OFG Vidin 2015/16

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |


                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Timok (Bregovo)                    16   10   2   4   50:28   32       
-------------------------------------------------------------------
 2. Partizani (Makresh)                16    9   4   3   45:26   31 [+][*]
 3. Plastik (Staropatitsa)             16    8   2   6   28:27   26       
 4. Botev (Gramada)                    16    7   4   5   26:21   25       
 5. Balkan (Belogradchik)              16    7   3   6   42:33   24       
 6. Dunav (Dunavtsi)                   16    6   5   5   28:25   23       
 7. Ratsiaria (Archar)                 16    7   0   9   22:26   21       
 8. Kula 04 (Kula)                     16    4   1  11   17:39   13       
 9. Botev D (Dimovo)                   16    2   3  11    8:41    9       
--. Venets (gara Oreshets)              0    0   0   0    0:0     -    [*]

Notes
  - Partizani (Makresh), 10th and withdrawn from the group last season; again joins the group.
  - Venets (gara Oreshets) withdraws just before the start of the season.

                           Round 1

5 September 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Botev D (Dimovo) - Dunav (Dunavtsi)                       0:2 
Venets (gara Oreshets) - Balkan (Belogradchik)            annulled 
Plastik (Staropatitsa) - Ratsiaria (Archar)               2:0 
Botev (Gramada) - Kula 04 (Kula)                          1:2 
6 September 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Partizani (Makresh) - Timok (Bregovo)                     0:3 awd * 
* - initially 6:2, then Partizani is awarded a 0:3 loss due to using an
    ineligible player.

                           Round 2

12 September 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Ratsiaria (Archar) - Botev (Gramada)                      2:0 
Balkan (Belogradchik) - Plastik (Staropatitsa)            5:2 
Timok (Bregovo) - Venets (gara Oreshets)                  annulled 
13 September 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Dunav (Dunavtsi) - Kula 04 (Kula)                         5:0 
Botev D (Dimovo) - Partizani (Makresh)                    0:3 

                           Round 3

19 September 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Venets (gara Oreshets) - Botev D (Dimovo)                 annulled 
Plastik (Staropatitsa) - Timok (Bregovo)                  3:5 
Botev (Gramada) - Balkan (Belogradchik)                   5:3 
Kula 04 (Kula) - Ratsiaria (Archar)                       1:0 
20 September 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Partizani (Makresh) - Dunav (Dunavtsi)                    3:3 

                           Round 4

26 September 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Dunav (Dunavtsi) - Ratsiaria (Archar)                     1:0 
Timok (Bregovo) - Botev (Gramada)                         1:1 
Botev D (Dimovo) - Plastik (Staropatitsa)                 1:3 
27 September 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Balkan (Belogradchik) - Kula 04 (Kula)                    4:0 
Partizani (Makresh) - Venets (gara Oreshets)              annulled 

                           Round 5

3 October 2015, Saturday, 16:00 EEST:
Venets (gara Oreshets) - Dunav (Dunavtsi)                 annulled 
Plastik (Staropatitsa) - Partizani (Makresh)              1:3 
Botev (Gramada) - Botev D (Dimovo)                        3:0 
Ratsiaria (Archar) - Balkan (Belogradchik)                1:0 
4 October 2015, Sunday, 16:00 EEST:
Kula 04 (Kula) - Timok (Bregovo)                          0:3 

                           Round 6

10 October 2015, Saturday, 16:00 EEST:
Dunav (Dunavtsi) - Balkan (Belogradchik)                  3:0 
Timok (Bregovo) - Ratsiaria (Archar)                      5:2 
Venets (gara Oreshets) - Plastik (Staropatitsa)           annulled 
11 October 2015, Sunday, 16:00 EEST:
Botev D (Dimovo) - Kula 04 (Kula)                         3:2 
Partizani (Makresh) - Botev (Gramada)                     5:2 

                           Round 7

17 October 2015, Saturday, 16:00 EEST:
Botev (Gramada) - Venets (gara Oreshets)                  annulled 
Ratsiaria (Archar) - Botev D (Dimovo)                     4:0 
Balkan (Belogradchik) - Timok (Bregovo)                   7:0 
18 October 2015, Sunday, 16:00 EEST:
Plastik (Staropatitsa) - Dunav (Dunavtsi)                 3:0 
Kula 04 (Kula) - Partizani (Makresh)                      2:4 

                           Round 8

31 October 2015, Saturday, 14:30 EET:
Dunav (Dunavtsi) - Timok (Bregovo)                        postponed 
Botev D (Dimovo) - Balkan (Belogradchik)                  postponed 
Partizani (Makresh) - Ratsiaria (Archar)                  postponed 
Venets (gara Oreshets) - Kula 04 (Kula)                   annulled 
Plastik (Staropatitsa) - Botev (Gramada)                  postponed 
14 November 2015, Saturday, 14:30 EET:
Dunav (Dunavtsi) - Timok (Bregovo)                        1:0 
Botev D (Dimovo) - Balkan (Belogradchik)                  0:0 
Partizani (Makresh) - Ratsiaria (Archar)                  1:0 
Plastik (Staropatitsa) - Botev (Gramada)                  1:0 

                           Round 9

7 November 2015, Saturday, 14:30 EET:
Botev (Gramada) - Dunav (Dunavtsi)                        1:1 
Ratsiaria (Archar) - Venets (gara Oreshets)               annulled 
Balkan (Belogradchik) - Partizani (Makresh)               2:1 
8 November 2015, Sunday, 14:30 EET:
Kula 04 (Kula) - Plastik (Staropatitsa)                   0:2 
Timok (Bregovo) - Botev D (Dimovo)                        3:0 

                           Round 8 - postponed matches

14 November 2015, Saturday, 14:30 EET:
Dunav (Dunavtsi) - Timok (Bregovo)                        1:0 
Botev D (Dimovo) - Balkan (Belogradchik)                  0:0 
Partizani (Makresh) - Ratsiaria (Archar)                  1:0 
Plastik (Staropatitsa) - Botev (Gramada)                  1:0 

                           Round 10

19 March 2016, Saturday, 15:00 EET:
Dunav (Dunavtsi) - Botev D (Dimovo)                       5:0 
Ratsiaria (Archar) - Plastik (Staropatitsa)               3:1 
20 March 2016, Sunday, 15:00 EET:
Timok (Bregovo) - Partizani (Makresh)                     2:2 
Kula 04 (Kula) - Botev (Gramada)                          0:2 
Balkan (Belogradchik)                                     bye

                           Round 11

26 March 2016, Saturday, 15:30 EET:
Botev (Gramada) - Ratsiaria (Archar)                      1:0 
in Kula:
Plastik (Staropatitsa) - Balkan (Belogradchik)            0:1 
Partizani (Makresh) - Botev D (Dimovo)                    4:0 
27 March 2016, Sunday, 15:30 EEST:
Kula 04 (Kula) - Dunav (Dunavtsi)                         0:0 
Timok (Bregovo)                                           bye

                           Round 12

2 April 2016, Saturday, 17:00 EEST:
Dunav (Dunavtsi) - Partizani (Makresh)                    1:1 
Balkan (Belogradchik) - Botev (Gramada)                   1:1 
Ratsiaria (Archar) - Kula 04 (Kula)                       3:1 
3 April 2016, Sunday, 17:00 EEST:
Timok (Bregovo) - Plastik (Staropatitsa)                  6:2 
Botev D (Dimovo)                                          bye

                           Round 13

9 April 2016, Saturday, 17:00 EEST:
Ratsiaria (Archar) - Dunav (Dunavtsi)                     3:2 
Kula 04 (Kula) - Balkan (Belogradchik)                    3:2 
Botev (Gramada) - Timok (Bregovo)                         3:0 
10 April 2016, Sunday, 17:00 EEST:
Plastik (Staropatitsa) - Botev D (Dimovo)                 3:0 
Partizani (Makresh)                                       bye

                           Round 14

16 April 2016, Saturday, 17:00 EEST:
Botev D (Dimovo) - Botev (Gramada)                        0:0 
Balkan (Belogradchik) - Ratsiaria (Archar)                4:1 
17 April 2016, Sunday, 17:00 EEST:
Partizani (Makresh) - Plastik (Staropatitsa)              2:2 
Timok (Bregovo) - Kula 04 (Kula)                          5:2 
Dunav (Dunavtsi)                                          bye

                           Round 15

24 April 2016, Sunday, 17:00 EEST:
Balkan (Belogradchik) - Dunav (Dunavtsi)                  7:2 
Ratsiaria (Archar) - Timok (Bregovo)                      2:1 
Kula 04 (Kula) - Botev D (Dimovo)                         3:0 
Botev (Gramada) - Partizani (Makresh)                     3:2 
Plastik (Staropatitsa)                                    bye

                           Round 16

30 April 2016, Saturday, 17:00 EEST:
Dunav (Dunavtsi) - Plastik (Staropatitsa)                 0:0 
Partizani (Makresh) - Kula 04 (Kula)                      4:1 
Botev D (Dimovo) - Ratsiaria (Archar)                     3:0 
Timok (Bregovo) - Balkan (Belogradchik)                   6:2 
Botev (Gramada)                                           bye

                           Round 17

7 May 2016, Saturday, 18:00 EEST:
Timok (Bregovo) - Dunav (Dunavtsi)                        5:1 
Balkan (Belogradchik) - Botev D (Dimovo)                  1:1 
Ratsiaria (Archar) - Partizani (Makresh)                  1:3 
Botev (Gramada) - Plastik (Staropatitsa)                  1:2 
Kula 04 (Kula)                                            bye

                           Round 18

14 May 2016, Saturday, 18:00 EEST:
Dunav (Dunavtsi) - Botev (Gramada)                        1:2 
Plastik (Staropatitsa) - Kula 04 (Kula)                   1:0 
Partizani (Makresh) - Balkan (Belogradchik)               7:3 
Botev D (Dimovo) - Timok (Bregovo)                        0:5 
Ratsiaria (Archar)                                        bye

top


OFG Vidin 2015/16 - Results grid

----------------------------------------------------------------------------------------
                                        1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9.  10. 
----------------------------------------------------------------------------------------
 1. Timok (Bregovo)                    XXX  2:2  6:2  1:1  6:2  5:1  5:2  5:2  3:0  --- 
 2. Partizani (Makresh)                0:3* XXX  2:2  5:2  7:3  3:3  1:0  4:1  4:0  --- 
 3. Plastik (Staropatitsa)             3:5  1:3  XXX  1:0  0:1  3:0  2:0  1:0  3:0  --- 
 4. Botev (Gramada)                    3:0  3:2  1:2  XXX  5:3  1:1  1:0  1:2  3:0  --- 
 5. Balkan (Belogradchik)              7:0  2:1  5:2  1:1  XXX  7:2  4:1  4:0  1:1  --- 
 6. Dunav (Dunavtsi)                   1:0  1:1  0:0  1:2  3:0  XXX  1:0  5:0  5:0  --- 
 7. Ratsiaria (Archar)                 2:1  1:3  3:1  2:0  1:0  3:2  XXX  3:1  4:0  --- 
 8. Kula 04 (Kula)                     0:3  2:4  0:2  0:2  3:2  0:0  1:0  XXX  3:0  --- 
 9. Botev D (Dimovo)                   0:5  0:3  1:3  0:0  0:0  0:2  3:0  3:2  XXX  --- 
10. Venets (gara Oreshets)             ---  ---  ---  ---  ---  ---  ---  ---  ---  XXX 
----------------------------------------------------------------------------------------

top