OFG Vidin 2016/17

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 |
        | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |

                           Current matches:

29 April 2017, Saturday, 17:00 EEST / Round 18:
Kula 04 (Kula) - Timok (Bregovo)                           - 
Botev (Gramada) - Slavia (Novo selo)                       - 
Drenovets (Drenovets) - Balkan (Belogradchik)              - 
30 April 2017, Sunday, 17:00 EEST / Round 18:
Partizani (Makresh) - Levski (Pokrayna)                    - 
Ratsiaria (Archar) - Botev D (Dimovo)                      - 

                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Partizani (Makresh)                11   10   1   0   32:6    31    
-------------------------------------------------------------------
 2. Drenovets (Drenovets)              12    9   2   1   36:6    29 [+]
 3. Botev (Gramada)                    12    7   3   2   24:14   24    
 4. Timok (Bregovo)                    12    7   1   4   33:25   22    
 5. Slavia (Novo selo)                 12    6   3   3   26:18   21 [+]
 6. Balkan (Belogradchik)              12    6   1   5   28:15   19    
 7. Botev D (Dimovo)                   12    4   1   7   15:29   13     [1 0 0  2:1  3]
 8. Levski (Pokrayna)                  11    4   1   6   17:20   13 [+] [0 0 1  1:2  0]
 9. Plastik (Staropatitsa)             12    2   2   8   13:25    8    
10. Ratsiaria (Archar)                 12    1   1  10   11:34    4    
11. Kula 04 (Kula)                     12    1   0  11   11:54    3    

Notes
  - Dunav (Dunavtsi), 6th last season; withdraws.
  - Slavia (Novo selo), Drenovets (Drenovets) and Levski (Pokrayna) join the group.

                           Round 1

3 September 2016, Saturday, 17:00 EEST:
Plastik (Staropatitsa) - Balkan (Belogradchik)            0:1 
Timok (Bregovo) - Botev D (Dimovo)                        3:0 
Slavia (Novo selo) - Levski (Pokrayna)                    1:0 
4 September 2016, Sunday, 17:00 EEST:
Botev (Gramada) - Ratsiaria (Archar)                      2:2 
Kula 04 (Kula) - Drenovets (Drenovets)                    0:3 
Partizani (Makresh)                                       bye

                           Round 2

10 September 2016, Saturday, 17:00 EEST:
Botev D (Dimovo) - Slavia (Novo selo)                     1:1 
Balkan (Belogradchik) - Timok (Bregovo)                   2:4 
Partizani (Makresh) - Botev (Gramada)                     2:1 
11 September 2016, Sunday, 17:00 EEST:
Drenovets (Drenovets) - Plastik (Staropatitsa)            2:0 
Ratsiaria (Archar) - Kula 04 (Kula)                       5:0 awd * 
* - abandoned in 49' at 2:0 after two players from the visitors, who
    started the match with 8 players, get injured in the 43' and 49'.
Levski (Pokrayna)                                         bye

                           Round 3

17 September 2016, Saturday, 17:00 EEST:
Kula 04 (Kula) - Partizani (Makresh)                      0:6 
Timok (Bregovo) - Drenovets (Drenovets)                   1:7 
Slavia (Novo selo) - Balkan (Belogradchik)                2:1 
18 September 2016, Sunday, 17:00 EEST:
in Kula:
Plastik (Staropatitsa) - Ratsiaria (Archar)               4:1 
Levski (Pokrayna) - Botev D (Dimovo)                      1:2 
Botev (Gramada)                                           bye

                           Round 4

24 September 2016, Saturday, 17:00 EEST:
Balkan (Belogradchik) - Levski (Pokrayna)                 4:0 
Drenovets (Drenovets) - Slavia (Novo selo)                2:0 
Botev (Gramada) - Kula 04 (Kula)                          6:1 
25 September 2016, Sunday, 17:00 EEST:
Ratsiaria (Archar) - Timok (Bregovo)                      0:3 
Partizani (Makresh) - Plastik (Staropatitsa)              2:0 
Botev D (Dimovo)                                          bye

                           Round 5

1 October 2016, Saturday, 16:00 EEST:
Timok (Bregovo) - Partizani (Makresh)                     1:1 
Botev D (Dimovo) - Balkan (Belogradchik)                  0:3 
2 October 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Plastik (Staropatitsa) - Botev (Gramada)                  0:0 
Slavia (Novo selo) - Ratsiaria (Archar)                   4:1 
Levski (Pokrayna) - Drenovets (Drenovets)                 0:3 
Kula 04 (Kula)                                            bye

                           Round 6

8 October 2016, Saturday, 13:00 EEST:
Kula 04 (Kula) - Plastik (Staropatitsa)                   1:2 
8 October 2016, Saturday, 16:00 EEST:
Drenovets (Drenovets) - Botev D (Dimovo)                  3:1 
Ratsiaria (Archar) - Levski (Pokrayna)                    0:1 
Partizani (Makresh) - Slavia (Novo selo)                  2:0 
Botev (Gramada) - Timok (Bregovo)                         3:1 
Balkan (Belogradchik)                                     bye

                           Round 7

15 October 2016, Saturday, 13:30 EEST:
in Drenovets:
Balkan (Belogradchik) - Drenovets (Drenovets)             0:0 
15 October 2016, Saturday, 16:00 EEST:
Timok (Bregovo) - Kula 04 (Kula)                          4:1 
Slavia (Novo selo) - Botev (Gramada)                      1:3 
16 October 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Levski (Pokrayna) - Partizani (Makresh)                   0:2 
Botev D (Dimovo) - Ratsiaria (Archar)                     4:0 
Plastik (Staropatitsa)                                    bye

                           Round 8

22 October 2016, Saturday, 16:00 EEST:
Ratsiaria (Archar) - Balkan (Belogradchik)                0:3 
Partizani (Makresh) - Botev D (Dimovo)                    3:0 
Botev (Gramada) - Levski (Pokrayna)                       4:2 
Kula 04 (Kula) - Slavia (Novo selo)                       2:5 
23 October 2016, Sunday, 16:00 EEST:
in Kula:
Plastik (Staropatitsa) - Timok (Bregovo)                  2:6 
Drenovets (Drenovets)                                     bye

                           Round 9

29 October 2016, Saturday, 15:00 EEST:
Levski (Pokrayna) - Kula 04 (Kula)                        6:1 
in Makresh:
Balkan (Belogradchik) - Partizani (Makresh)               1:3 
29 October 2016, Saturday, 15:30 EEST:
Botev D (Dimovo) - Botev (Gramada)                        0:2 
30 October 2016, Sunday, 14:30 EET:
Slavia (Novo selo) - Plastik (Staropatitsa)               2:2 
Drenovets (Drenovets) - Ratsiaria (Archar)                4:0 
Timok (Bregovo)                                           bye

                           Round 10

12 November 2016, Saturday, 14:30 EET:
Partizani (Makresh) - Drenovets (Drenovets)               postponed 
Botev (Gramada) - Balkan (Belogradchik)                   postponed 
Kula 04 (Kula) - Botev D (Dimovo)                         postponed 
Plastik (Staropatitsa) - Levski (Pokrayna)                postponed 
Timok (Bregovo) - Slavia (Novo selo)                      postponed 
26 November 2016, Saturday, 14:30 EET:
Botev (Gramada) - Balkan (Belogradchik)                   1:0 
Kula 04 (Kula) - Botev D (Dimovo)                         1:3 
Timok (Bregovo) - Slavia (Novo selo)                      1:2 
27 November 2016, Sunday, 14:30 EET:
Partizani (Makresh) - Drenovets (Drenovets)               3:2 
in Kula:
Plastik (Staropatitsa) - Levski (Pokrayna)                0:1 
Ratsiaria (Archar)                                        bye

                           Round 11

19 November 2016, Saturday, 14:30 EET:
Levski (Pokrayna) - Timok (Bregovo)                       4:1 
in Kula:
Balkan (Belogradchik) - Kula 04 (Kula)                    5:0 
Drenovets (Drenovets) - Botev (Gramada)                   1:1 
20 November 2016, Sunday, 14:30 EET:
Botev D (Dimovo) - Plastik (Staropatitsa)                 3:2 
Ratsiaria (Archar) - Partizani (Makresh)                  1:4 
Slavia (Novo selo)                                        bye

                           Round 10 - postponed matches

26 November 2016, Saturday, 14:30 EET:
Botev (Gramada) - Balkan (Belogradchik)                   1:0 
Kula 04 (Kula) - Botev D (Dimovo)                         1:3 
Timok (Bregovo) - Slavia (Novo selo)                      1:2 
27 November 2016, Sunday, 14:30 EET:
Partizani (Makresh) - Drenovets (Drenovets)               3:2 
in Kula:
Plastik (Staropatitsa) - Levski (Pokrayna)                0:1 

                           Round 12

11 March 2017, Saturday, 14:30 EET:
Balkan (Belogradchik) - Plastik (Staropatitsa)            5:1 
Botev D (Dimovo) - Timok (Bregovo)                        0:4 
Levski (Pokrayna) - Slavia (Novo selo)                    2:2 
12 March 2017, Sunday, 14:30 EET:
Ratsiaria (Archar) - Botev (Gramada)                      0:1 
Drenovets (Drenovets) - Kula 04 (Kula)                    8:0 
Partizani (Makresh)                                       bye

                           Round 13

18 March 2017, Saturday, 14:30 EET:
Slavia (Novo selo) - Botev D (Dimovo)                     6:1 
Timok (Bregovo) - Balkan (Belogradchik)                   4:3 
Botev (Gramada) - Partizani (Makresh)                     0:4 
19 March 2017, Sunday, 14:30 EET:
Plastik (Staropatitsa) - Drenovets (Drenovets)            0:1 
Kula 04 (Kula) - Ratsiaria (Archar)                       4:1 
Levski (Pokrayna)                                         bye

                           Round 14

1 April 2017, Saturday, 17:00 EEST:
Partizani (Makresh) - Kula 04 (Kula)                       - 
Balkan (Belogradchik) - Slavia (Novo selo)                 - 
Botev D (Dimovo) - Levski (Pokrayna)                       - 
2 April 2017, Sunday, 17:00 EEST:
Ratsiaria (Archar) - Plastik (Staropatitsa)                - 
Drenovets (Drenovets) - Timok (Bregovo)                    - 
Botev (Gramada)                                           bye

                           Round 15

8 April 2017, Saturday, 17:00 EEST:
Levski (Pokrayna) - Balkan (Belogradchik)                  - 
Timok (Bregovo) - Ratsiaria (Archar)                       - 
Kula 04 (Kula) - Botev (Gramada)                           - 
9 April 2017, Sunday, 17:00 EEST:
Slavia (Novo selo) - Drenovets (Drenovets)                 - 
Plastik (Staropatitsa) - Partizani (Makresh)               - 
Botev D (Dimovo)                                          bye

                           Round 16

15 April 2017, Saturday, 17:00 EEST:
Botev (Gramada) - Plastik (Staropatitsa)                   - 
Partizani (Makresh) - Timok (Bregovo)                      - 
Balkan (Belogradchik) - Botev D (Dimovo)                   - 
16 April 2017, Sunday, 17:00 EEST:
Ratsiaria (Archar) - Slavia (Novo selo)                    - 
Drenovets (Drenovets) - Levski (Pokrayna)                  - 
Kula 04 (Kula)                                            bye

                           Round 17

22 April 2017, Saturday, 17:00 EEST:
Slavia (Novo selo) - Partizani (Makresh)                   - 
Timok (Bregovo) - Botev (Gramada)                          - 
Plastik (Staropatitsa) - Kula 04 (Kula)                    - 
23 April 2017, Sunday, 17:00 EEST:
Botev D (Dimovo) - Drenovets (Drenovets)                   - 
Levski (Pokrayna) - Ratsiaria (Archar)                     - 
Balkan (Belogradchik)                                     bye

                           Round 18

29 April 2017, Saturday, 17:00 EEST:
Kula 04 (Kula) - Timok (Bregovo)                           - 
Botev (Gramada) - Slavia (Novo selo)                       - 
Drenovets (Drenovets) - Balkan (Belogradchik)              - 
30 April 2017, Sunday, 17:00 EEST:
Partizani (Makresh) - Levski (Pokrayna)                    - 
Ratsiaria (Archar) - Botev D (Dimovo)                      - 
Plastik (Staropatitsa)                                    bye

                           Round 19

6 May 2017, Saturday, 18:00 EEST:
Botev D (Dimovo) - Partizani (Makresh)                     - 
Levski (Pokrayna) - Botev (Gramada)                        - 
Timok (Bregovo) - Plastik (Staropatitsa)                   - 
7 May 2017, Sunday, 18:00 EEST:
Balkan (Belogradchik) - Ratsiaria (Archar)                 - 
Slavia (Novo selo) - Kula 04 (Kula)                        - 
Drenovets (Drenovets)                                     bye

                           Round 20

13 May 2017, Saturday, 18:00 EEST:
Kula 04 (Kula) - Levski (Pokrayna)                         - 
Botev (Gramada) - Botev D (Dimovo)                         - 
Partizani (Makresh) - Balkan (Belogradchik)                - 
14 May 2017, Sunday, 18:00 EEST:
Plastik (Staropatitsa) - Slavia (Novo selo)                - 
Ratsiaria (Archar) - Drenovets (Drenovets)                 - 
Timok (Bregovo)                                           bye

                           Round 21

20 May 2017, Saturday, 18:00 EEST:
Drenovets (Drenovets) - Partizani (Makresh)                - 
Balkan (Belogradchik) - Botev (Gramada)                    - 
Botev D (Dimovo) - Kula 04 (Kula)                          - 
Levski (Pokrayna) - Plastik (Staropatitsa)                 - 
Slavia (Novo selo) - Timok (Bregovo)                       - 
Ratsiaria (Archar)                                        bye

                           Round 22

27 May 2017, Saturday, 18:00 EEST:
Timok (Bregovo) - Levski (Pokrayna)                        - 
Plastik (Staropatitsa) - Botev D (Dimovo)                  - 
Kula 04 (Kula) - Balkan (Belogradchik)                     - 
Botev (Gramada) - Drenovets (Drenovets)                    - 
Partizani (Makresh) - Ratsiaria (Archar)                   - 
Slavia (Novo selo)                                        bye

Results grid
--------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. --------------------------------------------------------------------------------------------- 1. Partizani (Makresh) XXX 3:2 2:1 -:- 2:0 -:- 3:0 -:- 2:0 -:- -:- 2. Drenovets (Drenovets) -:- XXX 1:1 -:- 2:0 -:- 3:1 -:- 2:0 4:0 8:0 3. Botev (Gramada) 0:4 -:- XXX 3:1 -:- 1:0 -:- 4:2 -:- 2:2 6:1 4. Timok (Bregovo) 1:1 1:7 -:- XXX 1:2 4:3 3:0 -:- -:- -:- 4:1 5. Slavia (Novo selo) -:- -:- 1:3 -:- XXX 2:1 6:1 1:0 2:2 4:1 -:- 6. Balkan (Belogradchik) 1:3 0:0 -:- 2:4 -:- XXX -:- 4:0 5:1 -:- 5:0 7. Botev D (Dimovo) -:- -:- 0:2 0:4 1:1 0:3 XXX -:- 3:2 4:0 -:- 8. Levski (Pokrayna) 0:2 0:3 -:- 4:1 2:2 -:- 1:2 XXX -:- -:- 6:1 9. Plastik (Staropatitsa) -:- 0:1 0:0 2:6 -:- 0:1 -:- 0:1 XXX 4:1 -:- 10. Ratsiaria (Archar) 1:4 -:- 0:1 0:3 -:- 0:3 -:- 0:1 -:- XXX 5:0* 11. Kula 04 (Kula) 0:6 0:3 -:- -:- 2:5 -:- 1:3 -:- 1:2 4:1 XXX --------------------------------------------------------------------------------------------- top