Yunoshi mladsha vazrast (b.2000-01):
Vidin - Oblastna grupa 2016/17

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Bdin 1923 (Vidin)                  15   13   0   2   82:10   39 [2 0 1  8:5  6]
-------------------------------------------------------------------
 2. Pegas sport (Vidin)                15   13   0   2   75:17   39 [1 0 2  5:8  3]
 3. Ruzhintsi (Ruzhintsi)              15    7   0   8   46:32   21
 4. Timok (Bregovo)                    15    4   0  11   15:67   12 [4 0 2 13:2012]
 5. Kula 04 (Kula)                     15    4   0  11   21:75   12 [3 0 3 14:16 9]
 6. Ratsiaria (Archar)                 15    4   0  11   35:73   12 [2 0 4 24:15 6]

                           Round 1

25 September 2016, Sunday:
Ruzhintsi (Ruzhintsi) - Pegas sport (Vidin)               1:3 
Kula 04 (Kula) - Ratsiaria (Archar)                       3:1 
Bdin 1923 (Vidin) - Timok (Bregovo)                       7:0 

                           Round 2

2 October 2016, Sunday:
Pegas sport (Vidin) - Timok (Bregovo)                     4:0 
Ratsiaria (Archar) - Bdin 1923 (Vidin)                    0:5 
Ruzhintsi (Ruzhintsi) - Kula 04 (Kula)                   11:0 

                           Round 3

9 October 2016, Sunday:
Kula 04 (Kula) - Pegas sport (Vidin)                      1:8 
Bdin 1923 (Vidin) - Ruzhintsi (Ruzhintsi)                 5:0 
Timok (Bregovo) - Ratsiaria (Archar)                      6:2 

                           Round 4

16 October 2016, Sunday:
Pegas sport (Vidin) - Ratsiaria (Archar)                 11:1 
Ruzhintsi (Ruzhintsi) - Timok (Bregovo)                   3:0 awd 
Kula 04 (Kula) - Bdin 1923 (Vidin)                        0:3 awd 

                           Round 5

23 October 2016, Sunday:
Bdin 1923 (Vidin) - Pegas sport (Vidin)                   4:1 
Timok (Bregovo) - Kula 04 (Kula)                          3:2 
Ratsiaria (Archar) - Ruzhintsi (Ruzhintsi)                4:2 

                           Round 6

30 October 2016, Sunday:
Pegas sport (Vidin) - Ruzhintsi (Ruzhintsi)               7:1 
Ratsiaria (Archar) - Kula 04 (Kula)                       9:1 
Timok (Bregovo) - Bdin 1923 (Vidin)                       0:8 

                           Round 7

4 November 2016, Friday:
Timok (Bregovo) - Pegas sport (Vidin)                     2:3 
Bdin 1923 (Vidin) - Ratsiaria (Archar)                   13:0 
Kula 04 (Kula) - Ruzhintsi (Ruzhintsi)                    0:5 

                           Round 8

11 November 2016, Friday, 14:30 EET:
Ratsiaria (Archar) - Timok (Bregovo)                      1:2 
14 November 2016, Monday, 14:00 EET:
Pegas sport (Vidin) - Kula 04 (Kula)                      3:0 
Ruzhintsi (Ruzhintsi) - Bdin 1923 (Vidin)                 2:3 

                           Round 9

20 November 2016, Sunday:
Ratsiaria (Archar) - Pegas sport (Vidin)                  0:7 
Timok (Bregovo) - Ruzhintsi (Ruzhintsi)                   0:2 
Bdin 1923 (Vidin) - Kula 04 (Kula)                        6:0 

                           Round 10

24 March 2017, Friday, 15:00 EET:
Kula 04 (Kula) - Timok (Bregovo)                          5:1 
Ruzhintsi (Ruzhintsi) - Ratsiaria (Archar)                4:0 
27 March 2017, Monday, 10:30 EEST:
Pegas sport (Vidin) - Bdin 1923 (Vidin)                   3:1 

                           Round 11

2 April 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Timok (Bregovo) - Bdin 1923 (Vidin)                       0:4 
Kula 04 (Kula) - Ratsiaria (Archar)                       3:1 
Ruzhintsi (Ruzhintsi) - Pegas sport (Vidin)               0:3 awd * 
* - initially 3:0, then awarded 0:3 against Ruzhintsi for using an
    ineligible player.

                           Round 12

9 April 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Bdin 1923 (Vidin) - Pegas sport (Vidin)                   3:1 
Ratsiaria (Archar) - Ruzhintsi (Ruzhintsi)                3:0 
Timok (Bregovo) - Kula 04 (Kula)                          1:0 

                           Round 13

16 April 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Kula 04 (Kula) - Bdin 1923 (Vidin)                        0:9 
Ruzhintsi (Ruzhintsi) - Timok (Bregovo)                  11:0 
Pegas sport (Vidin) - Ratsiaria (Archar)                  5:1 

                           Round 14

23 April 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Bdin 1923 (Vidin) - Ratsiaria (Archar)                   11:2 
Timok (Bregovo) - Pegas sport (Vidin)                     0:5 
Kula 04 (Kula) - Ruzhintsi (Ruzhintsi)                    4:3 

                           Round 15

29 April 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Ruzhintsi (Ruzhintsi) - Bdin 1923 (Vidin)                 1:0 
30 April 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Pegas sport (Vidin) - Kula 04 (Kula)                     11:2 
Ratsiaria (Archar) - Timok (Bregovo)                     10:0 

Results grid
-------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. -------------------------------------------------------------------- 1. Bdin 1923 (Vidin) XXX 4:1 5:0 7:0 6:0 13:0 XXX 3:1 --- --- --- 11:2 2. Pegas sport (Vidin) 3:1 XXX 7:1 4:0 3:0 11:1 --- XXX --- --- 11:2 5:1 3. Ruzhintsi (Ruzhintsi) 2:3 1:3 XXX 3:0*11:0 4:0 1:0 0:3* XXX 11:0 --- --- 4. Timok (Bregovo) 0:8 2:3 0:2 XXX 3:2 6:2 0:4 0:5 --- XXX 1:0 --- 5. Kula 04 (Kula) 0:3* 1:8 0:5 5:1 XXX 3:1 0:9 --- 4:3 --- XXX 3:1 6. Ratsiaria (Archar) 0:5 0:7 4:2 1:2 9:1 XXX --- --- 3:0 10:0 --- XXX -------------------------------------------------------------------- top