Yunoshi mladsha vazrast (b.2000-01):
Sofia - Mezhduoblastna grupa 2016/17

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 |
        | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |


                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Strumska slava 1927 (Radomir)       7    5   2   0   32:8    17    
-------------------------------------------------------------------
 2. Kom 98 (Godech)                     7    5   1   1   24:16   16    
 3. Minyor (Pernik)                     7    4   1   2   25:12   13    
 4. OFK Elin Pelin (Elin Pelin)         7    4   0   3   17:12   12    
 5. Balkan 1929 (Botevgrad)             7    3   2   2   15:10   11    
 6. Dragoman (Dragoman)                 7    1   2   4    9:18    5 [*]
 7. Botev 1937 (Ihtiman)                7    1   0   6   13:36    3    
 8. Rilski sportist 2011 (Samokov)      7    0   2   5    4:27    2    

Notes
  - Initially Iskra 2009 (Iskrets) joins the group, but after postponing its round 1 match the team withdraws. It is replaced by Dragoman (Dragoman)
  - Botev 1937 (Ihtiman) plays its home games at the "Hristo Botev" st. in Ihtiman.
  - OFK Elin Pelin (Elin Pelin) plays its home games at the "Levski" st. in Elin Pelin.
  - FK Minyor (Pernik) plays its home games at the "Zvezda" st. in kv.Dimova mahala, Pernik.

                           Round 1

18 September 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Minyor (Pernik) - Kom 98 (Godech)                         6:1 
Dragoman (Dragoman) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)         postponed 
Rilski sportist 2011 (Sam) - Balkan 1929 (Botevgrad)      2:2 
Strumska slava 1927 (Radomir) - Botev 1937 (Ihtiman)     11:1 
21 September 2016, Wednesday, 10:30 EEST:
Dragoman (Dragoman) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)         1:2 

                           Round 2

24 September 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Kom 98 (Godech) - Botev 1937 (Ihtiman)                    6:3 
Balkan 1929 (Botevgrad) - Strumska slava 1927 (Radomir)   0:0 
Minyor (Pernik) - Dragoman (Dragoman)                     0:0 
25 September 2016, Sunday, 10:30 EEST:
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Rilski sportist 2011 (Sam)  4:0 

                           Round 3

1 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Dragoman (Dragoman) - Kom 98 (Godech)                     0:3 
Rilski sportist 2011 (Samokov) - Minyor (Pernik)          0:5 
Strumska slava 1927 (Rad) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)   2:0 
Botev 1937 (Ihtiman) - Balkan 1929 (Botevgrad)            1:3 

                           Round 4

8 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Kom 98 (Godech) - Balkan 1929 (Botevgrad)                 4:1 
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Botev 1937 (Ihtiman)        4:0 
Minyor (Pernik) - Strumska slava 1927 (Radomir)           3:5 
9 October 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Dragoman (Dragoman) - Rilski sportist 2011 (Samokov)      1:1 

                           Round 5

15 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Rilski sportist 2011 (Samokov) - Kom 98 (Godech)          1:4 
Strumska slava 1927 (Radomir) - Dragoman (Dragoman)       6:1 
Botev 1937 (Ihtiman) - Minyor (Pernik)                    1:6 
Balkan 1929 (Botevgrad) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)     1:3 

                           Round 6

22 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Minyor (Pernik) - Balkan 1929 (Botevgrad)                 0:3 
Dragoman (Dragoman) - Botev 1937 (Ihtiman)                6:1 
Rilski sportist 2011 (Sam) - Strumska slava 1927 (Rad)    0:5 
23 October 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Kom 98 (Godech) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)             3:2 

                           Round 7

29 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Strumska slava 1927 (Radomir) - Kom 98 (Godech)           3:3 
Botev 1937 (Ihtiman) - Rilski sportist 2011 (Samokov)     6:0 
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Minyor (Pernik)             postponed 
30 October 2016, Sunday, 10:30 EET:
Balkan 1929 (Botevgrad) - Dragoman (Dragoman)             5:0 
5 November 2016, Saturday, 10:30 EET:
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Minyor (Pernik)             2:5 

                           Round 8

spring 2017:
Kom 98 (Godech) - Minyor (Pernik)                          - 
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Dragoman (Dragoman)          - 
Balkan 1929 (Botevgrad) - Rilski sportist 2011 (Sam)       - 
Botev 1937 (Ihtiman) - Strumska slava 1927 (Radomir)       - 

                           Round 9

Botev 1937 (Ihtiman) - Kom 98 (Godech)                     - 
Strumska slava 1927 (Radomir) - Balkan 1929 (Botevgrad)    - 
Rilski sportist 2011 (Sam) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)   - 
Dragoman (Dragoman) - Minyor (Pernik)                      - 

                           Round 10

Kom 98 (Godech) - Dragoman (Dragoman)                      - 
Minyor (Pernik) - Rilski sportist 2011 (Samokov)           - 
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Strumska slava 1927 (Rad)    - 
Balkan 1929 (Botevgrad) - Botev 1937 (Ihtiman)             - 

                           Round 11

Balkan 1929 (Botevgrad) - Kom 98 (Godech)                  - 
Botev 1937 (Ihtiman) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)         - 
Strumska slava 1927 (Radomir) - Minyor (Pernik)            - 
Rilski sportist 2011 (Samokov) - Dragoman (Dragoman)       - 

                           Round 12

Kom 98 (Godech) - Rilski sportist 2011 (Samokov)           - 
Dragoman (Dragoman) - Strumska slava 1927 (Radomir)        - 
Minyor (Pernik) - Botev 1937 (Ihtiman)                     - 
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Balkan 1929 (Botevgrad)      - 

                           Round 13

OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Kom 98 (Godech)              - 
Balkan 1929 (Botevgrad) - Minyor (Pernik)                  - 
Botev 1937 (Ihtiman) - Dragoman (Dragoman)                 - 
Strumska slava 1927 (Rad) - Rilski sportist 2011 (Sam)     - 

                           Round 14

Kom 98 (Godech) - Strumska slava 1927 (Radomir)            - 
Rilski sportist 2011 (Samokov) - Botev 1937 (Ihtiman)      - 
Dragoman (Dragoman) - Balkan 1929 (Botevgrad)              - 
Minyor (Pernik) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)              - 

Results grid
------------------------------------------------------------------------------ 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. ------------------------------------------------------------------------------ 1. Strumska slava 1927 (Radomir) XXX 3:3 -:- 2:0 -:- 6:1 11:1 -:- 2. Kom 98 (Godech) -:- XXX -:- 3:2 4:1 -:- 6:3 -:- 3. Minyor (Pernik) 3:5 6:1 XXX -:- 0:3 0:0 -:- -:- 4. OFK Elin Pelin (Elin Pelin) -:- -:- 2:5 XXX -:- -:- 4:0 4:0 5. Balkan 1929 (Botevgrad) 0:0 -:- -:- 1:3 XXX 5:0 -:- -:- 6. Dragoman (Dragoman) -:- 0:3 -:- 1:2 -:- XXX 6:1 1:1 7. Botev 1937 (Ihtiman) -:- -:- 1:6 -:- 1:3 -:- XXX 6:0 8. Rilski sportist 2011 (Samokov) 0:5 1:4 0:5 -:- 2:2 -:- -:- XXX ------------------------------------------------------------------------------ top