Yunoshi mladsha vazrast (b.2000-01):
Stara Zagora - Mezhduoblastna grupa 2016/17

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Beroe (Stara Zagora)                9    8   1   0   35:2    25
-------------------------------------------------------------------
 2. Vereya (Stara Zagora)               9    7   1   1   32:3    22
 3. Arsenal (Kazanlak)                  9    6   0   3   35:13   18
 4. Rozova dolina (Kazanlak)            9    5   1   3   22:13   16
 5. Sliven 2000 (Sliven)                8    4   2   2   30:10   14
 6. Chirpan (Chirpan)                   8    4   1   3   10:8    13
 7. Zagorets (Nova Zagora)              9    2   2   5    5:19    8
 8. Minyor (Radnevo)                    8    2   0   6    7:23    6
 9. Tundzha 2006 (Yagoda)               8    1   0   7    8:38    3
10. Botev (Galabovo)                    9    0   0   9    2:57    0

                           Round 1

25 September 2016, Sunday, 10:00 EEST:
Beroe (Stara Zagora) - Zagorets (Nova Zagora)             9:0 
Vereya (Stara Zagora) - Sliven 2000 (Sliven)              3:1 
Chirpan (Chirpan) - Botev (Galabovo)                      3:0 
Minyor (Radnevo) - Arsenal (Kazanlak)                     0:3 
Tundzha 2006 (Yagoda) - Rozova dolina (Kazanlak)          2:7 

                           Round 2

2 October 2016, Sunday, 10:00 EEST:
Zagorets (Nova Zagora) - Rozova dolina (Kazanlak)         0:2 
Arsenal (Kazanlak) - Tundzha 2006 (Yagoda)                9:1 
Botev (Galabovo) - Minyor (Radnevo)                       0:1 
Sliven 2000 (Sliven) - Chirpan (Chirpan)                  postponed 
Beroe (Stara Zagora) - Vereya (Stara Zagora)              2:1 

                           Round 3

9 October 2016, Sunday, 10:00 EEST:
Vereya (Stara Zagora) - Zagorets (Nova Zagora)            0:0 
Chirpan (Chirpan) - Beroe (Stara Zagora)                  0:2 
Minyor (Radnevo) - Sliven 2000 (Sliven)                   2:6 
Tundzha 2006 (Yagoda) - Botev (Galabovo)                  5:0 
Rozova dolina (Kazanlak) - Arsenal (Kazanlak)             2:4 

                           Round 4

16 October 2016, Sunday, 10:00 EEST:
Zagorets (Nova Zagora) - Arsenal (Kazanlak)               0:2 
Botev (Galabovo) - Rozova dolina (Kazanlak)               0:7 
Sliven 2000 (Sliven) - Tundzha 2006 (Yagoda)              6:0 
Beroe (Stara Zagora) - Minyor (Radnevo)                   5:1 
Vereya (Stara Zagora) - Chirpan (Chirpan)                 4:0 

                           Round 5

23 October 2016, Sunday, 10:00 EEST:
Chirpan (Chirpan) - Zagorets (Nova Zagora)                1:0 
Minyor (Radnevo) - Vereya (Stara Zagora)                  0:4 
Tundzha 2006 (Yagoda) - Beroe (Stara Zagora)              0:3 
Rozova dolina (Kazanlak) - Sliven 2000 (Sliven)           2:0 
Arsenal (Kazanlak) - Botev (Galabovo)                    13:0 

                           Round 6

30 October 2016, Sunday, 10:00 EET:
Zagorets (Nova Zagora) - Botev (Galabovo)                 3:2 
Sliven 2000 (Sliven) - Arsenal (Kazanlak)                 3:2 
Beroe (Stara Zagora) - Rozova dolina (Kazanlak)           postponed 
Vereya (Stara Zagora) - Tundzha 2006 (Yagoda)            10:0 
Chirpan (Chirpan) - Minyor (Radnevo)                      3:0 
5 November 2016, Saturday, 10:00 EET:
Beroe (Stara Zagora) - Rozova dolina (Kazanlak)           5:0 

                           Round 7

6 November 2016, Sunday, 10:00 EET:
Minyor (Radnevo) - Zagorets (Nova Zagora)                 2:0 
Tundzha 2006 (Yagoda) - Chirpan (Chirpan)                 0:2 
Rozova dolina (Kazanlak) - Vereya (Stara Zagora)          0:1 
Arsenal (Kazanlak) - Beroe (Stara Zagora)                 0:4 
Botev (Galabovo) - Sliven 2000 (Sliven)                   0:13 

                           Round 6 - postponed match

5 November 2016, Saturday, 10:00 EET:
Beroe (Stara Zagora) - Rozova dolina (Kazanlak)           5:0 

                           Round 8

14 November 2016, Monday, 10:00 EET:
Zagorets (Nova Zagora) - Sliven 2000 (Sliven)             1:1 
Beroe (Stara Zagora) - Botev (Galabovo)                   5:0 
Vereya (Stara Zagora) - Arsenal (Kazanlak)                2:0 
Chirpan (Chirpan) - Rozova dolina (Kazanlak)              0:0 
Minyor (Radnevo) - Tundzha 2006 (Yagoda)                  postponed 

                           Round 9

20 November 2016, Sunday, 10:00 EET:
Tundzha 2006 (Yagoda) - Zagorets (Nova Zagora)            0:1 
Rozova dolina (Kazanlak) - Minyor (Radnevo)               2:1 
Arsenal (Kazanlak) - Chirpan (Chirpan)                    2:1 
Botev (Galabovo) - Vereya (Stara Zagora)                  postponed 
Sliven 2000 (Sliven) - Beroe (Stara Zagora)               0:0 
27 November 2016, Sunday, 10:00 EET:
Botev (Galabovo) - Vereya (Stara Zagora)                  0:7 

                           Round 10

spring 2017:
Zagorets (Nova Zagora) - Beroe (Stara Zagora)              - 
Sliven 2000 (Sliven) - Vereya (Stara Zagora)               - 
Botev (Galabovo) - Chirpan (Chirpan)                       - 
Arsenal (Kazanlak) - Minyor (Radnevo)                      - 
Rozova dolina (Kazanlak) - Tundzha 2006 (Yagoda)           - 

                           Round 11

Rozova dolina (Kazanlak) - Zagorets (Nova Zagora)          - 
Tundzha 2006 (Yagoda) - Arsenal (Kazanlak)                 - 
Minyor (Radnevo) - Botev (Galabovo)                        - 
Chirpan (Chirpan) - Sliven 2000 (Sliven)                   - 
Vereya (Stara Zagora) - Beroe (Stara Zagora)               - 

                           Round 12

Zagorets (Nova Zagora) - Vereya (Stara Zagora)             - 
Beroe (Stara Zagora) - Chirpan (Chirpan)                   - 
Sliven 2000 (Sliven) - Minyor (Radnevo)                    - 
Botev (Galabovo) - Tundzha 2006 (Yagoda)                   - 
Arsenal (Kazanlak) - Rozova dolina (Kazanlak)              - 

                           Round 13

Arsenal (Kazanlak) - Zagorets (Nova Zagora)                - 
Rozova dolina (Kazanlak) - Botev (Galabovo)                - 
Tundzha 2006 (Yagoda) - Sliven 2000 (Sliven)               - 
Minyor (Radnevo) - Beroe (Stara Zagora)                    - 
Chirpan (Chirpan) - Vereya (Stara Zagora)                  - 

                           Round 14

Zagorets (Nova Zagora) - Chirpan (Chirpan)                 - 
Vereya (Stara Zagora) - Minyor (Radnevo)                   - 
Beroe (Stara Zagora) - Tundzha 2006 (Yagoda)               - 
Sliven 2000 (Sliven) - Rozova dolina (Kazanlak)            - 
Botev (Galabovo) - Arsenal (Kazanlak)                      - 

                           Round 15

Botev (Galabovo) - Zagorets (Nova Zagora)                  - 
Arsenal (Kazanlak) - Sliven 2000 (Sliven)                  - 
Rozova dolina (Kazanlak) - Beroe (Stara Zagora)            - 
Tundzha 2006 (Yagoda) - Vereya (Stara Zagora)              - 
Minyor (Radnevo) - Chirpan (Chirpan)                       - 

                           Round 16

Zagorets (Nova Zagora) - Minyor (Radnevo)                  - 
Chirpan (Chirpan) - Tundzha 2006 (Yagoda)                  - 
Vereya (Stara Zagora) - Rozova dolina (Kazanlak)           - 
Beroe (Stara Zagora) - Arsenal (Kazanlak)                  - 
Sliven 2000 (Sliven) - Botev (Galabovo)                    - 

                           Round 17

Sliven 2000 (Sliven) - Zagorets (Nova Zagora)              - 
Botev (Galabovo) - Beroe (Stara Zagora)                    - 
Arsenal (Kazanlak) - Vereya (Stara Zagora)                 - 
Rozova dolina (Kazanlak) - Chirpan (Chirpan)               - 
Tundzha 2006 (Yagoda) - Minyor (Radnevo)                   - 

                           Round 18

Zagorets (Nova Zagora) - Tundzha 2006 (Yagoda)             - 
Minyor (Radnevo) - Rozova dolina (Kazanlak)                - 
Chirpan (Chirpan) - Arsenal (Kazanlak)                     - 
Vereya (Stara Zagora) - Botev (Galabovo)                   - 
Beroe (Stara Zagora) - Sliven 2000 (Sliven)                - 

Results grid
---------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. ---------------------------------------------------------------------------------------- 1. Beroe (Stara Zagora) XXX 2:1 -:- 5:0 -:- -:- 9:0 5:1 -:- 5:0 2. Vereya (Stara Zagora) -:- XXX 2:0 -:- 3:1 4:0 0:0 -:- 10:0 -:- 3. Arsenal (Kazanlak) 0:4 -:- XXX -:- -:- 2:1 -:- -:- 9:1 13:0 4. Rozova dolina (Kazanlak) -:- 0:1 2:4 XXX 2:0 -:- -:- 2:1 -:- -:- 5. Sliven 2000 (Sliven) 0:0 -:- 3:2 -:- XXX -:- -:- -:- 6:0 -:- 6. Chirpan (Chirpan) 0:2 -:- -:- 0:0 -:- XXX 1:0 3:0 -:- 3:0 7. Zagorets (Nova Zagora) -:- -:- 0:2 0:2 1:1 -:- XXX -:- -:- 3:2 8. Minyor (Radnevo) -:- 0:4 0:3 -:- 2:6 -:- 2:0 XXX -:- -:- 9. Tundzha 2006 (Yagoda) 0:3 -:- -:- 2:7 -:- 0:2 0:1 -:- XXX 5:0 10. Botev (Galabovo) -:- 0:7 -:- 0:7 0:13 -:- -:- 0:1 -:- XXX ---------------------------------------------------------------------------------------- top