Detsa (b.2002-03):
Pernik - Mezhduoblastna grupa 2016/17

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Varba 1917 (kv.Varba, Radomir)      8    7   1   0   47:4    22    
-------------------------------------------------------------------
 2. Metalurg 1957 (Pernik)              8    6   2   0   35:4    20    
 3. Marek 1915 (Dupnitsa)               8    6   1   1   45:5    19    
 4. Velbazhd (Kyustendil)               8    4   1   3   18:20   13    
 5. Minyor 2013 (Pernik)                8    3   0   5    4:21    9     [1 0 0  2:0  3]
 6. Germaneya (Sapareva banya)          8    3   0   5   12:21    9     [0 0 1  0:2  0]
 7. Ayaks (Divotino)                    8    2   1   5   10:35    7    
 8. Kyustendil (Kyustendil)             8    1   1   6   12:35    4    
 9. Studena (Studena)                   8    0   1   7    6:44    1    
--. Legia (Sofia)                       5    1   1   3   11:32    - [*]

Notes
  - Legia (Sofia) withdraws after round 5. Its results are annulled.
  - Metalurg 1957 (Pernik) plays its home games at the "Metalurg" st. in kv.Iztok, Pernik.
  - Minyor 2013 (Pernik) plays its home games at the "Zvezda" st. in kv.Dimova mahala, Pernik.
  - Velbazhd (Kyustendil) plays its home games at the "Strandzhata" st. in Kyustendil.
  - Kyustendil (Kyustendil) plays its home games in Zhabokrat.
  - Legia (Sofia) plays its home games in Rudartsi.
  - Ajax (Divotino) plays its home games in Kovachevtsi.

                           Round 1

17 September 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Marek 1915 (Dupnitsa) - Kyustendil (Kyustendil)          12:0 
18 September 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Metalurg 1957 (Pernik) - Legia (Sofia)                    7:0  /annulled/ 
Varba 1917 (kv.Varba, Radomir) - Minyor 2013 (Pernik)     postponed 
18 September 2016, Sunday, 13:30 EEST:
Velbazhd (Kyustendil) - Germaneya (Sapareva banya)        3:0 
18 September 2016, Sunday, 14:00 EEST:
Ayaks (Divotino) - Studena (Studena)                      7:1 
5 November 2016, Saturday, 10:30 EET:
Varba 1917 (kv.Varba, Radomir) - Minyor 2013 (Pernik)     3:0 awd 

                           Round 2

24 September 2016, Saturday:
Marek 1915 (Dupnitsa) - Ayaks (Divotino)                  6:0 
24 September 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Studena (Studena) - Velbazhd (Kyustendil)                 0:8 
25 September 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Kyustendil (Kyustendil) - Minyor 2013 (Pernik)            3:0 
Legia (Sofia) - Varba 1917 (kv.Varba, Radomir)            0:18  /annulled/ 
Germaneya (Sapareva banya) - Metalurg 1957 (Pernik)       0:2 

                           Round 3

2 October 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Ayaks (Divotino) - Kyustendil (Kyustendil)                2:1 
Velbazhd (Kyustendil) - Marek 1915 (Dupnitsa)             0:6 
Metalurg 1957 (Pernik) - Studena (Studena)                3:0 
Varba 1917 (Radomir) - Germaneya (Sapareva banya)         6:0 
Minyor 2013 (Pernik) - Legia (Sofia)                      0:6  /annulled/ 

                           Round 4

8 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Marek 1915 (Dupnitsa) - Metalurg 1957 (Pernik)            0:0 
9 October 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Kyustendil (Kyustendil) - Legia (Sofia)                   4:4  /annulled/ 
Germaneya (Sapareva banya) - Minyor 2013 (Pernik)         0:2 
Studena (Studena) - Varba 1917 (kv.Varba, Radomir)        0:11 
Ayaks (Divotino) - Velbazhd (Kyustendil)                  1:1 

                           Round 5

16 October 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Velbazhd (Kyustendil) - Kyustendil (Kyustendil)           3:1 
Metalurg 1957 (Pernik) - Ayaks (Divotino)                11:0 
Varba 1917 (kv.Varba, Radomir) - Marek 1915 (Dupnitsa)    4:2 
Minyor 2013 (Pernik) - Studena (Studena)                  1:0 
Legia (Sofia) - Germaneya (Sapareva banya)                1:3  /annulled/ 

                           Round 6

22 October 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Marek 1915 (Dupnitsa) - Minyor 2013 (Pernik)              9:0 
23 October 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Kyustendil (Kyustendil) - Germaneya (Sapareva banya)      2:3 
Studena (Studena) - Legia (Sofia)                         annulled 
Ayaks (Divotino) - Varba 1917 (kv.Varba, Radomir)         0:11 
Velbazhd (Kyustendil) - Metalurg 1957 (Pernik)            0:5 

                           Round 7

30 October 2016, Sunday, 10:30 EET:
Metalurg 1957 (Pernik) - Kyustendil (Kyustendil)          9:2 
Varba 1917 (kv.Varba, Radomir) - Velbazhd (Kyustendil)    postponed 
Minyor 2013 (Pernik) - Ayaks (Divotino)                   1:0 
Legia (Sofia) - Marek 1915 (Dupnitsa)                     annulled 
Germaneya (Sapareva banya) - Studena (Studena)            6:1 
10 November 2016, Thursday, 10:30 EET:
Varba 1917 (kv.Varba, Radomir) - Velbazhd (Kyustendil)    7:0 

                           Round 1 - postponed match

5 November 2016, Saturday, 10:30 EET:
Varba 1917 (kv.Varba, Radomir) - Minyor 2013 (Pernik)     3:0 awd 

                           Round 8

5 November 2016, Saturday, 10:30 EET:
Marek 1915 (Dupnitsa) - Germaneya (Sapareva banya)        5:0 
7 November 2016, Monday, 10:30 EET:
Kyustendil (Kyustendil) - Studena (Studena)               3:3 
Ayaks (Divotino) - Legia (Sofia)                          annulled 
Velbazhd (Kyustendil) - Minyor 2013 (Pernik)              3:0 awd 
Metalurg 1957 (Pernik) - Varba 1917 (kv.Varba, Radomir)   2:2 

                           Round 7 - postponed match

10 November 2016, Thursday, 10:30 EET:
Varba 1917 (kv.Varba, Radomir) - Velbazhd (Kyustendil)    7:0 

                           Round 9

14 November 2016, Monday, 10:30 EET:
Varba 1917 (Radomir) - Kyustendil (Kyustendil)            3:0 
Minyor 2013 (Pernik) - Metalurg 1957 (Pernik)             0:3 awd 
Legia (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)                     annulled 
Germaneya (Sapareva banya) - Ayaks (Divotino)             3:0 
Studena (Studena) - Marek 1915 (Dupnitsa)                 1:5 

                           Round 10

spring 2017:
Kyustendil (Kyustendil) - Marek 1915 (Dupnitsa)            - 
Studena (Studena) - Ayaks (Divotino)                       - 
Germaneya (Sapareva banya) - Velbazhd (Kyustendil)         - 
Legia (Sofia) - Metalurg 1957 (Pernik)                     - 
Minyor 2013 (Pernik) - Varba 1917 (kv.Varba, Radomir)      - 

                           Round 11

Minyor 2013 (Pernik) - Kyustendil (Kyustendil)             - 
Varba 1917 (kv.Varba, Radomir) - Legia (Sofia)             - 
Metalurg 1957 (Pernik) - Germaneya (Sapareva banya)        - 
Velbazhd (Kyustendil) - Studena (Studena)                  - 
Ayaks (Divotino) - Marek 1915 (Dupnitsa)                   - 

                           Round 12

Kyustendil (Kyustendil) - Ayaks (Divotino)                 - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Velbazhd (Kyustendil)              - 
Studena (Studena) - Metalurg 1957 (Pernik)                 - 
Germaneya (Sapareva banya) - Varba 1917 (Radomir)          - 
Legia (Sofia) - Minyor 2013 (Pernik)                       - 

                           Round 13

Legia (Sofia) - Kyustendil (Kyustendil)                    - 
Minyor 2013 (Pernik) - Germaneya (Sapareva banya)          - 
Varba 1917 (kv.Varba, Radomir) - Studena (Studena)         - 
Metalurg 1957 (Pernik) - Marek 1915 (Dupnitsa)             - 
Velbazhd (Kyustendil) - Ayaks (Divotino)                   - 

                           Round 14

Kyustendil (Kyustendil) - Velbazhd (Kyustendil)            - 
Ayaks (Divotino) - Metalurg 1957 (Pernik)                  - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Varba 1917 (kv.Varba, Radomir)     - 
Studena (Studena) - Minyor 2013 (Pernik)                   - 
Germaneya (Sapareva banya) - Legia (Sofia)                 - 

                           Round 15

Germaneya (Sapareva banya) - Kyustendil (Kyustendil)       - 
Legia (Sofia) - Studena (Studena)                          - 
Minyor 2013 (Pernik) - Marek 1915 (Dupnitsa)               - 
Varba 1917 (kv.Varba, Radomir) - Ayaks (Divotino)          - 
Metalurg 1957 (Pernik) - Velbazhd (Kyustendil)             - 

                           Round 16

Kyustendil (Kyustendil) - Metalurg 1957 (Pernik)           - 
Velbazhd (Kyustendil) - Varba 1917 (kv.Varba, Radomir)     - 
Ayaks (Divotino) - Minyor 2013 (Pernik)                    - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Legia (Sofia)                      - 
Studena (Studena) - Germaneya (Sapareva banya)             - 

                           Round 17

Studena (Studena) - Kyustendil (Kyustendil)                - 
Germaneya (Sapareva banya) - Marek 1915 (Dupnitsa)         - 
Legia (Sofia) - Ayaks (Divotino)                           - 
Minyor 2013 (Pernik) - Velbazhd (Kyustendil)               - 
Varba 1917 (kv.Varba, Radomir) - Metalurg 1957 (Pernik)    - 

                           Round 18

Kyustendil (Kyustendil) - Varba 1917 (Radomir)             - 
Metalurg 1957 (Pernik) - Minyor 2013 (Pernik)              - 
Velbazhd (Kyustendil) - Legia (Sofia)                      - 
Ayaks (Divotino) - Germaneya (Sapareva banya)              - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Studena (Studena)                  - 

Results grid
---------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. ---------------------------------------------------------------------------------------- 1. Varba 1917 (kv.Varba, Radomir) XXX -:- 4:2 7:0 3:0* 6:0 -:- 3:0 -:- -:- 2. Metalurg 1957 (Pernik) 2:2 XXX -:- -:- -:- -:- 11:0 9:2 3:0 (7:0) 3. Marek 1915 (Dupnitsa) -:- 0:0 XXX -:- 9:0 5:0 6:0 12:0 -:- -:- 4. Velbazhd (Kyustendil) -:- 0:5 0:6 XXX 3:0* 3:0 -:- 3:1 -:- -:- 5. Minyor 2013 (Pernik) -:- 0:3* -:- -:- XXX -:- 1:0 -:- 1:0 (0:6) 6. Germaneya (Sapareva banya) -:- 0:2 -:- -:- 0:2 XXX 3:0 -:- 6:1 -:- 7. Ayaks (Divotino) 0:11 -:- -:- 1:1 -:- -:- XXX 2:1 7:1 --- 8. Kyustendil (Kyustendil) -:- -:- -:- -:- 3:0 2:3 -:- XXX 3:3 (4:4) 9. Studena (Studena) 0:11 -:- 1:5 0:8 -:- -:- -:- -:- XXX --- 10. Legia (Sofia) (0:18) -:- --- --- -:- (1:3) -:- -:- -:- XXX ---------------------------------------------------------------------------------------- top