Yunoshi mladsha vazrast (b.2000-01):
Burgas - Mezhduoblastna grupa 2016/17

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 |
        | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |


                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Nesebar (Nesebar)                   9    8   1   0   24:9    25    
-------------------------------------------------------------------
 2. Neftohimik Burgas 1962 (Burgas)     9    7   2   0   44:3    23    
 3. Chernomorets 1919 (Burgas)          9    7   1   1   36:4    22    
 4. Straldzha 2015 (Straldzha)          8    5   0   3   27:13   15    
 5. Pomorie (Pomorie)                   9    4   1   4   20:15   13    
 6. Sveti Nikola (Burgas)               9    3   1   5   14:31   10    
 7. Uragan (Boyadzhik)                  9    2   0   7   11:45    6     [1 0 0  3:2  3]
 8. Sozopol (Sozopol)                   9    2   0   7   12:27    6     [0 0 1  2:3  0]
 9. Tundzha 1915 (Yambol)               8    1   2   5   11:21    5    
10. Strandzha Agrokorn 2014 (Sredets)   9    1   0   8    6:37    3    
--. Karnobat (Karnobat)                 0    0   0   0    0:0     - [*]

Notes
  - Karnobat (Karnobat) initially joins the group, but withdraws just before the start of the season.

                           Round 1

17 September 2016, Saturday, 09:30 EEST:
Strandzha Agrokorn 2014 (Sredets) - Karnobat (Karnobat)   annulled 
Chernomorets 1919 (Burgas) - Sozopol (Sozopol)            6:1 
17 September 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Sveti Nikola (Burgas) - Uragan (Boyadzhik)                4:3 
Nesebar (Nesebar) - Straldzha 2015 (Straldzha)            3:0 
Neftohimik Burgas 1962 (Burgas) - Tundzha 1915 (Yambol)   3:0 
Pomorie (Pomorie)                                         bye

                           Round 2

22 September 2016, Thursday, 09:30 EEST:
Pomorie (Pomorie) - Strandzha Agrokorn 2014 (Sredets)     5:1 
24 September 2016, Saturday, 09:30 EEST:
Sozopol (Sozopol) - Sveti Nikola (Burgas)                 1:3 
Karnobat (Karnobat) - Chernomorets 1919 (Burgas)          annulled 
24 September 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Straldzha 2015 (Straldzha) - Neftohimik Burgas 1962 (Bs)  1:4 
24 September 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Uragan (Boyadzhik) - Nesebar (Nesebar)                    0:2 
Tundzha 1915 (Yambol)                                     bye

                           Round 3

1 October 2016, Saturday, 09:30 EEST:
Chernomorets 1919 (Burgas) - Pomorie (Pomorie)            1:0 
Sveti Nikola (Burgas) - Karnobat (Karnobat)               annulled 
Nesebar (Nesebar) - Sozopol (Sozopol)                     4:2 
Tundzha 1915 (Yambol) - Straldzha 2015 (Straldzha)        postponed 
1 October 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Neftohimik Burgas 1962 (Burgas) - Uragan (Boyadzhik)      9:0 
Strandzha Agrokorn 2014 (Sredets)                         bye

                           Round 4

8 October 2016, Saturday, 09:30 EEST:
Sozopol (Sozopol) - Neftohimik Burgas 1962 (Burgas)       1:6 
Karnobat (Karnobat) - Nesebar (Nesebar)                   annulled 
Strandzha 2014 (Sredets) - Chernomorets 1919 (Burgas)     0:6 
8 October 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Uragan (Boyadzhik) - Tundzha 1915 (Yambol)                4:2 
9 October 2016, Sunday, 11:00 EEST:
Pomorie (Pomorie) - Sveti Nikola (Burgas)                 5:1 
Straldzha 2015 (Straldzha)                                bye

                           Round 5

15 October 2016, Saturday, 09:30 EEST:
Sveti Nikola (Burgas) - Strandzha 2014 (Sredets)          2:0 
Nesebar (Nesebar) - Pomorie (Pomorie)                     3:1 
Neftohimik Burgas 1962 (Burgas) - Karnobat (Karnobat)     annulled 
15 October 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Tundzha 1915 (Yambol) - Sozopol (Sozopol)                 0:3 
Straldzha 2015 (Straldzha) - Uragan (Boyadzhik)           6:0 
Chernomorets 1919 (Burgas)                                bye

                           Round 6

22 October 2016, Saturday, 09:30 EEST:
Karnobat (Karnobat) - Tundzha 1915 (Yambol)               annulled 
Strandzha Agrokorn 2014 (Sredets) - Nesebar (Nesebar)     0:1 
in Vetren:
Chernomorets 1919 (Burgas) - Sveti Nikola (Burgas)        3:0 
23 October 2016, Sunday, 09:30 EEST:
Pomorie (Pomorie) - Neftohimik Burgas 1962 (Burgas)       0:3 
23 October 2016, Sunday, 10:00 EEST:
in Tsarevo:
Sozopol (Sozopol) - Straldzha 2015 (Straldzha)            0:3 
Uragan (Boyadzhik)                                        bye

                           Round 7

29 October 2016, Saturday, 09:30 EEST:
Nesebar (Nesebar) - Chernomorets 1919 (Burgas)            3:2 
29 October 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Tundzha 1915 (Yambol) - Pomorie (Pomorie)                 1:1 
Straldzha 2015 (Straldzha) - Karnobat (Karnobat)          annulled 
Uragan (Boyadzhik) - Sozopol (Sozopol)                    3:2 
1 November 2016, Tuesday, 09:30 EET:
in kv.Dolno Ezerovo, Burgas:
Neftohimik Burgas 1962 (Bs) - Strandzha 2014 (Sredets)    8:0 
Sveti Nikola (Burgas)                                     bye

                           Round 8

5 November 2016, Saturday, 09:30 EET:
Sveti Nikola (Burgas) - Nesebar (Nesebar)                 1:3 
5 November 2016, Saturday, 10:00 EET:
Karnobat (Karnobat) - Uragan (Boyadzhik)                  annulled 
in Straldzha:
Pomorie (Pomorie) - Straldzha 2015 (Straldzha)            3:4 
Strandzha 2014 (Sredets) - Tundzha 1915 (Yambol)          1:4 
7 November 2016, Monday, 10:00 EET:
in Kameno:
Chernomorets 1919 (Burgas) - Neftohimik Burgas 1962 (Bs)  0:0 
Sozopol (Sozopol)                                         bye

                           Round 9

12 November 2016, Saturday, 09:30 EET:
Neftohimik Burgas 1962 (Bs) - Sveti Nikola (Burgas)      10:0 
Sozopol (Sozopol) - Karnobat (Karnobat)                   annulled 
12 November 2016, Saturday, 10:00 EET:
Tundzha 1915 (Yambol) - Chernomorets 1919 (Burgas)        0:3 
Straldzha 2015 (Straldzha) - Strandzha 2014 (Sredets)     9:1 
Uragan (Boyadzhik) - Pomorie (Pomorie)                    0:3 
Nesebar (Nesebar)                                         bye

                           Round 10

19 November 2016, Saturday, 09:30 EET:
Nesebar (Nesebar) - Neftohimik Burgas 1962 (Burgas)       postponed 
19 November 2016, Saturday, 10:00 EET:
Strandzha Agrokorn 2014 (Sredets) - Uragan (Boyadzhik)    3:1 
in Rudnik:
Sveti Nikola (Burgas) - Tundzha 1915 (Yambol)             2:2 
19 November 2016, Saturday, 12:00 EET:
in Burgas, "Chernomorets" st.:
Chernomorets 1919 (Burgas) - Straldzha 2015 (Straldzha)   1:0 
20 November 2016, Sunday, 09:30 EET:
Pomorie (Pomorie) - Sozopol (Sozopol)                     2:1 
23 November 2016, Wednesday, 09:30 EET:
Nesebar (Nesebar) - Neftohimik Burgas 1962 (Burgas)       1:1 * 
* - the date is approximate, played between 22 November and 1 December.
Karnobat (Karnobat)                                       bye

                           Round 11

26 November 2016, Saturday, 09:30 EET:
Sozopol (Sozopol) - Strandzha Agrokorn 2014 (Sredets)     1:0 
Karnobat (Karnobat) - Pomorie (Pomorie)                   annulled 
26 November 2016, Saturday, 10:00 EET:
Tundzha 1915 (Yambol) - Nesebar (Nesebar)                 2:4 
Straldzha 2015 (Straldzha) - Sveti Nikola (Burgas)        4:1 
Uragan (Boyadzhik) - Chernomorets 1919 (Burgas)           0:14 
Neftohimik Burgas 1962 (Burgas)                           bye

                           Round 12

spring 2017:
Karnobat (Karnobat) - Strandzha Agrokorn 2014 (Sredets)    - 
Sozopol (Sozopol) - Chernomorets 1919 (Burgas)             - 
Uragan (Boyadzhik) - Sveti Nikola (Burgas)                 - 
Straldzha 2015 (Straldzha) - Nesebar (Nesebar)             - 
Tundzha 1915 (Yambol) - Neftohimik Burgas 1962 (Burgas)    - 
Pomorie (Pomorie)                                         bye

                           Round 13

Neftohimik Burgas 1962 (Bs) - Straldzha 2015 (Straldzha)   - 
Nesebar (Nesebar) - Uragan (Boyadzhik)                     - 
Sveti Nikola (Burgas) - Sozopol (Sozopol)                  - 
Chernomorets 1919 (Burgas) - Karnobat (Karnobat)           - 
Strandzha Agrokorn 2014 (Sredets) - Pomorie (Pomorie)      - 
Tundzha 1915 (Yambol)                                     bye

                           Round 14

Pomorie (Pomorie) - Chernomorets 1919 (Burgas)             - 
Karnobat (Karnobat) - Sveti Nikola (Burgas)                - 
Sozopol (Sozopol) - Nesebar (Nesebar)                      - 
Uragan (Boyadzhik) - Neftohimik Burgas 1962 (Burgas)       - 
Straldzha 2015 (Straldzha) - Tundzha 1915 (Yambol)         - 
Strandzha Agrokorn 2014 (Sredets)                         bye

                           Round 15

Tundzha 1915 (Yambol) - Uragan (Boyadzhik)                 - 
Neftohimik Burgas 1962 (Burgas) - Sozopol (Sozopol)        - 
Nesebar (Nesebar) - Karnobat (Karnobat)                    - 
Sveti Nikola (Burgas) - Pomorie (Pomorie)                  - 
Chernomorets 1919 (Burgas) - Strandzha 2014 (Sredets)      - 
Straldzha 2015 (Straldzha)                                bye

                           Round 16

Strandzha 2014 (Sredets) - Sveti Nikola (Burgas)           - 
Pomorie (Pomorie) - Nesebar (Nesebar)                      - 
Karnobat (Karnobat) - Neftohimik Burgas 1962 (Burgas)      - 
Sozopol (Sozopol) - Tundzha 1915 (Yambol)                  - 
Uragan (Boyadzhik) - Straldzha 2015 (Straldzha)            - 
Chernomorets 1919 (Burgas)                                bye

                           Round 17

Straldzha 2015 (Straldzha) - Sozopol (Sozopol)             - 
Tundzha 1915 (Yambol) - Karnobat (Karnobat)                - 
Neftohimik Burgas 1962 (Burgas) - Pomorie (Pomorie)        - 
Nesebar (Nesebar) - Strandzha Agrokorn 2014 (Sredets)      - 
Sveti Nikola (Burgas) - Chernomorets 1919 (Burgas)         - 
Uragan (Boyadzhik)                                        bye

                           Round 18

Chernomorets 1919 (Burgas) - Nesebar (Nesebar)             - 
Strandzha 2014 (Sredets) - Neftohimik Burgas 1962 (Bs)     - 
Pomorie (Pomorie) - Tundzha 1915 (Yambol)                  - 
Karnobat (Karnobat) - Straldzha 2015 (Straldzha)           - 
Sozopol (Sozopol) - Uragan (Boyadzhik)                     - 
Sveti Nikola (Burgas)                                     bye

                           Round 19

Uragan (Boyadzhik) - Karnobat (Karnobat)                   - 
Straldzha 2015 (Straldzha) - Pomorie (Pomorie)             - 
Tundzha 1915 (Yambol) - Strandzha 2014 (Sredets)           - 
Neftohimik Burgas 1962 (Bs) - Chernomorets 1919 (Burgas)   - 
Nesebar (Nesebar) - Sveti Nikola (Burgas)                  - 
Sozopol (Sozopol)                                         bye

                           Round 20

Sveti Nikola (Burgas) - Neftohimik Burgas 1962 (Burgas)    - 
Chernomorets 1919 (Burgas) - Tundzha 1915 (Yambol)         - 
Strandzha 2014 (Sredets) - Straldzha 2015 (Straldzha)      - 
Pomorie (Pomorie) - Uragan (Boyadzhik)                     - 
Karnobat (Karnobat) - Sozopol (Sozopol)                    - 
Nesebar (Nesebar)                                         bye

                           Round 21

Sozopol (Sozopol) - Pomorie (Pomorie)                      - 
Uragan (Boyadzhik) - Strandzha Agrokorn 2014 (Sredets)     - 
Straldzha 2015 (Straldzha) - Chernomorets 1919 (Burgas)    - 
Tundzha 1915 (Yambol) - Sveti Nikola (Burgas)              - 
Neftohimik Burgas 1962 (Burgas) - Nesebar (Nesebar)        - 
Karnobat (Karnobat)                                       bye

                           Round 22

Nesebar (Nesebar) - Tundzha 1915 (Yambol)                  - 
Sveti Nikola (Burgas) - Straldzha 2015 (Straldzha)         - 
Chernomorets 1919 (Burgas) - Uragan (Boyadzhik)            - 
Strandzha Agrokorn 2014 (Sredets) - Sozopol (Sozopol)      - 
Pomorie (Pomorie) - Karnobat (Karnobat)                    - 
Neftohimik Burgas 1962 (Burgas)                           bye

Results grid
--------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. --------------------------------------------------------------------------------------------- 1. Nesebar (Nesebar) XXX 1:1 3:2 3:0 3:1 -:- -:- 4:2 -:- -:- -:- 2. Neftohimik Burgas 1962 (Burgas) -:- XXX -:- -:- -:- 10:0 9:0 -:- 3:0 8:0 --- 3. Chernomorets 1919 (Burgas) -:- 0:0 XXX 1:0 1:0 3:0 -:- 6:1 -:- -:- -:- 4. Straldzha 2015 (Straldzha) -:- 1:4 -:- XXX -:- 4:1 6:0 -:- -:- 9:1 --- 5. Pomorie (Pomorie) -:- 0:3 -:- 3:4 XXX 5:1 -:- 2:1 -:- 5:1 -:- 6. Sveti Nikola (Burgas) 1:3 -:- -:- -:- -:- XXX 4:3 -:- 2:2 2:0 --- 7. Uragan (Boyadzhik) 0:2 -:- 0:14 -:- 0:3 -:- XXX 3:2 4:2 -:- -:- 8. Sozopol (Sozopol) -:- 1:6 -:- 0:3 -:- 1:3 -:- XXX -:- 1:0 --- 9. Tundzha 1915 (Yambol) 2:4 -:- 0:3 -:- 1:1 -:- -:- 0:3 XXX -:- -:- 10. Strandzha Agrokorn 2014 (Sredets) 0:1 -:- 0:6 -:- -:- -:- 3:1 -:- 1:4 XXX --- 11. Karnobat (Karnobat) --- -:- --- -:- --- -:- --- -:- --- -:- XXX --------------------------------------------------------------------------------------------- top