Detsa (b.2002-03):
Elitna grupa (U-15): Severozapadna zona 2016/17

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

                           Current matches:

27 April 2017, Thursday, 16:00 EEST / Round 15:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Spartak (Pleven)               1:2 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Yantra 1919 (Gabrovo)    13:1 
Montana 1921 (Montana) - Botev (Vratsa)                   2:0 
Bdin 1923 (Vidin) - Liteks (Lovech)                       0:3 

                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Botev (Vratsa)                     13    8   2   3   39:7    26 [0 1 0  0:0  1, +32 overall GD]
 2. Etar VT (Veliko Tarnovo)           12    7   5   0   32:2    26 [0 1 0  0:0  1, +30 overall GD]
 3. Montana 1921 (Montana)             14    7   4   3   31:16   25 [1 1 0  3:2  4]
-------------------------------------------------------------------
 4. Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)      13    7   4   2   32:8    25 [0 1 1  2:3  1]
 5. Liteks (Lovech)                    12    7   3   2   27:10   24
 6. Spartak (Pleven)                   14    6   1   7   25:29   19
 7. Bdin 1923 (Vidin)                  14    5   2   7   17:22   17
 8. Yantra 1919 (Gabrovo)              13    1   0  12    5:78    3
 9. Yantra Gabrovo (Gabrovo)           13    0   1  12    9:45    1

                           Round 1

15 September 2016, Thursday, 16:00 EEST:
Botev (Vratsa) - Spartak (Pleven)                         postponed 
Liteks (Lovech) - Etar VT (Veliko Tarnovo)                0:4 
Bdin 1923 (Vidin) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)              2:1 
Montana 1921 (Montana) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)    3:2 
2 October 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Botev (Vratsa) - Spartak (Pleven)                         3:0 awd * 
* - the visitors don't show up.
Yantra 1919 (Gabrovo)                                     bye

                           Round 2

22 September 2016, Thursday, 16:00 EEST:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Montana 1921 (Montana)         2:3 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Bdin 1923 (Vidin)              2:0 
Spartak (Pleven) - Liteks (Lovech)                        1:1 
Yantra 1919 (Gabrovo) - Botev (Vratsa)                    postponed 
24 November 2016, Thursday, 14:00 EET:
Yantra 1919 (Gabrovo) - Botev (Vratsa)                    postponed 
16 March 2017, Thursday, 15:00 EET:
Yantra 1919 (Gabrovo) - Botev (Vratsa)                    0:8 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)                             bye

                           Round 3

29 September 2016, Thursday, 16:00 EEST:
Bdin 1923 (Vidin) - Spartak (Pleven)                      3:0 
Montana 1921 (Montana) - Etar VT (Veliko Tarnovo)         0:0 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)  2:1 
30 September 2016, Friday, 14:00 EEST:
Liteks (Lovech) - Yantra 1919 (Gabrovo)                   8:0 
Botev (Vratsa)                                            bye

                           Round 1 - postponed match

2 October 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Botev (Vratsa) - Spartak (Pleven)                         3:0 awd * 
* - the visitors don't show up.

                           Round 4

6 October 2016, Thursday, 15:00 EEST:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)  postponed 
Spartak (Pleven) - Montana 1921 (Montana)                 2:0 
Yantra 1919 (Gabrovo) - Bdin 1923 (Vidin)                 0:2 
Botev (Vratsa) - Liteks (Lovech)                          2:0 
10 October 2016, Monday, 15:00 EEST:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)  0:0 
Yantra Gabrovo (Gabrovo)                                  bye

                           Round 5

13 October 2016, Thursday, 15:00 EEST:
Bdin 1923 (Vidin) - Botev (Vratsa)                        0:2 
Montana 1921 (Montana) - Yantra 1919 (Gabrovo)            6:1 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Spartak (Pleven)          2:1 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Etar VT (Veliko Tarnovo)       0:4 
Liteks (Lovech)                                           bye

                           Round 6

20 October 2016, Thursday, 15:00 EEST:
Spartak (Pleven) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)               8:1 
Yantra 1919 (Gabrovo) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)     0:4 
Botev (Vratsa) - Montana 1921 (Montana)                   2:0 
Liteks (Lovech) - Bdin 1923 (Vidin)                       1:0 
Etar VT (Veliko Tarnovo)                                  bye

                           Round 7

27 October 2016, Thursday, 15:00 EEST:
Montana 1921 (Montana) - Liteks (Lovech)                  2:2 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Botev (Vratsa)            2:0 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Yantra 1919 (Gabrovo)          0:1 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Spartak (Pleven)               7:0 
Bdin 1923 (Vidin)                                         bye

                           Round 8

3 November 2016, Thursday, 14:00 EET:
Yantra 1919 (Gabrovo) - Etar VT (Veliko Tarnovo)          1:7 
Botev (Vratsa) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)                 postponed 
Liteks (Lovech) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)           1:0 
Bdin 1923 (Vidin) - Montana 1921 (Montana)                3:0 
16 November 2016, Wednesday, 14:00 EET:
Botev (Vratsa) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)                 8:0 
Spartak (Pleven)                                          bye

                           Round 9

10 November 2016, Thursday, 14:00 EET:
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Bdin 1923 (Vidin)         0:0 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Liteks (Lovech)                1:2 
in Samovodene:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Botev (Vratsa)                 0:0 
14 November 2016, Monday, 14:00 EET:
Spartak (Pleven) - Yantra 1919 (Gabrovo)                  6:0 
Montana 1921 (Montana)                                    bye

                           Round 8 - postponed match

16 November 2016, Wednesday, 14:00 EET:
Botev (Vratsa) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)                 8:0 

                           Round 2 - postponed match

24 November 2016, Thursday, 14:00 EET:
Yantra 1919 (Gabrovo) - Botev (Vratsa)                    postponed 

                           Round 2 - postponed match

16 March 2017, Thursday, 15:00 EET:
Yantra 1919 (Gabrovo) - Botev (Vratsa)                    0:8 

                           Round 10

23 March 2017, Thursday, 11:30 EET:
Spartak (Pleven) - Botev (Vratsa)                         1:0 
23 March 2017, Thursday, 15:00 EET:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Liteks (Lovech)                postponed 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Bdin 1923 (Vidin)              1:1 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Montana 1921 (Montana)    0:0 
Yantra 1919 (Gabrovo)                                     bye

                           Round 11

27 March 2017, Monday, 14:00 EEST:
Botev (Vratsa) - Yantra 1919 (Gabrovo)                    9:1 
30 March 2017, Thursday, 15:00 EEST:
Montana 1921 (Montana) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)         5:1 
Bdin 1923 (Vidin) - Etar VT (Veliko Tarnovo)              0:4 
Liteks (Lovech) - Spartak (Pleven)                        2:0 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)                             bye

                           Round 12

6 April 2017, Thursday, 16:00 EEST:
Yantra 1919 (Gabrovo) - Liteks (Lovech)                   0:7 
Spartak (Pleven) - Bdin 1923 (Vidin)                      3:2 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Montana 1921 (Montana)         0:0 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)  0:4 
Botev (Vratsa)                                            bye

                           Round 13

13 April 2017, Thursday, 16:00 EEST:
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Etar VT (Veliko Tarnovo)  1:1 
Montana 1921 (Montana) - Spartak (Pleven)                 5:1 
Bdin 1923 (Vidin) - Yantra 1919 (Gabrovo)                 3:0 awd * 
* - the visitors don't show up.
Liteks (Lovech) - Botev (Vratsa)                          0:0 
Yantra Gabrovo (Gabrovo)                                  bye

                           Round 14

20 April 2017, Thursday, 16:00 EEST:
Botev (Vratsa) - Bdin 1923 (Vidin)                        5:1 
Yantra 1919 (Gabrovo) - Montana 1921 (Montana)            0:5 
Spartak (Pleven) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)          0:2 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)       3:0 
Liteks (Lovech)                                           bye

                           Round 15

27 April 2017, Thursday, 16:00 EEST:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Spartak (Pleven)               1:2 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Yantra 1919 (Gabrovo)    13:1 
Montana 1921 (Montana) - Botev (Vratsa)                   2:0 
Bdin 1923 (Vidin) - Liteks (Lovech)                       0:3 
Etar VT (Veliko Tarnovo)                                  bye

                           Round 16

4 May 2017, Thursday, 16:00 EEST:
Liteks (Lovech) - Montana 1921 (Montana)                   - 
Botev (Vratsa) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)             - 
Yantra 1919 (Gabrovo) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)           - 
Spartak (Pleven) - Etar VT (Veliko Tarnovo)                - 
Bdin 1923 (Vidin)                                         bye

                           Round 17

11 May 2017, Thursday, 16:00 EEST:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Yantra 1919 (Gabrovo)           - 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Botev (Vratsa)                  - 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Liteks (Lovech)            - 
Montana 1921 (Montana) - Bdin 1923 (Vidin)                 - 
Spartak (Pleven)                                          bye

                           Round 18

18 May 2017, Thursday, 16:00 EEST:
Bdin 1923 (Vidin) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)          - 
Liteks (Lovech) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)                 - 
Botev (Vratsa) - Etar VT (Veliko Tarnovo)                  - 
Yantra 1919 (Gabrovo) - Spartak (Pleven)                   - 
Montana 1921 (Montana)                                    bye

Results grid
----------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. ----------------------------------------------------------------------------------- 1. Botev (Vratsa) XXX -:- 2:0 -:- 2:0 3:0* 5:1 9:1 8:0 2. Etar VT (Veliko Tarnovo) 0:0 XXX 0:0 0:0 -:- 7:0 2:0 -:- 3:0 3. Montana 1921 (Montana) 2:0 0:0 XXX 3:2 2:2 5:1 -:- 6:1 5:1 4. Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) 2:0 1:1 0:0 XXX -:- 2:1 0:0 13:1 2:1 5. Liteks (Lovech) 0:0 0:4 -:- 1:0 XXX 2:0 1:0 8:0 -:- 6. Spartak (Pleven) 1:0 -:- 2:0 0:2 1:1 XXX 3:2 6:0 8:1 7. Bdin 1923 (Vidin) 0:2 0:4 3:0 -:- 0:3 3:0 XXX 3:0* 2:1 8. Yantra 1919 (Gabrovo) 0:8 1:7 0:5 0:4 0:7 -:- 0:2 XXX -:- 9. Yantra Gabrovo (Gabrovo) -:- 0:4 2:3 0:4 1:2 1:2 1:1 0:1 XXX ----------------------------------------------------------------------------------- top