Detsa (b.2002-03):
Stara Zagora - Mezhduoblastna grupa 2016/17

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |


                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Sliven 2000 (Sliven)                7    6   1   0   29:13   19
-------------------------------------------------------------------
 2. Sinite kamani (Sliven)              8    4   3   1   24:13   15 [1 0 0  1:0  3]
 3. Beroe (Stara Zagora)                6    5   0   1   18:2    15 [0 0 1  0:1  0]
 4. Chirpan (Chirpan)                   8    4   2   2   27:11   14
 5. Arsenal (Kazanlak)                  7    4   1   2   22:16   13
 6. Minyor (Radnevo)                    8    3   2   3   26:18   11
 7. Zagorets (Nova Zagora)              8    2   1   5   19:22    7
 8. Rozova dolina (Kazanlak)            8    1   0   7    4:30    3
 9. Stara Zagora (Stara Zagora)         8    0   0   8    5:49    0

                           Round 1

24 September 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Arsenal (Kazanlak) - Sinite kamani (Sliven)               0:5 
Zagorets (Nova Zagora) - Beroe (Stara Zagora)             0:3 
Sliven 2000 (Sliven) - Chirpan (Chirpan)                  postponed 
Minyor (Radnevo) - Rozova dolina (Kazanlak)               6:0 
9 November 2016, Wednesday, 10:00 EET:
Sliven 2000 (Sliven) - Chirpan (Chirpan)                  4:3 * 
* - approximate date, the match was played between 7th and 23rd November.
Stara Zagora (Stara Zagora)                               bye

                           Round 2

1 October 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Chirpan (Chirpan) - Minyor (Radnevo)                      4:0 
Beroe (Stara Zagora) - Sliven 2000 (Sliven)               postponed 
Sinite kamani (Sliven) - Zagorets (Nova Zagora)           3:3 
Stara Zagora (Stara Zagora) - Arsenal (Kazanlak)          2:7 
Rozova dolina (Kazanlak)                                  bye

                           Round 3

8 October 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Zagorets (Nova Zagora) - Stara Zagora (Stara Zagora)      8:0 awd 
Sliven 2000 (Sliven) - Sinite kamani (Sliven)             5:4 
Minyor (Radnevo) - Beroe (Stara Zagora)                   1:3 
Rozova dolina (Kazanlak) - Chirpan (Chirpan)              0:3 
Arsenal (Kazanlak)                                        bye

                           Round 4

15 October 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Beroe (Stara Zagora) - Rozova dolina (Kazanlak)           6:0 
Sinite kamani (Sliven) - Minyor (Radnevo)                 4:4 
Stara Zagora (Stara Zagora) - Sliven 2000 (Sliven)        1:7 
Arsenal (Kazanlak) - Zagorets (Nova Zagora)               3:1 
Chirpan (Chirpan)                                         bye

                           Round 5

22 October 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Sliven 2000 (Sliven) - Arsenal (Kazanlak)                 4:2 
Minyor (Radnevo) - Stara Zagora (Stara Zagora)            6:1 
Rozova dolina (Kazanlak) - Sinite kamani (Sliven)         0:3 
Chirpan (Chirpan) - Beroe (Stara Zagora)                  0:1 
Zagorets (Nova Zagora)                                    bye

                           Round 6

29 October 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Sinite kamani (Sliven) - Chirpan (Chirpan)                1:1 
Stara Zagora (Stara Zagora) - Rozova dolina (Kazanlak)    1:3 
Arsenal (Kazanlak) - Minyor (Radnevo)                     2:1 
Zagorets (Nova Zagora) - Sliven 2000 (Sliven)             0:4 
Beroe (Stara Zagora)                                      bye

                           Round 7

5 November 2016, Saturday, 10:00 EET:
Minyor (Radnevo) - Zagorets (Nova Zagora)                 5:1 
Rozova dolina (Kazanlak) - Arsenal (Kazanlak)             0:5 
Chirpan (Chirpan) - Stara Zagora (Stara Zagora)          10:0 
Beroe (Stara Zagora) - Sinite kamani (Sliven)             0:1 
Sliven 2000 (Sliven)                                      bye

                           Round 1 - postponed match

9 November 2016, Wednesday, 10:00 EET:
Sliven 2000 (Sliven) - Chirpan (Chirpan)                  4:3 * 
* - approximate date, the match was played between 7th and 23rd November.

                           Round 8

12 November 2016, Saturday, 10:00 EET:
Stara Zagora (Stara Zagora) - Beroe (Stara Zagora)        0:5 
Arsenal (Kazanlak) - Chirpan (Chirpan)                    3:3 
Zagorets (Nova Zagora) - Rozova dolina (Kazanlak)         4:1 
Sliven 2000 (Sliven) - Minyor (Radnevo)                   3:3 
Sinite kamani (Sliven)                                    bye

                           Round 9

19 November 2016, Saturday, 10:00 EET:
Rozova dolina (Kazanlak) - Sliven 2000 (Sliven)           0:2 
Chirpan (Chirpan) - Zagorets (Nova Zagora)                3:2 
Beroe (Stara Zagora) - Arsenal (Kazanlak)                 postponed 
Sinite kamani (Sliven) - Stara Zagora (Stara Zagora)      3:0 
Minyor (Radnevo)                                          bye

                           Round 10

spring 2017:
Sinite kamani (Sliven) - Arsenal (Kazanlak)                - 
Beroe (Stara Zagora) - Zagorets (Nova Zagora)              - 
Chirpan (Chirpan) - Sliven 2000 (Sliven)                   - 
Rozova dolina (Kazanlak) - Minyor (Radnevo)                - 
Stara Zagora (Stara Zagora)                               bye

                           Round 11

Minyor (Radnevo) - Chirpan (Chirpan)                       - 
Sliven 2000 (Sliven) - Beroe (Stara Zagora)                - 
Zagorets (Nova Zagora) - Sinite kamani (Sliven)            - 
Arsenal (Kazanlak) - Stara Zagora (Stara Zagora)           - 
Rozova dolina (Kazanlak)                                  bye

                           Round 12

Stara Zagora (Stara Zagora) - Zagorets (Nova Zagora)       - 
Sinite kamani (Sliven) - Sliven 2000 (Sliven)              - 
Beroe (Stara Zagora) - Minyor (Radnevo)                    - 
Chirpan (Chirpan) - Rozova dolina (Kazanlak)               - 
Arsenal (Kazanlak)                                        bye

                           Round 13

Rozova dolina (Kazanlak) - Beroe (Stara Zagora)            - 
Minyor (Radnevo) - Sinite kamani (Sliven)                  - 
Sliven 2000 (Sliven) - Stara Zagora (Stara Zagora)         - 
Zagorets (Nova Zagora) - Arsenal (Kazanlak)                - 
Chirpan (Chirpan)                                         bye

                           Round 14

Arsenal (Kazanlak) - Sliven 2000 (Sliven)                  - 
Stara Zagora (Stara Zagora) - Minyor (Radnevo)             - 
Sinite kamani (Sliven) - Rozova dolina (Kazanlak)          - 
Beroe (Stara Zagora) - Chirpan (Chirpan)                   - 
Zagorets (Nova Zagora)                                    bye

                           Round 15

Chirpan (Chirpan) - Sinite kamani (Sliven)                 - 
Rozova dolina (Kazanlak) - Stara Zagora (Stara Zagora)     - 
Minyor (Radnevo) - Arsenal (Kazanlak)                      - 
Sliven 2000 (Sliven) - Zagorets (Nova Zagora)              - 
Beroe (Stara Zagora)                                      bye

                           Round 16

Zagorets (Nova Zagora) - Minyor (Radnevo)                  - 
Arsenal (Kazanlak) - Rozova dolina (Kazanlak)              - 
Stara Zagora (Stara Zagora) - Chirpan (Chirpan)            - 
Sinite kamani (Sliven) - Beroe (Stara Zagora)              - 
Sliven 2000 (Sliven)                                      bye

                           Round 17

Beroe (Stara Zagora) - Stara Zagora (Stara Zagora)         - 
Chirpan (Chirpan) - Arsenal (Kazanlak)                     - 
Rozova dolina (Kazanlak) - Zagorets (Nova Zagora)          - 
Minyor (Radnevo) - Sliven 2000 (Sliven)                    - 
Sinite kamani (Sliven)                                    bye

                           Round 18

Sliven 2000 (Sliven) - Rozova dolina (Kazanlak)            - 
Zagorets (Nova Zagora) - Chirpan (Chirpan)                 - 
Arsenal (Kazanlak) - Beroe (Stara Zagora)                  - 
Stara Zagora (Stara Zagora) - Sinite kamani (Sliven)       - 
Minyor (Radnevo)                                          bye

Results grid
----------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. ----------------------------------------------------------------------------------- 1. Sliven 2000 (Sliven) XXX 5:4 -:- 4:3 4:2 3:3 -:- -:- -:- 2. Sinite kamani (Sliven) -:- XXX -:- 1:1 -:- 4:4 3:3 -:- 3:0 3. Beroe (Stara Zagora) -:- 0:1 XXX -:- -:- -:- -:- 6:0 -:- 4. Chirpan (Chirpan) -:- -:- 0:1 XXX -:- 4:0 3:2 -:- 10:0 5. Arsenal (Kazanlak) -:- 0:5 -:- 3:3 XXX 2:1 3:1 -:- -:- 6. Minyor (Radnevo) -:- -:- 1:3 -:- -:- XXX 5:1 6:0 6:1 7. Zagorets (Nova Zagora) 0:4 -:- 0:3 -:- -:- -:- XXX 4:1 8:0* 8. Rozova dolina (Kazanlak) 0:2 0:3 -:- 0:3 0:5 -:- -:- XXX -:- 9. Stara Zagora (Stara Zagora) 1:7 -:- 0:5 -:- 2:7 -:- -:- 1:3 XXX ----------------------------------------------------------------------------------- top