Yunoshi mladsha vazrast (b.2000-01):
Elitna grupa (U-17) 2016/17

| Results grid | Qualifications |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
        | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |

                           Current matches:

26 April 2017, Wednesday, 11:00 EEST / Round 24:
Montana 1921 (Montana) - Botev 2002 (Plovdiv)             1:0 
Septemvri (Sofia) - Cherno more (Varna)                   0:2 
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Botev (Plovdiv)                1:0 
Pirin (Blagoevgrad) - Levski (Sofia)                      1:0 
26 April 2017, Wednesday, 15:30 EEST / Round 24:
CSKA (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                        2:1 (0:1) 
Beroe (Stara Zagora) - Levski-Rakovski (Sofia)            3:3 
Spartak (Pleven) - Ludogorets 1945 (Razgrad)              0:6 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Spartak-S 94 (Plovdiv)            3:2 
1 May 2017, Monday, 11:00 EEST / Round 25:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Beroe (Stara Zagora)           - 
Cherno more (Varna) - CSKA (Sofia)                         - 
1 May 2017, Monday, 16:00 EEST / Round 25:
Marek 1915 (Dupnitsa) - Montana 1921 (Montana)             - 
Spartak-S 94 (Plovdiv) - Pirin (Blagoevgrad)               - 
Levski (Sofia) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)                  - 
Botev (Plovdiv) - Spartak (Pleven)                         - 
Levski-Rakovski (Sofia) - Septemvri (Sofia)                - 
Slavia 1913 (Sofia) - Botev 2002 (Plovdiv)                 - 

                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Ludogorets 1945 (Razgrad)          24   20   4   0   74:5    64    
-------------------------------------------------------------------
 2. Cherno more (Varna)                24   17   3   4   65:15   54     [1 0 1  2:1  3]
 3. Septemvri (Sofia)                  23   17   3   3   36:14   54     [1 0 1  1:2  3]
 4. CSKA (Sofia)                       24   16   3   5   64:20   51    
 5. Slavia 1913 (Sofia)                24   13   3   8   50:28   42    
 6. Botev (Plovdiv)                    23   12   3   8   51:32   39    
 7. Beroe (Stara Zagora)               24   10   7   7   44:32   37    
 8. Lokomotiv 1926 (Plovdiv)           24   11   2  11   34:38   35    
 9. Levski (Sofia)                     24   10   2  12   47:33   32     [1 0 1  5:2  3]
10. Montana 1921 (Montana)             24    9   5  10   33:46   32 [+] [1 0 1  2:5  3]
11. Levski-Rakovski (Sofia)            24    8   6  10   46:42   30    
12. Pirin (Blagoevgrad)                24    7   5  12   24:34   26    
13. Botev 2002 (Plovdiv)               24    6   4  14   30:47   22 [+]
14. Marek 1915 (Dupnitsa)              23    3   3  17   22:82   12 [+]
-------------------------------------------------------------------
15. Spartak-S 94 (Plovdiv)             24    1   5  18    9:62    8    
16. Spartak (Pleven)                   23    0   2  21   13:112   2    

Notes
  - The teams have registered the following venues for their home games:
    - Beroe (Stara Zagora) - "Lokomotiv" st. /kompleks "Beroe"/ and "Beroe" st. - artificial field,
    - Botev (Plovdiv) - "Botev 1912" complex in kv.Komatevo, Plovdiv,
    - Botev 2002 (Plovdiv) - in Katunitsa,
    - Levski (Sofia) - "Georgi Asparuhov" st. - auxiliary field,
    - Levski-Rakovski (Sofia) - "Rakovski" st.,
    - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - "Lokomotiv" st. - artificial field,
    - Ludogorets 1945 (Razgrad) - "Gnezdo na orli" complex and "Balkanfarma" st.,
    - Marek 1915 (Dupnitsa) - "Boncuk" st.,
    - Montana 1921 (Montana) - "Ogosta" st. - artificial field,
    - OFK Pirin (Blagoevgrad) - in Riltsi,
    - Septemvri (Sofia) - "German" st. in German and "57-mo uchilishte" st. in Sofia,
    - Slavia 1913 (Sofia) - "Slavia" st. - auxiliary teren,
    - Spartak Pleven (Pleven) - "Pleven" st.,
    - Spartak-S 94 (Plovdiv) - "Berkut" st. in Brestnik,
    - CSKA (Sofia) - "Tsarsko selo" complex,
    - Cherno more (Varna) - "Korabostroitel" st. in kv.Asparuhovo, Varna.

                           Round 1

21 August 2016, Sunday, 17:00 EEST:
in Knezha:
Spartak (Pleven) - Montana 1921 (Montana)                 2:2 * 
* - at a neutral venue due to Spartak Pleven serving a home match ban from
    last season.
22 August 2016, Monday, 10:30 EEST:
Cherno more (Varna) - Botev (Plovdiv)                     4:0 
Levski-Rakovski (Sofia) - Ludogorets 1945 (Razgrad)       1:3 
22 August 2016, Monday, 17:00 EEST:
Beroe (Stara Zagora) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)           4:2 
Septemvri (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)                   3:1 
CSKA (Sofia) - Marek 1915 (Dupnitsa)                      8:0 
Botev 2002 (Plovdiv) - Spartak-S 94 (Plovdiv)             4:0 
Slavia 1913 (Sofia) - Levski (Sofia)                      0:0 

                           Round 2

27 August 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Montana 1921 (Montana) - Ludogorets 1945 (Razgrad)        0:0 
Levski (Sofia) - Cherno more (Varna)                      2:4 (2:1) 
27 August 2016, Saturday, 17:00 EEST:
Spartak-S 94 (Plovdiv) - Slavia 1913 (Sofia)              0:5 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Botev 2002 (Plovdiv)              1:2 
Pirin (Blagoevgrad) - CSKA (Sofia)                        2:2 
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Septemvri (Sofia)              2:0 
Spartak (Pleven) - Beroe (Stara Zagora)                   0:5 
28 August 2016, Sunday, 17:00 EEST:
Botev (Plovdiv) - Levski-Rakovski (Sofia)                 3:1 

                           Round 3

4 September 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Cherno more (Varna) - Spartak-S 94 (Plovdiv)              4:0 
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Botev (Plovdiv)               1:0 
4 September 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Beroe (Stara Zagora) - Montana 1921 (Montana)             4:0 
Septemvri (Sofia) - Spartak (Pleven)                      4:1 
CSKA (Sofia) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)                   1:0 
Botev 2002 (Plovdiv) - Pirin (Blagoevgrad)                2:4 
Slavia 1913 (Sofia) - Marek 1915 (Dupnitsa)               5:3 
Levski-Rakovski (Sofia) - Levski (Sofia)                  postponed 
14 September 2016, Wednesday, 16:00 EEST:
Levski-Rakovski (Sofia) - Levski (Sofia)                  1:0 

                           Round 4

10 September 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Montana 1921 (Montana) - Botev (Plovdiv)                  2:3 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Cherno more (Varna)               0:7 
10 September 2016, Saturday, 16:00 EEST:
Spartak-S 94 (Plovdiv) - Levski-Rakovski (Sofia)          1:1 
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Botev 2002 (Plovdiv)           2:1 
Beroe (Stara Zagora) - Septemvri (Sofia)                  0:0 
11 September 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Levski (Sofia) - Ludogorets 1945 (Razgrad)                0:2 
Pirin (Blagoevgrad) - Slavia 1913 (Sofia)                 3:2 
11 September 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Spartak (Pleven) - CSKA (Sofia)                           1:8 

                           Round 3 - postponed match

14 September 2016, Wednesday, 16:00 EEST:
Levski-Rakovski (Sofia) - Levski (Sofia)                  1:0 

                           Round 5

17 September 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Cherno more (Varna) - Pirin (Blagoevgrad)                 2:0 
17 September 2016, Saturday, 16:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Montana 1921 (Montana)                2:0 
CSKA (Sofia) - Beroe (Stara Zagora)                       6:0 
Botev 2002 (Plovdiv) - Spartak (Pleven)                   1:0 
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Spartak-S 94 (Plovdiv)        8:0 
18 September 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Botev (Plovdiv) - Levski (Sofia)                          5:1 
18 September 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)            1:4 * 
* - the match starts 35' late, at 16:35.
Levski-Rakovski (Sofia) - Marek 1915 (Dupnitsa)           2:0 

                           Round 6

24 September 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Marek 1915 (Dupnitsa) - Ludogorets 1945 (Razgrad)         0:5 
Septemvri (Sofia) - CSKA (Sofia)                          1:0 
24 September 2016, Saturday, 16:00 EEST:
Spartak-S 94 (Plovdiv) - Botev (Plovdiv)                  0:5 
25 September 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Cherno more (Varna)            1:4 
25 September 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Montana 1921 (Montana) - Levski (Sofia)                   1:0 
Pirin (Blagoevgrad) - Levski-Rakovski (Sofia)             1:1 
Spartak (Pleven) - Slavia 1913 (Sofia)                    1:5 
Beroe (Stara Zagora) - Botev 2002 (Plovdiv)               0:2 

                           Round 7

1 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Pirin (Blagoevgrad)           6:0 
Levski (Sofia) - Spartak-S 94 (Plovdiv)                   3:1 (1:0) 
1 October 2016, Saturday, 15:30 EEST:
Levski-Rakovski (Sofia) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)        0:1 
2 October 2016, Sunday, 11:00 EEST:
CSKA (Sofia) - Montana 1921 (Montana)                     3:2 
Botev (Plovdiv) - Marek 1915 (Dupnitsa)                   7:1 
2 October 2016, Sunday, 15:30 EEST:
Botev 2002 (Plovdiv) - Septemvri (Sofia)                  2:3 
Slavia 1913 (Sofia) - Beroe (Stara Zagora)                2:0 
Cherno more (Varna) - Spartak (Pleven)                   12:0 

                           Round 8

8 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Ludogorets 1945 (Razgrad)      0:1 
8 October 2016, Saturday, 15:30 EEST:
Montana 1921 (Montana) - Spartak-S 94 (Plovdiv)           0:0 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Levski (Sofia)                    0:3 
Pirin (Blagoevgrad) - Botev (Plovdiv)                     postponed 
Spartak (Pleven) - Levski-Rakovski (Sofia)                1:1 
Beroe (Stara Zagora) - Cherno more (Varna)                2:1 
Septemvri (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                   3:0 
CSKA (Sofia) - Botev 2002 (Plovdiv)                       5:0 
22 November 2016, Tuesday, 14:00 EET:
Pirin (Blagoevgrad) - Botev (Plovdiv)                     0:0 

                           Round 9

15 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Spartak (Pleven)              5:0 
15 October 2016, Saturday, 15:30 EEST:
Levski-Rakovski (Sofia) - Beroe (Stara Zagora)            2:3 
Spartak-S 94 (Plovdiv) - Marek 1915 (Dupnitsa)            0:0 
16 October 2016, Sunday, 11:00 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - CSKA (Sofia)                        3:1 
Cherno more (Varna) - Septemvri (Sofia)                   0:1 
16 October 2016, Sunday, 15:30 EEST:
Botev 2002 (Plovdiv) - Montana 1921 (Montana)             1:1 
Botev (Plovdiv) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)                4:2 
Levski (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)                      1:0 

                           Round 10

22 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Beroe (Stara Zagora) - Ludogorets 1945 (Razgrad)          0:1 
Septemvri (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)               2:1 
CSKA (Sofia) - Cherno more (Varna)                        1:0 
22 October 2016, Saturday, 15:00 EEST:
Montana 1921 (Montana) - Marek 1915 (Dupnitsa)            4:2 
Pirin (Blagoevgrad) - Spartak-S 94 (Plovdiv)              2:0 
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Levski (Sofia)                 0:3 
Spartak (Pleven) - Botev (Plovdiv)                        0:3 
Botev 2002 (Plovdiv) - Slavia 1913 (Sofia)                0:4 awd * 
* - abandoned in 71' at 1:1 due to the home fans invading the pitch.

                           Round 11

3 November 2016, Thursday, 11:00 EET:
Cherno more (Varna) - Botev 2002 (Plovdiv)                2:0 
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Septemvri (Sofia)             0:0 
3 November 2016, Thursday, 14:00 EET:
Slavia 1913 (Sofia) - Montana 1921 (Montana)              1:1 
Levski-Rakovski (Sofia) - CSKA (Sofia)                    1:1 
Botev (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora)                    postponed 
Levski (Sofia) - Spartak (Pleven)                        10:0 
Spartak-S 94 (Plovdiv) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)         0:1 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Pirin (Blagoevgrad)               0:1 
10 December 2016, Saturday, 13:30 EET:
Botev (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora)                    3:2 

                           Round 12

9 November 2016, Wednesday, 11:00 EET:
CSKA (Sofia) - Ludogorets 1945 (Razgrad)                  0:1 
Slavia 1913 (Sofia) - Cherno more (Varna)                 0:1 
9 November 2016, Wednesday, 14:00 EET:
Montana 1921 (Montana) - Pirin (Blagoevgrad)              1:0 
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Marek 1915 (Dupnitsa)          1:0 
Spartak (Pleven) - Spartak-S 94 (Plovdiv)                 0:1 
Beroe (Stara Zagora) - Levski (Sofia)                     2:0 
Septemvri (Sofia) - Botev (Plovdiv)                       4:1 
in Rakovski: *
Botev 2002 (Plovdiv) - Levski-Rakovski (Sofia)            3:4 
* - at a neutral venue due to Botev 2002 serving a home match ban.

                           Round 13

14 November 2016, Monday, 11:00 EET:
Cherno more (Varna) - Montana 1921 (Montana)              4:0 
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Botev 2002 (Plovdiv)          1:0 
Levski (Sofia) - Septemvri (Sofia)                        0:1 
14 November 2016, Monday, 11:30 EET:
Pirin (Blagoevgrad) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)            0:1 
14 November 2016, Monday, 14:00 EET:
Levski-Rakovski (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)             0:1 
Botev (Plovdiv) - CSKA (Sofia)                            1:2 
Spartak-S 94 (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora)             0:0 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Spartak (Pleven)                  3:0 

                           Round 8 - postponed match

22 November 2016, Tuesday, 14:00 EET:
Pirin (Blagoevgrad) - Botev (Plovdiv)                     0:0 

                           Round 14

24 November 2016, Thursday, 11:00 EET:
Slavia 1913 (Sofia) - Ludogorets 1945 (Razgrad)           0:0 
Cherno more (Varna) - Levski-Rakovski (Sofia)             2:1 
24 November 2016, Thursday, 14:00 EET:
Montana 1921 (Montana) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)         1:0 
Beroe (Stara Zagora) - Marek 1915 (Dupnitsa)              2:2 
Septemvri (Sofia) - Spartak-S 94 (Plovdiv)                1:0 
CSKA (Sofia) - Levski (Sofia)                             2:0 
25 November 2016, Friday, 14:00 EET:
Spartak (Pleven) - Pirin (Blagoevgrad)                    0:3 
Botev 2002 (Plovdiv) - Botev (Plovdiv)                    1:1 

                           Round 15

7 December 2016, Wednesday, 13:00 EET:
Levski-Rakovski (Sofia) - Montana 1921 (Montana)          4:1 
Botev (Plovdiv) - Slavia 1913 (Sofia)                     1:2 
Levski (Sofia) - Botev 2002 (Plovdiv)                     3:0 
Spartak-S 94 (Plovdiv) - CSKA (Sofia)                     0:1 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Septemvri (Sofia)                 0:3 
Pirin (Blagoevgrad) - Beroe (Stara Zagora)                1:1 
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Spartak (Pleven)               7:1 
8 December 2016, Thursday, 13:00 EET:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Cherno more (Varna)           0:0 

                           Round 11 - postponed match

10 December 2016, Saturday, 13:30 EET:
Botev (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora)                    3:2 

                           Round 16

25 February 2017, Saturday, 11:00 EET:
Botev (Plovdiv) - Cherno more (Varna)                     4:0 
25 February 2017, Saturday, 13:00 EET:
Montana 1921 (Montana) - Spartak (Pleven)                 4:1 
Spartak-S 94 (Plovdiv) - Botev 2002 (Plovdiv)             0:1 
in Kliment: *
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Levski-Rakovski (Sofia)       4:0 
* - at a neutral venue due to Ludogorets 1945 serving a home match ban.
26 February 2017, Sunday, 13:00 EET:
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora)           1:1 
Marek 1915 (Dupnitsa) - CSKA (Sofia)                      1:0 
Levski (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                      2:0 
1 March 2017, Wednesday, 11:00 EET:
Pirin (Blagoevgrad) - Septemvri (Sofia)                   0:1 

                           Round 17

4 March 2017, Saturday, 11:00 EET:
Cherno more (Varna) - Levski (Sofia)                      3:1 
Slavia 1913 (Sofia) - Spartak-S 94 (Plovdiv)              4:0 
Septemvri (Sofia) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)              2:0 
4 March 2017, Saturday, 14:30 EET:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Montana 1921 (Montana)        7:1 
Levski-Rakovski (Sofia) - Botev (Plovdiv)                 2:2 
Botev 2002 (Plovdiv) - Marek 1915 (Dupnitsa)              2:2 
5 March 2017, Sunday, 14:30 EET:
CSKA (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)                        2:0 
Beroe (Stara Zagora) - Spartak (Pleven)                   6:0 

                           Round 18

10 March 2017, Friday, 14:30 EET:
Marek 1915 (Dupnitsa) - Slavia 1913 (Sofia)               0:3 
11 March 2017, Saturday, 11:00 EET:
Montana 1921 (Montana) - Beroe (Stara Zagora)             4:3 
Pirin (Blagoevgrad) - Botev 2002 (Plovdiv)                4:1 
Botev (Plovdiv) - Ludogorets 1945 (Razgrad)               1:2 
11 March 2017, Saturday, 14:30 EET:
Levski (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)                  2:1 
12 March 2017, Sunday, 11:00 EET:
Spartak-S 94 (Plovdiv) - Cherno more (Varna)              0:1 
12 March 2017, Sunday, 14:30 EET:
Spartak (Pleven) - Septemvri (Sofia)                      postponed * 
* - postponed due to 11 sick players in Spartak's team.
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - CSKA (Sofia)                   1:1 
4 May 2017, Thursday, 16:00 EEST:
Spartak (Pleven) - Septemvri (Sofia)                       - 

                           Round 19

18 March 2017, Saturday, 10:30 EET:
Cherno more (Varna) - Marek 1915 (Dupnitsa)               6:1 
18 March 2017, Saturday, 11:00 EET:
Slavia 1913 (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)                 1:0 
18 March 2017, Saturday, 14:30 EET:
Botev (Plovdiv) - Montana 1921 (Montana)                  1:2 
Levski-Rakovski (Sofia) - Spartak-S 94 (Plovdiv)          6:2 
Botev 2002 (Plovdiv) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)           0:2 
CSKA (Sofia) - Spartak (Pleven)                          11:1 
Septemvri (Sofia) - Beroe (Stara Zagora)                  1:0 
19 March 2017, Sunday, 10:30 EET:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Levski (Sofia)                3:0 

                           Round 20

23 March 2017, Thursday, 10:30 EET:
Pirin (Blagoevgrad) - Cherno more (Varna)                 0:0 
Spartak-S 94 (Plovdiv) - Ludogorets 1945 (Razgrad)        0:5 
23 March 2017, Thursday, 14:30 EET:
Montana 1921 (Montana) - Septemvri (Sofia)                0:1 
Beroe (Stara Zagora) - CSKA (Sofia)                       1:0 
Spartak (Pleven) - Botev 2002 (Plovdiv)                   1:3 
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Slavia 1913 (Sofia)            1:6 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Levski-Rakovski (Sofia)           1:2 
Levski (Sofia) - Botev (Plovdiv)                          1:2 (0:2) 

                           Round 21

1 April 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Marek 1915 (Dupnitsa)         9:1 
Cherno more (Varna) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)            3:0 
1 April 2017, Saturday, 13:00 EEST:
Levski-Rakovski (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)             4:0 
1 April 2017, Saturday, 15:30 EEST:
Levski (Sofia) - Montana 1921 (Montana)                   5:1 
Botev (Plovdiv) - Spartak-S 94 (Plovdiv)                  2:0 
Slavia 1913 (Sofia) - Spartak (Pleven)                    4:1 
Botev 2002 (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora)               0:1 
CSKA (Sofia) - Septemvri (Sofia)                          2:0 

                           Round 22

8 April 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Ludogorets 1945 (Razgrad)           0:1 
8 April 2017, Saturday, 15:30 EEST:
Spartak (Pleven) - Cherno more (Varna)                    0:2 
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Levski-Rakovski (Sofia)        3:1 
9 April 2017, Sunday, 13:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Botev 2002 (Plovdiv)                  2:2 
Beroe (Stara Zagora) - Slavia 1913 (Sofia)                3:0 
9 April 2017, Sunday, 15:30 EEST:
Montana 1921 (Montana) - CSKA (Sofia)                     1:2 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Botev (Plovdiv)                   postponed 
Spartak-S 94 (Plovdiv) - Levski (Sofia)                   2:2 

                           Round 23

22 April 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Levski (Sofia) - Marek 1915 (Dupnitsa)                    8:1 
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)      3:1 
Cherno more (Varna) - Beroe (Stara Zagora)                1:1 
Slavia 1913 (Sofia) - Septemvri (Sofia)                   0:1 
22 April 2017, Saturday, 12:30 EEST:
Botev (Plovdiv) - Pirin (Blagoevgrad)                     2:1 
22 April 2017, Saturday, 15:30 EEST:
Spartak-S 94 (Plovdiv) - Montana 1921 (Montana)           0:3 
Levski-Rakovski (Sofia) - Spartak (Pleven)                6:2 
Botev 2002 (Plovdiv) - CSKA (Sofia)                       2:3 

                           Round 24

26 April 2017, Wednesday, 11:00 EEST:
Montana 1921 (Montana) - Botev 2002 (Plovdiv)             1:0 
Septemvri (Sofia) - Cherno more (Varna)                   0:2 
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Botev (Plovdiv)                1:0 
Pirin (Blagoevgrad) - Levski (Sofia)                      1:0 
26 April 2017, Wednesday, 15:30 EEST:
CSKA (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                        2:1 (0:1) 
Beroe (Stara Zagora) - Levski-Rakovski (Sofia)            3:3 
Spartak (Pleven) - Ludogorets 1945 (Razgrad)              0:6 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Spartak-S 94 (Plovdiv)            3:2 

                           Round 25

1 May 2017, Monday, 11:00 EEST:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Beroe (Stara Zagora)           - 
Cherno more (Varna) - CSKA (Sofia)                         - 
1 May 2017, Monday, 16:00 EEST:
Marek 1915 (Dupnitsa) - Montana 1921 (Montana)             - 
Spartak-S 94 (Plovdiv) - Pirin (Blagoevgrad)               - 
Levski (Sofia) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)                  - 
Botev (Plovdiv) - Spartak (Pleven)                         - 
Levski-Rakovski (Sofia) - Septemvri (Sofia)                - 
Slavia 1913 (Sofia) - Botev 2002 (Plovdiv)                 - 

                           Round 18 - postponed match

4 May 2017, Thursday, 16:00 EEST:
Spartak (Pleven) - Septemvri (Sofia)                       - 

                           Round 26

6 May 2017, Saturday:
Montana 1921 (Montana) - Slavia 1913 (Sofia)               - 
Botev 2002 (Plovdiv) - Cherno more (Varna)                 - 
CSKA (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)                     - 
Septemvri (Sofia) - Ludogorets 1945 (Razgrad)              - 
Beroe (Stara Zagora) - Botev (Plovdiv)                     - 
Spartak (Pleven) - Levski (Sofia)                          - 
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Spartak-S 94 (Plovdiv)          - 
Pirin (Blagoevgrad) - Marek 1915 (Dupnitsa)                - 

                           Round 27

13 May 2017, Saturday:
Pirin (Blagoevgrad) - Montana 1921 (Montana)               - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)           - 
Spartak-S 94 (Plovdiv) - Spartak (Pleven)                  - 
Levski (Sofia) - Beroe (Stara Zagora)                      - 
Botev (Plovdiv) - Septemvri (Sofia)                        - 
Ludogorets 1945 (Razgrad) - CSKA (Sofia)                   - 
Levski-Rakovski (Sofia) - Botev 2002 (Plovdiv)             - 
Cherno more (Varna) - Slavia 1913 (Sofia)                  - 

                           Round 28

20 May 2017, Saturday:
Montana 1921 (Montana) - Cherno more (Varna)               - 
Slavia 1913 (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)              - 
Botev 2002 (Plovdiv) - Ludogorets 1945 (Razgrad)           - 
CSKA (Sofia) - Botev (Plovdiv)                             - 
Septemvri (Sofia) - Levski (Sofia)                         - 
Beroe (Stara Zagora) - Spartak-S 94 (Plovdiv)              - 
Spartak (Pleven) - Marek 1915 (Dupnitsa)                   - 
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Pirin (Blagoevgrad)             - 

                           Round 29

27 May 2017, Saturday:
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Montana 1921 (Montana)          - 
Pirin (Blagoevgrad) - Spartak (Pleven)                     - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Beroe (Stara Zagora)               - 
Spartak-S 94 (Plovdiv) - Septemvri (Sofia)                 - 
Levski (Sofia) - CSKA (Sofia)                              - 
Botev (Plovdiv) - Botev 2002 (Plovdiv)                     - 
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Slavia 1913 (Sofia)            - 
Levski-Rakovski (Sofia) - Cherno more (Varna)              - 

                           Round 30

3 June 2017, Saturday:
Montana 1921 (Montana) - Levski-Rakovski (Sofia)           - 
Cherno more (Varna) - Ludogorets 1945 (Razgrad)            - 
Slavia 1913 (Sofia) - Botev (Plovdiv)                      - 
Botev 2002 (Plovdiv) - Levski (Sofia)                      - 
CSKA (Sofia) - Spartak-S 94 (Plovdiv)                      - 
Septemvri (Sofia) - Marek 1915 (Dupnitsa)                  - 
Beroe (Stara Zagora) - Pirin (Blagoevgrad)                 - 
Spartak (Pleven) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)                - 

Results grid
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. Ludogorets 1945 (Razgrad) XXX 0:0 0:0 -:- -:- 1:0 -:- 3:1 3:0 7:1 4:0 6:0 1:0 9:1 8:0 5:0 2. Cherno more (Varna) -:- XXX 0:1 -:- -:- 4:0 1:1 3:0 3:1 4:0 2:1 2:0 2:0 6:1 4:0 12:0 3. Septemvri (Sofia) -:- 0:2 XXX 1:0 3:0 4:1 1:0 2:0 -:- 2:0 2:1 3:1 2:2 -:- 1:0 4:1 4. CSKA (Sofia) 0:1 1:0 2:0 XXX 2:1 -:- 6:0 1:0 2:0 3:2 -:- 2:0 5:0 8:0 -:- 11:1 5. Slavia 1913 (Sofia) 0:0 0:1 0:1 3:1 XXX -:- 2:0 1:4 0:0 1:1 -:- 1:0 -:- 5:3 4:0 4:1 6. Botev (Plovdiv) 1:2 4:0 -:- 1:2 1:2 XXX 3:2 4:2 5:1 1:2 3:1 2:1 -:- 7:1 2:0 -:- 7. Beroe (Stara Zagora) 0:1 2:1 0:0 1:0 3:0 -:- XXX 4:2 2:0 4:0 3:3 -:- 0:2 2:2 -:- 6:0 8. Lokomotiv 1926 (Plovdiv) 0:1 1:4 2:0 1:1 1:6 1:0 1:1 XXX 0:3 -:- 3:1 -:- 2:1 1:0 -:- 7:1 9. Levski (Sofia) 0:2 2:4 0:1 -:- 2:0 1:2 -:- -:- XXX 5:1 2:1 1:0 3:0 8:1 3:1 10:0 10. Montana 1921 (Montana) 0:0 -:- 0:1 1:2 -:- 2:3 4:3 1:0 1:0 XXX -:- 1:0 1:0 4:2 0:0 4:1 11. Levski-Rakovski (Sofia) 1:3 -:- -:- 1:1 0:1 2:2 2:3 0:1 1:0 4:1 XXX 4:0 -:- 2:0 6:2 6:2 12. Pirin (Blagoevgrad) 0:1 0:0 0:1 2:2 3:2 0:0 1:1 0:1 1:0 -:- 1:1 XXX 4:1 -:- 2:0 -:- 13. Botev 2002 (Plovdiv) -:- -:- 2:3 2:3 0:4* 1:1 0:1 0:2 -:- 1:1 3:4 2:4 XXX 2:2 4:0 1:0 14. Marek 1915 (Dupnitsa) 0:5 0:7 0:3 1:0 0:3 -:- -:- -:- 0:3 -:- 1:2 0:1 1:2 XXX 3:2 3:0 15. Spartak-S 94 (Plovdiv) 0:5 0:1 -:- 0:1 0:5 0:5 0:0 0:1 2:2 0:3 1:1 -:- 0:1 0:0 XXX -:- 16. Spartak (Pleven) 0:6 0:2 -:- 1:8 1:5 0:3 0:5 -:- -:- 2:2 1:1 0:3 1:3 -:- 0:1 XXX ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- top