Detsa (b.2002-03):
Pleven - Oblastna grupa 2016/17


Iztochna podgrupa

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Sitomir (Nikopol)                  10    7   1   2   34:13   22
-------------------------------------------------------------------
 2. Gigant (Belene)                    10    6   2   2   40:22   20
 3. Vihar (Gulyantsi)                  10    6   0   4   34:33   18
 4. Gundi (Pleven)                     10    4   1   5   25:35   13
 5. Yuventus (Malchika)                10    1   3   6   13:31    6 [0 2 0  3:3  2, 2 away goals]
 6. Vihar (Slavyanovo)                 10    1   3   6   13:25    6 [0 2 0  3:3  2, 1 away goal]

                           Round 1

1 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Sitomir (Nikopol) - Vihar (Gulyantsi)                     6:0 
Yuventus (Malchika) - Vihar (Slavyanovo)                  1:1 
3 October 2016, Monday, 16:00 EEST:
Gigant (Belene) - Gundi (Pleven)                          2:1 

                           Round 2

8 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Gundi (Pleven) - Vihar (Slavyanovo)                       postponed 
Vihar (Gulyantsi) - Yuventus (Malchika)                   1:4 
Gigant (Belene) - Sitomir (Nikopol)                       4:4 
26 October 2016, Wednesday:
Gundi (Pleven) - Vihar (Slavyanovo)                       2:1 * 
* - probable date.

                           Round 3

15 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Sitomir (Nikopol) - Gundi (Pleven)                        5:0 
Yuventus (Malchika) - Gigant (Belene)                     1:1 
Vihar (Slavyanovo) - Vihar (Gulyantsi)                    1:3 

                           Round 4

22 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Gundi (Pleven) - Vihar (Gulyantsi)                        7:4 
Gigant (Belene) - Vihar (Slavyanovo)                      postponed 
Sitomir (Nikopol) - Yuventus (Malchika)                   2:0 
5 November 2016, Saturday, 11:00 EET:
Gigant (Belene) - Vihar (Slavyanovo)                      2:1 

                           Round 2 - postponed match

26 October 2016, Wednesday:
Gundi (Pleven) - Vihar (Slavyanovo)                       2:1 * 
* - probable date.

                           Round 5

29 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Yuventus (Malchika) - Gundi (Pleven)                      3:4 
Vihar (Slavyanovo) - Sitomir (Nikopol)                    2:1 
Vihar (Gulyantsi) - Gigant (Belene)                       4:3 

                           Round 4 - postponed match

5 November 2016, Saturday, 11:00 EET:
Gigant (Belene) - Vihar (Slavyanovo)                      2:1 

                           Round 6

22 April 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Gundi (Pleven) - Gigant (Belene)                          4:9 
Vihar (Gulyantsi) - Sitomir (Nikopol)                     5:3 
Vihar (Slavyanovo) - Yuventus (Malchika)                  2:2 

                           Round 7

29 April 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Vihar (Slavyanovo) - Gundi (Pleven)                       2:2 
Yuventus (Malchika) - Vihar (Gulyantsi)                   1:5 
Sitomir (Nikopol) - Gigant (Belene)                       4:0 

                           Round 8

6 May 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Gundi (Pleven) - Sitomir (Nikopol)                        1:3 
Gigant (Belene) - Yuventus (Malchika)                     9:0 
Vihar (Gulyantsi) - Vihar (Slavyanovo)                    4:2 

                           Round 9

13 May 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Vihar (Gulyantsi) - Gundi (Pleven)                        6:1 
Vihar (Slavyanovo) - Gigant (Belene)                      1:5 
Yuventus (Malchika) - Sitomir (Nikopol)                   1:3 

                           Round 10

20 May 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Gundi (Pleven) - Yuventus (Malchika)                      3:0 
Sitomir (Nikopol) - Vihar (Slavyanovo)                    3:0 
Gigant (Belene) - Vihar (Gulyantsi)                       5:2 

Results grid
-------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. -------------------------------------------------------------------- 1. Sitomir (Nikopol) XXX 4:0 6:0 5:0 2:0 3:0 2. Gigant (Belene) 4:4 XXX 5:2 2:1 9:0 2:1 3. Vihar (Gulyantsi) 5:3 4:3 XXX 6:1 1:4 4:2 4. Gundi (Pleven) 1:3 4:9 7:4 XXX 3:0 2:1 5. Yuventus (Malchika) 1:3 1:1 1:5 3:4 XXX 1:1 6. Vihar (Slavyanovo) 2:1 1:5 1:3 2:2 2:2 XXX -------------------------------------------------------------------- top

Zapadna podgrupa

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Trastenik 2009 (Dolna Mitropolia)  10    9   1   0   43:10   28
-------------------------------------------------------------------
 2. Spartak (Koynare)                  10    6   1   3   34:11   19
 3. Iskar (Chomakovtsi)                10    5   1   4   29:26   16
 4. Mizia 2005 (Knezha)                10    4   0   6   18:30   12
 5. Ventsi (Iskar)                     10    2   1   7   17:41    7
 6. Drenovets (Gornik)                 10    2   0   8   14:37    6

                           Round 1

30 September 2016, Friday, 16:00 EEST:
Mizia 2005 (Knezha) - Ventsi (Iskar)                      4:1 
1 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Trastenik 2009 (Dolna Mitropolia) - Drenovets (Gornik)    3:0 
Spartak (Koynare) - Iskar (Chomakovtsi)                   3:1 

                           Round 2

7 October 2016, Friday, 16:00 EEST:
Iskar (Chomakovtsi) - Mizia 2005 (Knezha)                 3:1 
8 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Drenovets (Gornik) - Ventsi (Iskar)                       postponed 
Trastenik 2009 (Dolna Mitropolia) - Spartak (Koynare)     3:3 
26 October 2016, Wednesday:
Drenovets (Gornik) - Ventsi (Iskar)                       2:5 * 
* - probable date.

                           Round 3

14 October 2016, Friday, 16:00 EEST:
Mizia 2005 (Knezha) - Trastenik 2009 (Dolna Mitropolia)   1:2 
15 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Spartak (Koynare) - Drenovets (Gornik)                    5:0 
Ventsi (Iskar) - Iskar (Chomakovtsi)                      2:7 

                           Round 4

22 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Drenovets (Gornik) - Iskar (Chomakovtsi)                  2:1 
Trastenik 2009 (Dolna Mitropolia) - Ventsi (Iskar)        7:0 
Spartak (Koynare) - Mizia 2005 (Knezha)                   6:0 

                           Round 2 - postponed match

26 October 2016, Wednesday:
Drenovets (Gornik) - Ventsi (Iskar)                       2:5 * 
* - probable date.

                           Round 5

28 October 2016, Friday, 16:00 EEST:
Mizia 2005 (Knezha) - Drenovets (Gornik)                  3:0 
29 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Ventsi (Iskar) - Spartak (Koynare)                        0:4 
Iskar (Chomakovtsi) - Trastenik 2009 (Dolna Mitropolia)   0:5 

                           Round 6

22 April 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Drenovets (Gornik) - Trastenik 2009 (Dolna Mitropolia)    1:3 
Iskar (Chomakovtsi) - Spartak (Koynare)                   2:1 
Ventsi (Iskar) - Mizia 2005 (Knezha)                      0:1 

                           Round 7

29 April 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Ventsi (Iskar) - Drenovets (Gornik)                       4:2 
Mizia 2005 (Knezha) - Iskar (Chomakovtsi)                 3:4 
Spartak (Koynare) - Trastenik 2009 (Dolna Mitropolia)     0:3 

                           Round 8

6 May 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Drenovets (Gornik) - Spartak (Koynare)                    1:6 
Trastenik 2009 (Dolna Mitropolia) - Mizia 2005 (Knezha)   8:0 
Iskar (Chomakovtsi) - Ventsi (Iskar)                      4:4 

                           Round 9

13 May 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Iskar (Chomakovtsi) - Drenovets (Gornik)                  3:0 
Ventsi (Iskar) - Trastenik 2009 (Dolna Mitropolia)        1:4 
Mizia 2005 (Knezha) - Spartak (Koynare)                   1:0 

                           Round 10

20 May 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Drenovets (Gornik) - Mizia 2005 (Knezha)                  6:4 
Spartak (Koynare) - Ventsi (Iskar)                        6:0 
Trastenik 2009 (Dolna Mitropolia) - Iskar (Chomakovtsi)   5:4 

Results grid
-------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. -------------------------------------------------------------------- 1. Trastenik 2009 (Dolna Mitropolia) XXX 3:3 5:4 8:0 7:0 3:0 2. Spartak (Koynare) 0:3 XXX 3:1 6:0 6:0 5:0 3. Iskar (Chomakovtsi) 0:5 2:1 XXX 3:1 4:4 3:0 4. Mizia 2005 (Knezha) 1:2 1:0 3:4 XXX 4:1 3:0 5. Ventsi (Iskar) 1:4 0:4 2:7 0:1 XXX 4:2 6. Drenovets (Gornik) 1:3 1:6 2:1 6:4 2:5 XXX -------------------------------------------------------------------- top