Yunoshi starsha vazrast (b.1997-98): Pazardzhik - Oblastna grupa 2015/16

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 |
        | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |


                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Hebar 1918 (Pazardzhik)            22   21   0   1   90:9    63    
-------------------------------------------------------------------
 2. Oborishte (Panagyurishte)          22   17   2   3  100:27   53    
 3. Oborishte /yumv/ (Panagyurishte)   22   13   3   6   64:33   42     [0 2 0  3:3  2, 3 away goals]
 4. Bratsigovo /yumv/ (Bratsigovo)     22   13   3   6   66:47   42     [0 2 0  3:3  2, 0 away goals]
 5. Balkan (Varvara)                   22    9   4   9   62:61   31    
 6. Chepinets (Velingrad)              22    9   3  10   58:59   30    
 7. Chiko /yumv/ (Byaga)               22    9   1  12   60:66   28    
 8. Saraya /yumv/ (Saraya)             22    9   0  13   55:70   27    
 9. PGGS "Hristo Botev" (Velingrad)    22    8   2  12   37:68   26    
10. SOU "Kl.Ohridski" /yumv/ (Raktovo) 22    5   7  10   46:80   22    
11. Lokomotiv 2011 /yumv/ (Septemvri)  22    5   3  14   51:75   18    
12. Yunak (Ivaylo)                     22    0   0  22    7:101   0 [*]

Notes
  - Yunak (Ivaylo) withdraws at the winter break. It's results still count and its opponents until the end of the season are awarded 3:0 wins.
  - Due to the small number of youth teams of starsha and mladsha vazrast in the region, all of them play in a single group. The six yunoshi mladsha teams (born after 1 Jan 1999) are denoted with /yumv/ in the table. The final standings of the yunoshi starsha teams is determined with all 22 games taken into account; while that of the yunoshi mladsha teams - only with the matches between them (10 per team) taken into account.


                           Round 1

19 September 2015, Saturday, 11:30 EEST:
Chepinets (Velingrad) - PGGS "Hristo Botev" (Velingrad)   8:0 
Oborishte (Panagyurishte) - Saraya /yumv/ (Saraya)       10:1 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Lokomotiv 2011 /yumv/ (Sp)      6:2 
SOU /yumv/ (Rakitovo) - Bratsigovo /yumv/ (Bratsigovo)    1:1 
Yunak (Ivaylo) - Chiko /yumv/ (Byaga)                     0:4 
20 September 2015, Sunday, 11:30 EEST:
Oborishte /yumv/ (Panagyurishte) - Balkan (Varvara)       4:2 

                           Round 2

26 September 2015, Saturday, 10:30 EEST:
PGGS "Hristo Botev" (Velingrad) - Chiko /yumv/ (Byaga)    1:3 
Bratsigovo /yumv/ (Bratsigovo) - Yunak (Ivaylo)           9:2 
Balkan (Varvara) - SOU "Kl.Ohridski" /yumv/ (Raktovo)     4:4 
Lokomotiv 2011 /yumv/ (Sp) - Oborishte /yumv/ (Panag)     0:4 
Saraya /yumv/ (Saraya) - Hebar 1918 (Pazardzhik)          0:3 
27 September 2015, Sunday, 10:30 EEST:
Chepinets (Velingrad) - Oborishte (Panagyurishte)         3:1 

                           Round 3

3 October 2015, Saturday, 10:30 EEST:
Oborishte (Panagyurishte) - PGGS "Hr.Botev" (Velingrad)   3:0 awd 
Chiko /yumv/ (Byaga) - Bratsigovo /yumv/ (Bratsigovo)     1:3 
3 October 2015, Saturday, 11:30 EEST:
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Chepinets (Velingrad)           3:0 
Yunak (Ivaylo) - Balkan (Varvara)                         2:10 
4 October 2015, Sunday, 10:30 EEST:
SOU /yumv/ (Rakitovo) - Lokomotiv 2011 /yumv/ (Sp)        9:3 
4 October 2015, Sunday, 11:30 EEST:
Oborishte /yumv/ (Panag) - Saraya /yumv/ (Saraya)         3:1 

                           Round 4

10 October 2015, Saturday, 10:00 EEST:
PGGS "Hr.Botev" (Velingrad) - Bratsigovo /yumv/ (Brats.)  1:6 
10 October 2015, Saturday, 10:30 EEST:
Balkan (Varvara) - Chiko /yumv/ (Byaga)                   9:6 
Lokomotiv 2011 /yumv/ (Septemvri) - Yunak (Ivaylo)        9:0 
10 October 2015, Saturday, 12:00 EEST:
Chepinets (Velingrad) - Oborishte /yumv/ (Panag)          3:2 
11 October 2015, Sunday, 10:30 EEST:
Saraya /yumv/ (Saraya) - SOU /yumv/ (Rakitovo)            6:1 
11 October 2015, Sunday, 11:30 EEST:
Oborishte (Panagyurishte) - Hebar 1918 (Pazardzhik)       0:1 

                           Round 5

17 October 2015, Saturday, 10:30 EEST:
SOU /yumv/ (Rakitovo) - Chepinets (Velingrad)             1:6 
18 October 2015, Sunday, 10:30 EEST:
Hebar 1918 (Pazardzhik) - PGGS "Hr.Botev" (Velingrad)     3:0 
Oborishte /yumv/ (Panag) - Oborishte (Panagyurishte)      2:6 
Yunak (Ivaylo) - Saraya /yumv/ (Saraya)                   0:6 
Chiko /yumv/ (Byaga) - Lokomotiv 2011 /yumv/ (Sp)         postponed 
Bratsigovo /yumv/ (Bratsigovo) - Balkan (Varvara)         8:3 
5 December 2015, Saturday, 10:30 EET:
Chiko /yumv/ (Byaga) - Lokomotiv 2011 /yumv/ (Sp)         3:1 

                           Round 6

23 October 2015, Friday, 16:00 EEST:
PGGS "Hristo Botev" (Velingrad) - Balkan (Varvara)        3:2 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Oborishte /yumv/ (Panag)        3:1 
24 October 2015, Saturday, 10:30 EEST:
Lokomotiv 2011 /yumv/ (Sp) - Bratsigovo /yumv/ (Brats.)   1:3 
Saraya /yumv/ (Saraya) - Chiko /yumv/ (Byaga)             4:3 
Chepinets (Velingrad) - Yunak (Ivaylo)                    5:1 
24 October 2015, Saturday, 11:30 EEST:
Oborishte (Panagyurishte) - SOU /yumv/ (Rakitovo)         9:0 

                           Round 7

31 October 2015, Saturday, 10:30 EET:
SOU /yumv/ (Rakitovo) - Hebar 1918 (Pazardzhik)           0:6 
Yunak (Ivaylo) - Oborishte (Panagyurishte)                0:8 
Chiko /yumv/ (Byaga) - Chepinets (Velingrad)              1:4 
2 November 2015, Monday, 10:30 EET:
Oborishte /yumv/ (Panag) - PGGS "Hr.Botev" (Velingrad)    3:0 
Bratsigovo /yumv/ (Bratsigovo) - Saraya /yumv/ (Saraya)   1:3 
Balkan (Varvara) - Lokomotiv 2011 /yumv/ (Septemvri)      5:2 

                           Round 8

7 November 2015, Saturday, 10:30 EET:
Saraya /yumv/ (Saraya) - Balkan (Varvara)                 0:1 
Chepinets (Velingrad) - Bratsigovo /yumv/ (Bratsigovo)    3:4 
Oborishte /yumv/ (Panag) - SOU /yumv/ (Rakitovo)          5:1 
8 November 2015, Sunday, 10:30 EET:
PGGS "Hr.Botev" (Velingrad) - Lokomotiv 2011 /yumv/ (Sp)  0:3 
8 November 2015, Sunday, 11:30 EET:
Oborishte (Panagyurishte) - Chiko /yumv/ (Byaga)          3:0 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Yunak (Ivaylo)                  4:0 

                           Round 9

14 November 2015, Saturday, 10:30 EET:
Bratsigovo /yumv/ (Brats.) - Oborishte (Panagyurishte)    0:1 
Balkan (Varvara) - Chepinets (Velingrad)                  4:2 
Lokomotiv 2011 /yumv/ (Sp) - Saraya /yumv/ (Saraya)       3:4 
15 November 2015, Sunday, 10:30 EET:
SOU /yumv/ (Rakitovo) - PGGS "Hristo Botev" (Velingrad)   1:1 
Yunak (Ivaylo) - Oborishte /yumv/ (Panagyurishte)         0:5 
Chiko /yumv/ (Byaga) - Hebar 1918 (Pazardzhik)            0:6 

                           Round 10

21 November 2015, Saturday, 10:30 EET:
Chepinets (Velingrad) - Lokomotiv 2011 /yumv/ (Sp)        2:2 
21 November 2015, Saturday, 11:30 EET:
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Bratsigovo /yumv/ (Brats.)      3:0 
SOU "Kl.Ohridski" /yumv/ (Raktovo) - Yunak (Ivaylo)       4:2 
22 November 2015, Sunday, 10:00 EET:
Oborishte /yumv/ (Panagyurishte) - Chiko /yumv/ (Byaga)   3:0 
22 November 2015, Sunday, 10:30 EET:
PGGS "Hr.Botev" (Velingrad) - Saraya /yumv/ (Saraya)      1:0 
22 November 2015, Sunday, 11:30 EET:
Oborishte (Panagyurishte) - Balkan (Varvara)              4:1 

                           Round 11

28 November 2015, Saturday, 10:30 EET:
Chiko /yumv/ (Byaga) - SOU /yumv/ (Rakitovo)              3:3 
Balkan (Varvara) - Hebar 1918 (Pazardzhik)                2:1 
Lokomotiv 2011 /yumv/ (Sp) - Oborishte (Panagyurishte)    1:10 
Saraya /yumv/ (Saraya) - Chepinets (Velingrad)            3:0 
29 November 2015, Sunday, 10:30 EET:
Yunak (Ivaylo) - PGGS "Hristo Botev" (Velingrad)          0:4 
Bratsigovo /yumv/ (Brats.) - Oborishte /yumv/ (Panag)     3:3 

                           Round 5 - postponed match

5 December 2015, Saturday, 10:30 EET:
Chiko /yumv/ (Byaga) - Lokomotiv 2011 /yumv/ (Sp)         3:1 

                           Round 12

5 March 2016, Saturday, 10:30 EET:
PGGS "Hristo Botev" (Velingrad) - Chepinets (Velingrad)   postponed 
Lokomotiv 2011 /yumv/ (Sp) - Hebar 1918 (Pazardzhik)      1:2 
Chiko /yumv/ (Byaga) - Yunak (Ivaylo)                     3:0 awd 
5 March 2016, Saturday, 11:30 EET:
Balkan (Varvara) - Oborishte /yumv/ (Panagyurishte)       0:0 
Bratsigovo /yumv/ (Bratsigovo) - SOU /yumv/ (Rakitovo)    4:0 
6 March 2016, Sunday, 10:30 EET:
Saraya /yumv/ (Saraya) - Oborishte (Panagyurishte)        0:5 
30 May 2016, Monday, 10:30 EEST:
PGGS "Hristo Botev" (Velingrad) - Chepinets (Velingrad)   5:2 

                           Round 13

12 March 2016, Saturday, 10:30 EET:
Chiko /yumv/ (Byaga) - PGGS "Hristo Botev" (Velingrad)    2:4 
Yunak (Ivaylo) - Bratsigovo /yumv/ (Bratsigovo)           0:3 awd 
12 March 2016, Saturday, 11:00 EET:
Oborishte (Panagyurishte) - Chepinets (Velingrad)         1:1 
12 March 2016, Saturday, 11:30 EET:
SOU "Kl.Ohridski" /yumv/ (Raktovo) - Balkan (Varvara)     2:2 
Oborishte /yumv/ (Panag) - Lokomotiv 2011 /yumv/ (Sp)     3:0 awd 
13 March 2016, Sunday, 11:30 EET:
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Saraya /yumv/ (Saraya)         10:0 

                           Round 14

19 March 2016, Saturday, 10:00 EET:
Chepinets (Velingrad) - Hebar 1918 (Pazardzhik)           1:5 
19 March 2016, Saturday, 10:30 EET:
Balkan (Varvara) - Yunak (Ivaylo)                         3:0 awd 
19 March 2016, Saturday, 11:30 EET:
PGGS "Hr.Botev" (Velingrad) - Oborishte (Panagyurishte)   3:4 
20 March 2016, Sunday, 10:30 EET:
Saraya /yumv/ (Saraya) - Oborishte /yumv/ (Panag)         0:5 
Lokomotiv 2011 /yumv/ (Sp) - SOU /yumv/ (Rakitovo)        1:1 
Bratsigovo /yumv/ (Bratsigovo) - Chiko /yumv/ (Byaga)     5:2 

                           Round 15

26 March 2016, Saturday, 10:30 EET:
Oborishte /yumv/ (Panag) - Chepinets (Velingrad)          3:0 
26 March 2016, Saturday, 11:30 EET:
Yunak (Ivaylo) - Lokomotiv 2011 /yumv/ (Septemvri)        0:3 awd 
27 March 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Chiko /yumv/ (Byaga) - Balkan (Varvara)                   6:3 
27 March 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Bratsigovo /yumv/ (Brats.) - PGGS "Hr.Botev" (Velingrad)  6:1 
SOU /yumv/ (Rakitovo) - Saraya /yumv/ (Saraya)            5:3 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Oborishte (Panagyurishte)       1:0 

                           Round 16

2 April 2016, Saturday, 10:30 EEST:
PGGS "Hr.Botev" (Velingrad) - Hebar 1918 (Pazardzhik)     0:8 
Oborishte (Panagyurishte) - Oborishte /yumv/ (Panag)      7:6 
Saraya /yumv/ (Saraya) - Yunak (Ivaylo)                   3:0 awd 
Lokomotiv 2011 /yumv/ (Sp) - Chiko /yumv/ (Byaga)         3:2 
3 April 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Balkan (Varvara) - Bratsigovo /yumv/ (Bratsigovo)         2:3 
3 April 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Chepinets (Velingrad) - SOU /yumv/ (Rakitovo)             3:4 

                           Round 17

5 April 2016, Tuesday, 10:30 EEST:
Chiko /yumv/ (Byaga) - Saraya /yumv/ (Saraya)             4:2 
Oborishte /yumv/ (Panag) - Hebar 1918 (Pazardzhik)        0:2 
6 April 2016, Wednesday, 10:30 EEST:
Balkan (Varvara) - PGGS "Hristo Botev" (Velingrad)        1:2 
Bratsigovo /yumv/ (Brats.) - Lokomotiv 2011 /yumv/ (Sp)   3:2 
6 April 2016, Wednesday, 11:30 EEST:
Yunak (Ivaylo) - Chepinets (Velingrad)                    0:3 awd 
SOU /yumv/ (Rakitovo) - Oborishte (Panagyurishte)         1:1 

                           Round 18

8 April 2016, Friday, 14:00 EEST:
Chepinets (Velingrad) - Chiko /yumv/ (Byaga)              1:4 
9 April 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Hebar 1918 (Pazardzhik) - SOU /yumv/ (Rakitovo)           8:0 
Oborishte (Panagyurishte) - Yunak (Ivaylo)                3:0 awd 
Saraya /yumv/ (Saraya) - Bratsigovo /yumv/ (Bratsigovo)   2:3 
Lokomotiv 2011 /yumv/ (Septemvri) - Balkan (Varvara)      1:4 
9 April 2016, Saturday, 11:30 EEST:
PGGS "Hr.Botev" (Velingrad) - Oborishte /yumv/ (Panag)    0:4 

                           Round 19

16 April 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Chiko /yumv/ (Byaga) - Oborishte (Panagyurishte)          4:5 
Yunak (Ivaylo) - Hebar 1918 (Pazardzhik)                  0:3 awd 
16 April 2016, Saturday, 11:30 EEST:
Balkan (Varvara) - Saraya /yumv/ (Saraya)                 2:1 
Bratsigovo /yumv/ (Bratsigovo) - Chepinets (Velingrad)    1:3 
17 April 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Lokomotiv 2011 /yumv/ (Sp) - PGGS "Hr.Botev" (Velingrad)  3:3 
17 April 2016, Sunday, 11:30 EEST:
SOU /yumv/ (Rakitovo) - Oborishte /yumv/ (Panag)          3:5 

                           Round 20

22 April 2016, Friday, 15:00 EEST:
PGGS "Hristo Botev" (Velingrad) - SOU /yumv/ (Rakitovo)   2:0 
23 April 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Oborishte /yumv/ (Panagyurishte) - Yunak (Ivaylo)         3:0 awd 
Saraya /yumv/ (Saraya) - Lokomotiv 2011 /yumv/ (Sp)       1:5 
23 April 2016, Saturday, 11:30 EEST:
Chepinets (Velingrad) - Balkan (Varvara)                  2:2 
24 April 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Chiko /yumv/ (Byaga)            4:2 
Oborishte (Panagyurishte) - Bratsigovo /yumv/ (Brats.)    9:0 

                           Round 21

29 April 2016, Friday, 10:30 EEST:
Saraya /yumv/ (Saraya) - PGGS "Hr.Botev" (Velingrad)      6:3 
Lokomotiv 2011 /yumv/ (Sp) - Chepinets (Velingrad)        3:4 
29 April 2016, Friday, 11:30 EEST:
Balkan (Varvara) - Oborishte (Panagyurishte)              0:4 
Bratsigovo /yumv/ (Brats.) - Hebar 1918 (Pazardzhik)      0:4 
30 April 2016, Saturday, 10:30 EEST:
Chiko /yumv/ (Byaga) - Oborishte /yumv/ (Panagyurishte)   2:0 
Yunak (Ivaylo) - SOU "Kl.Ohridski" /yumv/ (Raktovo)       0:3 awd 

                           Round 22

5 May 2016, Thursday, 15:00 EEST:
Chepinets (Velingrad) - Saraya /yumv/ (Saraya)            2:9 
7 May 2016, Saturday, 10:30 EEST:
SOU /yumv/ (Rakitovo) - Chiko /yumv/ (Byaga)              2:5 
Oborishte /yumv/ (Panag) - Bratsigovo /yumv/ (Brats.)     0:0 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Balkan (Varvara)                4:0 
7 May 2016, Saturday, 11:30 EEST:
PGGS "Hristo Botev" (Velingrad) - Yunak (Ivaylo)          3:0 awd 
8 May 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Oborishte (Panagyurishte) - Lokomotiv 2011 /yumv/ (Sp)    6:2 

                           Round 12 - postponed match

30 May 2016, Monday, 10:30 EEST:
PGGS "Hristo Botev" (Velingrad) - Chepinets (Velingrad)   5:2 

top


Yunoshi starsha vazrast (b.1997-98): Pazardzhik - Oblastna grupa 2015/16 - Results grid

--------------------------------------------------------------------------------------------------
                                        1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9.  10.  11.  12. 
--------------------------------------------------------------------------------------------------
 1. Hebar 1918 (Pazardzhik)            XXX  1:0  3:1  3:0  4:0  3:0  4:2 10:0  3:0  8:0  6:2  4:0 
 2. Oborishte (Panagyurishte)          0:1  XXX  7:6  9:0  4:1  1:1  3:0 10:1  3:0* 9:0  6:2  3:0*
 3. Oborishte /yumv/ (Panagyurishte)   0:2  2:6  XXX  0:0  4:2  3:0  3:0  3:1  3:0  5:1  3:0* 3:0*
 4. Bratsigovo /yumv/ (Bratsigovo)     0:4  0:1  3:3  XXX  8:3  1:3  5:2  1:3  6:1  4:0  3:2  9:2 
 5. Balkan (Varvara)                   2:1  0:4  0:0  2:3  XXX  4:2  9:6  2:1  1:2  4:4  5:2  3:0*
 6. Chepinets (Velingrad)              1:5  3:1  3:2  3:4  2:2  XXX  1:4  2:9  8:0  3:4  2:2  5:1 
 7. Chiko /yumv/ (Byaga)               0:6  4:5  2:0  1:3  6:3  1:4  XXX  4:2  2:4  3:3  3:1  3:0*
 8. Saraya /yumv/ (Saraya)             0:3  0:5  0:5  2:3  0:1  3:0  4:3  XXX  6:3  6:1  1:5  3:0*
 9. PGGS "Hristo Botev" (Velingrad)    0:8  3:4  0:4  1:6  3:2  5:2  1:3  1:0  XXX  2:0  0:3  3:0*
10. SOU "Kl.Ohridski" /yumv/ (Raktovo) 0:6  1:1  3:5  1:1  2:2  1:6  2:5  5:3  1:1  XXX  9:3  4:2 
11. Lokomotiv 2011 /yumv/ (Septemvri)  1:2  1:10 0:4  1:3  1:4  3:4  3:2  3:4  3:3  1:1  XXX  9:0 
12. Yunak (Ivaylo)                     0:3* 0:8  0:5  0:3* 2:10 0:3* 0:4  0:6  0:4  0:3* 0:3* XXX 
--------------------------------------------------------------------------------------------------

top