Detsa (b.2002-03):
Varna - Zonalna grupa 2016/17

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
        | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |

                           Current matches:

30 April 2017, Sunday, 11:30 EEST / Round 26:
Volov (Shumen) - Dunav 2010 (Ruse)                         - 
Svetkavitsa Targovishte (Targ.) - Hitrino (Hitrino)        - 
Septemvri 98 (Tervel) - Spartak 1918 II (Varna)            - 
Cherno more (Varna) - Inter (Dobrich)                      - 
Spartak 1918 (Varna) - Ludogorets 1945 (Razgrad)           - awd 
Atletik (Provadia) - Varnenchik (Varna)                    - awd 
Botev (Novi pazar) - Kaliakra (Kavarna)                    - 

                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Ludogorets 1945 (Razgrad)          22   22   0   0  119:8    66    
-------------------------------------------------------------------
 2. Cherno more (Varna)                23   19   2   2  104:25   59    
 3. Dorostol 2013 (Silistra)           24   17   1   6   69:23   52    
 4. Inter (Dobrich)                    23   16   3   4   77:33   51    
 5. Svetkavitsa Targovishte (Targ.)    23   13   3   7   57:42   42    
 6. Septemvri 98 (Tervel)              23   12   2   9   86:56   38    
 7. Dunav 2010 (Ruse)                  24   10   4  10   49:38   34    
 8. Kaliakra (Kavarna)                 23    9   6   8   66:49   33    
 9. Atletik (Provadia)                 23    8   2  13   41:63   26    
10. Botev (Novi pazar)                 23    7   4  12   54:74   25    
11. Hitrino (Hitrino)                  23    5   3  15   36:94   18     [1 0 0  5:3  3]
12. Volov (Shumen)                     24    4   6  14   34:76   18     [0 0 1  3:5  0]
13. Spartak 1918 II (Varna)            24    4   1  19   23:124  13    
14. Varnenchik (Varna)                 23    3   2  18   12:68   11 [*]
15. Spartak 1918 (Varna)               23    4   3  16   21:75   15 [*]

Notes
  - Inter (Dobrich) plays its home games at the artificial field of the "Druzhba" stadium in Dobrich.
  - Hitrino (Hitrino) plays its home games at the Uchenicheski stadion in Shumen.
  - Volov (Shumen) plays its home games at the Uchenicheski stadion in Shumen.
  - Spartak 1918 (Varna) plays its home games at the "Spartak" stadium in Varna.
  - Spartak 1918 II (Varna) plays its home games at the "Spartak" stadium in Varna (rounds 1-9) and at the "Lokomotiv" stadium in Varna (rounds 1-18).
  - Varnenchik (Varna) plays its home games in kv.Vladislav Varnenchik in Varna.
  - Spartak 1918 (Varna) withdraws at the winter break. Its results still count and its opponents until the end of the season are awarded 3:0 wins.
  - On 20 March 2017 Varnenchik (Varna) withdraws. Its results still count and its opponents until the end of the season are awarded 3:0 wins.

                           Round 1

11 September 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Spartak 1918 (Varna) - Volov (Shumen)                     postponed 
Cherno more (Varna) - Atletik (Provadia)                  4:1 
Septemvri 98 (Tervel) - Botev (Novi pazar)                7:0 
Svetkavitsa Targovishte (Targ.) - Kaliakra (Kavarna)      4:2 
Dorostol 2013 (Silistra) - Varnenchik (Varna)            10:0 
Dunav 2010 (Ruse) - Ludogorets 1945 (Razgrad)             1:5 
Hitrino (Hitrino) - Spartak 1918 II (Varna)               6:1 
17 December 2016, Saturday, 11:30 EET:
Spartak 1918 (Varna) - Volov (Shumen)                     postponed 
spring 2017:
Spartak 1918 (Varna) - Volov (Shumen)                     0:3 awd * 
* - awarded after Spartak 1918's withdrawal.
Inter (Dobrich)                                           bye

                           Round 2

17 September 2016, Saturday, 11:30 EEST:
Spartak 1918 (Varna) - Cherno more (Varna)                0:9 
18 September 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Volov (Shumen) - Spartak 1918 II (Varna)                  6:0 
Inter (Dobrich) - Hitrino (Hitrino)                       5:2 
Varnenchik (Varna) - Dunav 2010 (Ruse)                    1:2 
Kaliakra (Kavarna) - Dorostol 2013 (Silistra)             2:0 
Botev (Novi pazar) - Svetkavitsa Targovishte (Targ.)      2:5 
Atletik (Provadia) - Septemvri 98 (Tervel)                4:6 
Ludogorets 1945 (Razgrad)                                 bye

                           Round 3

22 September 2016, Thursday, 11:30 EEST:
Cherno more (Varna) - Volov (Shumen)                      8:0 
Septemvri 98 (Tervel) - Spartak 1918 (Varna)              1:2 
Svetkavitsa Targovishte (Targ.) - Atletik (Provadia)      3:0 
Dorostol 2013 (Silistra) - Botev (Novi pazar)             7:1 
Dunav 2010 (Ruse) - Kaliakra (Kavarna)                    1:2 
Hitrino (Hitrino) - Ludogorets 1945 (Razgrad)             0:4 
Spartak 1918 II (Varna) - Inter (Dobrich)                 0:5 
Varnenchik (Varna)                                        bye

                           Round 4

25 September 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Volov (Shumen) - Inter (Dobrich)                          1:1 
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Spartak 1918 II (Varna)      18:0 
Varnenchik (Varna) - Hitrino (Hitrino)                    1:0 
Botev (Novi pazar) - Dunav 2010 (Ruse)                    2:2 
Atletik (Provadia) - Dorostol 2013 (Silistra)             0:2 
Spartak 1918 (Varna) - Svetkavitsa Targovishte (Targ.)    0:4 
Cherno more (Varna) - Septemvri 98 (Tervel)               6:1 
Kaliakra (Kavarna)                                        bye

                           Round 5

2 October 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Septemvri 98 (Tervel) - Volov (Shumen)                    5:1 
Svetkavitsa Targovishte (Targ.) - Cherno more (Varna)     2:3 
Dorostol 2013 (Silistra) - Spartak 1918 (Varna)           6:0 
Dunav 2010 (Ruse) - Atletik (Provadia)                    1:0 
Hitrino (Hitrino) - Kaliakra (Kavarna)                    2:2 
Spartak 1918 II (Varna) - Varnenchik (Varna)              0:2 
Inter (Dobrich) - Ludogorets 1945 (Razgrad)               0:5 
Botev (Novi pazar)                                        bye

                           Round 6

9 October 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Volov (Shumen) - Ludogorets 1945 (Razgrad)                0:7 
Varnenchik (Varna) - Inter (Dobrich)                      1:2 
Kaliakra (Kavarna) - Spartak 1918 II (Varna)              9:2 
Botev (Novi pazar) - Hitrino (Hitrino)                    7:0 
Spartak 1918 (Varna) - Dunav 2010 (Ruse)                  2:1 
Cherno more (Varna) - Dorostol 2013 (Silistra)            2:0 
Septemvri 98 (Tervel) - Svetkavitsa Targovishte (Targ.)   1:6 
Atletik (Provadia)                                        bye

                           Round 7

15 October 2016, Saturday, 12:30 EEST:
Inter (Dobrich) - Kaliakra (Kavarna)                      2:2 
16 October 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Svetkavitsa Targovishte (Targovishte) - Volov (Shumen)    6:1 
Dorostol 2013 (Silistra) - Septemvri 98 (Tervel)          3:0 
Dunav 2010 (Ruse) - Cherno more (Varna)                   2:2 
Hitrino (Hitrino) - Atletik (Provadia)                    1:6 
Spartak 1918 II (Varna) - Botev (Novi pazar)              2:0 
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Varnenchik (Varna)            5:0 
Spartak 1918 (Varna)                                      bye

                           Round 8

22 October 2016, Saturday, 11:30 EEST:
Atletik (Provadia) - Spartak 1918 II (Varna)              3:0 
Spartak 1918 (Varna) - Hitrino (Hitrino)                  1:1 
23 October 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Volov (Shumen) - Varnenchik (Varna)                       postponed 
Kaliakra (Kavarna) - Ludogorets 1945 (Razgrad)            0:4 
Botev (Novi pazar) - Inter (Dobrich)                      5:3 
Septemvri 98 (Tervel) - Dunav 2010 (Ruse)                 7:4 
Svetkavitsa Targ. (Targ.) - Dorostol 2013 (Silistra)      2:1 
17 November 2016, Thursday, 11:30 EET:
Volov (Shumen) - Varnenchik (Varna)                       0:0 
Cherno more (Varna)                                       bye

                           Round 9

30 October 2016, Sunday, 11:30 EET:
Dorostol 2013 (Silistra) - Volov (Shumen)                 3:0 
Dunav 2010 (Ruse) - Svetkavitsa Targovishte (Targ.)       2:1 
Hitrino (Hitrino) - Cherno more (Varna)                   postponed 
Spartak 1918 II (Varna) - Spartak 1918 (Varna)            1:2 
Inter (Dobrich) - Atletik (Provadia)                      postponed 
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Botev (Novi pazar)            3:0 awd * 
* - initially postponed, then awarded.
Varnenchik (Varna) - Kaliakra (Kavarna)                   1:0 
7 December 2016, Wednesday, 11:30 EET:
Hitrino (Hitrino) - Cherno more (Varna)                   1:10 
18 December 2016, Sunday, 11:30 EET:
Inter (Dobrich) - Atletik (Provadia)                      postponed 
2 April 2017, Sunday, 11:30 EEST:
Inter (Dobrich) - Atletik (Provadia)                      1:1 
Septemvri 98 (Tervel)                                     bye

                           Round 10

4 November 2016, Friday, 11:30 EET:
Atletik (Provadia) - Ludogorets 1945 (Razgrad)            0:4 
Spartak 1918 (Varna) - Inter (Dobrich)                    0:4 
Cherno more (Varna) - Spartak 1918 II (Varna)            13:0 
Septemvri 98 (Tervel) - Hitrino (Hitrino)                 9:1 
Dorostol 2013 (Silistra) - Dunav 2010 (Ruse)              0:0 
4 November 2016, Friday, 13:30 EET:
Volov (Shumen) - Kaliakra (Kavarna)                       2:5 
7 November 2016, Monday, 15:00 EET:
Botev (Novi pazar) - Varnenchik (Varna)                   6:0 
Svetkavitsa Targovishte (Targovishte)                     bye

                           Round 11

11 November 2016, Friday, 11:30 EET:
Dunav 2010 (Ruse) - Volov (Shumen)                        3:1 
Hitrino (Hitrino) - Svetkavitsa Targovishte (Targ.)       2:0 
Inter (Dobrich) - Cherno more (Varna)                     2:0 
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Spartak 1918 (Varna)          5:1 
Varnenchik (Varna) - Atletik (Provadia)                   2:3 
12 November 2016, Saturday, 11:30 EET:
Spartak 1918 II (Varna) - Septemvri 98 (Tervel)           0:11 
14 November 2016, Monday, 11:30 EET:
Kaliakra (Kavarna) - Botev (Novi pazar)                   5:1 
Dorostol 2013 (Silistra)                                  bye

                           Round 8 - postponed match

17 November 2016, Thursday, 11:30 EET:
Volov (Shumen) - Varnenchik (Varna)                       0:0 

                           Round 12

20 November 2016, Sunday, 11:30 EET:
Volov (Shumen) - Botev (Novi pazar)                       1:5 
Atletik (Provadia) - Kaliakra (Kavarna)                   4:1 
Spartak 1918 (Varna) - Varnenchik (Varna)                 2:2 
Svetkavitsa Targ. (Targ.) - Spartak 1918 II (Varna)       3:1 
Dorostol 2013 (Silistra) - Hitrino (Hitrino)              5:0 
23 November 2016, Wednesday, 11:30 EET:
Cherno more (Varna) - Ludogorets 1945 (Razgrad)           1:2 
Septemvri 98 (Tervel) - Inter (Dobrich)                   2:0 
Dunav 2010 (Ruse)                                         bye

                           Round 13

27 November 2016, Sunday, 11:30 EET:
Hitrino (Hitrino) - Dunav 2010 (Ruse)                     0:2 
Spartak 1918 II (Varna) - Dorostol 2013 (Silistra)        0:2 
Inter (Dobrich) - Svetkavitsa Targovishte (Targovishte)   8:1 
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Septemvri 98 (Tervel)         postponed 
Varnenchik (Varna) - Cherno more (Varna)                  0:2 
Kaliakra (Kavarna) - Spartak 1918 (Varna)                 4:4 
Botev (Novi pazar) - Atletik (Provadia)                   3:3 
7 December 2016, Wednesday, 11:30 EET:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Septemvri 98 (Tervel)         4:1 
Volov (Shumen)                                            bye

                           Round 14

3 December 2016, Saturday, 11:30 EET:
Cherno more (Varna) - Kaliakra (Kavarna)                  3:3 
4 December 2016, Sunday, 11:30 EET:
Volov (Shumen) - Atletik (Provadia)                       0:1 
Spartak 1918 (Varna) - Botev (Novi pazar)                 2:3 
Septemvri 98 (Tervel) - Varnenchik (Varna)                6:1 
Svetkavitsa Targ. (Targ.) - Ludogorets 1945 (Razgrad)     0:6 
Dorostol 2013 (Silistra) - Inter (Dobrich)                1:3 
4 December 2016, Sunday, 12:30 EET:
Dunav 2010 (Ruse) - Spartak 1918 II (Varna)               8:0 
Hitrino (Hitrino)                                         bye

                           Round 9 - postponed match

7 December 2016, Wednesday, 11:30 EET:
Hitrino (Hitrino) - Cherno more (Varna)                   1:10 

                           Round 13 - postponed match

7 December 2016, Wednesday, 11:30 EET:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Septemvri 98 (Tervel)         4:1 

                           Round 15

10 December 2016, Saturday, 11:30 EET:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Dorostol 2013 (Silistra)      7:1 
11 December 2016, Sunday, 11:30 EET:
Hitrino (Hitrino) - Volov (Shumen)                        postponed 
Inter (Dobrich) - Dunav 2010 (Ruse)                       1:0 
Varnenchik (Varna) - Svetkavitsa Targovishte (Targ.)      0:3 
Kaliakra (Kavarna) - Septemvri 98 (Tervel)                4:4 
Botev (Novi pazar) - Cherno more (Varna)                  0:2 
Atletik (Provadia) - Spartak 1918 (Varna)                 4:5 
24 March 2017, Friday, 11:30 EET:
Hitrino (Hitrino) - Volov (Shumen)                        5:3 
Spartak 1918 II (Varna)                                   bye

                           Round 1 - postponed match

17 December 2016, Saturday, 11:30 EET:
Spartak 1918 (Varna) - Volov (Shumen)                     postponed 

                           Round 9 - postponed match

18 December 2016, Sunday, 11:30 EET:
Inter (Dobrich) - Atletik (Provadia)                      postponed 

                           Round 1 - postponed match

spring 2017:
Spartak 1918 (Varna) - Volov (Shumen)                     0:3 awd * 
* - awarded after Spartak 1918's withdrawal.

                           Round 16

26 February 2017, Sunday, 11:30 EET:
Volov (Shumen) - Spartak 1918 (Varna)                     3:0 awd 
Atletik (Provadia) - Cherno more (Varna)                  1:4 
Botev (Novi pazar) - Septemvri 98 (Tervel)                1:4 
Kaliakra (Kavarna) - Svetkavitsa Targovishte (Targ.)      1:2 
Varnenchik (Varna) - Dorostol 2013 (Silistra)             1:3 
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Dunav 2010 (Ruse)             3:0 
Spartak 1918 II (Varna) - Hitrino (Hitrino)               5:0 
Inter (Dobrich)                                           bye

                           Round 17

4 March 2017, Saturday, 11:30 EET:
Hitrino (Hitrino) - Inter (Dobrich)                       1:3 
5 March 2017, Sunday, 11:30 EET:
Spartak 1918 II (Varna) - Volov (Shumen)                  2:2 
Dunav 2010 (Ruse) - Varnenchik (Varna)                    3:0 
Dorostol 2013 (Silistra) - Kaliakra (Kavarna)             1:0 
Svetkavitsa Targovishte (Targ.) - Botev (Novi pazar)      2:2 
Septemvri 98 (Tervel) - Atletik (Provadia)                5:0 
Cherno more (Varna) - Spartak 1918 (Varna)                3:0 awd 
Ludogorets 1945 (Razgrad)                                 bye

                           Round 18

12 March 2017, Sunday, 11:30 EET:
Volov (Shumen) - Cherno more (Varna)                      2:5 
Spartak 1918 (Varna) - Septemvri 98 (Tervel)              0:3 awd 
Atletik (Provadia) - Svetkavitsa Targovishte (Targ.)      0:1 
Botev (Novi pazar) - Dorostol 2013 (Silistra)             0:4 
Kaliakra (Kavarna) - Dunav 2010 (Ruse)                    1:0 
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Hitrino (Hitrino)             postponed 
Inter (Dobrich) - Spartak 1918 II (Varna)                10:0 
Varnenchik (Varna)                                        bye

                           Round 19

19 March 2017, Sunday, 11:30 EET:
Inter (Dobrich) - Volov (Shumen)                          4:0 
Spartak 1918 II (Varna) - Ludogorets 1945 (Razgrad)       1:4 
Hitrino (Hitrino) - Varnenchik (Varna)                    3:0 awd 
Dunav 2010 (Ruse) - Botev (Novi pazar)                    7:2 
Dorostol 2013 (Silistra) - Atletik (Provadia)             5:0 
Svetkavitsa Targovishte (Targ.) - Spartak 1918 (Varna)    3:0 awd 
Septemvri 98 (Tervel) - Cherno more (Varna)               3:5 
Kaliakra (Kavarna)                                        bye

                           Round 15 - postponed match

24 March 2017, Friday, 11:30 EET:
Hitrino (Hitrino) - Volov (Shumen)                        5:3 

                           Round 20

25 March 2017, Saturday, 11:30 EET:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Inter (Dobrich)               6:1 
27 March 2017, Monday, 11:30 EEST:
Volov (Shumen) - Septemvri 98 (Tervel)                    1:1 
Cherno more (Varna) - Svetkavitsa Targovishte (Targ.)     2:1 
Spartak 1918 (Varna) - Dorostol 2013 (Silistra)           0:3 awd 
Atletik (Provadia) - Dunav 2010 (Ruse)                    1:0 
Kaliakra (Kavarna) - Hitrino (Hitrino)                   10:1 
Varnenchik (Varna) - Spartak 1918 II (Varna)              0:3 awd 
Botev (Novi pazar)                                        bye

                           Round 9 - postponed match

2 April 2017, Sunday, 11:30 EEST:
Inter (Dobrich) - Atletik (Provadia)                      1:1 

                           Round 21

2 April 2017, Sunday, 11:30 EEST:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Volov (Shumen)                7:0 
Inter (Dobrich) - Varnenchik (Varna)                      3:0 awd 
Hitrino (Hitrino) - Botev (Novi pazar)                    3:3 
Dunav 2010 (Ruse) - Spartak 1918 (Varna)                  3:0 awd 
Dorostol 2013 (Silistra) - Cherno more (Varna)            1:2 
Svetkavitsa Targovishte (Targ.) - Septemvri 98 (Tervel)   4:3 
2 April 2017, Sunday, 13:30 EEST:
Spartak 1918 II (Varna) - Kaliakra (Kavarna)              2:6 
Atletik (Provadia)                                        bye

                           Round 22

9 April 2017, Sunday, 11:30 EEST:
Volov (Shumen) - Svetkavitsa Targovishte (Targovishte)    2:2 
Septemvri 98 (Tervel) - Dorostol 2013 (Silistra)          2:3 
Cherno more (Varna) - Dunav 2010 (Ruse)                   4:2 
Atletik (Provadia) - Hitrino (Hitrino)                    3:1 
Botev (Novi pazar) - Spartak 1918 II (Varna)              6:0 
Kaliakra (Kavarna) - Inter (Dobrich)                      2:3 
Varnenchik (Varna) - Ludogorets 1945 (Razgrad)            0:3 awd 
Spartak 1918 (Varna)                                      bye

                           Round 23

12 April 2017, Wednesday, 11:30 EEST:
Varnenchik (Varna) - Volov (Shumen)                       0:3 awd 
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Kaliakra (Kavarna)            postponed 
Inter (Dobrich) - Botev (Novi pazar)                      7:2 
Spartak 1918 II (Varna) - Atletik (Provadia)              0:4 
Hitrino (Hitrino) - Spartak 1918 (Varna)                  3:0 awd 
Dorostol 2013 (Silistra) - Svetkavitsa Targ. (Targ.)      2:1 
13 April 2017, Thursday, 11:30 EEST:
Dunav 2010 (Ruse) - Septemvri 98 (Tervel)                 4:0 
20 April 2017, Thursday, 11:30 EEST:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Kaliakra (Kavarna)            4:0 
Cherno more (Varna)                                       bye

                           Round 24

13 April 2017, Thursday, 11:30 EEST:
Cherno more (Varna) - Hitrino (Hitrino)                  10:1 
15 April 2017, Saturday, 13:30 EEST:
Volov (Shumen) - Dorostol 2013 (Silistra)                 0:4 
16 April 2017, Sunday, 11:30 EEST:
Svetkavitsa Targovishte (Targ.) - Dunav 2010 (Ruse)       postponed 
Spartak 1918 (Varna) - Spartak 1918 II (Varna)            0:3 awd 
Botev (Novi pazar) - Ludogorets 1945 (Razgrad)            postponed 
Kaliakra (Kavarna) - Varnenchik (Varna)                   3:0 awd 
17 April 2017, Monday, 15:30 EEST:
Atletik (Provadia) - Inter (Dobrich)                      1:6 
25 April 2017, Tuesday, 11:30 EEST:
Svetkavitsa Targovishte (Targ.) - Dunav 2010 (Ruse)       1:1 
26 April 2017, Wednesday, 11:30 EEST:
Botev (Novi pazar) - Ludogorets 1945 (Razgrad)            0:5 
Septemvri 98 (Tervel)                                     bye

                           Round 23 - postponed match

20 April 2017, Thursday, 11:30 EEST:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Kaliakra (Kavarna)            4:0 

                           Round 25

23 April 2017, Sunday, 11:30 EEST:
Varnenchik (Varna) - Botev (Novi pazar)                   0:3 awd 
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Atletik (Provadia)            8:1 
Inter (Dobrich) - Spartak 1918 (Varna)                    3:0 awd 
Hitrino (Hitrino) - Septemvri 98 (Tervel)                 2:4 
Dunav 2010 (Ruse) - Dorostol 2013 (Silistra)              0:2 
23 April 2017, Sunday, 16:30 EEST:
Spartak 1918 II (Varna) - Cherno more (Varna)             0:4 
24 April 2017, Monday, 12:30 EEST:
Kaliakra (Kavarna) - Volov (Shumen)                       2:2 
Svetkavitsa Targovishte (Targovishte)                     bye

                           Round 24 - postponed matches

25 April 2017, Tuesday, 11:30 EEST:
Svetkavitsa Targovishte (Targ.) - Dunav 2010 (Ruse)       1:1 
26 April 2017, Wednesday, 11:30 EEST:
Botev (Novi pazar) - Ludogorets 1945 (Razgrad)            0:5 

                           Round 26

30 April 2017, Sunday, 11:30 EEST:
Volov (Shumen) - Dunav 2010 (Ruse)                         - 
Svetkavitsa Targovishte (Targ.) - Hitrino (Hitrino)        - 
Septemvri 98 (Tervel) - Spartak 1918 II (Varna)            - 
Cherno more (Varna) - Inter (Dobrich)                      - 
Spartak 1918 (Varna) - Ludogorets 1945 (Razgrad)           - awd 
Atletik (Provadia) - Varnenchik (Varna)                    - awd 
Botev (Novi pazar) - Kaliakra (Kavarna)                    - 
Dorostol 2013 (Silistra)                                  bye

                           Round 27

7 May 2017, Sunday, 11:30 EEST:
Botev (Novi pazar) - Volov (Shumen)                        - 
Kaliakra (Kavarna) - Atletik (Provadia)                    - 
Varnenchik (Varna) - Spartak 1918 (Varna)                 annulled 
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Cherno more (Varna)            - 
Inter (Dobrich) - Septemvri 98 (Tervel)                    - 
Spartak 1918 II (Varna) - Svetkavitsa Targ. (Targ.)        - 
Hitrino (Hitrino) - Dorostol 2013 (Silistra)               - 
Dunav 2010 (Ruse)                                         bye

                           Round 28

14 May 2017, Sunday, 11:30 EEST:
Dunav 2010 (Ruse) - Hitrino (Hitrino)                      - 
Dorostol 2013 (Silistra) - Spartak 1918 II (Varna)         - 
Svetkavitsa Targovishte (Targovishte) - Inter (Dobrich)    - 
Septemvri 98 (Tervel) - Ludogorets 1945 (Razgrad)          - 
Cherno more (Varna) - Varnenchik (Varna)                   - awd 
Spartak 1918 (Varna) - Kaliakra (Kavarna)                  - awd 
Atletik (Provadia) - Botev (Novi pazar)                    - 
Volov (Shumen)                                            bye

                           Round 29

21 May 2017, Sunday, 11:30 EEST:
Atletik (Provadia) - Volov (Shumen)                        - 
Botev (Novi pazar) - Spartak 1918 (Varna)                  - awd 
Kaliakra (Kavarna) - Cherno more (Varna)                   - 
Varnenchik (Varna) - Septemvri 98 (Tervel)                 - awd 
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Svetkavitsa Targ. (Targ.)      - 
Inter (Dobrich) - Dorostol 2013 (Silistra)                 - 
Spartak 1918 II (Varna) - Dunav 2010 (Ruse)                - 
Hitrino (Hitrino)                                         bye

                           Round 30

28 May 2017, Sunday, 11:30 EEST:
Volov (Shumen) - Hitrino (Hitrino)                         - 
Dunav 2010 (Ruse) - Inter (Dobrich)                        - 
Dorostol 2013 (Silistra) - Ludogorets 1945 (Razgrad)       - 
Svetkavitsa Targovishte (Targ.) - Varnenchik (Varna)       - awd 
Septemvri 98 (Tervel) - Kaliakra (Kavarna)                 - 
Cherno more (Varna) - Botev (Novi pazar)                   - 
Spartak 1918 (Varna) - Atletik (Provadia)                  - awd 
Spartak 1918 II (Varna)                                   bye

Results grid
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. Ludogorets 1945 (Razgrad) XXX -:- 7:1 6:1 -:- 4:1 3:0 4:0 8:1 3:0* -:- 7:0 18:0 5:0 5:1 2. Cherno more (Varna) 1:2 XXX 2:0 -:- 2:1 6:1 4:2 3:3 4:1 -:- 10:1 8:0 13:0 -:- 3:0* 3. Dorostol 2013 (Silistra) -:- 1:2 XXX 1:3 2:1 3:0 0:0 1:0 5:0 7:1 5:0 3:0 -:- 10:0 6:0 4. Inter (Dobrich) 0:5 2:0 -:- XXX 8:1 -:- 1:0 2:2 1:1 7:2 5:2 4:0 10:0 3:0* 3:0* 5. Svetkavitsa Targovishte (Targ.) 0:6 2:3 2:1 -:- XXX 4:3 1:1 4:2 3:0 2:2 -:- 6:1 3:1 -:- 3:0* 6. Septemvri 98 (Tervel) -:- 3:5 2:3 2:0 1:6 XXX 7:4 -:- 5:0 7:0 9:1 5:1 -:- 6:1 1:2 7. Dunav 2010 (Ruse) 1:5 2:2 0:2 -:- 2:1 4:0 XXX 1:2 1:0 7:2 -:- 3:1 8:0 3:0 3:0* 8. Kaliakra (Kavarna) 0:4 -:- 2:0 2:3 1:2 4:4 1:0 XXX -:- 5:1 10:1 2:2 9:2 3:0* 4:4 9. Atletik (Provadia) 0:4 1:4 0:2 1:6 0:1 4:6 1:0 4:1 XXX -:- 3:1 -:- 3:0 -:- 4:5 10. Botev (Novi pazar) 0:5 0:2 0:4 5:3 2:5 1:4 2:2 -:- 3:3 XXX 7:0 -:- 6:0 6:0 -:- 11. Hitrino (Hitrino) 0:4 1:10 -:- 1:3 2:0 2:4 0:2 2:2 1:6 3:3 XXX 5:3 6:1 3:0* 3:0* 12. Volov (Shumen) 0:7 2:5 0:4 1:1 2:2 1:1 -:- 2:5 0:1 1:5 -:- XXX 6:0 0:0 3:0* 13. Spartak 1918 II (Varna) 1:4 0:4 0:2 0:5 -:- 0:11 -:- 2:6 0:4 2:0 5:0 2:2 XXX 0:2 1:2 14. Varnenchik (Varna) 0:3* 0:2 1:3 1:2 0:3 -:- 1:2 1:0 2:3 0:3* 1:0 0:3* 0:3* XXX --- 15. Spartak 1918 (Varna) -:- 0:9 0:3* 0:4 0:4 0:3* 2:1 -:- -:- 2:3 1:1 0:3* 0:3* 2:2 XXX ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- top