OFG Stara Zagora 2016/17

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 |
        | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |

                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Mini "Maritsa-iztok" (Radnevo)     13   11   1   1   46:10   34    
-------------------------------------------------------------------
 2. Eltemir (Kran)                     12   10   1   1   43:12   31    
 3. Tundzha 2006 (Yagoda)              12    9   1   2   45:6    28     [1 0 0  2:0  3]
 4. Buzludzha (Enina)                  13    9   1   3   36:19   28     [0 0 1  0:2  0]
 5. Chirpan (Chirpan)                  13    9   0   4   41:16   27    
 6. Edinstvo (Gurkovo)                 12    7   2   3   36:23   23 [+]
 7. Gabrovnitsa 04 (Gorno Sahrane)     13    7   0   6   32:24   21    
 8. Maglizh (Maglizh)                  11    6   0   5   27:17   18 [+]
 9. Mlada gvardia (Rozovo)             13    4   2   7   24:26   14    
10. Lokomotiv (Tulovo)                 12    3   1   8   20:41   10    
11. Levski (Orizovo)                   12    3   1   8   16:40   10    
12. Levski (Sarnevo)                   13    2   0  11   13:36    6    
13. Real (Madrets)                     12    1   0  11   13:87    3 [+] [1 0 0  3:0  3]
14. Tundzha 2010 (Koprinka)            13    1   0  12    2:37    3     [0 0 1  0:3  0]

Notes
  - Vereya II (Stara Zagora), 2nd last season; are promoted to Yugoiztochna Treta liga.
  - Mineral (Ovoshtnik), 8th last season; withdraws.
  - Maglizh (Maglizh), Edinstvo (Gurkovo) and Real (Madrets) join the group.

                           Round 1

3 September 2016, Saturday, 17:30 EEST:
Maglizh (Maglizh) - Levski (Orizovo)                      postponed 
Buzludzha (Enina) - Lokomotiv (Tulovo)                    postponed 
Chirpan (Chirpan) - Tundzha 2010 (Koprinka)               3:0 
Levski (Sarnevo) - Mini "Maritsa-iztok" (Radnevo)         1:4 
Gabrovnitsa 04 (Gorno Sahrane) - Eltemir (Kran)           1:3 
4 September 2016, Sunday, 17:30 EEST:
Edinstvo (Gurkovo) - Real (Madrets)                       9:0 
Tundzha 2006 (Yagoda) - Mlada gvardia (Rozovo)            4:0 
8 September 2016, Thursday, 17:30 EEST:
Buzludzha (Enina) - Lokomotiv (Tulovo)                    4:1 
5 October 2016, Wednesday, 16:00 EEST:
Maglizh (Maglizh) - Levski (Orizovo)                      7:0 

                           Round 2

11 September 2016, Sunday, 17:30 EEST:
Levski (Orizovo) - Mlada gvardia (Rozovo)                 2:3 
Eltemir (Kran) - Tundzha 2006 (Yagoda)                    0:0 
Mini "Maritsa-iztok" (Radn) - Gabrovnitsa 04 (G.Sahrane)  3:0 
Tundzha 2010 (Koprinka) - Levski (Sarnevo)                2:0 
Lokomotiv (Tulovo) - Chirpan (Chirpan)                    2:6 
Real (Madrets) - Buzludzha (Enina)                        1:2 
Maglizh (Maglizh) - Edinstvo (Gurkovo)                    2:3 

                           Round 3

18 September 2016, Sunday, 17:30 EEST:
Edinstvo (Gurkovo) - Levski (Orizovo)                     4:0 
Buzludzha (Enina) - Maglizh (Maglizh)                     3:2 
Chirpan (Chirpan) - Real (Madrets)                       12:0 
Levski (Sarnevo) - Lokomotiv (Tulovo)                     0:1 
Gabrovnitsa 04 (G.Sahrane) - Tundzha 2010 (Koprinka)      1:0 
Tundzha 2006 (Yagoda) - Mini "Maritsa-iztok" (Radnevo)    postponed 
Mlada gvardia (Rozovo) - Eltemir (Kran)                   postponed 
5 October 2016, Wednesday, 16:00 EEST:
Tundzha 2006 (Yagoda) - Mini "Maritsa-iztok" (Radnevo)    1:3 
Mlada gvardia (Rozovo) - Eltemir (Kran)                   2:3 

                           Round 4

22 September 2016, Thursday, 17:30 EEST:
Levski (Orizovo) - Eltemir (Kran)                         0:7 
Mini "Maritsa-iztok" (Radnevo) - Mlada gvardia (Rozovo)   1:0 
Tundzha 2010 (Koprinka) - Tundzha 2006 (Yagoda)           0:5 
Lokomotiv (Tulovo) - Gabrovnitsa 04 (Gorno Sahrane)       3:4 
Real (Madrets) - Levski (Sarnevo)                         1:8 
Maglizh (Maglizh) - Chirpan (Chirpan)                     0:2 
Edinstvo (Gurkovo) - Buzludzha (Enina)                    4:4 

                           Round 5

1 October 2016, Saturday, 16:00 EEST:
Buzludzha (Enina) - Levski (Orizovo)                      3:0 
Chirpan (Chirpan) - Edinstvo (Gurkovo)                    5:0 
Levski (Sarnevo) - Maglizh (Maglizh)                      1:3 
Gabrovnitsa 04 (Gorno Sahrane) - Real (Madrets)          13:1 
Eltemir (Kran) - Mini "Maritsa-iztok" (Radnevo)           2:0 
2 October 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Tundzha 2006 (Yagoda) - Lokomotiv (Tulovo)                9:0 
Mlada gvardia (Rozovo) - Tundzha 2010 (Koprinka)          4:0 

                           Round 1 - postponed match

5 October 2016, Wednesday, 16:00 EEST:
Maglizh (Maglizh) - Levski (Orizovo)                      7:0 

                           Round 3 - postponed matches

5 October 2016, Wednesday, 16:00 EEST:
Tundzha 2006 (Yagoda) - Mini "Maritsa-iztok" (Radnevo)    1:3 
Mlada gvardia (Rozovo) - Eltemir (Kran)                   2:3 

                           Round 6

8 October 2016, Saturday, 16:00 EEST:
Lokomotiv (Tulovo) - Mlada gvardia (Rozovo)               1:1 
Real (Madrets) - Tundzha 2006 (Yagoda)                    0:8 
Maglizh (Maglizh) - Gabrovnitsa 04 (Gorno Sahrane)        1:0 
Buzludzha (Enina) - Chirpan (Chirpan)                     3:2 
9 October 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Levski (Orizovo) - Mini "Maritsa-iztok" (Radnevo)         2:2 
Tundzha 2010 (Koprinka) - Eltemir (Kran)                  0:3 
Edinstvo (Gurkovo) - Levski (Sarnevo)                     4:0 

                           Round 7

15 October 2016, Saturday, 16:00 EEST:
Chirpan (Chirpan) - Levski (Orizovo)                      2:1 
Levski (Sarnevo) - Buzludzha (Enina)                      0:4 
Gabrovnitsa 04 (Gorno Sahrane) - Edinstvo (Gurkovo)       4:2 
Eltemir (Kran) - Lokomotiv (Tulovo)                       7:2 
16 October 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Tundzha 2006 (Yagoda) - Maglizh (Maglizh)                 postponed 
Mlada gvardia (Rozovo) - Real (Madrets)                   7:2 
Mini "Maritsa-iztok" (Radn) - Tundzha 2010 (Koprinka)     3:0 

                           Round 8

22 October 2016, Saturday, 16:00 EEST:
Lokomotiv (Tulovo) - Mini "Maritsa-iztok" (Radnevo)       0:2 
Real (Madrets) - Eltemir (Kran)                           1:6 
Maglizh (Maglizh) - Mlada gvardia (Rozovo)                3:1 
Buzludzha (Enina) - Gabrovnitsa 04 (Gorno Sahrane)        3:0 
Chirpan (Chirpan) - Levski (Sarnevo)                      3:0 
23 October 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Levski (Orizovo) - Tundzha 2010 (Koprinka)                3:0 
Edinstvo (Gurkovo) - Tundzha 2006 (Yagoda)                1:0 

                           Round 9

29 October 2016, Saturday, 14:00 EEST:
Levski (Sarnevo) - Levski (Orizovo)                       1:2 
Gabrovnitsa 04 (Gorno Sahrane) - Chirpan (Chirpan)        1:0 
Eltemir (Kran) - Maglizh (Maglizh)                        4:1 
30 October 2016, Sunday, 14:00 EET:
Tundzha 2006 (Yagoda) - Buzludzha (Enina)                 2:0 
Mlada gvardia (Rozovo) - Edinstvo (Gurkovo)               2:2 
Mini "Maritsa-iztok" (Radnevo) - Real (Madrets)          11:0 
Tundzha 2010 (Koprinka) - Lokomotiv (Tulovo)              0:3 

                           Round 10

5 November 2016, Saturday, 10:30 EET:
Levski (Orizovo) - Lokomotiv (Tulovo)                     postponed 
Real (Madrets) - Tundzha 2010 (Koprinka)                  3:0 
Maglizh (Maglizh) - Mini "Maritsa-iztok" (Radnevo)        1:3 
Edinstvo (Gurkovo) - Eltemir (Kran)                       postponed 
Buzludzha (Enina) - Mlada gvardia (Rozovo)                3:0 awd 
Chirpan (Chirpan) - Tundzha 2006 (Yagoda)                 1:2 
Levski (Sarnevo) - Gabrovnitsa 04 (Gorno Sahrane)         2:1 

                           Round 11

12 November 2016, Saturday, 14:00 EET:
Gabrovnitsa 04 (Gorno Sahrane) - Levski (Orizovo)         4:0 
Eltemir (Kran) - Buzludzha (Enina)                        4:2 
Lokomotiv (Tulovo) - Real (Madrets)                       6:1 
13 November 2016, Sunday, 14:00 EET:
Tundzha 2006 (Yagoda) - Levski (Sarnevo)                  6:0 
Mlada gvardia (Rozovo) - Chirpan (Chirpan)                0:2 
Mini "Maritsa-iztok" (Radnevo) - Edinstvo (Gurkovo)       5:1 
Tundzha 2010 (Koprinka) - Maglizh (Maglizh)               0:3 

                           Round 12

19 November 2016, Saturday, 14:00 EET:
Maglizh (Maglizh) - Lokomotiv (Tulovo)                    4:0 
Buzludzha (Enina) - Mini "Maritsa-iztok" (Radnevo)        2:3 
Chirpan (Chirpan) - Eltemir (Kran)                        3:1 
Levski (Sarnevo) - Mlada gvardia (Rozovo)                 0:2 
Gabrovnitsa 04 (Gorno Sahrane) - Tundzha 2006 (Yagoda)    0:4 
20 November 2016, Sunday, 14:00 EET:
Levski (Orizovo) - Real (Madrets)                         5:3 
Edinstvo (Gurkovo) - Tundzha 2010 (Koprinka)              3:0 

                           Round 13

26 November 2016, Saturday, 14:00 EET:
Eltemir (Kran) - Levski (Sarnevo)                         3:0 
Lokomotiv (Tulovo) - Edinstvo (Gurkovo)                   1:3 
Real (Madrets) - Maglizh (Maglizh)                        postponed 
27 November 2016, Sunday, 14:00 EET:
Tundzha 2006 (Yagoda) - Levski (Orizovo)                  4:1 
Mlada gvardia (Rozovo) - Gabrovnitsa 04 (Gorno Sahrane)   2:3 
Mini "Maritsa-iztok" (Radnevo) - Chirpan (Chirpan)        6:0 
Tundzha 2010 (Koprinka) - Buzludzha (Enina)               0:3 

                           Round 14

spring 2017:
Levski (Orizovo) - Maglizh (Maglizh)                       - 
Real (Madrets) - Edinstvo (Gurkovo)                        - 
Lokomotiv (Tulovo) - Buzludzha (Enina)                     - 
Tundzha 2010 (Koprinka) - Chirpan (Chirpan)                - 
Mini "Maritsa-iztok" (Radnevo) - Levski (Sarnevo)          - 
Eltemir (Kran) - Gabrovnitsa 04 (Gorno Sahrane)            - 
Mlada gvardia (Rozovo) - Tundzha 2006 (Yagoda)             - 

                           Round 15

Mlada gvardia (Rozovo) - Levski (Orizovo)                  - 
Tundzha 2006 (Yagoda) - Eltemir (Kran)                     - 
Gabrovnitsa 04 (G.Sahrane) - Mini "Maritsa-iztok" (Radn)   - 
Levski (Sarnevo) - Tundzha 2010 (Koprinka)                 - 
Chirpan (Chirpan) - Lokomotiv (Tulovo)                     - 
Buzludzha (Enina) - Real (Madrets)                         - 
Edinstvo (Gurkovo) - Maglizh (Maglizh)                     - 

                           Round 16

Levski (Orizovo) - Edinstvo (Gurkovo)                      - 
Maglizh (Maglizh) - Buzludzha (Enina)                      - 
Real (Madrets) - Chirpan (Chirpan)                         - 
Lokomotiv (Tulovo) - Levski (Sarnevo)                      - 
Tundzha 2010 (Koprinka) - Gabrovnitsa 04 (G.Sahrane)       - 
Mini "Maritsa-iztok" (Radnevo) - Tundzha 2006 (Yagoda)     - 
Eltemir (Kran) - Mlada gvardia (Rozovo)                    - 

                           Round 17

Eltemir (Kran) - Levski (Orizovo)                          - 
Mlada gvardia (Rozovo) - Mini "Maritsa-iztok" (Radnevo)    - 
Tundzha 2006 (Yagoda) - Tundzha 2010 (Koprinka)            - 
Gabrovnitsa 04 (Gorno Sahrane) - Lokomotiv (Tulovo)        - 
Levski (Sarnevo) - Real (Madrets)                          - 
Chirpan (Chirpan) - Maglizh (Maglizh)                      - 
Buzludzha (Enina) - Edinstvo (Gurkovo)                     - 

                           Round 18

Levski (Orizovo) - Buzludzha (Enina)                       - 
Edinstvo (Gurkovo) - Chirpan (Chirpan)                     - 
Maglizh (Maglizh) - Levski (Sarnevo)                       - 
Real (Madrets) - Gabrovnitsa 04 (Gorno Sahrane)            - 
Lokomotiv (Tulovo) - Tundzha 2006 (Yagoda)                 - 
Tundzha 2010 (Koprinka) - Mlada gvardia (Rozovo)           - 
Mini "Maritsa-iztok" (Radnevo) - Eltemir (Kran)            - 

                           Round 19

Mini "Maritsa-iztok" (Radnevo) - Levski (Orizovo)          - 
Eltemir (Kran) - Tundzha 2010 (Koprinka)                   - 
Mlada gvardia (Rozovo) - Lokomotiv (Tulovo)                - 
Tundzha 2006 (Yagoda) - Real (Madrets)                     - 
Gabrovnitsa 04 (Gorno Sahrane) - Maglizh (Maglizh)         - 
Levski (Sarnevo) - Edinstvo (Gurkovo)                      - 
Chirpan (Chirpan) - Buzludzha (Enina)                      - 

                           Round 20

Levski (Orizovo) - Chirpan (Chirpan)                       - 
Buzludzha (Enina) - Levski (Sarnevo)                       - 
Edinstvo (Gurkovo) - Gabrovnitsa 04 (Gorno Sahrane)        - 
Maglizh (Maglizh) - Tundzha 2006 (Yagoda)                  - 
Real (Madrets) - Mlada gvardia (Rozovo)                    - 
Lokomotiv (Tulovo) - Eltemir (Kran)                        - 
Tundzha 2010 (Koprinka) - Mini "Maritsa-iztok" (Radn)      - 

                           Round 21

Tundzha 2010 (Koprinka) - Levski (Orizovo)                 - 
Mini "Maritsa-iztok" (Radnevo) - Lokomotiv (Tulovo)        - 
Eltemir (Kran) - Real (Madrets)                            - 
Mlada gvardia (Rozovo) - Maglizh (Maglizh)                 - 
Tundzha 2006 (Yagoda) - Edinstvo (Gurkovo)                 - 
Gabrovnitsa 04 (Gorno Sahrane) - Buzludzha (Enina)         - 
Levski (Sarnevo) - Chirpan (Chirpan)                       - 

                           Round 22

Levski (Orizovo) - Levski (Sarnevo)                        - 
Chirpan (Chirpan) - Gabrovnitsa 04 (Gorno Sahrane)         - 
Buzludzha (Enina) - Tundzha 2006 (Yagoda)                  - 
Edinstvo (Gurkovo) - Mlada gvardia (Rozovo)                - 
Maglizh (Maglizh) - Eltemir (Kran)                         - 
Real (Madrets) - Mini "Maritsa-iztok" (Radnevo)            - 
Lokomotiv (Tulovo) - Tundzha 2010 (Koprinka)               - 

                           Round 23

Lokomotiv (Tulovo) - Levski (Orizovo)                      - 
Tundzha 2010 (Koprinka) - Real (Madrets)                   - 
Mini "Maritsa-iztok" (Radnevo) - Maglizh (Maglizh)         - 
Eltemir (Kran) - Edinstvo (Gurkovo)                        - 
Mlada gvardia (Rozovo) - Buzludzha (Enina)                 - 
Tundzha 2006 (Yagoda) - Chirpan (Chirpan)                  - 
Gabrovnitsa 04 (Gorno Sahrane) - Levski (Sarnevo)          - 

                           Round 24

Levski (Orizovo) - Gabrovnitsa 04 (Gorno Sahrane)          - 
Levski (Sarnevo) - Tundzha 2006 (Yagoda)                   - 
Chirpan (Chirpan) - Mlada gvardia (Rozovo)                 - 
Buzludzha (Enina) - Eltemir (Kran)                         - 
Edinstvo (Gurkovo) - Mini "Maritsa-iztok" (Radnevo)        - 
Maglizh (Maglizh) - Tundzha 2010 (Koprinka)                - 
Real (Madrets) - Lokomotiv (Tulovo)                        - 

                           Round 25

Real (Madrets) - Levski (Orizovo)                          - 
Lokomotiv (Tulovo) - Maglizh (Maglizh)                     - 
Tundzha 2010 (Koprinka) - Edinstvo (Gurkovo)               - 
Mini "Maritsa-iztok" (Radnevo) - Buzludzha (Enina)         - 
Eltemir (Kran) - Chirpan (Chirpan)                         - 
Mlada gvardia (Rozovo) - Levski (Sarnevo)                  - 
Tundzha 2006 (Yagoda) - Gabrovnitsa 04 (Gorno Sahrane)     - 

                           Round 26

Levski (Orizovo) - Tundzha 2006 (Yagoda)                   - 
Gabrovnitsa 04 (Gorno Sahrane) - Mlada gvardia (Rozovo)    - 
Levski (Sarnevo) - Eltemir (Kran)                          - 
Chirpan (Chirpan) - Mini "Maritsa-iztok" (Radnevo)         - 
Buzludzha (Enina) - Tundzha 2010 (Koprinka)                - 
Edinstvo (Gurkovo) - Lokomotiv (Tulovo)                    - 
Maglizh (Maglizh) - Real (Madrets)                         - 

Results grid
------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 1. Mini "Maritsa-iztok" (Radnevo) XXX -:- -:- -:- 6:0 5:1 3:0 -:- 1:0 -:- -:- -:- 11:0 3:0 2. Eltemir (Kran) 2:0 XXX 0:0 4:2 -:- -:- -:- 4:1 -:- 7:2 -:- 3:0 -:- -:- 3. Tundzha 2006 (Yagoda) 1:3 -:- XXX 2:0 -:- -:- -:- -:- 4:0 9:0 4:1 6:0 -:- -:- 4. Buzludzha (Enina) 2:3 -:- -:- XXX 3:2 -:- 3:0 3:2 3:0* 4:1 3:0 -:- -:- -:- 5. Chirpan (Chirpan) -:- 3:1 1:2 -:- XXX 5:0 -:- -:- -:- -:- 2:1 3:0 12:0 3:0 6. Edinstvo (Gurkovo) -:- -:- 1:0 4:4 -:- XXX -:- -:- -:- -:- 4:0 4:0 9:0 3:0 7. Gabrovnitsa 04 (Gorno Sahrane) -:- 1:3 0:4 -:- 1:0 4:2 XXX -:- -:- -:- 4:0 -:- 13:1 1:0 8. Maglizh (Maglizh) 1:3 -:- -:- -:- 0:2 2:3 1:0 XXX 3:1 4:0 7:0 -:- -:- -:- 9. Mlada gvardia (Rozovo) -:- 2:3 -:- -:- 0:2 2:2 2:3 -:- XXX -:- -:- -:- 7:2 4:0 10. Lokomotiv (Tulovo) 0:2 -:- -:- -:- 2:6 1:3 3:4 -:- 1:1 XXX -:- -:- 6:1 -:- 11. Levski (Orizovo) 2:2 0:7 -:- -:- -:- -:- -:- -:- 2:3 -:- XXX -:- 5:3 3:0 12. Levski (Sarnevo) 1:4 -:- -:- 0:4 -:- -:- 2:1 1:3 0:2 0:1 1:2 XXX -:- -:- 13. Real (Madrets) -:- 1:6 0:8 1:2 -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 1:8 XXX 3:0 14. Tundzha 2010 (Koprinka) -:- 0:3 0:5 0:3 -:- -:- -:- 0:3 -:- 0:3 -:- 2:0 -:- XXX ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ top