MOFG Kardzhali/Smolyan 2016/17

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 |
        | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Rodopa Smolyan (Smolyan)           12   10   1   1   45:7    31 [+][*] Champion
-------------------------------------------------------------------
 2. Palas (Rudozem)                    12    9   1   2   41:15   28 <-             
 3. Iskra (Chernoochene)               12    5   2   5   25:36   17                
 4. Rodopi 1935 (Momchilgrad)          12    5   1   6   31:33   16 [+]            
 5. Perperikon (Perperek)              12    4   0   8   22:29   12                
 6. Dzhebel 1928 (Dzhebel)             12    3   1   8   20:42   10 [+]            
 7. Levski 2005 (Krumovgrad)           12    3   0   9   19:41    9                

Notes
  - Due to the small number of clubs in the two oblasti, an mixed group for the teams from oblast Kardzhali and Smolyan is created for this season.
  - Arda (Kardzhali), 1st in OFG Kardzhali last season; is promoted to Yugoiztochna Treta liga.
  - Most (Most), 4th in OFG Kardzhali last season; withdraws.
  - Rodopa 1927 (Smolyan), 2nd; and Zlatograd (Zlatograd), 3rd in OFG Smolyan last season; withdraw.
  - Rodopi 1935 (Momchilgrad) and Dzhebel (Dzhebel) join the group.
  - Rodopa Smolyan (Smolyan) joins the group. It is possible that it also merges with Rodopa 1927.

                           Round 1

2 October 2016, Sunday, 15:00 EEST:
Levski 2005 (Krumovgrad) - Perperikon (Perperek)          2:3 
Iskra (Chernoochene) - Dzhebel 1928 (Dzhebel)             3:2 
Palas (Rudozem) - Rodopi 1935 (Momchilgrad)               2:1 
Rodopa Smolyan (Smolyan)                                  bye

                           Round 2

9 October 2016, Sunday, 15:00 EEST:
Perperikon (Perperek) - Rodopi 1935 (Momchilgrad)         2:4 
Rodopa Smolyan (Smolyan) - Palas (Rudozem)                0:0 
Levski 2005 (Krumovgrad) - Iskra (Chernoochene)           postponed 
27 November 2016, Sunday, 14:00 EET:
Levski 2005 (Krumovgrad) - Iskra (Chernoochene)           5:0 
Dzhebel 1928 (Dzhebel)                                    bye

                           Round 3

16 October 2016, Sunday, 15:00 EEST:
Iskra (Chernoochene) - Perperikon (Perperek)              1:0 
Palas (Rudozem) - Dzhebel 1928 (Dzhebel)                  7:1 
Rodopi 1935 (Momchilgrad) - Rodopa Smolyan (Smolyan)      2:4 
Levski 2005 (Krumovgrad)                                  bye

                           Round 4

23 October 2016, Sunday, 15:00 EEST:
Perperikon (Perperek) - Rodopa Smolyan (Smolyan)          0:1 
Dzhebel 1928 (Dzhebel) - Rodopi 1935 (Momchilgrad)        1:2 
Levski 2005 (Krumovgrad) - Palas (Rudozem)                2:3 
Iskra (Chernoochene)                                      bye

                           Round 5

30 October 2016, Sunday, 15:00 EET:
Palas (Rudozem) - Iskra (Chernoochene)                    4:1 
Rodopi 1935 (Momchilgrad) - Levski 2005 (Krumovgrad)      3:0 
Rodopa Smolyan (Smolyan) - Dzhebel 1928 (Dzhebel)         6:0 
Perperikon (Perperek)                                     bye

                           Round 6

13 November 2016, Sunday, 14:00 EET:
Perperikon (Perperek) - Dzhebel 1928 (Dzhebel)            4:0 
Levski 2005 (Krumovgrad) - Rodopa Smolyan (Smolyan)       2:1 
Iskra (Chernoochene) - Rodopi 1935 (Momchilgrad)          6:6 
Palas (Rudozem)                                           bye

                           Round 7

20 November 2016, Sunday, 14:00 EET:
Palas (Rudozem) - Perperikon (Perperek)                   3:0 
Rodopa Smolyan (Smolyan) - Iskra (Chernoochene)           8:0 
Dzhebel 1928 (Dzhebel) - Levski 2005 (Krumovgrad)         4:1 
Rodopi 1935 (Momchilgrad)                                 bye

                           Round 2 - postponed match

27 November 2016, Sunday, 14:00 EET:
Levski 2005 (Krumovgrad) - Iskra (Chernoochene)           5:0 

                           Round 8

12 March 2017, Sunday, 13:00 EET:
Rodopi 1935 (Momchilgrad) - Palas (Rudozem)               1:7 
12 March 2017, Sunday, 14:00 EET:
Perperikon (Perperek) - Levski 2005 (Krumovgrad)          postponed 
Dzhebel 1928 (Dzhebel) - Iskra (Chernoochene)             2:2 
16 April 2017, Sunday, 16:00 EEST:
Perperikon (Perperek) - Levski 2005 (Krumovgrad)          7:1 
Rodopa Smolyan (Smolyan)                                  bye

                           Round 9

19 March 2017, Sunday, 14:00 EET:
Rodopi 1935 (Momchilgrad) - Perperikon (Perperek)         4:2 
Palas (Rudozem) - Rodopa Smolyan (Smolyan)                0:2 
Iskra (Chernoochene) - Levski 2005 (Krumovgrad)           4:2 
Dzhebel 1928 (Dzhebel)                                    bye

                           Round 10

2 April 2017, Sunday, 15:00 EEST:
Perperikon (Perperek) - Iskra (Chernoochene)              1:0 
Dzhebel 1928 (Dzhebel) - Palas (Rudozem)                  1:3 
Rodopa Smolyan (Smolyan) - Rodopi 1935 (Momchilgrad)      3:0 
Levski 2005 (Krumovgrad)                                  bye

                           Round 11

9 April 2017, Sunday, 16:00 EEST:
Rodopa Smolyan (Smolyan) - Perperikon (Perperek)          3:0 
Rodopi 1935 (Momchilgrad) - Dzhebel 1928 (Dzhebel)        8:2 
Palas (Rudozem) - Levski 2005 (Krumovgrad)                3:1 
Iskra (Chernoochene)                                      bye

                           Round 12

16 April 2017, Sunday, 16:00 EEST:
Iskra (Chernoochene) - Palas (Rudozem)                    4:3 
Levski 2005 (Krumovgrad) - Rodopi 1935 (Momchilgrad)      1:0 
Dzhebel 1928 (Dzhebel) - Rodopa Smolyan (Smolyan)         1:3 
Perperikon (Perperek)                                     bye

                           Round 8 - postponed match

16 April 2017, Sunday, 16:00 EEST:
Perperikon (Perperek) - Levski 2005 (Krumovgrad)          7:1 

                           Round 13

23 April 2017, Sunday, 16:00 EEST:
Dzhebel 1928 (Dzhebel) - Perperikon (Perperek)            4:2 
Rodopa Smolyan (Smolyan) - Levski 2005 (Krumovgrad)      11:1 
Rodopi 1935 (Momchilgrad) - Iskra (Chernoochene)          0:3 
Palas (Rudozem)                                           bye

                           Round 14

30 April 2017, Sunday, 16:00 EEST:
Perperikon (Perperek) - Palas (Rudozem)                   1:6 
Iskra (Chernoochene) - Rodopa Smolyan (Smolyan)           1:3 
Levski 2005 (Krumovgrad) - Dzhebel 1928 (Dzhebel)         1:2 
Rodopi 1935 (Momchilgrad)                                 bye

Results grid
------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. ------------------------------------------------------------------------- 1. Rodopa Smolyan (Smolyan) XXX 0:0 8:0 3:0 3:0 6:0 11:1 2. Palas (Rudozem) 0:2 XXX 4:1 2:1 3:0 7:1 3:1 3. Iskra (Chernoochene) 1:3 4:3 XXX 6:6 1:0 3:2 4:2 4. Rodopi 1935 (Momchilgrad) 2:4 1:7 0:3 XXX 4:2 8:2 3:0 5. Perperikon (Perperek) 0:1 1:6 1:0 2:4 XXX 4:0 7:1 6. Dzhebel 1928 (Dzhebel) 1:3 1:3 2:2 1:2 4:2 XXX 4:1 7. Levski 2005 (Krumovgrad) 2:1 2:3 5:0 1:0 2:3 1:2 XXX ------------------------------------------------------------------------- top