Severozapadna Treta liga 2016/17

| Results grid | Qualifications |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
        | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Liteks (Lovech)                    28   25   2   1  114:9    77 [-][*] Promoted 
-------------------------------------------------------------------
 2. Kariana (Erden)                    28   21   4   3   90:18   67                 
 3. Sevlievo (Sevlievo)                28   18   4   6   69:33   58                 
 4. Levski 2007 (Levski)               28   17   4   7   50:26   55                 
 5. Bdin 1923 (Vidin)                  28   16   4   8   82:33   52                 
 6. Vihar (Slavyanovo)                 28   15   5   8   70:29   50                 
 7. Akademik (Svishtov)                28   11   5  12   43:41   38                 
 8. Parva atomna (Kozloduy)            28   10   5  13   43:56   35    [*]          
 9. Pavlikeni (Pavlikeni)              28   10   4  14   42:49   34                  [1 1 0  2:1  4]
10. Yantra Gabrovo (Gabrovo)           28   10   4  14   49:61   34                  [0 1 1  1:2  1]
11. Tryavna (Tryavna)                  28    8   7  13   35:50   31                  [0 2 0  1:1  2, 1 away goal]
12. Mizia 2005 (Knezha)                28    7  10  11   38:59   31 [+]              [0 2 0  1:1  2, 0 away goals]
13. Partizan (Cherven bryag)           28    6   5  17   23:72   23                 
-------------------------------------------------------------------
14. Kom (Berkovitsa)                   28    2   1  25   20:140   7 [+]    Relegated
15. Yuventus (Malchika)                28    1   2  25   18:110   5        Relegated

Notes
  - On 5 July 2016 the Executive Committee of the BFU disbands "A" FG, "B" FG and "V" AFG. On their place are created three new competitions - Parva profesionalna liga, Vtora profesionalna liga and Treta liga. 13 of the 14 teams that earned a place in Severozapadna "V" AFG last season applied for participation in Severozapadna Treta liga, while Botev (Vratsa) entered Vtora liga. Additionally 3 teams from OFG also apply - Dunav 98 (Selanovtsi), Kom (Berkovitsa) and Mizia 2005 (Knezha). 15 of the 16 applicants are approved, with Lokomotiv 2012 (Mezdra) being denied participation due to outstanding debts to BFU.
  - Dunav 98 (Selanovtsi) merges with Botev 2008 (Kozloduy) into Parva atomna (Kozloduy).
  - Botev (Lukovit) merges with reestablished Litex (Lovech) into Litex (Lovech).

                           Round 1

14 August 2016, Sunday, 18:00 EEST:
Liteks (Lovech) - Parva atomna (Kozloduy)                 postponed * 
* - match postponed so that the merges in both clubs can take place and be
    properly registered.
Akademik (Svishtov) - Yuventus (Malchika)                 3:0 
Bdin 1923 (Vidin) - Vihar (Slavyanovo)                    1:1 (0:0) 
Partizan (Cherven bryag) - Pavlikeni (Pavlikeni)          0:1 
Levski 2007 (Levski) - Kom (Berkovitsa)                   5:1 (4:1) 
Sevlievo (Sevlievo) - Tryavna (Tryavna)                   4:1 
Kariana (Erden) - Mizia 2005 (Knezha)                     9:0 (5:0) 
24 August 2016, Wednesday, 18:00 EEST:
Liteks (Lovech) - Parva atomna (Kozloduy)                 5:1 (1:0) 
Yantra Gabrovo (Gabrovo)                                  bye

                           Round 2

21 August 2016, Sunday, 18:00 EEST:
Tryavna (Tryavna) - Kariana (Erden)                       2:2 
Kom (Berkovitsa) - Sevlievo (Sevlievo)                    0:4 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Levski 2007 (Levski)              0:1 
Vihar (Slavyanovo) - Partizan (Cherven bryag)             5:0 
Yuventus (Malchika) - Bdin 1923 (Vidin)                   0:6 
Parva atomna (Kozloduy) - Akademik (Svishtov)             2:2 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Liteks (Lovech)                0:6 (0:1) 
Mizia 2005 (Knezha)                                       bye

                           Round 1 - postponed match

24 August 2016, Wednesday, 18:00 EEST:
Liteks (Lovech) - Parva atomna (Kozloduy)                 5:1 (1:0) 

                           Round 3

28 August 2016, Sunday, 18:00 EEST:
Akademik (Svishtov) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)            0:0 
Bdin 1923 (Vidin) - Parva atomna (Kozloduy)               6:1 
Partizan (Cherven bryag) - Yuventus (Malchika)            1:1 
Levski 2007 (Levski) - Vihar (Slavyanovo)                 1:0 
Sevlievo (Sevlievo) - Pavlikeni (Pavlikeni)               2:1 
Kariana (Erden) - Kom (Berkovitsa)                        2:1 
Mizia 2005 (Knezha) - Tryavna (Tryavna)                   1:1 
Liteks (Lovech)                                           bye

                           Round 4

4 September 2016, Sunday, 17:00 EEST:
Kom (Berkovitsa) - Mizia 2005 (Knezha)                    2:2 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Kariana (Erden)                   0:2 
Vihar (Slavyanovo) - Sevlievo (Sevlievo)                  2:4 
Yuventus (Malchika) - Levski 2007 (Levski)                1:3 
in Cherven bryag: *
Parva atomna (Kozloduy) - Partizan (Cherven bryag)        2:0 
* - in Cherven bryag at the visitors' request due to the yearly city fair
    in Cherven bryag. The Round 19 return match is played in Kozloduy
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Bdin 1923 (Vidin)              2:1 
Liteks (Lovech) - Akademik (Svishtov)                     4:0 
Tryavna (Tryavna)                                         bye

                           Round 5

11 September 2016, Sunday, 17:00 EEST:
Bdin 1923 (Vidin) - Liteks (Lovech)                       1:1 
Partizan (Cherven bryag) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)       0:1 
Levski 2007 (Levski) - Parva atomna (Kozloduy)            2:0 
Sevlievo (Sevlievo) - Yuventus (Malchika)                 5:0 
Kariana (Erden) - Vihar (Slavyanovo)                      3:1 
Mizia 2005 (Knezha) - Pavlikeni (Pavlikeni)               1:1 
Tryavna (Tryavna) - Kom (Berkovitsa)                      2:0 
Akademik (Svishtov)                                       bye

                           Round 6

17 September 2016, Saturday, 19:00 EEST:
Liteks (Lovech) - Partizan (Cherven bryag)                9:0 (5:0) 
18 September 2016, Sunday, 17:00 EEST:
Pavlikeni (Pavlikeni) - Tryavna (Tryavna)                 1:0 
Vihar (Slavyanovo) - Mizia 2005 (Knezha)                  5:1 
Yuventus (Malchika) - Kariana (Erden)                     0:6 
Parva atomna (Kozloduy) - Sevlievo (Sevlievo)             2:1 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Levski 2007 (Levski)           1:2 
Akademik (Svishtov) - Bdin 1923 (Vidin)                   2:1 
Kom (Berkovitsa)                                          bye

                           Round 7

25 September 2016, Sunday, 17:00 EEST:
Partizan (Cherven bryag) - Akademik (Svishtov)            0:1 
Levski 2007 (Levski) - Liteks (Lovech)                    0:0 
Sevlievo (Sevlievo) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)            1:0 
Kariana (Erden) - Parva atomna (Kozloduy)                 6:1 
Mizia 2005 (Knezha) - Yuventus (Malchika)                 5:0 
Tryavna (Tryavna) - Vihar (Slavyanovo)                    2:1 
Kom (Berkovitsa) - Pavlikeni (Pavlikeni)                  1:2 
Bdin 1923 (Vidin)                                         bye

                           Round 8

2 October 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Vihar (Slavyanovo) - Kom (Berkovitsa)                     8:1 
Yuventus (Malchika) - Tryavna (Tryavna)                   1:2 
Parva atomna (Kozloduy) - Mizia 2005 (Knezha)             3:3 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Kariana (Erden)                0:2 
Liteks (Lovech) - Sevlievo (Sevlievo)                     6:1 
Akademik (Svishtov) - Levski 2007 (Levski)                0:0 
Bdin 1923 (Vidin) - Partizan (Cherven bryag)              7:0 
Pavlikeni (Pavlikeni)                                     bye

                           Round 9

9 October 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Levski 2007 (Levski) - Bdin 1923 (Vidin)                  2:1 
Sevlievo (Sevlievo) - Akademik (Svishtov)                 2:1 
Kariana (Erden) - Liteks (Lovech)                         1:0 
Mizia 2005 (Knezha) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)            3:1 
Tryavna (Tryavna) - Parva atomna (Kozloduy)               4:0 
Kom (Berkovitsa) - Yuventus (Malchika)                    2:0 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Vihar (Slavyanovo)                1:1 
Partizan (Cherven bryag)                                  bye

                           Round 10

16 October 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Yuventus (Malchika) - Pavlikeni (Pavlikeni)               1:4 
Parva atomna (Kozloduy) - Kom (Berkovitsa)                5:0 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Tryavna (Tryavna)              2:2 
Liteks (Lovech) - Mizia 2005 (Knezha)                     2:0 
Akademik (Svishtov) - Kariana (Erden)                     0:0 
Bdin 1923 (Vidin) - Sevlievo (Sevlievo)                   3:0 
Partizan (Cherven bryag) - Levski 2007 (Levski)           1:2 
Vihar (Slavyanovo)                                        bye

                           Round 11

23 October 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Sevlievo (Sevlievo) - Partizan (Cherven bryag)            7:1 
Kariana (Erden) - Bdin 1923 (Vidin)                       1:0 
Mizia 2005 (Knezha) - Akademik (Svishtov)                 3:0 
Tryavna (Tryavna) - Liteks (Lovech)                       0:4 awd * 
* - abandoned in 65' at 1:1 when, following an awarded penalty for the
    visitors, the home fans invade the pitch. Tryavna is banned with
    playing 2 home games at a neutral venue.
Kom (Berkovitsa) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)               2:3 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Parva atomna (Kozloduy)           3:0 
Vihar (Slavyanovo) - Yuventus (Malchika)                  6:0 
Levski 2007 (Levski)                                      bye

                           Round 12

30 October 2016, Sunday, 14:30 EET:
Parva atomna (Kozloduy) - Vihar (Slavyanovo)              1:1 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Pavlikeni (Pavlikeni)          0:1 
Liteks (Lovech) - Kom (Berkovitsa)                        8:0 
Akademik (Svishtov) - Tryavna (Tryavna)                   1:0 
Bdin 1923 (Vidin) - Mizia 2005 (Knezha)                   4:1 
Partizan (Cherven bryag) - Kariana (Erden)                0:2 
Levski 2007 (Levski) - Sevlievo (Sevlievo)                2:0 
Yuventus (Malchika)                                       bye

                           Round 13

4 November 2016, Friday, 14:30 EET:
Kariana (Erden) - Levski 2007 (Levski)                    4:0 
Mizia 2005 (Knezha) - Partizan (Cherven bryag)            1:1 
in Sevlievo: *
Tryavna (Tryavna) - Bdin 1923 (Vidin)                     0:2 
* - at a neutral venue due to Tryavna serving a home match ban.
Kom (Berkovitsa) - Akademik (Svishtov)                    0:4 (0:2) 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Liteks (Lovech)                   1:3 
Vihar (Slavyanovo) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)             2:0 
Yuventus (Malchika) - Parva atomna (Kozloduy)             0:2 
Sevlievo (Sevlievo)                                       bye

                           Round 14

11 November 2016, Friday, 14:30 EET:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Yuventus (Malchika)            3:0 (0:0) * 
* - the match starts with 15' of delay.
Liteks (Lovech) - Vihar (Slavyanovo)                      1:0 
Akademik (Svishtov) - Pavlikeni (Pavlikeni)               0:2 
Bdin 1923 (Vidin) - Kom (Berkovitsa)                      5:0 
Partizan (Cherven bryag) - Tryavna (Tryavna)              1:0 
Levski 2007 (Levski) - Mizia 2005 (Knezha)                5:0 
Sevlievo (Sevlievo) - Kariana (Erden)                     0:0 
Parva atomna (Kozloduy)                                   bye

                           Round 15

19 November 2016, Saturday, 14:30 EET:
in Lovech, Gradski stadion: *
Yuventus (Malchika) - Liteks (Lovech)                     0:7 
* - in Lovech on mutual agreement.
20 November 2016, Sunday, 14:30 EET:
Mizia 2005 (Knezha) - Sevlievo (Sevlievo)                 1:2 
in Sevlievo: *
Tryavna (Tryavna) - Levski 2007 (Levski)                  1:2 
* - at a neutral venue due to Tryavna serving a home match ban.
Kom (Berkovitsa) - Partizan (Cherven bryag)               2:1 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Bdin 1923 (Vidin)                 1:2 
Vihar (Slavyanovo) - Akademik (Svishtov)                  3:1 
Parva atomna (Kozloduy) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)        1:1 
Kariana (Erden)                                           bye

                           Round 16

5 March 2017, Sunday, 14:30 EET:
Parva atomna (Kozloduy) - Liteks (Lovech)                 0:3 
Yuventus (Malchika) - Akademik (Svishtov)                 1:2 
Vihar (Slavyanovo) - Bdin 1923 (Vidin)                    4:0 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Partizan (Cherven bryag)          1:1 
Kom (Berkovitsa) - Levski 2007 (Levski)                   0:6 
in Veliko Tarnovo, "Ivaylo" st.:
Tryavna (Tryavna) - Sevlievo (Sevlievo)                   0:4 
Mizia 2005 (Knezha) - Kariana (Erden)                     1:1 
Yantra Gabrovo (Gabrovo)                                  bye

                           Round 17

11 March 2017, Saturday, 14:00 EET:
Liteks (Lovech) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)                8:2 
12 March 2017, Sunday, 14:30 EET:
Kariana (Erden) - Tryavna (Tryavna)                       3:0 
Sevlievo (Sevlievo) - Kom (Berkovitsa)                   11:0 
Levski 2007 (Levski) - Pavlikeni (Pavlikeni)              2:0 
Partizan (Cherven bryag) - Vihar (Slavyanovo)             1:6 
Bdin 1923 (Vidin) - Yuventus (Malchika)                   3:0 
Akademik (Svishtov) - Parva atomna (Kozloduy)             2:0 
Mizia 2005 (Knezha)                                       bye

                           Round 18

19 March 2017, Sunday, 14:30 EET:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Akademik (Svishtov)            3:1 
Parva atomna (Kozloduy) - Bdin 1923 (Vidin)               2:0 
Yuventus (Malchika) - Partizan (Cherven bryag)            1:2 
Vihar (Slavyanovo) - Levski 2007 (Levski)                 1:0 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Sevlievo (Sevlievo)               1:4 
Kom (Berkovitsa) - Kariana (Erden)                        0:6 
Tryavna (Tryavna) - Mizia 2005 (Knezha)                   0:0 
Liteks (Lovech)                                           bye

                           Round 19

24 March 2017, Friday, 14:30 EET:
Mizia 2005 (Knezha) - Kom (Berkovitsa)                    4:1 
Kariana (Erden) - Pavlikeni (Pavlikeni)                   2:1 
Sevlievo (Sevlievo) - Vihar (Slavyanovo)                  1:0 
Levski 2007 (Levski) - Yuventus (Malchika)                4:1 
in Kozloduy: *
Partizan (Cherven bryag) - Parva atomna (Kozloduy)        1:0 
* - in Kozloduy on mutual agreement from round 4.
Bdin 1923 (Vidin) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)              5:2 
Akademik (Svishtov) - Liteks (Lovech)                     0:2 
Tryavna (Tryavna)                                         bye

                           Round 20

1 April 2017, Saturday, 17:00 EEST:
Liteks (Lovech) - Bdin 1923 (Vidin)                       6:0 
Yuventus (Malchika) - Sevlievo (Sevlievo)                 1:3 
2 April 2017, Sunday, 17:00 EEST:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Partizan (Cherven bryag)       1:0 
Parva atomna (Kozloduy) - Levski 2007 (Levski)            1:0 
Vihar (Slavyanovo) - Kariana (Erden)                      2:1 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Mizia 2005 (Knezha)               1:2 
Kom (Berkovitsa) - Tryavna (Tryavna)                      0:3 
Akademik (Svishtov)                                       bye

                           Round 21

8 April 2017, Saturday, 17:00 EEST:
Kariana (Erden) - Yuventus (Malchika)                     7:0 (2:0) 
9 April 2017, Sunday, 17:00 EEST:
Tryavna (Tryavna) - Pavlikeni (Pavlikeni)                 1:2 
Mizia 2005 (Knezha) - Vihar (Slavyanovo)                  1:1 
Sevlievo (Sevlievo) - Parva atomna (Kozloduy)             3:0 
Levski 2007 (Levski) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)           2:0 
Partizan (Cherven bryag) - Liteks (Lovech)                0:3 
Bdin 1923 (Vidin) - Akademik (Svishtov)                   4:0 
Kom (Berkovitsa)                                          bye

                           Round 22

14 April 2017, Friday, 17:00 EEST:
Akademik (Svishtov) - Partizan (Cherven bryag)            1:2 
Liteks (Lovech) - Levski 2007 (Levski)                    4:0 (3:0) 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Sevlievo (Sevlievo)            1:2 
Parva atomna (Kozloduy) - Kariana (Erden)                 0:1 
Yuventus (Malchika) - Mizia 2005 (Knezha)                 0:1 
Vihar (Slavyanovo) - Tryavna (Tryavna)                    2:0 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Kom (Berkovitsa)                  7:1 
Bdin 1923 (Vidin)                                         bye

                           Round 23

23 April 2017, Sunday, 17:00 EEST:
Kom (Berkovitsa) - Vihar (Slavyanovo)                     1:5 
Tryavna (Tryavna) - Yuventus (Malchika)                   4:2 
Mizia 2005 (Knezha) - Parva atomna (Kozloduy)             1:2 
Kariana (Erden) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)               11:3 
Sevlievo (Sevlievo) - Liteks (Lovech)                     0:2 
Levski 2007 (Levski) - Akademik (Svishtov)                1:0 
Partizan (Cherven bryag) - Bdin 1923 (Vidin)              0:0 
Pavlikeni (Pavlikeni)                                     bye

                           Round 24

30 April 2017, Sunday, 17:00 EEST:
Bdin 1923 (Vidin) - Levski 2007 (Levski)                  3:2 
Akademik (Svishtov) - Sevlievo (Sevlievo)                 1:2 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Mizia 2005 (Knezha)            5:0 
Parva atomna (Kozloduy) - Tryavna (Tryavna)               0:0 
Yuventus (Malchika) - Kom (Berkovitsa)                    3:1 
Vihar (Slavyanovo) - Pavlikeni (Pavlikeni)                5:0 
1 May 2017, Monday, 17:00 EEST:
Liteks (Lovech) - Kariana (Erden)                         2:0 (0:0) 
Partizan (Cherven bryag)                                  bye

                           Round 25

6 May 2017, Saturday, 18:00 EEST:
Mizia 2005 (Knezha) - Liteks (Lovech)                     0:2 
7 May 2017, Sunday, 18:00 EEST:
Pavlikeni (Pavlikeni) - Yuventus (Malchika)               7:2 
Kom (Berkovitsa) - Parva atomna (Kozloduy)                1:3 
Tryavna (Tryavna) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)              3:0 
Kariana (Erden) - Akademik (Svishtov)                     4:1 
Sevlievo (Sevlievo) - Bdin 1923 (Vidin)                   2:1 
Levski 2007 (Levski) - Partizan (Cherven bryag)           4:0 
Vihar (Slavyanovo)                                        bye

                           Round 26

14 May 2017, Sunday, 18:00 EEST:
Partizan (Cherven bryag) - Sevlievo (Sevlievo)            1:1 
Bdin 1923 (Vidin) - Kariana (Erden)                       2:0 
Akademik (Svishtov) - Mizia 2005 (Knezha)                 3:0 
Liteks (Lovech) - Tryavna (Tryavna)                       6:1 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Kom (Berkovitsa)               8:2 
Parva atomna (Kozloduy) - Pavlikeni (Pavlikeni)           2:0 
Yuventus (Malchika) - Vihar (Slavyanovo)                  2:2 
Levski 2007 (Levski)                                      bye

                           Round 27

17 May 2017, Wednesday, 18:00 EEST:
Vihar (Slavyanovo) - Parva atomna (Kozloduy)              3:0 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)          1:1 (1:1) 
Kom (Berkovitsa) - Liteks (Lovech)                        0:7 (0:2) 
Tryavna (Tryavna) - Akademik (Svishtov)                   3:3 
Mizia 2005 (Knezha) - Bdin 1923 (Vidin)                   2:2 
Kariana (Erden) - Partizan (Cherven bryag)                9:1 
Sevlievo (Sevlievo) - Levski 2007 (Levski)                1:1 
Yuventus (Malchika)                                       bye

                           Round 28

21 May 2017, Sunday, 18:00 EEST:
Levski 2007 (Levski) - Kariana (Erden)                    0:3 
Partizan (Cherven bryag) - Mizia 2005 (Knezha)            2:0 
Bdin 1923 (Vidin) - Tryavna (Tryavna)                     6:0 
Akademik (Svishtov) - Kom (Berkovitsa)                   10:0 
Liteks (Lovech) - Pavlikeni (Pavlikeni)                   4:0 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Vihar (Slavyanovo)             0:1 
Parva atomna (Kozloduy) - Yuventus (Malchika)            10:1 
Sevlievo (Sevlievo)                                       bye

                           Round 29

28 May 2017, Sunday, 18:00 EEST:
Yuventus (Malchika) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)            0:3 awd * 
* - the home team doesn't show up.
Vihar (Slavyanovo) - Liteks (Lovech)                      1:3 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Akademik (Svishtov)               1:2 
Kom (Berkovitsa) - Bdin 1923 (Vidin)                      0:10 
Tryavna (Tryavna) - Partizan (Cherven bryag)              3:0 
Mizia 2005 (Knezha) - Levski 2007 (Levski)                2:1 
Kariana (Erden) - Sevlievo (Sevlievo)                     2:0 
Parva atomna (Kozloduy)                                   bye

                           Round 30

4 June 2017, Sunday, 18:00 EEST:
Sevlievo (Sevlievo) - Mizia 2005 (Knezha)                 2:2 
Levski 2007 (Levski) - Tryavna (Tryavna)                  0:0 
Partizan (Cherven bryag) - Kom (Berkovitsa)               6:1 
Bdin 1923 (Vidin) - Pavlikeni (Pavlikeni)                 6:1 
Akademik (Svishtov) - Vihar (Slavyanovo)                  2:1 
in Malchika: *
Liteks (Lovech) - Yuventus (Malchika)                     6:0 
* - in Malchika on mutual agreement from round 15.
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Parva atomna (Kozloduy)        6:2 
Kariana (Erden)                                           bye

Results grid
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. Liteks (Lovech) XXX 2:0 6:1 4:0 6:0 1:0 4:0 5:1 4:0 8:2 6:1 2:0 9:0 8:0 6:0 2. Kariana (Erden) 1:0 XXX 2:0 4:0 1:0 3:1 4:1 6:1 2:1 11:3 3:0 9:0 9:1 2:1 7:0 3. Sevlievo (Sevlievo) 0:2 0:0 XXX 1:1 2:1 1:0 2:1 3:0 2:1 1:0 4:1 2:2 7:1 11:0 5:0 4. Levski 2007 (Levski) 0:0 0:3 2:0 XXX 2:1 1:0 1:0 2:0 2:0 2:0 0:0 5:0 4:0 5:1 4:1 5. Bdin 1923 (Vidin) 1:1 2:0 3:0 3:2 XXX 1:1 4:0 6:1 6:1 5:2 6:0 4:1 7:0 5:0 3:0 6. Vihar (Slavyanovo) 1:3 2:1 2:4 1:0 4:0 XXX 3:1 3:0 5:0 2:0 2:0 5:1 5:0 8:1 6:0 7. Akademik (Svishtov) 0:2 0:0 1:2 0:0 2:1 2:1 XXX 2:0 0:2 0:0 1:0 3:0 1:2 10:0 3:0 8. Parva atomna (Kozloduy) 0:3 0:1 2:1 1:0 2:0 1:1 2:2 XXX 2:0 1:1 0:0 3:3 2:0 5:0 10:1 9. Pavlikeni (Pavlikeni) 1:3 0:2 1:4 0:1 1:2 1:1 1:2 3:0 XXX 1:1 1:0 1:2 1:1 7:1 7:2 10. Yantra Gabrovo (Gabrovo) 0:6 0:2 1:2 1:2 2:1 0:1 3:1 6:2 0:1 XXX 2:2 5:0 1:0 8:2 3:0 11. Tryavna (Tryavna) 0:4* 2:2 0:4 1:2 0:2 2:1 3:3 4:0 1:2 3:0 XXX 0:0 3:0 2:0 4:2 12. Mizia 2005 (Knezha) 0:2 1:1 1:2 2:1 2:2 1:1 3:0 1:2 1:1 3:1 1:1 XXX 1:1 4:1 5:0 13. Partizan (Cherven bryag) 0:3 0:2 1:1 1:2 0:0 1:6 0:1 1:0 0:1 0:1 1:0 2:0 XXX 6:1 1:1 14. Kom (Berkovitsa) 0:7 0:6 0:4 0:6 0:10 1:5 0:4 1:3 1:2 2:3 0:3 2:2 2:1 XXX 2:0 15. Yuventus (Malchika) 0:7 0:6 1:3 1:3 0:6 2:2 1:2 0:2 1:4 0:3* 1:2 0:1 1:2 3:1 XXX ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- top