Maritsa (Belovo)                   2:1 
17:00  Yunak (Ivaylo) - Lokomotiv (Septemvri)                    3:4 

A OG Pazardzhik - First phase, Vtora grupa
17:00  Vihar (Vetren) - Saraya (Saraya)                          1:5 
17:00  Lozen (Lozen) - Botev 2020 (Chernogorovo)                 2:0  /annulled/ 
17:00  Chiko Bunara (Byaga) - Zvezda (Semchinovo)                7:1 

B OG Pazardzhik
17:00  Shipka (Dragor) - Minyor (Elshitsa)                       5:2 
17:00  Rodopi (Debrashtitsa) - Zenit 1945 (Vetren dol)           annulled 
17:00  Benkovski 2006 (Tsrancha) - Levski (Rakitovo)             1:5 

A OG Pernik
16:00  Sportist (Dragichevo) - Rudnichar (kv.Bela voda,Pk)       2:1 
17:00  Energetik (Pernik) - Chorni (Breznik)                     2:2 
17:00  Divotino 2020 (Divotino) - Botev (Drugan)                 2:0 
17:00  Druzhba (Meshtitsa) - Metalurg 1957 (Pernik)              0:2 
17:00  Vihar (Elovdol) - Dimitrovets (Kovachevtsi)               0:1 

B OG Pleven - iztochna podgrupa
11:00  Vinaya (Zgalevo) - Slavia (Novachene)                     0:4 
17:00  Spartak 22 (Muselievo) - Botev 22 (Valchitran)            3:0 
17:00  Obnova 2022 (Obnova) - Botev 1419 (Balgarene)             2:0 

B OG Pleven - tsentralna podgrupa
11:00  Svoboda (Milkovitsa) - Spartak (Bozhuritsa)               3:0 
11:00  Benkovski 2021 (Petarnitsa) - Borba 10 (Shiyakovo)        annulled 
11:00  Dinamo (Bohot) - Ustrem 2010 (Kreta)                      1:1 
11:00  Vihar (Krushovene) - Iskar (Orehovitsa)                   0:2 
11:00  Yasen 2011 (Yasen) - Botev 2022 (Komarevo)                1:1 

B OG Pleven - zapadna podgrupa
17:00  Spartak 1924 (Koynare) - Botev 2020 (Ruptsi)              3:1 
17:00  Iskar 2012 (Dolni Lukovit) - Chervena zvezda 1945 (Glava) 2:2 
17:00  Lavrov (Gorni Dabnik) - Drenovets (Gornik)                0:3 
17:00  Mizia 1924 (Knezha) - Ventsi 2022 (Iskar)                 4:0 

A OG Plovdiv - First phase, Parva grupa
17:00  Spartak (Bolyartsi) - Dabene (Dabene)                     0:2 
17:00  Rakovski (Rakovski) - Krichim (Krichim)                   3:0 

A OG Plovdiv - First phase, Vtora grupa
17:00  Dalgo pole (Dalgo pole) - Zhitnitsa (Zhitnitsa)           4:1 
17:00  Vihar (Voysil) - Chernozem (Chernozemen)                  1:4 

B OG Plovdiv - iztochna podgrupa
17:00  Sokol 2020 (kv.D.Voden, As) - Maritsa 1951 (Parvomay)     postponed 
17:00  Topolovo (Topolovo) - Rodopi 2012 (Cherven)               2:0 
17:00  Botev (kv.Debar, Parvomay) - Gotse Delchev (G.Voden, As)  postponed 
17:00  Mladost (Zlatovrah) - Sokol (Bukovo)                      3:0 

B OG Plovdiv - severna podgrupa
17:00  Trakia 94 (Tsarimir) - Belashtitsa (Belashtitsa)          5:7 
17:00  Lider (Yagodovo) - Chavdar (Plovdiv)                      4:5 
17:00  Domlyan (Domlyan) - Sokol (Padarsko)                      3:5 
17:00  Urozhay (Streltsi) - Vedrare (Vedrare)                    3:0 awd 

B OG Plovdiv - tsentralna podgrupa
17:00  Trud II (Trud) - Trakite 2007 II (Skutare)                8:3 
17:00  Vihar (Voyvodinovo) - Tsaratsovo 2020 (Tsaratsovo)        2:3 
17:00  Maritsa (Yasno pole) - Vihar (Stroevo)                    0:3 awd 
17:00  Vihar 2006 (Graf Ignatievo) - Botev (Rogosh)              8:3 
17:00  Trakiets 2001 (Kalekovets) - Kostievo (Kostievo)          0:3 
17:00  Brestovitsa (Brestovitsa) - Benkovski 1959 (K.Konare)     2:1 

A OG Razgrad - iztochna podgrupa
17:00  Kubrat 2016 (Kubrat) - Chelsi (Brestovene)                3:2 
17:00  Dyankovo city (Dyankovo) - Zlaten list (Tochilari)        1:1 
17:00  Adasport (Ostrovo) - Strela (Todorovo)                    9:0 

A OG Razgrad - zapadna podgrupa
16:00  Uragan (Getsovo) - Valtsi (Vladimirovtsi)                 9:2 
17:00  Beli Lom 2015 (Dryanovets) - Minyor 2012 (Senovo)         2:1 
17:00  Vihar (Loznitsa) - Sportist (Poroishte)                   3:1 

A OG Ruse - iztochna podgrupa
16:00  Marten (Marten) - Dunav 2009 (Slivo pole)                 1:0 (1:0) 
16:00  Smirnenski (Smirnenski) - Yudelnik (Yudelnik)             1:0 (0:0) 
16:00  Dunarit (Nikolovo) - Spartak 2000 (Bazan)                 3:0 

A OG Ruse - zapadna podgrupa
16:00  Atletik (Trastenik) - Yantra (Dolna Studena)              3:0 
16:00  Botev 2010 (Koprivets) - Yantra (Tsenovo)                 3:2 (1:2) 
16:00  Mladost 2010 (Ekzarh Yosif) - Filip Totyu (Dve mogili)    2:1 
16:00  Benkovski (Byala) - Partizan (Bosilkovtsi)                3:0 (2:0) 
16:00  Levski (Karamanovo) - Dunav (Batin)                       0:10 (0:6) 

A OG Silistra - iztochna podgrupa
17:00  Galaktika (Chernik) - Dulovo 2006 (Dulovo)                0:0 
17:00  Ludogorets 2011 (Paisievo) - Karadzhata (Bradvari)        3:0 

A OG Silistra - zapadna podgrupa
17:00  Aydemir (Aydemir) - Dobrudzha (Iskra)                     2:3 
17:00  Sportist (Kaynardzha) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo)       3:2 

A OG Sliven
17:00  Samuil 2006 (Samuilovo) - Apolon (kv.Rechitsa, Sliven)    0:1 
17:00  Balkan (Tvarditsa) - Botev (Kermen)                       0:3 

A OG Sofia (stolitsa) - First phase, Parva grupa
15:00  Vihar (kv.Trebich, Sofia) - Vastanik 26 (Voynegovtsi)     0:3 
17:00  Mramor (Mramor) - Vrazhdebna (kv.Vrazhdebna, Sofia)       9:0 
17:00  Zhiten (Zhiten) - Santiago Bernabéu (Sofia)               1:1 
17:00  Spartak 1933 (Podgumer) - Iskar 1945 (Novi Iskar)         4:2 
17:00  Kremikovtsi (Kremikovtsi) - Zenit (kv.Filipovtsi, Sofia)  3:5 
17:00  Sokol (Negovan) - Ferion (Sofia)                          3:0 
17:00  Levski (Chepintsi) - Bankya 2009 (Bankya)                 1:0 

A OG Sofia (stolitsa) - First phase, Vtora grupa
17:00  Obelya city (kv.Obelya, Sf) - Zheleznitsa (Zheleznitsa)   1:0 
17:00  Urvich (Pancharevo) - Vitosha II (Bistritsa)              2:2 (2:1)  /annulled/ Video
17:00  UFK Botev (Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane)             8:0 
17:00  Levski Rakovski II (Sofia) - Akademik 1947 (Sofia)        8:0 
17:00  Sofia sport (Sofia) - Lyulin (kv.Lyulin, Sofia)           3:1 
17:00  Spartak 2015 (Sofia) - Obelya 1945 (kv.Obelya, Sofia)     3:0 
17:00  Kazichene 1929 (Kazichene) - OFK Sofia 1992 (Sofia)       0:9 awd 

A OG Sofia - First phase, Iztochna podgrupa
17:00  OFK Kostenets (gr.Kostenets) - Rakitin (Trudovets)        3:2 (2:1) 
17:00  Rilets (Govedartsi) - Pirdop (Pirdop)                    10:0 
17:00  Botev 1937 II (Ihtiman) - Sportist (Novi han)             1:0 (0:0) 

A OG Sofia - First phase, Zapadna podgrupa
17:30  Kom 98 (Godech) - Kozaro (Botevgrad)                      5:0 (2:0) 

A OG Stara Zagora
17:00  Minyor 2022 (Radnevo) - Sredets Opan (Stara Zagora)       6:0 (4:0) 
17:00  Chirpan 1929 (Chirpan) - Botev (Galabovo)                 5:1 (2:1) 
17:00  Vereya II (Stara Zagora) - Ovoshtnik (Ovoshtnik)          1:2 (0:1) Video

A OG Targovishte
15:00  Balkan (Razboyna) - Vabel 1925 (kv.Vabel, Targovishte)    1:7 
17:00  Svetkavitsa Targ. II (Targ) - Tuzlushka slava (Antonovo)  postponed 
17:00  Chernolomets 1919 II (Popovo) - Gerlovo 2016 (Obitel)     2:3 

A OG Haskovo
16:00  Arda 1924 II (Kardzhali) - Svilengrad 1921 (Svilengrad)   5:0 
17:00  Gerganin izvor (Biser) - OFK Haskovo (Haskovo)            0:5 
17:00  Sakarski sportist 04 (Top) - FK Haskovo 1922 (Haskovo)    1:0 
17:00  Maritsa (Simeonovgrad) - Hebros 1921 (Harmanli)           0:2 

A OG Shumen - First phase, Severna grupa
13:30  Ludogorets 2017 (Kaolinovo) - Bortsi (Bortsi)             3:4 (2:2) 
13:30  Ustrem 2020 (Pet mogili) - Dabrava (Osenovets)            0:2 (0:1) 
17:00  Yasen 2007 (Yasenkovo) - Kosmos (Branichevo)              4:2 (4:0) 
17:00  Pobeda 2016 (Pristoe) - Zenit (Chernoglavtsi)             4:2 (3:1) 
17:00  Zarya 2022 (Todor Ikonomovo) - Dinamo 2015 (Valnari)      1:3 (1:1) 
17:00  Vihar 1969 (Boyan) - Malnia (Kliment)                     0:4 (0:3) 

A OG Shumen - First phase, Tsentralna grupa
13:30  Ustrem (Trem) - Chavdar 1926 (kv.Divdyadovo, Shumen)      0:6 (0:2) 
13:30  Smyadovo (Smyadovo) - Geroy (Zaychino oreshe)             5:0 (2:0) 

A OG Shumen - First phase, Yuzhna grupa
14:00  Zlaten vek 2020 (V.Preslav) - Ch. zvezda 2022 (Drentsi)   2:0 (1:0) 
17:00  Veliki Preslav (Veliki Preslav) - Toshev (Praventsi)      1:0 (0:0) 

A OG Yambol
17:00  Aprilets 2017 (Boyadzhik) - Sportist (Roza)               3:2 

B OG Yambol
17:00  Stefan Karadzha (Okop) - Vodenichane 2017 (Vodenichane)   2:1 
17:00  Hristo Botev (General Inzovo) - Bakadzhik (Chargan)       2:0 

Friendlies: Summer-Fall
16:00  Levski (Karlovo) - Levski (Sofia)                         0:4 (0:3) Video
16:00  CSKA (Sofia) - Septemvri (Sofia)                          2:0 (1:0) 

Elitna grupa (U-17)
15:00  Slavia 1913 (Sofia) - Beroe (Stara Zagora)                6:0 (2:0) Video

Elitna grupa (U-15)
13:00  Slavia 1913 (Sofia) - Beroe (Stara Zagora)                1:1 (1:0) 

Detsa: Blagoevgrad - Oblastna grupa
11:00  Pirin 1912 (Gotse Delchev) - Pirin 1941 (Razlog)          2:1 
11:00  Hlapetata (Blagoevgrad) - Bansko tiym (Bansko)            2:0 

DPG13: Blagoevgrad - Oblastna grupa
11:00  Belasitsa (Petrich) - Nevrokop 1 (Gotse Delchev)          0:0 
11:00  Malesh (Mikrevo) - Belasitsa II (Petrich)                 9:1 
11:00  Mesta 1929 (Hadzhidimovo) - Septemvri (Simitli)           2:3 

Detsa: Burgas - Oblastna grupa A
10:00  Zvezdenburg (Burgas) - Zvezdichka (Burgas)                1:0 

Detsa: Burgas - Oblastna grupa B
10:00  Zvezdenburg (Burgas) - Nesebar (Nesebar)                  0:2 
10:00  Neftohimik 1962 (Burgas) - Sozopol (Sozopol)              5:1 
10:00  Burgas sport (Burgas) - Chernomorets 1919 (Burgas)        3:0 

Detsa: Burgas - Oblastna grupa V
10:00  Vihar (Aytos) - Kamchiyska dolina (Tranak)                1:2 

YuMV: Varna - Zonalna grupa
10:00  Cherno more (Varna) - Dunav ot Ruse (Ruse)                0:0 
10:00  Olimpik (Varna) - Spartak 1918 (Varna)                    3:1 
10:00  Ludogorets 1945 (Razgrad) - Svetkavitsa Targ. (Targ.)    13:0 

YuMV: Varna - Mezhduoblastna grupa
10:00  Fratria (Benkovski, obl.Varna) - Volov (Shumen)           6:2 
10:00  Suvorovo (Suvorovo) - FK Ticha (Varna)                    5:1 
11:00  Chernomorets (Balchik) - Dorostol Silistra (Silistra)     2:2 

Detsa: Varna - Zonalna grupa
11:30  Cherno more (Varna) - Dunav ot Ruse (Ruse)                1:2 
11:30  Olimpik (Varna) - Spartak 1918 (Varna)                    1:2 
11:30  Ludogorets 1945 (Razgrad) - Svetkavitsa Targ. (Targ.)     6:0 

Detsa: Varna - Mezhduoblastna grupa (Detsa III A)
12:00  Fratria (Benkovski, obl.Varna) - Marev stars (Varna)      2:3 

Detsa: Varna - Mezhduoblastna grupa (Detsa III B)
10:00  Volov (Shumen) - Prikazkite (Dobrich)                     1:3 

DPG13: Varna - Zonalna grupa - parva podgrupa (Futbol 11)
14:30  Yunak (Varna) - Olimpik (Varna)                           1:3 

DPG13: Varna - Zonalna grupa - vtora podgrupa (Futbol 11) - Group A
11:00  Varna 2017 (Varna) - Kaliakra 1923 (Kavarna)              6:0 
11:00  Vazrazhdane (Varna) - Ustrem D (Donchevo)                 3:0 awd 
11:00  Dobrudzha 1919 (Dobrich) - Moryak 16 (Staro Oryahovo)     5:0 

DPG13: Varna - Zonalna grupa - vtora podgrupa (Futbol 11) - Group B
11:00  Zlaten vek 2020 (Veliki Preslav) - Shumen 2007 (Shumen)   0:1 
11:00  Dorostol Silistra (Ss) - Veliki Preslav (V.Preslav)       6:0 
11:00  Atletik (Shumen) - Botev (Novi pazar)                     6:1 

YuMV: Veliko Tarnovo - Zonalna grupa
14:00  Levski 2007 (Levski) - Etar VT (Veliko Tarnovo)           1:6 
14:00  Yantra 2019 (Gabrovo) - Boruna (Tsareva livada)           8:1 
14:00  Chavdar (Troyan) - Montana 1921 (Montana)                 1:2 
14:00  Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Spartak (Pleven)              2:3 
14:00  Sevlievo (Sevlievo) - Chumerna (Elena)                    5:0 
14:00  Izgrev 93 (Tsarevets) - Liteks (Lovech)                   1:1 
14:00  Akademik (Svishtov) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)       3:1 

Detsa: Kyustendil - Mezhduoblastna grupa
10:30  Minyor 2019 (Bobov dol) - Kyustendil (Kyustendil)         0:11 
10:30  Strumska slava 1927 (Radomir) - Chorni (Breznik)          9:2 
10:30  Akademia Metalurg (Pernik) - Marek 1915 (Dupnitsa)        3:2 
10:30  Velbazhd (Kyustendil) - Dimitrovets (Kovachevtsi)        15:0 

Detsa: Montana - Mezhduoblastna grupa
10:30  Montana 1921 (Montana) - Monolit (Byala Slatina)          9:1 
10:30  Kom (Berkovitsa) - OFK Lokomotiv (Mezdra)                 3:1 
10:30  Bdin 1923 (Vidin) - Botev (Vratsa)                        1:13 
10:30  Lencho (Yakimovo) - Pastrenets (Dolno Belotintsi)         5:1 

Detsa: Pazardzhik - Oblastna grupa
10:30  Chepinets (Velingrad) - FK Lokomotiv 1925 (Septemvri)     3:0 awd 
10:30  Bratsigovo (Bratsigovo) - Oborishte (Panagyurishte)       1:4 

YuSV: Plovdiv - Zonalna grupa
12:00  FK Vihar 1965 (Zlatograd) - Metalik 1938 (Sopot)          3:0 awd 

YuMV: Plovdiv - Zonalna grupa (U17)
14:00  Plovdiv city (Plovdiv) - Arda 1924 (Kardzhali)            1:3 

YuMV: Plovdiv - Mezhduoblastna grupa
10:00  Sokol (Markovo) - Maritsa 1921 (Plovdiv)                  1:5 
10:30  Spartak 1947 (Plovdiv) - Levski (Karlovo)                 2:0 
10:30  Gigant (Saedinenie) - Asenovets 2005 (Asenovgrad)         postponed 
12:00  Rodopa Smolyan (Smolyan) - United (Plovdiv)              11:0 

Detsa: Plovdiv - Zonalna grupa (U15)
12:00  FK Sliven (Sliven) - Kronos 2016 (Plovdiv)                3:2 

Detsa: Plovdiv - Mezhduoblastna grupa A
10:30  Orleta (Pazardzhik) - Chavdar (Plovdiv)                   0:4 
10:30  Hebar 1918 (Pazardzhik) - Maritsa 1921 (Plovdiv)          2:4 

Detsa: Plovdiv - Mezhduoblastna grupa B
10:30  Parvomay 2020 (Parvomay) - Vihar (Belozem)                postponed 
12:00  Rodopa Smolyan (Smolyan) - Maritsa 1921 (Plovdiv)         3:0 awd 
14:00  Sportist 1948 (Gol.chardak) - Akademia Spartak (Plovdiv)  3:2 

YuMV: Silistra - Oblastna grupa - iztochna podgrupa
15:30  Galaktika (Chernik) - Dulovo 2006 (Dulovo)                0:4 
15:30  Ludogorets 2011 (Paisievo) - Karadzhata (Bradvari)        0:4 

YuMV: Silistra - Oblastna grupa - zapadna podgrupa
15:30  Aydemir (Aydemir) - Dobrudzha (Iskra)                     0:5 
15:30  Sportist (Kaynardzha) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo)       5:3 

YuSV: Sofia (stolitsa) - Zonalna grupa
13:00  Marek 1915 (Dupnitsa) - Hebar 1918 (Pazardzhik)           3:4 
14:00  Belasitsa (Petrich) - Septemvri (Sofia)                   1:4 
14:00  Kyustendil (Kyustendil) - Chavdar (Etropole)              7:0 
14:00  Vitosha (Bistritsa) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia)        1:2 
14:00  Minyor (Pernik) - Pirin (Blagoevgrad)                     0:3 
14:00  Strumska slava 1927 (Radomir) - Septemvri (Simitli)       4:1 

YuSV: Sofia (stolitsa) - Mezhduoblastna grupa (zona B)
11:00  Nadezhda (Dobroslavtsi) - RD Sport (Sofia)                0:3 
17:00  Konkordia (Sofia) - Pobeda 1945 (Sofia)                   0:6 

YuMV: Sofia (stolitsa) - Zonalna grupa - zona I
11:00  Levski (Sofia) - Minyor (Pernik)                          4:1 

YuMV: Sofia (stolitsa) - Zonalna grupa - zona II
12:00  Vihren (Sandanski) - Barocco (Sofia)                      3:2 
14:30  Pirin 1912 (Gotse Delchev) - FK Septemvri 57 (Sofia)      1:1 

YuMV "A": Sofia (stolitsa) - Oblastna grupa
11:00  Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - RD Sport (Sofia)           1:4 
11:00  Sofia sport (Sofia) - UFK Botev (Sofia)                   1:0 
11:00  Orlovets 2015 (Kokalyane) - Ferion (Sofia)                6:1 
11:00  Granit (Vladaya) - OFK Sofia 1992 (Sofia)                 2:1 
11:00  Razvitie MF (Sofia) - Chavdar (Etropole)                  postponed 

Detsa "A": Sofia (stolitsa) - Oblastna grupa - parva podgrupa
11:00  Barokko (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia)                 5:3 
13:00  Natsional (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia)                    4:0 
13:00  Serdika (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia)            1:0 
16:30  Levski Spartak 1962 (Sofia) - Septemvri (Sofia)           6:1 

Detsa "A": Sofia (stolitsa) - Oblastna grupa - vtora podgrupa
09:00  Razvitie MF (Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi)             5:5 

Detsa "B": Sofia (stolitsa) - Oblastna grupa - parva podgrupa
09:00  Septemvri (Sofia) - Natsional (Sofia)                     1:1 
09:00  CSKA (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                        1:3 
09:00  Levski (Sofia) - Serdika (Sofia)                          4:0 
09:00  Elit Sofia (Sofia) - Akademia Septemvri (Sofia)           0:3 

Detsa "B": Sofia (stolitsa) - Oblastna grupa - vtora podgrupa
14:30  Konkordia (Sofia) - Vazrazhdane 2020 (Sofia)              1:16 

Detsa "B": Sofia (stolitsa) - Oblastna grupa - treta podgrupa
10:00  Ultrasport akademia (Sofia) - Barokko (Sofia)             5:0 

DPG13: Sofia (stolitsa) - Zonalna grupa (Futbol 11) - First phase, Group B
09:00  Natsional II (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                 3:1 
10:25  Marek 1915 (Dupnitsa) - UFK Botev (Sofia)                 0:3 
11:50  DIT II (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Minyor (Pernik)          0:5 
13:15  Kyustendil (Kyustendil) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia)    4:0 
14:40  Olimpia FK (Sofia) - Septemvri (Sofia)                    0:0 

DPG13: Sofia (stolitsa) - Zonalna grupa (Futbol 11) - First phase, Group G
09:00  Spartak 2015 (Sofia) - Sport za vsichki (Sofia)           2:3 
10:25  Sofia sport (Sofia) - Akademia Murgash (Novi han)         3:2 
11:50  Razvitie MF (Sofia) - Balkan 1929 (Botevgrad)             5:0 
13:15  Vazrazhdane 2020 (Sofia) - Inter Dzhesika 2010 (Sofia)    2:2 
14:40  Lavchetata II (Sofia) - Mladost 2015 (Sofia)              6:0 

DPG12: Sofia (stolitsa) - Zonalna grupa (Futbol 9) - Group B
09:00  Levski II (Sofia) - CSKA II (Sofia)                       1:0 
10:30  Lavchetata II (Sofia) - Natsional II (Sofia)              1:0 
12:00  Levski Rakovski (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)              3:0 
13:30  Kyustendil (Kyustendil) - Slavia 1913 (Sofia)             2:3 
15:00  Sofia sport (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia)        1:9 

DPG12: Sofia (stolitsa) - Zonalna grupa (Futbol 9) - Group G
09:30  Akademia Septemvri (Sofia) - Barokko (Sofia)              3:0 
11:00  Sportist 13 (Sofia) - Serdika (Sofia)                     2:4 
12:30  Kozaro (Botevgrad) - BAMF (Sofia)                         2:6 
14:00  Pobeda 1945 (Sofia) - Shturche (Sofia)                    2:5 
15:30  DAF 2018 (Sofia) - Zvezda (Sofia)                         1:4 

DPG11: Sofia (stolitsa) - Zonalna grupa (Futbol 7) - Group B
09:00  Levski II (Sofia) - Slavia 1913 II (Sofia)                1:0 
10:10  FK Septemvri 57 (Sofia) - Natsional II (Sofia)            3:7 
11:20  Vitosha 13 (Sofia) - Sofiyasport 2020 (Sofia)             2:0 
12:30  Kyustendil (Kyustendil) - Levski Rakovski (Sofia)         3:0 
13:40  Barokko (Sofia) - Septemvri (Sofia)                       5:4 

DPG11: Sofia (stolitsa) - Zonalna grupa (Futbol 7) - Group G
09:00  DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Razvitie MF (Sofia)         7:1 
10:10  Minyor (Pernik) - CSKA II (Sofia)                         3:2 
11:20  OFK Sofia 1992 (Sofia) - Metal 2002 (Pernik)              2:3 
12:30  Lyulin (kv.Lyulin, Sofia) - Talant (Sofia)                0:8 
13:40  Iskar 2022 (Zlokuchene) - Akademia Murgash (Novi han)     7:2 

DPG11: Sofia (stolitsa) - Zonalna grupa (Futbol 7) - Group D
09:00  Orlovets 2015 (Kokalyane) - Zheleznitsa (Zheleznitsa)     8:1 
10:10  Granit (Vladaya) - Vrazhdebna (kv.Vrazhdebna, Sofia)      1:6 
11:20  Levski Rakovski II (Sofia) - Levski Spartak 1962 (Sofia)  2:5 
12:30  Chavdar (Etropole) - Akademika (Sofia)                    1:6 
13:40  Kometa (Sofia) - Iskar 1945 (Novi Iskar)                  1:1 

DPG10: Sofia (stolitsa) - Zonalna grupa (Futbol 7) - Group B
09:00  Ares (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia)                         2:0 
10:10  Barokko (Sofia) - DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia)             0:8 
11:20  Akademia Boyko Velichkov (Sofia) - CSKA II (Sofia)        0:6 
12:30  Natsional II (Sofia) - Levski II (Sofia)                  4:1 
13:40  Septemvri II (Sofia) - Slavia 1913 II (Sofia)             0:12 

DPG10: Sofia (stolitsa) - Zonalna grupa (Futbol 7) - Group G
09:00  Pobeda 1945 (Sofia) - Sport za vsichki (Sofia)            3:2 
10:10  Lokomotiv Sofia 1929 II (Sofia) - Razvitie MF (Sofia)     6:3 
11:20  Kremikovtsi (kv.Kremikovtsi, Sofia) - Shampion (Sofia)    0:14 
12:30  OFK Kostinbrod 2012 (Kb) - FK Septemvri 57 (Sofia)        7:2 
13:40  Sofiyasport 2020 (Sofia) - Akademia VR (Sofia)            3:0 awd 

DPG9: Sofia (stolitsa) - Zonalna grupa (Futbol 5) - Group B
09:10  Viva (Sofia) - Olimpia FK II (Sofia)                      0:3 awd 
10:05  Marek 1915 (Dupnitsa) - Metal 2002 (Pernik)               1:0 
11:05  CSKA II (Sofia) - Barokko (Sofia)                         4:6 
12:00  Razvitie MF (Sofia) - Sofiyasport 2020 (Sofia)            3:3 
13:00  Slavia 1913 II (Sofia) - UFK Botev (Sofia)                0:9 

Detsa: Sofia - Oblastna grupa
11:00  Akademia Murgash (Novi han) - Levski (Dolna banya)        1:0 
11:00  OFK Kostenets (gr.Kostenets) - Botev 1937 (Ihtiman)       6:0 
11:00  Balkan 1929 (Botevgrad) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)    5:1 
11:00  Pirdop (Pirdop) - Sportist 2009 (Svoge)                   0:4 

Detsa: Stara Zagora - Mezhduoblastna grupa
10:00  Sinite kamani 2022 (Sliven) - Vereya II (Stara Zagora)    4:1 

Darzhavno parvenstvo - women
15:00  Etar VT (Veliko Tarnovo) - ZhFK Varna (Varna)             2:0 (2:0) 
16:00  Sportika (Blagoevgrad) - Paldin (Plovdiv)                 6:1