Detsa (b.2002-03):
Plovdiv - Oblastna grupa 2016/17

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 |
        | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |

                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Trakia 06 (Stamboliyski)            7    5   2   0   26:7    17
-------------------------------------------------------------------
 2. Brestnik 1948 (Plovdiv)             7    4   1   2   25:8    13
 3. Sokol (Markovo)                     7    4   0   3   14:11   12
 4. Brestovitsa (Brestovitsa)           7    3   1   3   16:19   10
 5. Rakovski 2011 (Rakovski)            7    3   0   4   26:15    9
 6. Gigant (Saedinenie)                 7    2   2   3   12:17    8
 7. Benkovski (Kurtovo Konare)          7    2   1   4    8:36    7
 8. Spartak (Bolyartsi)                 7    1   1   5    8:22    4

                           Round 1

22 September 2016, Thursday, 10:30 EEST:
Brestnik 1948 (Plovdiv) - Spartak (Bolyartsi)             2:0 
24 September 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Gigant (Saedinenie) - Trakia 06 (Stamboliyski)            2:2 
25 September 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Sokol (Markovo) - Benkovski (Kurtovo Konare)              postponed 
Rakovski 2011 (Rakovski) - Brestovitsa (Brestovitsa)      6:3 
14 November 2016, Monday, 11:00 EET:
Sokol (Markovo) - Benkovski (Kurtovo Konare)              0:1 

                           Round 2

30 September 2016, Friday, 16:00 EEST:
Spartak (Bolyartsi) - Rakovski 2011 (Rakovski)            4:3 
2 October 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Benkovski (Kurtovo Konare) - Trakia 06 (Stamboliyski)     2:9 
Brestovitsa (Brestovitsa) - Gigant (Saedinenie)           postponed 
Sokol (Markovo) - Brestnik 1948 (Plovdiv)                 2:1 
13 November 2016, Sunday, 10:30 EET:
Brestovitsa (Brestovitsa) - Gigant (Saedinenie)           4:0 

                           Round 3

8 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Gigant (Saedinenie) - Spartak (Bolyartsi)                 3:3 
Trakia 06 (Stamboliyski) - Brestovitsa (Brestovitsa)      3:0 awd 
9 October 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Brestnik 1948 (Plovdiv) - Benkovski (Kurtovo Konare)     12:0 
in kv.Sekirovo, Rakovski:
Rakovski 2011 (Rakovski) - Sokol (Markovo)                4:1 

                           Round 4

14 October 2016, Friday, 16:00 EEST:
Spartak (Bolyartsi) - Trakia 06 (Stamboliyski)            1:5 
16 October 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Benkovski (Kurtovo Konare) - Brestovitsa (Brestovitsa)    2:2 
Sokol (Markovo) - Gigant (Saedinenie)                     postponed 
Brestnik 1948 (Plovdiv) - Rakovski 2011 (Rakovski)        2:1 
1 November 2016, Tuesday, 11:00 EET:
Sokol (Markovo) - Gigant (Saedinenie)                     2:1 

                           Round 5

22 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Gigant (Saedinenie) - Brestnik 1948 (Plovdiv)             0:4 
Trakia 06 (Stamboliyski) - Sokol (Markovo)                3:0 
23 October 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Rakovski 2011 (Rakovski) - Benkovski (Kurtovo Konare)    10:0 
in Kurtovo Konare:
Brestovitsa (Brestovitsa) - Spartak (Bolyartsi)           3:0 awd * 
* - initially 3:7, then awarded.

                           Round 6

30 October 2016, Sunday, 10:30 EET:
Benkovski (Kurtovo Konare) - Spartak (Bolyartsi)          3:0 awd 
Rakovski 2011 (Rakovski) - Gigant (Saedinenie)            2:3 
30 October 2016, Sunday, 12:00 EET:
Sokol (Markovo) - Brestovitsa (Brestovitsa)               6:1 
31 October 2016, Monday, 10:30 EET:
Brestnik 1948 (Plovdiv) - Trakia 06 (Stamboliyski)        2:2 

                           Round 4 - postponed match

1 November 2016, Tuesday, 11:00 EET:
Sokol (Markovo) - Gigant (Saedinenie)                     2:1 

                           Round 7

5 November 2016, Saturday, 10:30 EET:
Gigant (Saedinenie) - Benkovski (Kurtovo Konare)          3:0 
Trakia 06 (Stamboliyski) - Rakovski 2011 (Rakovski)       2:0 
6 November 2016, Sunday, 10:30 EET:
Brestovitsa (Brestovitsa) - Brestnik 1948 (Plovdiv)       3:2 
7 November 2016, Monday, 10:30 EET:
Spartak (Bolyartsi) - Sokol (Markovo)                     0:3 awd * 
* - initially 6:0, then awarded 0:3 against Spartak for using an
    ineligible player.

                           Round 2 - postponed match

13 November 2016, Sunday, 10:30 EET:
Brestovitsa (Brestovitsa) - Gigant (Saedinenie)           4:0 

                           Round 1 - postponed match

14 November 2016, Monday, 11:00 EET:
Sokol (Markovo) - Benkovski (Kurtovo Konare)              0:1 

                           Round 8

spring 2017:
Benkovski (Kurtovo Konare) - Sokol (Markovo)               - 
Spartak (Bolyartsi) - Brestnik 1948 (Plovdiv)              - 
Brestovitsa (Brestovitsa) - Rakovski 2011 (Rakovski)       - 
Trakia 06 (Stamboliyski) - Gigant (Saedinenie)             - 

                           Round 9

Trakia 06 (Stamboliyski) - Benkovski (Kurtovo Konare)      - 
Gigant (Saedinenie) - Brestovitsa (Brestovitsa)            - 
Rakovski 2011 (Rakovski) - Spartak (Bolyartsi)             - 
Brestnik 1948 (Plovdiv) - Sokol (Markovo)                  - 

                           Round 10

Benkovski (Kurtovo Konare) - Brestnik 1948 (Plovdiv)       - 
Sokol (Markovo) - Rakovski 2011 (Rakovski)                 - 
Spartak (Bolyartsi) - Gigant (Saedinenie)                  - 
Brestovitsa (Brestovitsa) - Trakia 06 (Stamboliyski)       - 

                           Round 11

Brestovitsa (Brestovitsa) - Benkovski (Kurtovo Konare)     - 
Trakia 06 (Stamboliyski) - Spartak (Bolyartsi)             - 
Gigant (Saedinenie) - Sokol (Markovo)                      - 
Rakovski 2011 (Rakovski) - Brestnik 1948 (Plovdiv)         - 

                           Round 12

Benkovski (Kurtovo Konare) - Rakovski 2011 (Rakovski)      - 
Brestnik 1948 (Plovdiv) - Gigant (Saedinenie)              - 
Sokol (Markovo) - Trakia 06 (Stamboliyski)                 - 
Spartak (Bolyartsi) - Brestovitsa (Brestovitsa)            - 

                           Round 13

Spartak (Bolyartsi) - Benkovski (Kurtovo Konare)           - 
Brestovitsa (Brestovitsa) - Sokol (Markovo)                - 
Trakia 06 (Stamboliyski) - Brestnik 1948 (Plovdiv)         - 
Gigant (Saedinenie) - Rakovski 2011 (Rakovski)             - 

                           Round 14

Benkovski (Kurtovo Konare) - Gigant (Saedinenie)           - 
Rakovski 2011 (Rakovski) - Trakia 06 (Stamboliyski)        - 
Brestnik 1948 (Plovdiv) - Brestovitsa (Brestovitsa)        - 
Sokol (Markovo) - Spartak (Bolyartsi)                      - 

Results grid
------------------------------------------------------------------------------ 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. ------------------------------------------------------------------------------ 1. Trakia 06 (Stamboliyski) XXX -:- 3:0 3:0* 2:0 -:- -:- -:- 2. Brestnik 1948 (Plovdiv) 2:2 XXX -:- -:- 2:1 -:- 12:0 2:0 3. Sokol (Markovo) -:- 2:1 XXX 6:1 -:- 2:1 0:1 -:- 4. Brestovitsa (Brestovitsa) -:- 3:2 -:- XXX -:- 4:0 -:- 3:0* 5. Rakovski 2011 (Rakovski) -:- -:- 4:1 6:3 XXX 2:3 10:0 -:- 6. Gigant (Saedinenie) 2:2 0:4 -:- -:- -:- XXX 3:0 3:3 7. Benkovski (Kurtovo Konare) 2:9 -:- -:- 2:2 -:- -:- XXX 3:0* 8. Spartak (Bolyartsi) 1:5 -:- 0:3* -:- 4:3 -:- -:- XXX ------------------------------------------------------------------------------ top