Yunoshi starsha vazrast (b.1998-99):
Pazardzhik - Oblastna grupa 2016/17

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 |
        | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |

                           Current matches:

29 April 2017, Saturday, 10:30 EEST / Round 13:
Oborishte /yumv/ (Panagyurishte) - Chiko Bunara (Byaga)    - 
29 April 2017, Saturday, 11:30 EEST / Round 13:
Hebar 1918 /yumv/ (Pazardzhik) - Zenit (Vetren dol)        - 
30 April 2017, Sunday, 10:30 EEST / Round 13:
Lokomotiv 2011 (Septemvri) - Chepinets (Velingrad)         - 
30 April 2017, Sunday, 11:30 EEST / Round 13:
Bratsigovo (Bratsigovo) - Svoboda 2011 (Peshtera)          - 

                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Hebar 1918 /yumv/ (Pazardzhik)     10    7   2   1   21:7    23    
-------------------------------------------------------------------
 2. Chiko Bunara (Byaga)                9    6   3   0   37:14   21    
 3. Oborishte /yumv/ (Panagyurishte)   10    6   2   2   26:7    20     [0 1 0  1:1  1, 1 away goal]
 4. Chepinets (Velingrad)               9    6   2   1   55:15   20     [0 1 0  1:1  1, 0 away goals]
 5. Zenit (Vetren dol)                 10    4   1   5   22:39   13 [*]
 6. Lokomotiv 2011 (Septemvri)         10    1   3   6   16:27    6    
 7. Bratsigovo (Bratsigovo)            10    1   2   7   13:31    5    
 8. Svoboda 2011 (Peshtera)            10    0   1   9   12:62    1    

Notes
  - Initially Levski (Rakitovo) participates in the group, but withdraws just before the start of the season. On 24 October (after round 6) Zenit (Vetren dol) applies for participation in the group and enters on Levski's place, with their opening 6 games scheduled for later dates.

                           Round 1

17 September 2016, Saturday, 11:30 EEST:
Chepinets (Velingrad) - Svoboda 2011 (Peshtera)          10:0 
Oborishte /yumv/ (Panag) - Hebar 1918 /yumv/ (Pz)         2:0 
18 September 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Zenit (Vetren dol) - Bratsigovo (Bratsigovo)              postponed 
Chiko Bunara (Byaga) - Lokomotiv 2011 (Septemvri)         4:1 
26 October 2016, Wednesday, 15:00 EEST:
Zenit (Vetren dol) - Bratsigovo (Bratsigovo)              postponed 
9 November 2016, Wednesday, 15:00 EET:
Zenit (Vetren dol) - Bratsigovo (Bratsigovo)              3:1 

                           Round 2

23 September 2016, Friday, 10:30 EEST:
Bratsigovo (Bratsigovo) - Chiko Bunara (Byaga)            0:3 awd * 
* - initially postponed, then awarded.
24 September 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Lokomotiv 2011 (Septemvri) - Oborishte /yumv/ (Panag)     1:3 
24 September 2016, Saturday, 11:30 EEST:
Svoboda 2011 (Peshtera) - Hebar 1918 /yumv/ (Pz)          0:3 
Chepinets (Velingrad) - Zenit (Vetren dol)                postponed 
5 November 2016, Saturday, 10:00 EET:
Chepinets (Velingrad) - Zenit (Vetren dol)               10:0 

                           Round 3

1 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Oborishte /yumv/ (Panag) - Bratsigovo (Bratsigovo)        1:0 
1 October 2016, Saturday, 11:30 EEST:
Zenit (Vetren dol) - Svoboda 2011 (Peshtera)              postponed 
Chiko Bunara (Byaga) - Chepinets (Velingrad)              3:3 
2 October 2016, Sunday, 12:00 EEST:
Hebar 1918 /yumv/ (Pz) - Lokomotiv 2011 (Septemvri)       2:1 
1 November 2016, Tuesday, 10:30 EET:
Zenit (Vetren dol) - Svoboda 2011 (Peshtera)              5:1 

                           Round 4

8 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Zenit (Vetren dol) - Chiko Bunara (Byaga)                 postponed 
8 October 2016, Saturday, 11:30 EEST:
Svoboda 2011 (Peshtera) - Lokomotiv 2011 (Septemvri)      2:2 
Chepinets (Velingrad) - Oborishte /yumv/ (Panag)          1:1 
9 October 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Bratsigovo (Bratsigovo) - Hebar 1918 /yumv/ (Pz)          0:2 
20 November 2016, Sunday, 10:30 EET:
Zenit (Vetren dol) - Chiko Bunara (Byaga)                 3:3 

                           Round 5

15 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Oborishte /yumv/ (Panagyurishte) - Zenit (Vetren dol)     postponed 
15 October 2016, Saturday, 11:30 EEST:
Hebar 1918 /yumv/ (Pazardzhik) - Chepinets (Velingrad)    3:1 
16 October 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Lokomotiv 2011 (Septemvri) - Bratsigovo (Bratsigovo)      2:2 
16 October 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Chiko Bunara (Byaga) - Svoboda 2011 (Peshtera)           10:3 
13 November 2016, Sunday, 10:30 EET:
Oborishte /yumv/ (Panagyurishte) - Zenit (Vetren dol)     7:0 

                           Round 6

22 October 2016, Saturday, 11:30 EEST:
Svoboda 2011 (Peshtera) - Bratsigovo (Bratsigovo)         1:2 
Chiko Bunara (Byaga) - Oborishte /yumv/ (Panagyurishte)   2:1 
23 October 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Zenit (Vetren dol) - Hebar 1918 /yumv/ (Pazardzhik)       postponed 
23 October 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Chepinets (Velingrad) - Lokomotiv 2011 (Septemvri)        6:2 
1 December 2016, Thursday, 14:00 EET:
Zenit (Vetren dol) - Hebar 1918 /yumv/ (Pazardzhik)       0:3 

                           Round 1 - postponed match

26 October 2016, Wednesday, 15:00 EEST:
Zenit (Vetren dol) - Bratsigovo (Bratsigovo)              postponed 

                           Round 7

29 October 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Hebar 1918 /yumv/ (Pazardzhik) - Chiko Bunara (Byaga)     1:1 
29 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Lokomotiv 2011 (Septemvri) - Zenit (Vetren dol)           5:0 
29 October 2016, Saturday, 11:30 EEST:
Oborishte /yumv/ (Panag) - Svoboda 2011 (Peshtera)        7:0 
31 October 2016, Monday, 10:30 EET:
Bratsigovo (Bratsigovo) - Chepinets (Velingrad)           3:7 

                           Round 3 - postponed match

1 November 2016, Tuesday, 10:30 EET:
Zenit (Vetren dol) - Svoboda 2011 (Peshtera)              5:1 

                           Round 2 - postponed match

5 November 2016, Saturday, 10:00 EET:
Chepinets (Velingrad) - Zenit (Vetren dol)               10:0 

                           Round 1 - postponed match

9 November 2016, Wednesday, 15:00 EET:
Zenit (Vetren dol) - Bratsigovo (Bratsigovo)              3:1 

                           Round 5 - postponed match

13 November 2016, Sunday, 10:30 EET:
Oborishte /yumv/ (Panagyurishte) - Zenit (Vetren dol)     7:0 

                           Round 4 - postponed match

20 November 2016, Sunday, 10:30 EET:
Zenit (Vetren dol) - Chiko Bunara (Byaga)                 3:3 

                           Round 6 - postponed match

1 December 2016, Thursday, 14:00 EET:
Zenit (Vetren dol) - Hebar 1918 /yumv/ (Pazardzhik)       0:3 

                           Round 8

25 March 2017, Saturday, 10:30 EET:
Svoboda 2011 (Peshtera) - Chepinets (Velingrad)           2:12 
Bratsigovo (Bratsigovo) - Zenit (Vetren dol)              2:4 
Lokomotiv 2011 (Septemvri) - Chiko Bunara (Byaga)         0:4 
27 March 2017, Monday, 10:30 EEST:
Hebar 1918 /yumv/ (Pz) - Oborishte /yumv/ (Panag)         1:0 (1:0) 

                           Round 9

1 April 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Oborishte /yumv/ (Panag) - Lokomotiv 2011 (Septemvri)     3:1 
Chiko Bunara (Byaga) - Bratsigovo (Bratsigovo)            7:2 
1 April 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Hebar 1918 /yumv/ (Pz) - Svoboda 2011 (Peshtera)          5:1 
2 April 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Zenit (Vetren dol) - Chepinets (Velingrad)                1:5 

                           Round 10

8 April 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Svoboda 2011 (Peshtera) - Zenit (Vetren dol)              2:6 
Bratsigovo (Bratsigovo) - Oborishte /yumv/ (Panag)        1:1 
Lokomotiv 2011 (Septemvri) - Hebar 1918 /yumv/ (Pz)       1:1 
9 April 2017, Sunday, 11:30 EEST:
Chepinets (Velingrad) - Chiko Bunara (Byaga)               - 

                           Round 11

14 April 2017, Friday, 11:30 EEST:
Hebar 1918 /yumv/ (Pz) - Bratsigovo (Bratsigovo)           - 
Oborishte /yumv/ (Panag) - Chepinets (Velingrad)           - 
15 April 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Lokomotiv 2011 (Septemvri) - Svoboda 2011 (Peshtera)       - 
17 April 2017, Monday, 10:30 EEST:
Chiko Bunara (Byaga) - Zenit (Vetren dol)                  - 

                           Round 12

21 April 2017, Friday, 16:00 EEST:
Chepinets (Velingrad) - Hebar 1918 /yumv/ (Pazardzhik)     - 
22 April 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Zenit (Vetren dol) - Oborishte /yumv/ (Panagyurishte)      - 
23 April 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Bratsigovo (Bratsigovo) - Lokomotiv 2011 (Septemvri)       - 
23 April 2017, Sunday, 11:30 EEST:
Svoboda 2011 (Peshtera) - Chiko Bunara (Byaga)             - 

                           Round 13

29 April 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Oborishte /yumv/ (Panagyurishte) - Chiko Bunara (Byaga)    - 
29 April 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Hebar 1918 /yumv/ (Pazardzhik) - Zenit (Vetren dol)        - 
30 April 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Lokomotiv 2011 (Septemvri) - Chepinets (Velingrad)         - 
30 April 2017, Sunday, 11:30 EEST:
Bratsigovo (Bratsigovo) - Svoboda 2011 (Peshtera)          - 

                           Round 14

5 May 2017, Friday, 16:00 EEST:
Svoboda 2011 (Peshtera) - Oborishte /yumv/ (Panag)         - 
6 May 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Chiko Bunara (Byaga) - Hebar 1918 /yumv/ (Pazardzhik)      - 
7 May 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Zenit (Vetren dol) - Lokomotiv 2011 (Septemvri)            - 
7 May 2017, Sunday, 11:30 EEST:
Chepinets (Velingrad) - Bratsigovo (Bratsigovo)            - 

Results grid
------------------------------------------------------------------------------ 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. ------------------------------------------------------------------------------ 1. Hebar 1918 /yumv/ (Pazardzhik) XXX 1:1 1:0 3:1 -:- 2:1 -:- 5:1 2. Chiko Bunara (Byaga) -:- XXX 2:1 3:3 -:- 4:1 7:2 10:3 3. Oborishte /yumv/ (Panagyurishte) 2:0 -:- XXX -:- 7:0 3:1 1:0 7:0 4. Chepinets (Velingrad) -:- -:- 1:1 XXX 10:0 6:2 -:- 10:0 5. Zenit (Vetren dol) 0:3 3:3 -:- 1:5 XXX -:- 3:1 5:1 6. Lokomotiv 2011 (Septemvri) 1:1 0:4 1:3 -:- 5:0 XXX 2:2 -:- 7. Bratsigovo (Bratsigovo) 0:2 0:3* 1:1 3:7 2:4 -:- XXX -:- 8. Svoboda 2011 (Peshtera) 0:3 -:- -:- 2:12 2:6 2:2 1:2 XXX ------------------------------------------------------------------------------ top