Yunoshi mladsha vazrast (b.2000-01):
Sofia (stolitsa) - Zonalna grupa 2016/17

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
        | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 |

                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Levski (Sofia)                     30   27   2   1  124:14   83    
-------------------------------------------------------------------
 2. CSKA (Sofia)                       30   24   4   2   91:24   76    
 3. Septemvri (Sofia)                  30   18   4   8   65:32   58    
 4. Minyor (Pernik)                    30   16   4  10   65:59   52    
 5. Vihren 1925 (Sandanski)            30   15   4  11   61:43   49    
 6. Vitosha (Bistritsa)                30   13   6  11   56:73   45     [3 0 1 10:12 9]
 7. Botev 57 SOU (Sofia)               30   14   3  13   59:46   45     [2 0 2 10:6  6]
 8. Lokomotiv 1929 (Sofia)             30   13   6  11   54:43   45     [1 0 3  4:6  3]
 9. Tsarsko selo 2015 (Sofia)          30   12   6  12   41:32   42    
10. Chavdar (Etropole)                 30   10   7  13   28:40   37    
11. DIT Sport (Sofia)                  30    9   3  18   41:94   30    
12. Pirin (Blagoevgrad)                30    7   8  15   35:69   29    
13. Pirin 2001 (Blagoevgrad)           30    7   7  16   40:66   28    
14. Velbazhd (Kyustendil)              30    7   2  21   37:90   23    
15. Levski-Rakovski (Sofia)            30    5   7  18   26:61   22    
16. ESFA (Sofia)                       30    5   3  22   35:72   18    
--. OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod)    3    0   0   3    1:36    - [*]

Notes
  - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) withdraws after round 6. Its results are annulled and its opponents until the end of the season bye.

                           Round 1

4 September 2016, Sunday, 11:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)              2:0 
4 September 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - OFK Kostinbrod 2012 (Kost.)  13:0  /annulled/ 
Levski (Sofia) - Minyor (Pernik)                          6:0 
Velbazhd (Kyustendil) - Levski-Rakovski (Sofia)           1:1 
Pirin (Blagoevgrad) - DIT Sport (Sofia)                   1:0 
Chavdar (Etropole) - CSKA (Sofia)                         1:4 
Vitosha (Bistritsa) - ESFA (Sofia)                        1:1 
4 September 2016, Sunday, 13:00 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - Vihren 1925 (Sandanski)            0:1 
Lokomotiv 1929 (Sofia)                                    bye

                           Round 2

11 September 2016, Sunday, 11:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)             5:0 
11 September 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - ESFA (Sofia)                   2:1 
CSKA (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)                       10:3 
Levski-Rakovski (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)             2:1 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)            5:1 
11 September 2016, Sunday, 13:00 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Chavdar (Etropole)                    1:2 
Vihren 1925 (Sandanski) - Levski (Sofia)                  3:4 
11 September 2016, Sunday, 17:00 EEST:
OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) - Botev 57 SOU (Sofia)   1:10  /annulled/ 
Minyor (Pernik)                                           bye

                           Round 3

18 September 2016, Sunday, 10:00 EEST:
Chavdar (Etropole) - Levski-Rakovski (Sofia)              1:0 
18 September 2016, Sunday, 11:00 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - Septemvri (Sofia)                  2:2 
18 September 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)      1:2 
Levski (Sofia) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod)         annulled * 
* - initially postponed, then annulled following OFK Kostinbrod 2012's
    withdrawal.
Velbazhd (Kyustendil) - Minyor (Pernik)                   1:3 
Pirin (Blagoevgrad) - Lokomotiv 1929 (Sofia)              1:3 
Vitosha (Bistritsa) - DIT Sport (Sofia)                   4:1 
18 September 2016, Sunday, 13:00 EEST:
ESFA (Sofia) - CSKA (Sofia)                               1:2 
Vihren 1925 (Sandanski)                                   bye

                           Round 4

21 September 2016, Wednesday, 11:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Levski (Sofia)                        0:0 
21 September 2016, Wednesday, 11:30 EEST:
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - CSKA (Sofia)                   0:5 
Levski-Rakovski (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)             0:3 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Chavdar (Etropole)               3:0 
Minyor (Pernik) - Pirin (Blagoevgrad)                     4:1 
Vihren 1925 (Sandanski) - Velbazhd (Kyustendil)           4:3 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)          0:1 
21 September 2016, Wednesday, 13:00 EEST:
DIT Sport (Sofia) - ESFA (Sofia)                          0:5 awd * 
* - abandoned at 0:2.
OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod)                          bye

                           Round 5

25 September 2016, Sunday, 11:00 EEST:
ESFA (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)                    2:0 
25 September 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Levski (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)                0:0 
Velbazhd (Kyustendil) - OFK Kostinbrod 2012 (Kost.)       annulled * 
* - initially postponed, then annulled following OFK Kostinbrod 2012's
    withdrawal.
Pirin (Blagoevgrad) - Vihren 1925 (Sandanski)             0:2 
Chavdar (Etropole) - Minyor (Pernik)                      1:0 
Vitosha (Bistritsa) - Lokomotiv 1929 (Sofia)              2:1 
CSKA (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                          8:0 
25 September 2016, Sunday, 13:00 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)           2:3 
Septemvri (Sofia)                                         bye

                           Round 6

2 October 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - ESFA (Sofia)                     3:1 
2 October 2016, Sunday, 11:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)                 9:2 
2 October 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - DIT Sport (Sofia)              1:2 
Levski-Rakovski (Sofia) - CSKA (Sofia)                    1:7 
Minyor (Pernik) - Vitosha (Bistritsa)                     6:0 
Vihren 1925 (Sandanski) - Chavdar (Etropole)              2:0 
OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) - Pirin (Blagoevgrad)    0:13  /annulled/ 
2 October 2016, Sunday, 13:00 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - Levski (Sofia)                     0:4 
Tsarsko selo 2015 (Sofia)                                 bye

                           Round 7

9 October 2016, Sunday, 11:00 EEST:
ESFA (Sofia) - Minyor (Pernik)                            1:2 
9 October 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Levski (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)                 postponed 
Velbazhd (Kyustendil) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)         0:2 
Pirin (Blagoevgrad) - Septemvri (Sofia)                   1:5 
Chavdar (Etropole) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod)     annulled 
Vitosha (Bistritsa) - Vihren 1925 (Sandanski)             2:2 
CSKA (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                     2:1 
9 October 2016, Sunday, 13:00 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)               1:1 
11 November 2016, Friday, 13:00 EET:
Levski (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)                 5:0 
Botev 57 SOU (Sofia)                                      bye

                           Round 8

12 October 2016, Wednesday, 11:00 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)              3:0 
12 October 2016, Wednesday, 11:30 EEST:
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Levski-Rakovski (Sofia)        0:1 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                postponed 
Minyor (Pernik) - CSKA (Sofia)                            0:3 
Vihren 1925 (Sandanski) - ESFA (Sofia)                    7:0 
OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) - Vitosha (Bistritsa)    annulled 
12 October 2016, Wednesday, 13:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Chavdar (Etropole)                    2:0 
12 October 2016, Wednesday, 15:00 EEST:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)           1:2 
19 October 2016, Wednesday, 11:30 EEST:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                2:1 
Levski (Sofia)                                            bye

                           Round 9

16 October 2016, Sunday, 11:00 EEST:
ESFA (Sofia) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod)           annulled 
16 October 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Botev 57 SOU (Sofia)                4:1 
Chavdar (Etropole) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)            postponed 
Vitosha (Bistritsa) - Septemvri (Sofia)                   0:1 
CSKA (Sofia) - Vihren 1925 (Sandanski)                    1:0 
Levski-Rakovski (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)          0:1 
16 October 2016, Sunday, 13:00 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Minyor (Pernik)                       3:4 
17 October 2016, Monday, 11:30 EEST:
Velbazhd (Kyustendil) - Levski (Sofia)                    0:2 
5 November 2016, Saturday, 11:30 EET:
Chavdar (Etropole) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)            0:0 
Pirin 2001 (Blagoevgrad)                                  bye

                           Round 8 - postponed match

19 October 2016, Wednesday, 11:30 EEST:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                2:1 

                           Round 10

20 October 2016, Thursday, 11:30 EEST:
Levski (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)                      8:0 
23 October 2016, Sunday, 11:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - ESFA (Sofia)                          2:0 
23 October 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Lokomotiv 1929 (Sofia)         1:1 
Minyor (Pernik) - Levski-Rakovski (Sofia)                 2:1 
Vihren 1925 (Sandanski) - DIT Sport (Sofia)               6:2 
OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) - CSKA (Sofia)           annulled 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)           0:1 
23 October 2016, Sunday, 13:00 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - Chavdar (Etropole)                 1:1 
Velbazhd (Kyustendil)                                     bye

                           Round 11

26 October 2016, Wednesday, 11:00 EEST:
ESFA (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)                  0:2 
26 October 2016, Wednesday, 11:30 EEST:
Velbazhd (Kyustendil) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)          0:1 
Chavdar (Etropole) - Levski (Sofia)                       1:3 
Vitosha (Bistritsa) - Botev 57 SOU (Sofia)                4:2 
CSKA (Sofia) - Septemvri (Sofia)                          postponed 
Levski-Rakovski (Sofia) - Vihren 1925 (Sandanski)         1:1 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Minyor (Pernik)                  4:4 
26 October 2016, Wednesday, 13:00 EEST:
DIT Sport (Sofia) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod)      annulled 
11 November 2016, Friday, 13:00 EET:
CSKA (Sofia) - Septemvri (Sofia)                          1:0 
Pirin (Blagoevgrad)                                       bye

                           Round 12

30 October 2016, Sunday, 11:00 EET:
Septemvri (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                     2:2 
30 October 2016, Sunday, 11:30 EET:
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Minyor (Pernik)                2:3 
Vihren 1925 (Sandanski) - Lokomotiv 1929 (Sofia)          0:4 
OFK Kostinbrod 2012 (Kost.) - Levski-Rakovski (Sofia)     annulled 
Levski (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)                      8:0 
30 October 2016, Sunday, 13:00 EET:
Botev 57 SOU (Sofia) - ESFA (Sofia)                       1:0 
30 October 2016, Sunday, 14:00 EET:
Velbazhd (Kyustendil) - Pirin (Blagoevgrad)               0:0 
2 November 2016, Wednesday, 11:30 EET:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - CSKA (Sofia)                  0:1 
Chavdar (Etropole)                                        bye

                           Round 9 - postponed match

5 November 2016, Saturday, 11:30 EET:
Chavdar (Etropole) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)            0:0 

                           Round 13

8 November 2016, Tuesday, 11:00 EET:
ESFA (Sofia) - Levski (Sofia)                             0:3 
8 November 2016, Tuesday, 11:30 EET:
Pirin (Blagoevgrad) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)            2:2 
Chavdar (Etropole) - Velbazhd (Kyustendil)                3:0 awd 
CSKA (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                       2:0 
Levski-Rakovski (Sofia) - Septemvri (Sofia)               0:1 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - OFK Kostinbrod 2012 (Kost.)      annulled 
Minyor (Pernik) - Vihren 1925 (Sandanski)                 2:2 
8 November 2016, Tuesday, 13:00 EET:
DIT Sport (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)             1:4 
Vitosha (Bistritsa)                                       bye

                           Round 7 - postponed match

11 November 2016, Friday, 13:00 EET:
Levski (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)                 5:0 

                           Round 11 - postponed match

11 November 2016, Friday, 13:00 EET:
CSKA (Sofia) - Septemvri (Sofia)                          1:0 

                           Round 14

15 November 2016, Tuesday, 11:00 EET:
Septemvri (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                1:2 
15 November 2016, Tuesday, 11:30 EET:
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Vihren 1925 (Sandanski)        2:2 
OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) - Minyor (Pernik)        annulled 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)       3:0 
Levski (Sofia) - CSKA (Sofia)                             2:1 
Velbazhd (Kyustendil) - Vitosha (Bistritsa)               0:3 
Pirin (Blagoevgrad) - Chavdar (Etropole)                  0:0 
15 November 2016, Tuesday, 13:00 EET:
Botev 57 SOU (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                  1:2 
ESFA (Sofia)                                              bye

                           Round 15

20 November 2016, Sunday, 11:00 EET:
ESFA (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)                      2:4 
20 November 2016, Sunday, 11:30 EET:
Chavdar (Etropole) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)             1:1 
Vitosha (Bistritsa) - Pirin (Blagoevgrad)                 3:2 
Vihren 1925 (Sandanski) - OFK Kostinbrod 2012 (Kost.)     annulled 
20 November 2016, Sunday, 13:00 EET:
DIT Sport (Sofia) - Levski (Sofia)                        0:8 
21 November 2016, Monday, 10:00 EET:
in Sofia, "57-mo uchilishte" st.:
Levski-Rakovski (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)            0:2 
23 November 2016, Wednesday, 14:00 EET:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)        0:0 
24 November 2016, Thursday, 11:30 EET:
Minyor (Pernik) - Septemvri (Sofia)                       1:2 
CSKA (Sofia)                                              bye

                           Round 16

25 November 2016, Friday, 11:00 EET:
Levski (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)                  5:0 
27 November 2016, Sunday, 11:00 EET:
Botev 57 SOU (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)             0:1 
27 November 2016, Sunday, 11:30 EET:
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - OFK Kostinbrod 2012 (Kost.)    annulled 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Minyor (Pernik)               0:1 
Velbazhd (Kyustendil) - CSKA (Sofia)                      3:1 
Pirin (Blagoevgrad) - ESFA (Sofia)                        2:2 
Chavdar (Etropole) - Vitosha (Bistritsa)                  0:1 
27 November 2016, Sunday, 13:00 EET:
Septemvri (Sofia) - Vihren 1925 (Sandanski)               2:0 
DIT Sport (Sofia)                                         bye

                           Round 17

4 December 2016, Sunday, 10:30 EET:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Levski (Sofia)                   1:2 
4 December 2016, Sunday, 11:00 EET:
ESFA (Sofia) - Chavdar (Etropole)                         1:2 
4 December 2016, Sunday, 11:30 EET:
Minyor (Pernik) - Botev 57 SOU (Sofia)                    5:4 
Vihren 1925 (Sandanski) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)       3:0 
OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) - Septemvri (Sofia)      annulled 
4 December 2016, Sunday, 13:00 EET:
CSKA (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)                        6:2 
DIT Sport (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)                 1:3 
4 December 2016, Sunday, 14:00 EET:
Vitosha (Bistritsa) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)            2:1 
Levski-Rakovski (Sofia)                                   bye

                           Round 18

2 March 2017, Thursday, 15:00 EET:
Minyor (Pernik) - Levski (Sofia)                          0:5 
5 March 2017, Sunday, 11:00 EET:
Levski-Rakovski (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)           1:0 
ESFA (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)                        1:4 
5 March 2017, Sunday, 11:30 EET:
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Septemvri (Sofia)              0:4 
Vihren 1925 (Sandanski) - Botev 57 SOU (Sofia)            3:2 
CSKA (Sofia) - Chavdar (Etropole)                         3:0 
5 March 2017, Sunday, 15:00 EET:
DIT Sport (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)                   3:1 
Tsarsko selo 2015 (Sofia)                                 bye
Lokomotiv 1929 (Sofia)                                    bye

                           Round 19

12 March 2017, Sunday, 11:00 EET:
ESFA (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)                   2:1 
12 March 2017, Sunday, 11:30 EET:
Vitosha (Bistritsa) - CSKA (Sofia)                        postponed 
Chavdar (Etropole) - DIT Sport (Sofia)                    0:1 
Pirin (Blagoevgrad) - Levski-Rakovski (Sofia)             3:2 
Velbazhd (Kyustendil) - Lokomotiv 1929 (Sofia)            0:2 
Levski (Sofia) - Vihren 1925 (Sandanski)                  postponed 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Septemvri (Sofia)             0:2 
17 March 2017, Friday, 12:00 EET:
Levski (Sofia) - Vihren 1925 (Sandanski)                  1:0 (1:0) 
30 March 2017, Thursday, 11:00 EEST:
Vitosha (Bistritsa) - CSKA (Sofia)                        1:2 
Minyor (Pernik)                                           bye
Botev 57 SOU (Sofia)                                      bye

                           Round 25 - match brought forward

12 March 2017, Sunday, 13:00 EET:
CSKA (Sofia) - Minyor (Pernik)                            2:0 

                           Round 28 - match brought forward

13 March 2017, Monday, 13:00 EET:
Botev 57 SOU (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)                7:1 

                           Round 20

19 March 2017, Sunday, 09:00 EET:
DIT Sport (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)                   0:4 
19 March 2017, Sunday, 10:00 EET:
Septemvri (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                  0:2 
19 March 2017, Sunday, 11:30 EET:
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)      1:1 
Minyor (Pernik) - Velbazhd (Kyustendil)                   7:0 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)              3:0 
Levski-Rakovski (Sofia) - Chavdar (Etropole)              1:1 
CSKA (Sofia) - ESFA (Sofia)                               4:1 
Levski (Sofia)                                            bye
Vihren 1925 (Sandanski)                                   bye

                           Round 21

23 March 2017, Thursday, 11:30 EET:
CSKA (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)                   2:0 (1:0) 
ESFA (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                          3:3 
Vitosha (Bistritsa) - Levski-Rakovski (Sofia)             2:1 
Chavdar (Etropole) - Lokomotiv 1929 (Sofia)               0:2 
Levski (Sofia) - Septemvri (Sofia)                        5:1 (1:1) 
23 March 2017, Thursday, 13:00 EET:
Pirin (Blagoevgrad) - Minyor (Pernik)                     1:1 
23 March 2017, Thursday, 14:00 EET:
Velbazhd (Kyustendil) - Vihren 1925 (Sandanski)           1:2 
Botev 57 SOU (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)          2:0 

                           Round 22

27 March 2017, Monday, 11:30 EEST:
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Botev 57 SOU (Sofia)           1:3 
Vihren 1925 (Sandanski) - Pirin (Blagoevgrad)             5:0 
Minyor (Pernik) - Chavdar (Etropole)                      0:3 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)              2:3 
Levski-Rakovski (Sofia) - ESFA (Sofia)                    2:1 
DIT Sport (Sofia) - CSKA (Sofia)                          0:7 
27 March 2017, Monday, 16:30 EEST:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Levski (Sofia)                0:2 
Septemvri (Sofia)                                         bye
Velbazhd (Kyustendil)                                     bye

                           Round 19 - postponed match

30 March 2017, Thursday, 11:00 EEST:
Vitosha (Bistritsa) - CSKA (Sofia)                        1:2 

                           Round 24 - match brought forward

30 March 2017, Thursday, 11:30 EEST:
Septemvri (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)                   2:1 

                           Round 23

2 April 2017, Sunday, 11:00 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)              3:2 
2 April 2017, Sunday, 11:30 EEST:
Vitosha (Bistritsa) - Minyor (Pernik)                     1:1 
Velbazhd (Kyustendil) - Septemvri (Sofia)                 postponed 
Levski (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                     postponed 
2 April 2017, Sunday, 13:30 EEST:
Chavdar (Etropole) - Vihren 1925 (Sandanski)              1:0 
2 April 2017, Sunday, 15:30 EEST:
CSKA (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)                    3:2 
2 April 2017, Sunday, 17:00 EEST:
ESFA (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                     3:1 
20 April 2017, Thursday, 15:00 EEST:
Velbazhd (Kyustendil) - Septemvri (Sofia)                 1:0 
4 May 2017, Thursday, 11:30 EEST:
Levski (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                     2:1 
Pirin (Blagoevgrad)                                       bye
Tsarsko selo 2015 (Sofia)                                 bye

                           Round 24

30 March 2017, Thursday, 11:30 EEST:
Septemvri (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)                   2:1 
9 April 2017, Sunday, 11:30 EEST:
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Levski (Sofia)                 postponed 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)         6:0 
Septemvri (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)                   brought forward 
Vihren 1925 (Sandanski) - Vitosha (Bistritsa)             3:0 
Minyor (Pernik) - ESFA (Sofia)                            4:2 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - CSKA (Sofia)                     0:0 
Levski-Rakovski (Sofia) - DIT Sport (Sofia)               0:2 
20 April 2017, Thursday, 11:30 EEST:
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Levski (Sofia)                 0:4 
Botev 57 SOU (Sofia)                                      bye
Chavdar (Etropole)                                        bye

                           Round 25

12 March 2017, Sunday, 13:00 EET:
CSKA (Sofia) - Minyor (Pernik)                            2:0 
12 April 2017, Wednesday, 11:30 EEST:
Levski-Rakovski (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)        1:1 
DIT Sport (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                4:2 
CSKA (Sofia) - Minyor (Pernik)                            brought forward 
ESFA (Sofia) - Vihren 1925 (Sandanski)                    0:1 
Chavdar (Etropole) - Septemvri (Sofia)                    0:1 
Pirin (Blagoevgrad) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)           2:1 
Velbazhd (Kyustendil) - Botev 57 SOU (Sofia)              1:3 
Vitosha (Bistritsa)                                       bye
Levski (Sofia)                                            bye

                           Round 26

17 April 2017, Monday, 11:30 EEST:
Levski (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)                   11:1 
17 April 2017, Monday, 16:00 EEST:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Chavdar (Etropole)            2:0 
19 April 2017, Wednesday, 11:30 EEST:
Vihren 1925 (Sandanski) - CSKA (Sofia)                    0:4 
Minyor (Pernik) - DIT Sport (Sofia)                       3:1 
20 April 2017, Thursday, 11:30 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)                3:0 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)          1:1 
4 May 2017, Thursday, 11:30 EEST:
Septemvri (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)                   6:2 
Pirin 2001 (Blagoevgrad)                                  bye
ESFA (Sofia)                                              bye

                           Round 24 - postponed match

20 April 2017, Thursday, 11:30 EEST:
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Levski (Sofia)                 0:4 

                           Round 23 - postponed match

20 April 2017, Thursday, 15:00 EEST:
Velbazhd (Kyustendil) - Septemvri (Sofia)                 1:0 

                           Round 27

23 April 2017, Sunday, 11:30 EEST:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)         2:1 
Levski-Rakovski (Sofia) - Minyor (Pernik)                 3:1 
Vitosha (Bistritsa) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)           1:3 
Pirin (Blagoevgrad) - Levski (Sofia)                      0:4 
23 April 2017, Sunday, 13:00 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Vihren 1925 (Sandanski)               2:1 
Chavdar (Etropole) - Botev 57 SOU (Sofia)                 3:1 
23 April 2017, Sunday, 17:00 EEST:
ESFA (Sofia) - Septemvri (Sofia)                          2:1 
CSKA (Sofia)                                              bye
Velbazhd (Kyustendil)                                     bye

                           Round 28

13 March 2017, Monday, 13:00 EET:
Botev 57 SOU (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)                7:1 
27 April 2017, Thursday, 11:30 EEST:
Levski (Sofia) - Chavdar (Etropole)                       4:0 
Vihren 1925 (Sandanski) - Levski-Rakovski (Sofia)         3:0 
Minyor (Pernik) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                  1:0 
27 April 2017, Thursday, 13:00 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)                brought forward 
27 April 2017, Thursday, 13:30 EEST:
Septemvri (Sofia) - CSKA (Sofia)                          2:3 (1:3) 
27 April 2017, Thursday, 16:00 EEST:
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Velbazhd (Kyustendil)          5:4 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - ESFA (Sofia)                  1:0 
Pirin (Blagoevgrad)                                       bye
DIT Sport (Sofia)                                         bye

                           Round 29

30 April 2017, Sunday, 11:30 EEST:
Minyor (Pernik) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)                5:2 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Vihren 1925 (Sandanski)          2:5 
DIT Sport (Sofia) - Septemvri (Sofia)                     0:3 
CSKA (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)                  1:1 
Vitosha (Bistritsa) - Levski (Sofia)                      2:5 
Pirin (Blagoevgrad) - Velbazhd (Kyustendil)               3:0 
30 April 2017, Sunday, 15:30 EEST:
ESFA (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                       0:3 
Levski-Rakovski (Sofia)                                   bye
Chavdar (Etropole)                                        bye

                           Round 23 - postponed match

4 May 2017, Thursday, 11:30 EEST:
Levski (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                     2:1 

                           Round 30

7 May 2017, Sunday, 11:30 EEST:
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Pirin (Blagoevgrad)            3:1 
Velbazhd (Kyustendil) - Chavdar (Etropole)                1:3 
Levski (Sofia) - ESFA (Sofia)                             7:0 
Botev 57 SOU (Sofia) - CSKA (Sofia)                       2:2 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - DIT Sport (Sofia)             5:0 
Vihren 1925 (Sandanski) - Minyor (Pernik)                 1:4 
7 May 2017, Sunday, 18:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)               3:2 
Vitosha (Bistritsa)                                       bye
Lokomotiv 1929 (Sofia)                                    bye

                           Round 31

11 May 2017, Thursday, 11:30 EEST:
Vihren 1925 (Sandanski) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)        2:0 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Septemvri (Sofia)                2:2 
Levski-Rakovski (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)       2:2 
DIT Sport (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                  postponed 
CSKA (Sofia) - Levski (Sofia)                             1:0 (0:0) 
Vitosha (Bistritsa) - Velbazhd (Kyustendil)               3:4 
Chavdar (Etropole) - Pirin (Blagoevgrad)                  0:0 
18 May 2017, Thursday, 18:00 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                  4:3 
Minyor (Pernik)                                           bye
ESFA (Sofia)                                              bye

                           Round 32

14 May 2017, Sunday, 11:30 EEST:
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Chavdar (Etropole)             4:1 
Pirin (Blagoevgrad) - Vitosha (Bistritsa)                 2:2 
Velbazhd (Kyustendil) - ESFA (Sofia)                      3:2 
Levski (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                        5:1 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)        3:2 
Septemvri (Sofia) - Minyor (Pernik)                       0:1 
14 May 2017, Sunday, 15:30 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)            1:0 
CSKA (Sofia)                                              bye
Vihren 1925 (Sandanski)                                   bye

                           Round 31 - postponed match

18 May 2017, Thursday, 18:00 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                  4:3 

                           Round 34 - match brought forward

18 May 2017, Thursday, 17:30 EEST:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Vihren 1925 (Sandanski)       1:0 

                           Round 33

18 May 2017, Thursday, 11:30 EEST:
Levski-Rakovski (Sofia) - Levski (Sofia)                  0:6 
21 May 2017, Sunday, 11:30 EEST:
Vihren 1925 (Sandanski) - Septemvri (Sofia)               0:2 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)             0:1 
CSKA (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)                      2:0 
ESFA (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)                        0:1 
Vitosha (Bistritsa) - Chavdar (Etropole)                  0:0 
21 May 2017, Sunday, 16:00 EEST:
Minyor (Pernik) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)               0:2 
Pirin 2001 (Blagoevgrad)                                  bye
DIT Sport (Sofia)                                         bye

                           Round 34

18 May 2017, Thursday, 17:30 EEST:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Vihren 1925 (Sandanski)       1:0 
27 May 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Levski (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                   3:1 
28 May 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Chavdar (Etropole) - ESFA (Sofia)                         3:1 
28 May 2017, Sunday, 11:30 EEST:
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Vitosha (Bistritsa)            1:1 
Pirin (Blagoevgrad) - CSKA (Sofia)                        1:1 
Velbazhd (Kyustendil) - DIT Sport (Sofia)                 3:0 
Botev 57 SOU (Sofia) - Minyor (Pernik)                    5:0 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Vihren 1925 (Sandanski)       brought forward 
Levski-Rakovski (Sofia)                                   bye
Septemvri (Sofia)                                         bye

Results grid
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. Levski (Sofia) XXX 2:1 5:1 6:0 1:0 8:0 2:1 3:1 0:0 4:0 5:1 8:0 5:0 11:1 5:0 7:0 --- 2. CSKA (Sofia) 1:0 XXX 1:0 2:0 1:0 10:3 2:0 2:1 1:1 3:0 8:0 6:2 2:0 2:0 3:2 4:1 --- 3. Septemvri (Sofia) 0:0 2:3 XXX 0:1 2:0 6:2 0:2 1:2 5:0 2:0 2:2 2:1 2:0 9:2 3:2 2:0 --- 4. Minyor (Pernik) 0:5 0:3 1:2 XXX 2:2 6:0 5:4 1:0 0:2 0:3 3:1 4:1 5:2 7:0 2:1 4:2 --- 5. Vihren 1925 (Sandanski) 3:4 0:4 0:2 1:4 XXX 3:0 3:2 0:4 3:0 2:0 6:2 5:0 2:0 4:3 3:0 7:0 --- 6. Vitosha (Bistritsa) 2:5 1:2 0:1 1:1 2:2 XXX 4:2 2:1 1:3 0:0 4:1 3:2 2:1 3:4 2:1 1:1 --- 7. Botev 57 SOU (Sofia) 0:4 2:2 2:2 5:0 0:1 7:1 XXX 0:1 2:0 1:1 1:2 3:0 2:3 3:0 1:0 1:0 --- 8. Lokomotiv 1929 (Sofia) 1:2 0:0 2:2 4:4 2:5 2:3 0:1 XXX 0:0 3:0 2:1 3:0 2:1 5:1 1:1 3:1 --- 9. Tsarsko selo 2015 (Sofia) 0:2 0:1 0:2 0:1 1:0 0:1 0:1 3:2 XXX 2:0 5:0 1:2 1:2 6:0 3:0 1:0 (13:0) 10. Chavdar (Etropole) 1:3 1:4 0:1 1:0 1:0 0:1 3:1 0:2 0:0 XXX 0:1 0:0 1:1 3:0* 1:0 3:1 --- 11. DIT Sport (Sofia) 0:8 0:7 0:3 3:4 2:1 0:4 4:3 4:2 1:4 1:2 XXX 3:1 3:2 1:3 1:1 0:5* --- 12. Pirin (Blagoevgrad) 0:4 1:1 1:5 1:1 0:2 2:2 4:1 1:3 2:1 0:0 1:0 XXX 2:2 3:0 3:2 2:2 --- 13. Pirin 2001 (Blagoevgrad) 0:4 0:5 0:4 2:3 2:2 1:1 1:3 1:1 1:1 4:1 1:2 3:1 XXX 5:4 0:1 2:1 --- 14. Velbazhd (Kyustendil) 0:2 3:1 1:0 1:3 1:2 0:3 1:3 0:2 0:2 1:3 3:0 0:0 0:1 XXX 1:1 3:2 --- 15. Levski-Rakovski (Sofia) 0:6 1:7 0:1 3:1 1:1 0:3 0:2 0:1 2:2 1:1 0:2 2:1 1:1 1:0 XXX 2:1 --- 16. ESFA (Sofia) 0:3 1:2 2:1 1:2 0:1 1:4 0:3 3:1 0:2 1:2 3:3 0:1 2:1 2:4 2:0 XXX --- 17. OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) --- --- --- --- --- --- (1:10) --- --- --- --- (0:13) --- --- --- --- XXX --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- top