Detsa (b.2002-03):
Blagoevgrad - Oblastna grupa 2016/17

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 |
        | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |

                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Nevrokop (Gotse Delchev)           11    9   2   0   49:15   29
-------------------------------------------------------------------
 2. Vihren 1925 (Sandanski)            11    9   0   2   54:15   27
 3. Pirin (Blagoevgrad)                11    8   1   2   46:16   25
 4. Mechetata (Petrich)                10    8   0   2   44:10   24
 5. Bansko (Bansko)                    11    6   2   3   30:11   20
 6. Belasitsa (Petrich)                11    6   1   4   30:15   19
 7. Pirin (Gotse Delchev)              11    6   0   5   46:19   18
 8. Pirin 1941 (Razlog)                10    4   0   6   26:26   12
 9. Malesh 1940 (Mikrevo)              11    3   0   8   30:41    9
10. Perun 1978 (Kresna)                11    2   0   9   12:53    6
11. Mesta (Hadzhidimovo)               11    1   0  10    9:56    3
12. Septemvri (Simitli)                11    0   0  11    3:102   0

                           Round 1

3 September 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Nevrokop (Gotse Delchev) - Pirin (Blagoevgrad)            2:2 
Vihren 1925 (Sandanski) - Bansko (Bansko)                 2:1 
Belasitsa (Petrich) - Perun 1978 (Kresna)                 4:2 
Septemvri (Simitli) - Mechetata (Petrich)                 0:14 
Pirin 1941 (Razlog) - Malesh 1940 (Mikrevo)               postponed 
Mesta (Hadzhidimovo) - Pirin (Gotse Delchev)              1:11 
19 November 2016, Saturday, 11:00 EET:
Pirin 1941 (Razlog) - Malesh 1940 (Mikrevo)               3:0 

                           Round 2

10 September 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Malesh 1940 (Mikrevo) - Mesta (Hadzhidimovo)              6:0 
Mechetata (Petrich) - Pirin 1941 (Razlog)                 postponed 
Perun 1978 (Kresna) - Septemvri (Simitli)                 5:1 
Bansko (Bansko) - Belasitsa (Petrich)                     0:0 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Vihren 1925 (Sandanski)        6:1 
11 September 2016, Sunday, 11:00 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Pirin (Gotse Delchev)               5:1 
26 November 2016, Saturday, 11:00 EET:
Mechetata (Petrich) - Pirin 1941 (Razlog)                  - 

                           Round 3

17 September 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Vihren 1925 (Sandanski) - Pirin (Blagoevgrad)             7:0 
Belasitsa (Petrich) - Nevrokop (Gotse Delchev)            0:1 
Septemvri (Simitli) - Bansko (Bansko)                     0:13 
Pirin 1941 (Razlog) - Perun 1978 (Kresna)                 8:0 
Mesta (Hadzhidimovo) - Mechetata (Petrich)                0:6 
Pirin (Gotse Delchev) - Malesh 1940 (Mikrevo)             8:0 

                           Round 4

24 September 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Malesh 1940 (Mikrevo)               9:2 
Mechetata (Petrich) - Pirin (Gotse Delchev)               2:0 
Perun 1978 (Kresna) - Mesta (Hadzhidimovo)                4:1 
Bansko (Bansko) - Pirin 1941 (Razlog)                     3:2 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Septemvri (Simitli)           12:0 
Vihren 1925 (Sandanski) - Belasitsa (Petrich)             3:1 

                           Round 5

1 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Belasitsa (Petrich) - Pirin (Blagoevgrad)                 2:0 
Septemvri (Simitli) - Vihren 1925 (Sandanski)             0:6 
Pirin 1941 (Razlog) - Nevrokop (Gotse Delchev)            4:6 
Mesta (Hadzhidimovo) - Bansko (Bansko)                    postponed 
Pirin (Gotse Delchev) - Perun 1978 (Kresna)               3:0 
Malesh 1940 (Mikrevo) - Mechetata (Petrich)               0:3 
2 November 2016, Wednesday, 14:00 EET:
Mesta (Hadzhidimovo) - Bansko (Bansko)                    0:2 

                           Round 6

8 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Mechetata (Petrich)                 2:1 
Perun 1978 (Kresna) - Malesh 1940 (Mikrevo)               0:3 
Bansko (Bansko) - Pirin (Gotse Delchev)                   4:2 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Mesta (Hadzhidimovo)           5:0 
Vihren 1925 (Sandanski) - Pirin 1941 (Razlog)             5:0 
Belasitsa (Petrich) - Septemvri (Simitli)                13:0 

                           Round 7

15 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Septemvri (Simitli) - Pirin (Blagoevgrad)                 0:9 
Pirin 1941 (Razlog) - Belasitsa (Petrich)                 2:4 
Mesta (Hadzhidimovo) - Vihren 1925 (Sandanski)            0:7 
Pirin (Gotse Delchev) - Nevrokop (Gotse Delchev)          3:4 
Malesh 1940 (Mikrevo) - Bansko (Bansko)                   1:2 
Mechetata (Petrich) - Perun 1978 (Kresna)                 7:0 

                           Round 8

22 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Perun 1978 (Kresna)                 8:0 
Bansko (Bansko) - Mechetata (Petrich)                     0:1 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Malesh 1940 (Mikrevo)          3:0 
Vihren 1925 (Sandanski) - Pirin (Gotse Delchev)           3:2 
Belasitsa (Petrich) - Mesta (Hadzhidimovo)                3:0 
Septemvri (Simitli) - Pirin 1941 (Razlog)                 0:2 

                           Round 9

29 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Pirin 1941 (Razlog) - Pirin (Blagoevgrad)                 postponed 
Mesta (Hadzhidimovo) - Septemvri (Simitli)                5:1 
Pirin (Gotse Delchev) - Belasitsa (Petrich)               3:0 
Malesh 1940 (Mikrevo) - Vihren 1925 (Sandanski)           3:9 
Mechetata (Petrich) - Nevrokop (Gotse Delchev)            5:7 
Perun 1978 (Kresna) - Bansko (Bansko)                     1:5 
1 November 2016, Tuesday, 11:00 EET:
Pirin 1941 (Razlog) - Pirin (Blagoevgrad)                 1:2 

                           Round 5 - postponed match

2 November 2016, Wednesday, 14:00 EET:
Mesta (Hadzhidimovo) - Bansko (Bansko)                    0:2 

                           Round 10

5 November 2016, Saturday, 11:00 EET:
Pirin (Blagoevgrad) - Bansko (Bansko)                     2:0 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Perun 1978 (Kresna)            3:0 
Vihren 1925 (Sandanski) - Mechetata (Petrich)             1:2 
Belasitsa (Petrich) - Malesh 1940 (Mikrevo)               3:1 
Septemvri (Simitli) - Pirin (Gotse Delchev)               0:9 
Pirin 1941 (Razlog) - Mesta (Hadzhidimovo)                4:2 

                           Round 11

12 November 2016, Saturday, 10:30 EET:
Pirin (Gotse Delchev) - Pirin 1941 (Razlog)               4:0 
12 November 2016, Saturday, 11:00 EET:
Mesta (Hadzhidimovo) - Pirin (Blagoevgrad)                0:7 
Malesh 1940 (Mikrevo) - Septemvri (Simitli)              14:1 
Mechetata (Petrich) - Belasitsa (Petrich)                 3:0 
Perun 1978 (Kresna) - Vihren 1925 (Sandanski)             0:10 
Bansko (Bansko) - Nevrokop (Gotse Delchev)                0:0 

                           Round 1 - postponed match

19 November 2016, Saturday, 11:00 EET:
Pirin 1941 (Razlog) - Malesh 1940 (Mikrevo)               3:0 

                           Round 2 - postponed match

26 November 2016, Saturday, 11:00 EET:
Mechetata (Petrich) - Pirin 1941 (Razlog)                  - 

                           Round 12

spring 2017:
Pirin (Blagoevgrad) - Nevrokop (Gotse Delchev)             - 
Bansko (Bansko) - Vihren 1925 (Sandanski)                  - 
Perun 1978 (Kresna) - Belasitsa (Petrich)                  - 
Mechetata (Petrich) - Septemvri (Simitli)                  - 
Malesh 1940 (Mikrevo) - Pirin 1941 (Razlog)                - 
Pirin (Gotse Delchev) - Mesta (Hadzhidimovo)               - 

                           Round 13

Pirin (Gotse Delchev) - Pirin (Blagoevgrad)                - 
Mesta (Hadzhidimovo) - Malesh 1940 (Mikrevo)               - 
Pirin 1941 (Razlog) - Mechetata (Petrich)                  - 
Septemvri (Simitli) - Perun 1978 (Kresna)                  - 
Belasitsa (Petrich) - Bansko (Bansko)                      - 
Vihren 1925 (Sandanski) - Nevrokop (Gotse Delchev)         - 

                           Round 14

Pirin (Blagoevgrad) - Vihren 1925 (Sandanski)              - 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Belasitsa (Petrich)             - 
Bansko (Bansko) - Septemvri (Simitli)                      - 
Perun 1978 (Kresna) - Pirin 1941 (Razlog)                  - 
Mechetata (Petrich) - Mesta (Hadzhidimovo)                 - 
Malesh 1940 (Mikrevo) - Pirin (Gotse Delchev)              - 

                           Round 15

Malesh 1940 (Mikrevo) - Pirin (Blagoevgrad)                - 
Pirin (Gotse Delchev) - Mechetata (Petrich)                - 
Mesta (Hadzhidimovo) - Perun 1978 (Kresna)                 - 
Pirin 1941 (Razlog) - Bansko (Bansko)                      - 
Septemvri (Simitli) - Nevrokop (Gotse Delchev)             - 
Belasitsa (Petrich) - Vihren 1925 (Sandanski)              - 

                           Round 16

Pirin (Blagoevgrad) - Belasitsa (Petrich)                  - 
Vihren 1925 (Sandanski) - Septemvri (Simitli)              - 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Pirin 1941 (Razlog)             - 
Bansko (Bansko) - Mesta (Hadzhidimovo)                     - 
Perun 1978 (Kresna) - Pirin (Gotse Delchev)                - 
Mechetata (Petrich) - Malesh 1940 (Mikrevo)                - 

                           Round 17

Mechetata (Petrich) - Pirin (Blagoevgrad)                  - 
Malesh 1940 (Mikrevo) - Perun 1978 (Kresna)                - 
Pirin (Gotse Delchev) - Bansko (Bansko)                    - 
Mesta (Hadzhidimovo) - Nevrokop (Gotse Delchev)            - 
Pirin 1941 (Razlog) - Vihren 1925 (Sandanski)              - 
Septemvri (Simitli) - Belasitsa (Petrich)                  - 

                           Round 18

Pirin (Blagoevgrad) - Septemvri (Simitli)                  - 
Belasitsa (Petrich) - Pirin 1941 (Razlog)                  - 
Vihren 1925 (Sandanski) - Mesta (Hadzhidimovo)             - 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Pirin (Gotse Delchev)           - 
Bansko (Bansko) - Malesh 1940 (Mikrevo)                    - 
Perun 1978 (Kresna) - Mechetata (Petrich)                  - 

                           Round 19

Perun 1978 (Kresna) - Pirin (Blagoevgrad)                  - 
Mechetata (Petrich) - Bansko (Bansko)                      - 
Malesh 1940 (Mikrevo) - Nevrokop (Gotse Delchev)           - 
Pirin (Gotse Delchev) - Vihren 1925 (Sandanski)            - 
Mesta (Hadzhidimovo) - Belasitsa (Petrich)                 - 
Pirin 1941 (Razlog) - Septemvri (Simitli)                  - 

                           Round 20

Pirin (Blagoevgrad) - Pirin 1941 (Razlog)                  - 
Septemvri (Simitli) - Mesta (Hadzhidimovo)                 - 
Belasitsa (Petrich) - Pirin (Gotse Delchev)                - 
Vihren 1925 (Sandanski) - Malesh 1940 (Mikrevo)            - 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Mechetata (Petrich)             - 
Bansko (Bansko) - Perun 1978 (Kresna)                      - 

                           Round 21

Bansko (Bansko) - Pirin (Blagoevgrad)                      - 
Perun 1978 (Kresna) - Nevrokop (Gotse Delchev)             - 
Mechetata (Petrich) - Vihren 1925 (Sandanski)              - 
Malesh 1940 (Mikrevo) - Belasitsa (Petrich)                - 
Pirin (Gotse Delchev) - Septemvri (Simitli)                - 
Mesta (Hadzhidimovo) - Pirin 1941 (Razlog)                 - 

                           Round 22

Pirin (Blagoevgrad) - Mesta (Hadzhidimovo)                 - 
Pirin 1941 (Razlog) - Pirin (Gotse Delchev)                - 
Septemvri (Simitli) - Malesh 1940 (Mikrevo)                - 
Belasitsa (Petrich) - Mechetata (Petrich)                  - 
Vihren 1925 (Sandanski) - Perun 1978 (Kresna)              - 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Bansko (Bansko)                 - 

Results grid
-------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. -------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. Nevrokop (Gotse Delchev) XXX 6:1 2:2 -:- -:- -:- -:- -:- 3:0 3:0 5:0 12:0 2. Vihren 1925 (Sandanski) -:- XXX 7:0 1:2 2:1 3:1 3:2 5:0 -:- -:- -:- -:- 3. Pirin (Blagoevgrad) -:- -:- XXX 2:1 2:0 -:- 5:1 -:- 9:2 8:0 -:- -:- 4. Mechetata (Petrich) 5:7 -:- -:- XXX -:- 3:0 2:0 -:- -:- 7:0 -:- -:- 5. Bansko (Bansko) 0:0 -:- -:- 0:1 XXX 0:0 4:2 3:2 -:- -:- -:- -:- 6. Belasitsa (Petrich) 0:1 -:- 2:0 -:- -:- XXX -:- -:- 3:1 4:2 3:0 13:0 7. Pirin (Gotse Delchev) 3:4 -:- -:- -:- -:- 3:0 XXX 4:0 8:0 3:0 -:- -:- 8. Pirin 1941 (Razlog) 4:6 -:- 1:2 -:- -:- 2:4 -:- XXX 3:0 8:0 4:2 -:- 9. Malesh 1940 (Mikrevo) -:- 3:9 -:- 0:3 1:2 -:- -:- -:- XXX -:- 6:0 14:1 10. Perun 1978 (Kresna) -:- 0:10 -:- -:- 1:5 -:- -:- -:- 0:3 XXX 4:1 5:1 11. Mesta (Hadzhidimovo) -:- 0:7 0:7 0:6 0:2 -:- 1:11 -:- -:- -:- XXX 5:1 12. Septemvri (Simitli) -:- 0:6 0:9 0:14 0:13 -:- 0:9 0:2 -:- -:- -:- XXX -------------------------------------------------------------------------------------------------- top