Yunoshi starsha vazrast (b.1998-99):
Burgas - Mezhduoblastna grupa 2016/17

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 |
        | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
        | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |

                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Chernomorets 1919 (Burgas)         10    9   1   0   42:4    28
-------------------------------------------------------------------
 2. Pomorie (Pomorie)                   9    7   0   2   26:10   21
 3. Sozopol (Sozopol)                   8    4   0   4   20:17   12 [1 0 1  6:5  3]
 4. Karnobat (Karnobat)                 8    4   0   4   14:18   12 [1 0 1  5:6  3]
 5. Nesebar (Nesebar)                   7    3   1   3   15:11   10
 6. Elhovo (Elhovo)                     9    1   0   8    7:30    3 [1 0 1  3:3  3, 1 away goal]
 7. Uragan (Boyadzhik)                  9    1   0   8    3:37    3 [1 0 1  3:3  3, 0 away goals]

                           Round 1

15 September 2016, Thursday, 17:00 EEST:
Karnobat (Karnobat) - Chernomorets 1919 (Burgas)          0:3 
Sozopol (Sozopol) - Pomorie (Pomorie)                     3:1 
Uragan (Boyadzhik) - Nesebar (Nesebar)                    0:3 awd 
Elhovo (Elhovo)                                           bye

                           Round 2

21 September 2016, Wednesday, 17:00 EEST:
Pomorie (Pomorie) - Uragan (Boyadzhik)                    9:0 
Chernomorets 1919 (Burgas) - Sozopol (Sozopol)            5:2 
Elhovo (Elhovo) - Karnobat (Karnobat)                     2:4 
Nesebar (Nesebar)                                         bye

                           Round 3

29 September 2016, Thursday, 17:00 EEST:
Sozopol (Sozopol) - Elhovo (Elhovo)                       3:1 
Uragan (Boyadzhik) - Chernomorets 1919 (Burgas)           0:6 
Nesebar (Nesebar) - Pomorie (Pomorie)                     1:3 
Karnobat (Karnobat)                                       bye

                           Round 4

5 October 2016, Wednesday, 16:00 EEST:
Chernomorets 1919 (Burgas) - Nesebar (Nesebar)            5:0 
Elhovo (Elhovo) - Uragan (Boyadzhik)                      2:0 
Karnobat (Karnobat) - Sozopol (Sozopol)                   4:2 
Pomorie (Pomorie)                                         bye

                           Round 5

13 October 2016, Thursday, 16:00 EEST:
Uragan (Boyadzhik) - Karnobat (Karnobat)                  0:3 
Nesebar (Nesebar) - Elhovo (Elhovo)                       6:0 
Pomorie (Pomorie) - Chernomorets 1919 (Burgas)            0:5 
Sozopol (Sozopol)                                         bye

                           Round 6

19 October 2016, Wednesday, 16:00 EEST:
Elhovo (Elhovo) - Pomorie (Pomorie)                       0:4 
Karnobat (Karnobat) - Nesebar (Nesebar)                   postponed 
Sozopol (Sozopol) - Uragan (Boyadzhik)                    postponed 
Chernomorets 1919 (Burgas)                                bye

                           Round 7

27 October 2016, Thursday, 16:00 EEST:
Nesebar (Nesebar) - Sozopol (Sozopol)                     postponed 
Pomorie (Pomorie) - Karnobat (Karnobat)                   5:1 
in Vetren:
Chernomorets 1919 (Burgas) - Elhovo (Elhovo)              3:0 
Uragan (Boyadzhik)                                        bye

                           Round 8

31 October 2016, Monday, 15:00 EET:
Pomorie (Pomorie) - Sozopol (Sozopol)                     1:0 
1 November 2016, Tuesday, 14:30 EET:
Chernomorets 1919 (Burgas) - Karnobat (Karnobat)          2:0 
2 November 2016, Wednesday, 14:30 EET:
Nesebar (Nesebar) - Uragan (Boyadzhik)                    3:0 
Elhovo (Elhovo)                                           bye

                           Round 9

7 November 2016, Monday, 14:30 EET:
in Tsarevo:
Sozopol (Sozopol) - Chernomorets 1919 (Burgas)            0:3 
10 November 2016, Thursday, 14:30 EET:
Uragan (Boyadzhik) - Pomorie (Pomorie)                    0:2 
Karnobat (Karnobat) - Elhovo (Elhovo)                     1:0 
Nesebar (Nesebar)                                         bye

                           Round 10

14 November 2016, Monday, 14:30 EET:
Pomorie (Pomorie) - Nesebar (Nesebar)                     1:0 
16 November 2016, Wednesday, 14:30 EET:
in kv.Vetren, Burgas:
Chernomorets 1919 (Burgas) - Uragan (Boyadzhik)           8:0 
17 November 2016, Thursday, 14:30 EET:
Elhovo (Elhovo) - Sozopol (Sozopol)                       1:6 
Karnobat (Karnobat)                                       bye

                           Round 11

24 November 2016, Thursday, 14:30 EET:
Nesebar (Nesebar) - Chernomorets 1919 (Burgas)            2:2 
Uragan (Boyadzhik) - Elhovo (Elhovo)                      3:1 
Sozopol (Sozopol) - Karnobat (Karnobat)                   4:1 
Pomorie (Pomorie)                                         bye

                           Round 12

spring 2017:
Karnobat (Karnobat) - Uragan (Boyadzhik)                   - 
Elhovo (Elhovo) - Nesebar (Nesebar)                        - 
Chernomorets 1919 (Burgas) - Pomorie (Pomorie)             - 
Sozopol (Sozopol)                                         bye

                           Round 13

Pomorie (Pomorie) - Elhovo (Elhovo)                        - 
Nesebar (Nesebar) - Karnobat (Karnobat)                    - 
Uragan (Boyadzhik) - Sozopol (Sozopol)                     - 
Chernomorets 1919 (Burgas)                                bye

                           Round 14

Sozopol (Sozopol) - Nesebar (Nesebar)                      - 
Karnobat (Karnobat) - Pomorie (Pomorie)                    - 
Elhovo (Elhovo) - Chernomorets 1919 (Burgas)               - 
Uragan (Boyadzhik)                                        bye

                           Round 15

Karnobat (Karnobat) - Chernomorets 1919 (Burgas)           - 
Sozopol (Sozopol) - Pomorie (Pomorie)                      - 
Uragan (Boyadzhik) - Nesebar (Nesebar)                     - 
Elhovo (Elhovo)                                           bye

                           Round 16

Pomorie (Pomorie) - Uragan (Boyadzhik)                     - 
Chernomorets 1919 (Burgas) - Sozopol (Sozopol)             - 
Elhovo (Elhovo) - Karnobat (Karnobat)                      - 
Nesebar (Nesebar)                                         bye

                           Round 17

Sozopol (Sozopol) - Elhovo (Elhovo)                        - 
Uragan (Boyadzhik) - Chernomorets 1919 (Burgas)            - 
Nesebar (Nesebar) - Pomorie (Pomorie)                      - 
Karnobat (Karnobat)                                       bye

                           Round 18

Chernomorets 1919 (Burgas) - Nesebar (Nesebar)             - 
Elhovo (Elhovo) - Uragan (Boyadzhik)                       - 
Karnobat (Karnobat) - Sozopol (Sozopol)                    - 
Pomorie (Pomorie)                                         bye

                           Round 19

Uragan (Boyadzhik) - Karnobat (Karnobat)                   - 
Nesebar (Nesebar) - Elhovo (Elhovo)                        - 
Pomorie (Pomorie) - Chernomorets 1919 (Burgas)             - 
Sozopol (Sozopol)                                         bye

                           Round 20

Elhovo (Elhovo) - Pomorie (Pomorie)                        - 
Karnobat (Karnobat) - Nesebar (Nesebar)                    - 
Sozopol (Sozopol) - Uragan (Boyadzhik)                     - 
Chernomorets 1919 (Burgas)                                bye

                           Round 21

Nesebar (Nesebar) - Sozopol (Sozopol)                      - 
Pomorie (Pomorie) - Karnobat (Karnobat)                    - 
Chernomorets 1919 (Burgas) - Elhovo (Elhovo)               - 
Uragan (Boyadzhik)                                        bye

Results grid
------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. ------------------------------------------------------------------------- 1. Chernomorets 1919 (Burgas) XXX -:- 5:2 2:0 5:0 3:0 8:0 XXX --- -:- --- -:- -:- --- 2. Pomorie (Pomorie) 0:5 XXX 1:0 5:1 1:0 -:- 9:0 -:- XXX --- -:- --- --- -:- 3. Sozopol (Sozopol) 0:3 3:1 XXX 4:1 -:- 3:1 -:- --- -:- XXX --- --- -:- -:- 4. Karnobat (Karnobat) 0:3 -:- 4:2 XXX -:- 1:0 -:- -:- --- -:- XXX -:- --- --- 5. Nesebar (Nesebar) 2:2 1:3 -:- -:- XXX 6:0 3:0 --- -:- -:- --- XXX -:- --- 6. Elhovo (Elhovo) -:- 0:4 1:6 2:4 -:- XXX 2:0 --- -:- --- -:- --- XXX -:- 7. Uragan (Boyadzhik) 0:6 0:2 -:- 0:3 0:3* 3:1 XXX -:- --- --- -:- -:- --- XXX ------------------------------------------------------------------------- top