Yunoshi mladsha vazrast (b.2000-01):
Veliko Tarnovo - Zonalna grupa 2016/17

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 |
        | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |

                           Current matches:

29 April 2017, Saturday, 09:45 EEST / Round 17:
Chardafon 1919 (Gabrovo) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)        - 
Akademik (Svishtov) - Spartak (Pleven)                     - 
29 April 2017, Saturday, 10:30 EEST / Round 17:
Liteks (Lovech) - Etar VT (Veliko Tarnovo)                 - 

                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Yantra Gabrovo (Gabrovo)            9    8   0   1   23:6    24 [1 0 0  3:1  3]
-------------------------------------------------------------------
 2. Etar VT (Veliko Tarnovo)           10    8   0   2   40:8    24 [0 0 1  1:3  0]
 3. Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)      11    7   1   3   23:14   22
 4. Chardafon 1919 (Gabrovo)           10    5   3   2   11:3    18
 5. Spartak Pleven (Pleven)            11    4   2   5   15:26   14
 6. Liteks (Lovech)                    10    4   1   5   18:10   13
 7. Sevlievo (Sevlievo)                10    3   1   6   11:25   10
 8. Akademik (Svishtov)                11    2   0   9   13:35    6
 9. Yantra (Polski Trambesh)           10    1   0   9    8:35    3

                           Round 1

10 September 2016, Saturday, 09:45 EEST:
Spartak Pleven (Pleven) - Yantra (Polski Trambesh)        postponed 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Etar VT (Veliko Tarnovo)  1:3 
10 September 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Akademik (Svishtov) - Liteks (Lovech)                     1:3 
26 November 2016, Saturday, 09:45 EET:
Spartak Pleven (Pleven) - Yantra (Polski Trambesh)        3:2 
Yantra Gabrovo (Gabrovo)                                  bye
Sevlievo (Sevlievo)                                       bye
Chardafon 1919 (Gabrovo)                                  bye

                           Round 2

17 September 2016, Saturday, 09:45 EEST:
Sevlievo (Sevlievo) - Akademik (Svishtov)                 5:3 
Yantra (Polski Trambesh) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)  2:3 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Spartak Pleven (Pleven)        postponed 
17 September 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Liteks (Lovech) - Chardafon 1919 (Gabrovo)                0:1 
22 November 2016, Tuesday, 09:45 EET:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Spartak Pleven (Pleven)        6:1 
Etar VT (Veliko Tarnovo)                                  bye

                           Round 3

24 September 2016, Saturday, 09:45 EEST:
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)  2:0 
Akademik (Svishtov) - Etar VT (Veliko Tarnovo)            0:4 
Chardafon 1919 (Gabrovo) - Sevlievo (Sevlievo)            1:0 
Spartak Pleven (Pleven)                                   bye
Yantra (Polski Trambesh)                                  bye
Liteks (Lovech)                                           bye

                           Round 4

1 October 2016, Saturday, 09:45 EEST:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Chardafon 1919 (Gabrovo)       0:3 
Yantra (Polski Trambesh) - Akademik (Svishtov)            3:2 
Spartak Pleven (Pleven) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)   0:1 
Liteks (Lovech)                                           bye
Sevlievo (Sevlievo)                                       bye
Yantra Gabrovo (Gabrovo)                                  bye

                           Round 5

8 October 2016, Saturday, 09:45 EEST:
Akademik (Svishtov) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)            1:3 
Chardafon 1919 (Gabrovo) - Yantra (Polski Trambesh)       3:0 
8 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Liteks (Lovech) - Sevlievo (Sevlievo)                     3:1 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)                             bye
Spartak Pleven (Pleven)                                   bye
Etar VT (Veliko Tarnovo)                                  bye

                           Round 6

15 October 2016, Saturday, 09:45 EEST:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Chardafon 1919 (Gabrovo)       1:0 
Spartak Pleven (Pleven) - Akademik (Svishtov)             2:1 
15 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Liteks (Lovech)                2:0 
Sevlievo (Sevlievo)                                       bye
Yantra (Polski Trambesh)                                  bye
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)                             bye

                           Round 7

22 October 2016, Saturday, 09:45 EEST:
Akademik (Svishtov) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)       1:4 
Chardafon 1919 (Gabrovo) - Spartak Pleven (Pleven)        0:0 
Sevlievo (Sevlievo) - Etar VT (Veliko Tarnovo)            0:7 
22 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Liteks (Lovech) - Yantra (Polski Trambesh)                5:0 
Yantra Gabrovo (Gabrovo)                                  bye

                           Round 8

29 October 2016, Saturday, 09:45 EEST:
Yantra (Polski Trambesh) - Sevlievo (Sevlievo)            0:2 
1 November 2016, Tuesday, 09:45 EET:
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Chardafon 1919 (Gabrovo)  0:0 
1 November 2016, Tuesday, 10:30 EET:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Liteks (Lovech)                1:0 
Etar VT (Veliko Tarnovo)                                  bye
Spartak Pleven (Pleven)                                   bye
Akademik (Svishtov)                                       bye

                           Round 9

5 November 2016, Saturday, 09:45 EET:
Sevlievo (Sevlievo) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)            0:5 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Yantra (Polski Trambesh)       8:0 
5 November 2016, Saturday, 10:30 EET:
Liteks (Lovech) - Spartak Pleven (Pleven)                 0:2 
Akademik (Svishtov)                                       bye
Chardafon 1919 (Gabrovo)                                  bye
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)                             bye

                           Round 10

12 November 2016, Saturday, 09:45 EET:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Etar VT (Veliko Tarnovo)       3:1 
Spartak Pleven (Pleven) - Sevlievo (Sevlievo)             1:1 
Akademik (Svishtov) - Chardafon 1919 (Gabrovo)            2:0 
12 November 2016, Saturday, 10:30 EET:
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Liteks (Lovech)           2:1 
Yantra (Polski Trambesh)                                  bye

                           Round 11

19 November 2016, Saturday, 09:45 EET:
Sevlievo (Sevlievo) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)       2:1 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Spartak Pleven (Pleven)        postponed 
Yantra (Polski Trambesh) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)       0:2 
3 December 2016, Saturday, 09:45 EET:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Spartak Pleven (Pleven)        7:0 
Chardafon 1919 (Gabrovo)                                  bye
Akademik (Svishtov)                                       bye
Liteks (Lovech)                                           bye

                           Round 2 - postponed match

22 November 2016, Tuesday, 09:45 EET:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Spartak Pleven (Pleven)        6:1 

                           Round 1 - postponed match

26 November 2016, Saturday, 09:45 EET:
Spartak Pleven (Pleven) - Yantra (Polski Trambesh)        3:2 

                           Round 11 - postponed match

3 December 2016, Saturday, 09:45 EET:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Spartak Pleven (Pleven)        7:0 

                           Round 12

25 March 2017, Saturday, 09:45 EET:
Yantra (Polski Trambesh) - Spartak Pleven (Pleven)        1:3 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)  3:0 
25 March 2017, Saturday, 10:30 EET:
Liteks (Lovech) - Akademik (Svishtov)                     6:0 
Yantra Gabrovo (Gabrovo)                                  bye
Sevlievo (Sevlievo)                                       bye
Chardafon 1919 (Gabrovo)                                  bye

                           Round 13

1 April 2017, Saturday, 09:45 EEST:
Akademik (Svishtov) - Sevlievo (Sevlievo)                 1:0 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Yantra (Polski Trambesh)  4:0 
Spartak Pleven (Pleven) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)        1:2 
1 April 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Chardafon 1919 (Gabrovo) - Liteks (Lovech)                0:0 
Etar VT (Veliko Tarnovo)                                  bye

                           Round 14

8 April 2017, Saturday, 09:45 EEST:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)  postponed 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Akademik (Svishtov)            5:1 
Sevlievo (Sevlievo) - Chardafon 1919 (Gabrovo)            0:3 
Spartak Pleven (Pleven)                                   bye
Yantra (Polski Trambesh)                                  bye
Liteks (Lovech)                                           bye

                           Round 15

15 April 2017, Saturday, 09:45 EEST:
Chardafon 1919 (Gabrovo) - Etar VT (Veliko Tarnovo)       postponed 
Akademik (Svishtov) - Yantra (Polski Trambesh)            postponed 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Spartak Pleven (Pleven)   5:2 
Liteks (Lovech)                                           bye
Sevlievo (Sevlievo)                                       bye
Yantra Gabrovo (Gabrovo)                                  bye

                           Round 16

22 April 2017, Saturday, 09:45 EEST:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Akademik (Svishtov)             - 
Yantra (Polski Trambesh) - Chardafon 1919 (Gabrovo)        - 
22 April 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Sevlievo (Sevlievo) - Liteks (Lovech)                      - 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)                             bye
Spartak Pleven (Pleven)                                   bye
Etar VT (Veliko Tarnovo)                                  bye

                           Round 17

29 April 2017, Saturday, 09:45 EEST:
Chardafon 1919 (Gabrovo) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)        - 
Akademik (Svishtov) - Spartak Pleven (Pleven)              - 
29 April 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Liteks (Lovech) - Etar VT (Veliko Tarnovo)                 - 
Sevlievo (Sevlievo)                                       bye
Yantra (Polski Trambesh)                                  bye
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)                             bye

                           Round 18

6 May 2017, Saturday, 09:45 EEST:
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Akademik (Svishtov)        - 
Spartak Pleven (Pleven) - Chardafon 1919 (Gabrovo)         - 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Sevlievo (Sevlievo)             - 
6 May 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Yantra (Polski Trambesh) - Liteks (Lovech)                 - 
Yantra Gabrovo (Gabrovo)                                  bye

                           Round 19

13 May 2017, Saturday, 09:45 EEST:
Sevlievo (Sevlievo) - Yantra (Polski Trambesh)             - 
Chardafon 1919 (Gabrovo) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)   - 
13 May 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Liteks (Lovech) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)                 - 
Etar VT (Veliko Tarnovo)                                  bye
Spartak Pleven (Pleven)                                   bye
Akademik (Svishtov)                                       bye

                           Round 20

20 May 2017, Saturday, 09:45 EEST:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Sevlievo (Sevlievo)             - 
Yantra (Polski Trambesh) - Etar VT (Veliko Tarnovo)        - 
20 May 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Spartak Pleven (Pleven) - Liteks (Lovech)                  - 
Akademik (Svishtov)                                       bye
Chardafon 1919 (Gabrovo)                                  bye
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)                             bye

                           Round 21

27 May 2017, Saturday, 09:45 EEST:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)        - 
Sevlievo (Sevlievo) - Spartak Pleven (Pleven)              - 
Chardafon 1919 (Gabrovo) - Akademik (Svishtov)             - 
27 May 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Liteks (Lovech) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)            - 
Yantra (Polski Trambesh)                                  bye

                           Round 22

3 June 2017, Saturday, 09:45 EEST:
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Sevlievo (Sevlievo)        - 
Spartak Pleven (Pleven) - Etar VT (Veliko Tarnovo)         - 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Yantra (Polski Trambesh)        - 
Chardafon 1919 (Gabrovo)                                  bye
Akademik (Svishtov)                                       bye
Liteks (Lovech)                                           bye

Results grid
----------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. ----------------------------------------------------------------------------------- 1. Yantra Gabrovo (Gabrovo) XXX 3:1 -:- 1:0 6:1 1:0 -:- -:- -:- 2. Etar VT (Veliko Tarnovo) -:- XXX 3:0 0:3 7:0 2:0 -:- 5:1 8:0 3. Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) 2:0 1:3 XXX 0:0 5:2 2:1 -:- -:- 4:0 4. Chardafon 1919 (Gabrovo) -:- -:- -:- XXX 0:0 0:0 1:0 -:- 3:0 5. Spartak Pleven (Pleven) 1:2 -:- 0:1 -:- XXX -:- 1:1 2:1 3:2 6. Liteks (Lovech) -:- -:- -:- 0:1 0:2 XXX 3:1 6:0 5:0 7. Sevlievo (Sevlievo) 0:5 0:7 2:1 0:3 -:- -:- XXX 5:3 -:- 8. Akademik (Svishtov) 1:3 0:4 1:4 2:0 -:- 1:3 1:0 XXX -:- 9. Yantra (Polski Trambesh) 0:2 -:- 2:3 -:- 1:3 -:- 0:2 3:2 XXX ----------------------------------------------------------------------------------- top