Friendlies: Summer-Fall 2017/18

16 June 2017, Friday

in Balchik, Gradski stadion, 18:00 EEST:
Chernomorets (Balchik) - Dinamo (Moskva, Russia, 1)       0:2 (0:0) 

in Smolyan, "Septemvri" st., 18:30 EEST:
Rodopa Smolyan (Smolyan) - Ludogorets 1945 (Razgrad)      0:8 (0:2) 

in Stara Zagora, "Lokomotiv" st., 18:30 EEST:
Beroe (Stara Zagora) - Dunav 2010 (Ruse)                  2:2 (0:1) 


17 June 2017, Saturday

in Smolyan, "Septemvri" st., 11:00 EEST:
Evrokolezh (Plovdiv) - Ludogorets 1945 (Razgrad)          0:15 (0:8) 


18 June 2017, Sunday

in Razlog, "Septemvri" st., 18:00 EEST:
Botev (Plovdiv) - Pelister (Bitola, Macedonia, 1)         0:1 (0:0) 
  [0:1 Matej Cvetanoski 80']

in Fulpmes, Austria, 17:00 CEST:
Wacker (Innsbruck, Austria, 2) - CSKA (Sofia)             1:3 *  /live on Diema Sport/ 
  [0:1 Kévin Koubemba 35', 1:1 Patrik Eler 38', 1:2 Fernando Karanga 42',
   1:3 Kristiyan Malinov 45']
* - Stubai Cup 2017 blitz tournament, each of the three teams plays the
    others in one 45' half.

in Fulpmes, Austria, 18:20 CEST:
Wacker (Innsbruck, Austria, 2) - Gabala (Gabala, AZE, 1)  1:0 *  /live on Diema Sport/ 
  [1:0 Philipp Riegler 25']
* - Stubai Cup 2017 blitz tournament, each of the three teams plays the
    others in one 45' half.

in Fulpmes, Austria, 19:20 CEST:
CSKA (Sofia) - Qəbələ (Qəbələ, Azerbaijan, 1)             2:0 *  /live on Diema Sport/ 
  [1:0 Anton Nedyalkov 4', 2:0 Kévin Koubemba 44']
* - Stubai Cup 2017 blitz tournament, each of the three teams plays the
    others in one 45' half.


20 June 2017, Tuesday

in Pravets, 17:00 EEST:
Levski (Sofia) - Cherno more (Varna)                      0:1 (0:0) 


21 June 2017, Wednesday

in Sofia, "Tsarsko selo" complex - field 5, 18:00 EEST:
Botev (Plovdiv) - AEL (Limassol, Cyprus, 1)               1:3 (0:1) 

in Samokov, "Iskar" st., 18:00 EEST:
Maritsa 1921 (Plovdiv) - Vereya (Stara Zagora)            1:1 (1:0) 

in Going, Austria, 18:00 CEST:
CSKA (Sofia) - Zenit (Sankt-Peterburg, Russia, 1)         2:1 (1:1)  /live on Diema Sport/ 


22 June 2017, Thursday

in kv.Boyana, Sofia, Natsionalna futbolna baza, 18:00 EEST:
Bulgaria U19 - Slavia 1913 (Sofia)                        1:3 (0:2) 

in Razlog, "Septemvri" st., 18:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Pelister (Bitola, Macedonia, 1)       3:2 (2:2) 

in Schwaz, Austria, 19:00 CEST:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Gabala (Gabala, AZE, 1)       2:0 (1:0)  /live on Nova Sport/ 


23 June 2017, Friday

in Sofia, "Slavia" st., 18:00 EEST:
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - AEL (Limassol, Cyprus, 1)      0:2 (0:1) 

in Razlog, "Septemvri" st., 18:30 EEST:
Beroe (Stara Zagora) - Cherno more (Varna)                2:2 (0:2) 

in Pravets, 18:30 EEST:
Levski (Sofia) - Radnik (Surdulica, Serbia, 1)            1:0 (1:0) 

in Jenbach, Austria, 18:00 CEST:
CSKA (Sofia) - Universitatea (Craiova, Romania, 1)        4:2 (2:2)  /live on Diema Sport/ 

in Tryavna, "Angel Kanchev" st., 20:00 EEST:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Dunav 2010 (Ruse)              2:0 (0:0) 


24 June 2017, Saturday

in Riltsi, 11:00 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Strumska slava 1927 (Radomir)       2:2 (0:1) 

in Plovdiv, "Maritsa" st., 11:00 EEST:
Maritsa 1921 (Plovdiv) - Oborishte (Panagyurishte)        1:0 (0:0) 

in Teteven, "Georgi Benkovski" st., 18:00 EEST:
Liteks (Lovech) - Vitosha (Bistritsa, obl.Sofia st.)      0:0 

in Riltsi, 18:00 EEST:
Botev (Plovdiv) - Vereya (Stara Zagora)                   2:2 (1:0) 

in Sozopol, "Arena Sozopol" st., 18:30 EEST:
Sozopol (Sozopol) - Botev (Galabovo)                      0:0 

in Schwaz, Austria, 18:00 CEST:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Zenit (St.Peterb., Rus, 1)    1:0 (1:0)  /live on Diema Sport 2/ 

in Kössen, Austria, 18:00 CEST:
CSKA (Sofia) - Qarabağ (Agdam, Azerbaijan, 1)             5:2 (4:0)  /live on Diema Sport/ 


26 June 2017, Monday

in Razlog, "Septemvri" st., 18:30 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - Beroe (Stara Zagora)                 - 

in Austria, 18:00 CEST:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Olympiacos (Piraeus, GRE,1)    -  /live on Diema Sport/ 


27 June 2017, Tuesday

in Razlog, "Septemvri" st., 18:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Cherno more (Varna)                    - 

in Blagoevgrad, "Hristo Botev" st., 18:00 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Vitosha (Bistritsa)                  - 

in Govedartsi, 18:00 EEST:
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Vereya (Stara Zagora)           - 


28 June 2017, Wednesday

Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Botev (Vratsa)                 - 

in German:
Strumska slava 1927 (Rad) - Oborishte (Panagyurishte)      - 

in Dryanovo, 18:00 EEST:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Neftohimik 1962 (Burgas)        - 

in kv.Boyana, Sofia, Natsionalna futbolna baza, 18:00 EEST:
Bulgaria U19 - Liteks (Lovech)                             - 

in Austria, 18:00 CEST:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Universitatea (Craiova,ROM)    -  /live on Diema Sport/ 


29 June 2017, Thursday

in Bansko:
Pirin (Blagoevgrad) - Slavia 1913 (Sofia)                  - 


30 June 2017, Friday

in Bansko:
Cherno more (Varna) - Bnei Yehuda (Tel Aviv, Israel, 1)    - 


1 July 2017, Saturday

in Austria:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Dinamo (Moskva, Russia, 1)     -  /live on Diema Sport/ 

Strumska slava 1927 (Rad) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)      - 

in Govedartsi:
Vitosha (Bistritsa) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)             - 

Maritsa 1921 (Plovdiv) - Pomorie (Pomorie)                 - 

Lokomotiv 1929 (Sofia) - Botev (Vratsa)                    - 

Dobrudzha 1919 (Dobrich) - Ludogorets 1945 II (Razgrad)    - 

in Teteven:
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Botev (Galabovo)           - 


2 July 2017, Sunday

in Austria:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Akhmat (Grozny, Russia, 1)     -  /live on Diema Sport/ 

in Bansko:
Slavia 1913 (Sofia) - Sozopol (Sozopol)                    - 


3 July 2017, Monday

in Bansko:
Septemvri (Sofia) - Bnei Yehuda (Tel Aviv, Israel, 1)      - 


4 July 2017, Tuesday

Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)       - 

in Razlog, "Septemvri" st., 18:00 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Septemvri (Sofia)                    - 

18:00 EEST:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Chernomorets (Balchik)          - 

in Razlog, "Septemvri" st., 18:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Montana 1921 (Montana)                 - 


5 July 2017, Wednesday

in Stara Zagora:
Vereya (Stara Zagora) - Maritsa 1921 (Plovdiv)             - 

in Teteven:
Liteks (Lovech) - Botev (Galabovo)                         - 

Nesebar (Nesebar) - Dobrudzha 1919 (Dobrich)               - 

in Stara Zagora, 19:30 EEST:
Vereya (Stara Zagora) - Etar VT (Veliko Tarnovo)           - 


6 July 2017, Thursday

in Blagoevgrad:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Sozopol (Sozopol)                 - 


7 July 2017, Friday

Cherno more (Varna) - Dobrudzha 1919 (Dobrich)             - 

in Pazardzhik:
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Sozopol (Sozopol)                - 

in Bansko, 11:00 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Botev (Vratsa)                       - 


8 July 2017, Saturday

Strumska slava 1927 (Radomir) - Vitosha (Bistritsa)        - 

Maritsa 1921 (Plovdiv) - Botev (Galabovo)                  - 

in Sofia:
Septemvri (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)              - 

Vereya (Stara Zagora) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)      - 

in Veliko Tarnovo, "Ivaylo" st., 18:00 EEST:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Liteks (Lovech)                 - 


12 July 2017, Wednesday

in Radomir:
Strumska slava 1927 (Radomir) - Hebar 1918 (Pazardzhik)    - 

Nesebar (Nesebar) - Botev (Galabovo)                       - 

in Sozopol, "Arena Sozopol" st., 19:00 EEST:
Sozopol (Sozopol) - Pomorie (Pomorie)                      - 


15 July 2017, Saturday

Sozopol (Sozopol) - Nesebar (Nesebar)                      - 

in Plovdiv, "Maritsa" st.:
Maritsa 1921 (Plovdiv) - Ludogorets 1945 II (Razgrad)      - 

in Riltsi:
Marek 1915 (Dupnitsa) - Hebar 1918 (Pazardzhik)            - 

in Kableshkovo:
Pomorie (Pomorie) - Botev (Galabovo)                       - 


19 July 2017, Wednesday

in Simitli:
Septemvri (Simitli) - Hebar 1918 (Pazardzhik)              - 


22 July 2017, Saturday

in Riltsi:
Levski U19 (Sofia) - Hebar 1918 (Pazardzhik)               - 


26 July 2017, Wednesday

in Sofia:
CSKA 1948 (Sofia) - Hebar 1918 (Pazardzhik)                - 


29 July 2017, Saturday

in Pazardzhik:
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Rakovski 2011 (Rakovski)         - 


2 August 2017, Wednesday

Hebar 1918 (Pazardzhik) - Gigant (Saedinenie)              - 


5 August 2017, Saturday

Hebar 1918 (Pazardzhik) - Evrokolezh (Plovdiv)             - 


top