OFG Sofia 2016/17


OFG Sofia - iztok

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Benkovski (gr.Kostenets)            8    7   0   1   24:8    21    
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 2. OFK Elin Pelin (Elin Pelin)         8    5   1   2   16:6    16    
 3. Rilets (Govedartsi)                 8    4   2   2   12:12   14    
 4. Levski 1923 (Elin Pelin)            8    4   0   4   18:19   12    
 5. Mirkovo (Mirkovo)                   8    3   0   5   21:21    9     [1 0 1  4:2  3]
 6. Sportist (Novi han)                 8    3   0   5   13:16    9 [+] [1 0 1  7:6  3]
 7. Pirdop (Pirdop)                     8    3   0   5   17:28    9     [1 0 1  5:8  3]
 8. Zvezdets (Gorna Malina)             8    2   2   4   12:17    8    
 9. Mativir (Ihtiman)                   8    2   1   5   13:19    7    

Notes
  - Balkan 1929 (Botevgrad) is promoted to Yugozapadna Treta liga.
  - ZhSK Ihtiman (Ihtiman), 10th last season; withdraws.
  - Sportist (Novi han) joins the group. The team plays its home games in gara Elin Pelin.
  - Mativir (Ihtiman) plays its home games at the "Hristo Botev" st. in Ihtiman.
  - Levski 1923 (Elin Pelin) and OFK Elin Pelin (Elin Pelin) play their home games at the "Levski" st. in Elin Pelin.

                           Round 1

11 September 2016, Sunday, 11:00 EEST:
in gara Elin Pelin:
Sportist (Novi han) - Mativir (Ihtiman)                   2:0 
Mirkovo (Mirkovo) - Levski 1923 (Elin Pelin)              7:1 
11 September 2016, Sunday, 16:00 EEST:
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Zvezdets (Gorna Malina)     0:1 
Pirdop (Pirdop) - Rilets (Govedartsi)                     3:0 
Benkovski (gr.Kostenets)                                  bye

                           Round 2

18 September 2016, Sunday, 11:00 EEST:
Mativir (Ihtiman) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)           1:0 
Benkovski (gr.Kostenets) - Sportist (Novi han)            2:1 
18 September 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Levski 1923 (Elin Pelin) - Pirdop (Pirdop)                6:1 
Zvezdets (Gorna Malina) - Mirkovo (Mirkovo)               5:1 
Rilets (Govedartsi)                                       bye

                           Round 3

24 September 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Pirdop (Pirdop) - Zvezdets (Gorna Malina)                 4:1 
25 September 2016, Sunday, 16:00 EEST:
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Benkovski (gr.Kostenets)    postponed 
Mirkovo (Mirkovo) - Mativir (Ihtiman)                     6:2 
Rilets (Govedartsi) - Levski 1923 (Elin Pelin)            3:2 
26 November 2016, Saturday, 14:00 EET:
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Benkovski (gr.Kostenets)    4:1 
Sportist (Novi han)                                       bye

                           Round 4

1 October 2016, Saturday, 15:30 EEST:
Benkovski (gr.Kostenets) - Mirkovo (Mirkovo)              5:2 
2 October 2016, Sunday, 11:00 EEST:
in gara Elin Pelin:
Sportist (Novi han) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)         0:2 
2 October 2016, Sunday, 15:30 EEST:
Zvezdets (Gorna Malina) - Rilets (Govedartsi)             0:0 
Mativir (Ihtiman) - Pirdop (Pirdop)                       5:2 
Levski 1923 (Elin Pelin)                                  bye

                           Round 5

8 October 2016, Saturday, 15:30 EEST:
Pirdop (Pirdop) - Benkovski (gr.Kostenets)                0:3 
9 October 2016, Sunday, 11:00 EEST:
Levski 1923 (Elin Pelin) - Zvezdets (Gorna Malina)        3:1 
9 October 2016, Sunday, 15:30 EEST:
Mirkovo (Mirkovo) - Sportist (Novi han)                   3:0 
Rilets (Govedartsi) - Mativir (Ihtiman)                   2:1 
OFK Elin Pelin (Elin Pelin)                               bye

                           Round 6

15 October 2016, Saturday, 15:30 EEST:
Mativir (Ihtiman) - Levski 1923 (Elin Pelin)              1:2 
Benkovski (gr.Kostenets) - Rilets (Govedartsi)            4:0 
16 October 2016, Sunday, 11:00 EEST:
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Mirkovo (Mirkovo)           2:0 
16 October 2016, Sunday, 15:30 EEST:
in gara Elin Pelin:
Sportist (Novi han) - Pirdop (Pirdop)                     7:3 
Zvezdets (Gorna Malina)                                   bye

                           Round 7

22 October 2016, Saturday, 15:30 EEST:
Pirdop (Pirdop) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)             2:5 
Levski 1923 (Elin Pelin) - Benkovski (gr.Kostenets)       1:3 
23 October 2016, Sunday, 11:00 EEST:
Zvezdets (Gorna Malina) - Mativir (Ihtiman)               3:3 
23 October 2016, Sunday, 15:30 EEST:
Rilets (Govedartsi) - Sportist (Novi han)                 postponed 
5 November 2016, Saturday, 14:30 EET:
Rilets (Govedartsi) - Sportist (Novi han)                 3:1 
Mirkovo (Mirkovo)                                         bye

                           Round 8

29 October 2016, Saturday, 14:30 EEST:
Benkovski (gr.Kostenets) - Zvezdets (Gorna Malina)        4:0 
Mirkovo (Mirkovo) - Pirdop (Pirdop)                       1:2 
30 October 2016, Sunday, 11:00 EET:
in gara Elin Pelin:
Sportist (Novi han) - Levski 1923 (Elin Pelin)            0:2 
30 October 2016, Sunday, 14:30 EET:
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Rilets (Govedartsi)         0:0 
Mativir (Ihtiman)                                         bye

                           Round 7 - postponed match

5 November 2016, Saturday, 14:30 EET:
Rilets (Govedartsi) - Sportist (Novi han)                 3:1 

                           Round 9

20 November 2016, Sunday, 11:00 EET:
Zvezdets (Gorna Malina) - Sportist (Novi han)             1:2 
20 November 2016, Sunday, 14:30 EET:
Rilets (Govedartsi) - Mirkovo (Mirkovo)                   4:1 
Levski 1923 (Elin Pelin) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)    postponed 
Mativir (Ihtiman) - Benkovski (gr.Kostenets)              0:2 
3 December 2016, Saturday, 14:00 EET:
Levski 1923 (Elin Pelin) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)    1:3 
Pirdop (Pirdop)                                           bye

                           Round 3 - postponed match

26 November 2016, Saturday, 14:00 EET:
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Benkovski (gr.Kostenets)    4:1 

                           Round 9 - postponed match

3 December 2016, Saturday, 14:00 EET:
Levski 1923 (Elin Pelin) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)    1:3 

                           Round 10

spring 2017:
Mativir (Ihtiman) - Sportist (Novi han)                    - 
Zvezdets (Gorna Malina) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)      - 
Levski 1923 (Elin Pelin) - Mirkovo (Mirkovo)               - 
Rilets (Govedartsi) - Pirdop (Pirdop)                      - 
Benkovski (gr.Kostenets)                                  bye

                           Round 11

Pirdop (Pirdop) - Levski 1923 (Elin Pelin)                 - 
Mirkovo (Mirkovo) - Zvezdets (Gorna Malina)                - 
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Mativir (Ihtiman)            - 
Sportist (Novi han) - Benkovski (gr.Kostenets)             - 
Rilets (Govedartsi)                                       bye

                           Round 12

Benkovski (gr.Kostenets) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)     - 
Mativir (Ihtiman) - Mirkovo (Mirkovo)                      - 
Zvezdets (Gorna Malina) - Pirdop (Pirdop)                  - 
Levski 1923 (Elin Pelin) - Rilets (Govedartsi)             - 
Sportist (Novi han)                                       bye

                           Round 13

Rilets (Govedartsi) - Zvezdets (Gorna Malina)              - 
Pirdop (Pirdop) - Mativir (Ihtiman)                        - 
Mirkovo (Mirkovo) - Benkovski (gr.Kostenets)               - 
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Sportist (Novi han)          - 
Levski 1923 (Elin Pelin)                                  bye

                           Round 14

Sportist (Novi han) - Mirkovo (Mirkovo)                    - 
Benkovski (gr.Kostenets) - Pirdop (Pirdop)                 - 
Mativir (Ihtiman) - Rilets (Govedartsi)                    - 
Zvezdets (Gorna Malina) - Levski 1923 (Elin Pelin)         - 
OFK Elin Pelin (Elin Pelin)                               bye

                           Round 15

Levski 1923 (Elin Pelin) - Mativir (Ihtiman)               - 
Rilets (Govedartsi) - Benkovski (gr.Kostenets)             - 
Pirdop (Pirdop) - Sportist (Novi han)                      - 
Mirkovo (Mirkovo) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)            - 
Zvezdets (Gorna Malina)                                   bye

                           Round 16

OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Pirdop (Pirdop)              - 
Sportist (Novi han) - Rilets (Govedartsi)                  - 
Benkovski (gr.Kostenets) - Levski 1923 (Elin Pelin)        - 
Mativir (Ihtiman) - Zvezdets (Gorna Malina)                - 
Mirkovo (Mirkovo)                                         bye

                           Round 17

Zvezdets (Gorna Malina) - Benkovski (gr.Kostenets)         - 
Levski 1923 (Elin Pelin) - Sportist (Novi han)             - 
Rilets (Govedartsi) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)          - 
Pirdop (Pirdop) - Mirkovo (Mirkovo)                        - 
Mativir (Ihtiman)                                         bye

                           Round 18

Mirkovo (Mirkovo) - Rilets (Govedartsi)                    - 
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Levski 1923 (Elin Pelin)     - 
Sportist (Novi han) - Zvezdets (Gorna Malina)              - 
Benkovski (gr.Kostenets) - Mativir (Ihtiman)               - 
Pirdop (Pirdop)                                           bye

Results grid
----------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. ----------------------------------------------------------------------------------- 1. Benkovski (gr.Kostenets) XXX -:- 4:0 -:- 5:2 2:1 -:- 4:0 -:- 2. OFK Elin Pelin (Elin Pelin) 4:1 XXX 0:0 -:- 2:0 -:- -:- 0:1 -:- 3. Rilets (Govedartsi) -:- -:- XXX 3:2 4:1 3:1 -:- -:- 2:1 4. Levski 1923 (Elin Pelin) 1:3 1:3 -:- XXX -:- -:- 6:1 3:1 -:- 5. Mirkovo (Mirkovo) -:- -:- -:- 7:1 XXX 3:0 1:2 -:- 6:2 6. Sportist (Novi han) -:- 0:2 -:- 0:2 -:- XXX 7:3 -:- 2:0 7. Pirdop (Pirdop) 0:3 2:5 3:0 -:- -:- -:- XXX 4:1 -:- 8. Zvezdets (Gorna Malina) -:- -:- 0:0 -:- 5:1 1:2 -:- XXX 3:3 9. Mativir (Ihtiman) 0:2 1:0 -:- 1:2 -:- -:- 5:2 -:- XXX ----------------------------------------------------------------------------------- top

OFG Sofia - zapad

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Svoge (Svoge)                       9    7   1   1   16:6    22       
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 2. OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod)    9    7   0   2   27:7    21       
 3. Tornado (Bezden)                    9    6   1   2   17:10   19       
 4. Sportist 2009 (Svoge)               9    5   1   3   14:13   16 [+][*]
 5. Pravets (Pravets)                   9    4   1   4   21:20   13    [*] [1 0 1  5:4  3]
 6. Dragoman (Dragoman)                 9    4   1   4   19:16   13        [1 0 1  3:3  3]
 7. Petarch (Petarch)                   9    4   1   4   11:12   13        [1 0 1  3:4  3]
 8. Iskar 2005 (gara Lakatnik)          9    3   0   6   14:29    9       
 9. Iskra 2009 (Iskrets)                9    1   1   7   10:19    4       
10. Sportist 2006 (Dragovishtitsa)      9    0   1   8    4:21    1       

Notes
  - Chavdar (Etropole), 2nd last season; merges with Litex (Lovech) and CSKA (Sofia), and is then refounded.
  - Pravets (Pravets), 7th last season; is promoted to Yugozapadna Treta liga. It then merges with the refounded Chavdar (Etropole), the latter thus earning a place in Treta liga. Pravets is also refounded and again enters OFG Sofia.
  - Vihar (Aldomirovtsi), 10th last season; withdraws.
  - Sportist (Svoge), excluded from the group last season; is refounded as Sportist 2009 and again joins the group.
  - Dragoman (Dragoman) plays its home games at the "Belitsa" st. in Kostinbrod.
  - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) plays its home games at the "Georgi Benkovski" stadium in kv.Obedinenie, Kostinbrod.
  - Tornado (Bezden) plays its home games at the "Tsarsko selo" complex in Sofia.

                           Round 1

11 September 2016, Sunday, 11:00 EEST:
Svoge (Svoge) - Iskar 2005 (gara Lakatnik)                3:1 
Petarch (Petarch) - Tornado (Bezden)                      1:0 
11 September 2016, Sunday, 16:00 EEST:
OFK Kostinbrod 2012 (Kost.) - Sportist 2009 (Svoge)       postponed 
Sportist 2006 (Dragovishtitsa) - Iskra 2009 (Iskrets)     0:0 
in Kostinbrod, "Belitsa" st.:
Dragoman (Dragoman) - Pravets (Pravets)                   postponed 
5 November 2016, Saturday, 11:00 EET:
Dragoman (Dragoman) - Pravets (Pravets)                   3:1 
5 November 2016, Saturday, 14:30 EET:
OFK Kostinbrod 2012 (Kost.) - Sportist 2009 (Svoge)       3:1 

                           Round 2

18 September 2016, Sunday, 11:00 EEST:
Iskra 2009 (Iskrets) - Svoge (Svoge)                      0:3 
18 September 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Sportist 2009 (Svoge) - Pravets (Pravets)                 2:1 
Tornado (Bezden) - Dragoman (Dragoman)                    4:2 
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Petarch (Petarch)            1:0 
OFK Kostinbrod 2012 (Kost.) - Sportist 2006 (Dragov)      postponed 
12 November 2016, Saturday, 11:00 EET:
OFK Kostinbrod 2012 (Kost.) - Sportist 2006 (Dragov)      3:0 awd 

                           Round 3

24 September 2016, Saturday, 16:00 EEST:
Svoge (Svoge) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod)          2:0 
Pravets (Pravets) - Tornado (Bezden)                      1:1 
25 September 2016, Sunday, 11:00 EEST:
Petarch (Petarch) - Iskra 2009 (Iskrets)                  3:0 awd 
25 September 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Sportist 2006 (Dragovishtitsa) - Sportist 2009 (Svoge)    1:2 
in Kostinbrod, "Belitsa" st.:
Dragoman (Dragoman) - Iskar 2005 (gara Lakatnik)          7:1 

                           Round 4

1 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Sportist 2009 (Svoge) - Tornado (Bezden)                  0:2 
1 October 2016, Saturday, 15:30 EEST:
Iskra 2009 (Iskrets) - Dragoman (Dragoman)                1:2 
2 October 2016, Sunday, 11:00 EEST:
OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) - Petarch (Petarch)      4:0 
2 October 2016, Sunday, 15:30 EEST:
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Pravets (Pravets)            3:5 
Sportist 2006 (Dragovishtitsa) - Svoge (Svoge)            0:1 

                           Round 5

8 October 2016, Saturday, 15:30 EEST:
Svoge (Svoge) - Sportist 2009 (Svoge)                     1:3 
Pravets (Pravets) - Iskra 2009 (Iskrets)                  5:1 
9 October 2016, Sunday, 11:00 EEST:
in Kostinbrod, "Belitsa" st.:
Dragoman (Dragoman) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod)    0:2 
9 October 2016, Sunday, 15:30 EEST:
Petarch (Petarch) - Sportist 2006 (Dragovishtitsa)        3:1 
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
Tornado (Bezden) - Iskar 2005 (gara Lakatnik)             4:2 

                           Round 6

15 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Sportist 2009 (Svoge) - Iskar 2005 (gara Lakatnik)        1:3 
15 October 2016, Saturday, 15:30 EEST:
Iskra 2009 (Iskrets) - Tornado (Bezden)                   0:1 
Svoge (Svoge) - Petarch (Petarch)                         postponed 
16 October 2016, Sunday, 11:00 EEST:
Sportist 2006 (Dragovishtitsa) - Dragoman (Dragoman)      1:2 
16 October 2016, Sunday, 15:30 EEST:
OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) - Pravets (Pravets)      8:0 
5 November 2016, Saturday, 14:30 EET:
Svoge (Svoge) - Petarch (Petarch)                         1:0 

                           Round 7

22 October 2016, Saturday, 15:30 EEST:
Pravets (Pravets) - Sportist 2006 (Dragovishtitsa)        4:0 
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
Tornado (Bezden) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod)       2:1 
23 October 2016, Sunday, 11:00 EEST:
Petarch (Petarch) - Sportist 2009 (Svoge)                 1:1 
23 October 2016, Sunday, 15:30 EEST:
in Kostinbrod, "Belitsa" st.:
Dragoman (Dragoman) - Svoge (Svoge)                       2:2 
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Iskra 2009 (Iskrets)         0:6 awd * 
* - abandoned at 2:3, the home team attacks the referee.

                           Round 8

29 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Sportist 2009 (Svoge) - Iskra 2009 (Iskrets)              2:0 
29 October 2016, Saturday, 14:30 EEST:
Svoge (Svoge) - Pravets (Pravets)                         1:0 
30 October 2016, Sunday, 11:00 EET:
Petarch (Petarch) - Dragoman (Dragoman)                   2:0 
30 October 2016, Sunday, 14:30 EET:
OFK Kostinbrod 2012 (Kost.) - Iskar 2005 (gara Lakatnik)  3:0 awd * 
* - the visitors don't show up.
Sportist 2006 (Dragovishtitsa) - Tornado (Bezden)         1:3 

                           Round 1 - postponed matches

5 November 2016, Saturday, 11:00 EET:
Dragoman (Dragoman) - Pravets (Pravets)                   3:1 
5 November 2016, Saturday, 14:30 EET:
OFK Kostinbrod 2012 (Kost.) - Sportist 2009 (Svoge)       3:1 

                           Round 6 - postponed match

5 November 2016, Saturday, 14:30 EET:
Svoge (Svoge) - Petarch (Petarch)                         1:0 

                           Round 2 - postponed match

12 November 2016, Saturday, 11:00 EET:
OFK Kostinbrod 2012 (Kost.) - Sportist 2006 (Dragov)      3:0 awd 

                           Round 9

12 November 2016, Saturday, 11:00 EET:
in Kostinbrod, "Belitsa" st.:
Dragoman (Dragoman) - Sportist 2009 (Svoge)               1:2 
Pravets (Pravets) - Petarch (Petarch)                     4:1 
19 November 2016, Saturday, 16:00 EET:
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
Tornado (Bezden) - Svoge (Svoge)                          0:2 
20 November 2016, Sunday, 11:00 EET:
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Sportist 2006 (Dragov)       3:0 awd 
20 November 2016, Sunday, 14:30 EET:
Iskra 2009 (Iskrets) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod)   2:3 

                           Round 10

spring 2017:
Sportist 2009 (Svoge) - OFK Kostinbrod 2012 (Kost.)        - 
Iskra 2009 (Iskrets) - Sportist 2006 (Dragovishtitsa)      - 
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Svoge (Svoge)                 - 
Tornado (Bezden) - Petarch (Petarch)                       - 
Pravets (Pravets) - Dragoman (Dragoman)                    - 

                           Round 11

Pravets (Pravets) - Sportist 2009 (Svoge)                  - 
Dragoman (Dragoman) - Tornado (Bezden)                     - 
Petarch (Petarch) - Iskar 2005 (gara Lakatnik)             - 
Svoge (Svoge) - Iskra 2009 (Iskrets)                       - 
Sportist 2006 (Dragov) - OFK Kostinbrod 2012 (Kost.)       - 

                           Round 12

Sportist 2009 (Svoge) - Sportist 2006 (Dragovishtitsa)     - 
OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) - Svoge (Svoge)           - 
Iskra 2009 (Iskrets) - Petarch (Petarch)                   - 
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Dragoman (Dragoman)           - 
Tornado (Bezden) - Pravets (Pravets)                       - 

                           Round 13

Tornado (Bezden) - Sportist 2009 (Svoge)                   - 
Pravets (Pravets) - Iskar 2005 (gara Lakatnik)             - 
Dragoman (Dragoman) - Iskra 2009 (Iskrets)                 - 
Petarch (Petarch) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod)       - 
Svoge (Svoge) - Sportist 2006 (Dragovishtitsa)             - 

                           Round 14

Sportist 2009 (Svoge) - Svoge (Svoge)                      - 
Sportist 2006 (Dragovishtitsa) - Petarch (Petarch)         - 
OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) - Dragoman (Dragoman)     - 
Iskra 2009 (Iskrets) - Pravets (Pravets)                   - 
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Tornado (Bezden)              - 

                           Round 15

Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Sportist 2009 (Svoge)         - 
Tornado (Bezden) - Iskra 2009 (Iskrets)                    - 
Pravets (Pravets) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod)       - 
Dragoman (Dragoman) - Sportist 2006 (Dragovishtitsa)       - 
Petarch (Petarch) - Svoge (Svoge)                          - 

                           Round 16

Sportist 2009 (Svoge) - Petarch (Petarch)                  - 
Svoge (Svoge) - Dragoman (Dragoman)                        - 
Sportist 2006 (Dragovishtitsa) - Pravets (Pravets)         - 
OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) - Tornado (Bezden)        - 
Iskra 2009 (Iskrets) - Iskar 2005 (gara Lakatnik)          - 

                           Round 17

Iskra 2009 (Iskrets) - Sportist 2009 (Svoge)               - 
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - OFK Kostinbrod 2012 (Kost.)   - 
Tornado (Bezden) - Sportist 2006 (Dragovishtitsa)          - 
Pravets (Pravets) - Svoge (Svoge)                          - 
Dragoman (Dragoman) - Petarch (Petarch)                    - 

                           Round 18

Sportist 2009 (Svoge) - Dragoman (Dragoman)                - 
Petarch (Petarch) - Pravets (Pravets)                      - 
Svoge (Svoge) - Tornado (Bezden)                           - 
Sportist 2006 (Dragov) - Iskar 2005 (gara Lakatnik)        - 
OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) - Iskra 2009 (Iskrets)    - 

Results grid
---------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. ---------------------------------------------------------------------------------------- 1. Svoge (Svoge) XXX 2:0 -:- 1:3 1:0 -:- 1:0 3:1 -:- -:- 2. OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) -:- XXX -:- 3:1 8:0 -:- 4:0 3:0* -:- 3:0* 3. Tornado (Bezden) 0:2 2:1 XXX -:- -:- 4:2 -:- 4:2 -:- -:- 4. Sportist 2009 (Svoge) -:- -:- 0:2 XXX 2:1 -:- -:- 1:3 2:0 -:- 5. Pravets (Pravets) -:- -:- 1:1 -:- XXX -:- 4:1 -:- 5:1 4:0 6. Dragoman (Dragoman) 2:2 0:2 -:- 1:2 3:1 XXX -:- 7:1 -:- -:- 7. Petarch (Petarch) -:- -:- 1:0 1:1 -:- 2:0 XXX -:- 3:0* 3:1 8. Iskar 2005 (gara Lakatnik) -:- -:- -:- -:- 3:5 -:- 1:0 XXX 0:6* 3:0* 9. Iskra 2009 (Iskrets) 0:3 2:3 0:1 -:- -:- 1:2 -:- -:- XXX -:- 10. Sportist 2006 (Dragovishtitsa) 0:1 -:- 1:3 1:2 -:- 1:2 -:- -:- 0:0 XXX ---------------------------------------------------------------------------------------- top