OFG Sofia 2015/16


OFG Sofia - iztok 2015/16

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |


                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Balkan 1929 (Botevgrad)            18   17   1   0   69:13   52        Final
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 2. Benkovski (gr.Kostenets)           18   13   0   5   50:20   39             
 3. Mativir (Ihtiman)                  18   11   0   7   52:29   33 [+][*]      
 4. OFK Elin Pelin (Elin Pelin)        18   10   2   6   50:30   32 [+]         
 5. Mirkovo (Mirkovo)                  18    8   2   8   38:37   26             
 6. Pirdop (Pirdop)                    18    7   3   8   37:53   24             
 7. Rilets (Govedartsi)                18    6   2  10   31:40   20             
 8. Levski 1923 (Elin Pelin)           18    5   2  11   23:43   17 [+]         
 9. Zvezdets (Gorna Malina)            18    5   0  13   29:53   15             
10. ZhSK Ihtiman (Ihtiman)             18    2   0  16   14:75    6             

Notes
  - Botev 1937 (Ihtiman), 1st last season; is promoted to Yugozapadna "V" AFG.
  - Keramik (gara Elin Pelin), 2nd last season; withdraws.
  - Mativir (Ihtiman), removed from the group during the first part last season; again joins the group.
  - Balkan (Botevgrad), Levski 1923 (Elin Pelin) i OFK Elin Pelin (Elin Pelin) join the group.
  - Spartak (Samokov), 9th last season; initially applies for participation this season, but then withdraws just before the start of the season. As a result a new draw is held for a group of 10 teams. The initial draw is as follows:
    1. OFK Elin Pelin - 12. Rilets
    2. Benkovski      - 11. ZhSK Ihtiman
    3. Pirdop         - 10. Mativir
    4. Spartak        -  9. Levski 1923
    5. Mirkovo        -  8. Zvezdets
    6. bye            -  7. Balkan
  - Mativir (Ihtiman) plays its home games at the "Hristo Botev" st. in Ihtiman.
  - ZhSK Ihtiman (Ihtiman) plays its home games at the "Golf klub Ear Sofia" complex in Ihtiman.
  - Levski 1923 (Elin Pelin) plays its home games in Gorna Malina (rounds 1-9) and at the "Levski" st. in Elin Pelin (rounds 10-18)..
  - OFK Elin Pelin (Elin Pelin) plays its home games at the "Levski" st. in Elin Pelin.
  - Benkovski (Kostenets) plays its home games in Momina klisura.
  - Rilets (Govedartsi) plays its home games in rounds 10-18 in Samokov


                           Round 1

12 September 2015, Saturday, 17:00 EEST:
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - ZhSK Ihtiman (Ihtiman)      8:1 
13 September 2015, Sunday, 11:30 EEST:
Pirdop (Pirdop) - Mativir (Ihtiman)                       2:1 
Zvezdets (Gorna Malina) - Balkan 1929 (Botevgrad)         postponed 
13 September 2015, Sunday, 17:00 EEST:
in Momina klisura:
Benkovski (gr.Kostenets) - Levski 1923 (Elin Pelin)       3:0 awd 
Rilets (Govedartsi) - Mirkovo (Mirkovo)                   2:0 
24 October 2015, Saturday, 11:00 EEST:
Zvezdets (Gorna Malina) - Balkan 1929 (Botevgrad)         1:2 

                           Round 2

19 September 2015, Saturday, 11:30 EEST:
Mirkovo (Mirkovo) - Zvezdets (Gorna Malina)               3:1 
in Gorna Malina:
Levski 1923 (Elin Pelin) - Pirdop (Pirdop)                1:2 
19 September 2015, Saturday, 17:00 EEST:
ZhSK Ihtiman (Ihtiman) - Balkan 1929 (Botevgrad)          postponed 
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Benkovski (gr.Kostenets)    5:0 
20 September 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Mativir (Ihtiman) - Rilets (Govedartsi)                   5:2 
21 November 2015, Saturday, 14:30 EET:
ZhSK Ihtiman (Ihtiman) - Balkan 1929 (Botevgrad)          1:3 

                           Round 3

26 September 2015, Saturday, 11:30 EEST:
Pirdop (Pirdop) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)             0:3 
26 September 2015, Saturday, 16:00 EEST:
in Momina klisura:
Benkovski (gr.Kostenets) - ZhSK Ihtiman (Ihtiman)         7:0 
Balkan 1929 (Botevgrad) - Mirkovo (Mirkovo)               4:2 
27 September 2015, Sunday, 11:30 EEST:
Rilets (Govedartsi) - Levski 1923 (Elin Pelin)            postponed 
27 September 2015, Sunday, 16:00 EEST:
Zvezdets (Gorna Malina) - Mativir (Ihtiman)               postponed 
24 October 2015, Saturday, 11:00 EEST:
Rilets (Govedartsi) - Levski 1923 (Elin Pelin)            0:1 
21 November 2015, Saturday, 14:30 EET:
Zvezdets (Gorna Malina) - Mativir (Ihtiman)               2:5 

                           Round 4

3 October 2015, Saturday, 11:30 EEST:
ZhSK Ihtiman (Ihtiman) - Mirkovo (Mirkovo)                1:6 
Mativir (Ihtiman) - Balkan 1929 (Botevgrad)               2:3 
3 October 2015, Saturday, 16:00 EEST:
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Rilets (Govedartsi)         3:2 
in Momina klisura:
Benkovski (gr.Kostenets) - Pirdop (Pirdop)                8:0 awd * 
* - abandoned in 90'+5' at 5:4 due to the visitors' fault.
4 October 2015, Sunday, 11:30 EEST:
in Gorna Malina:
Levski 1923 (Elin Pelin) - Zvezdets (Gorna Malina)        3:2 

                           Round 5

10 October 2015, Saturday, 16:00 EEST:
Pirdop (Pirdop) - ZhSK Ihtiman (Ihtiman)                  3:0 
Balkan 1929 (Botevgrad) - Levski 1923 (Elin Pelin)        postponed 
Mirkovo (Mirkovo) - Mativir (Ihtiman)                     2:0 
11 October 2015, Sunday, 16:00 EEST:
Rilets (Govedartsi) - Benkovski (gr.Kostenets)            1:2 
Zvezdets (Gorna Malina) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)     0:4 
29 November 2015, Sunday, 14:00 EET:
Balkan 1929 (Botevgrad) - Levski 1923 (Elin Pelin)        7:1 

                           Round 6

17 October 2015, Saturday, 11:30 EEST:
in Gorna Malina:
Levski 1923 (Elin Pelin) - Mirkovo (Mirkovo)              1:2 
17 October 2015, Saturday, 16:00 EEST:
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Balkan 1929 (Botevgrad)     1:1 
in Momina klisura:
Benkovski (gr.Kostenets) - Zvezdets (Gorna Malina)        3:0 
Pirdop (Pirdop) - Rilets (Govedartsi)                     2:2 
18 October 2015, Sunday, 16:00 EEST:
ZhSK Ihtiman (Ihtiman) - Mativir (Ihtiman)                0:4 

                           Round 1 - postponed match

24 October 2015, Saturday, 11:00 EEST:
Zvezdets (Gorna Malina) - Balkan 1929 (Botevgrad)         1:2 

                           Round 3 - postponed match

24 October 2015, Saturday, 11:00 EEST:
Rilets (Govedartsi) - Levski 1923 (Elin Pelin)            0:1 

                           Round 7

31 October 2015, Saturday, 11:00 EET:
Zvezdets (Gorna Malina) - Pirdop (Pirdop)                 4:3 
31 October 2015, Saturday, 15:00 EET:
Rilets (Govedartsi) - ZhSK Ihtiman (Ihtiman)              3:0 
Balkan 1929 (Botevgrad) - Benkovski (gr.Kostenets)        3:0 
Mirkovo (Mirkovo) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)           postponed 
Mativir (Ihtiman) - Levski 1923 (Elin Pelin)              6:0 
21 November 2015, Saturday, 14:30 EET:
Mirkovo (Mirkovo) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)           1:3 

                           Round 8

7 November 2015, Saturday, 11:00 EET:
ZhSK Ihtiman (Ihtiman) - Levski 1923 (Elin Pelin)         3:0 
7 November 2015, Saturday, 14:30 EET:
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Mativir (Ihtiman)           6:1 
in Momina klisura:
Benkovski (gr.Kostenets) - Mirkovo (Mirkovo)              4:1 
Pirdop (Pirdop) - Balkan 1929 (Botevgrad)                 0:3 
8 November 2015, Sunday, 14:30 EET:
Rilets (Govedartsi) - Zvezdets (Gorna Malina)             6:2 

                           Round 9

14 November 2015, Saturday, 11:00 EET:
in Gorna Malina:
Levski 1923 (Elin Pelin) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)    1:1 
14 November 2015, Saturday, 14:30 EET:
Zvezdets (Gorna Malina) - ZhSK Ihtiman (Ihtiman)          5:1 
Balkan 1929 (Botevgrad) - Rilets (Govedartsi)             4:0 
Mirkovo (Mirkovo) - Pirdop (Pirdop)                       4:1 
Mativir (Ihtiman) - Benkovski (gr.Kostenets)              1:2 

                           Round 2 - postponed match

21 November 2015, Saturday, 14:30 EET:
ZhSK Ihtiman (Ihtiman) - Balkan 1929 (Botevgrad)          1:3 

                           Round 3 - postponed match

21 November 2015, Saturday, 14:30 EET:
Zvezdets (Gorna Malina) - Mativir (Ihtiman)               2:5 

                           Round 7 - postponed match

21 November 2015, Saturday, 14:30 EET:
Mirkovo (Mirkovo) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)           1:3 

                           Round 5 - postponed match

29 November 2015, Sunday, 14:00 EET:
Balkan 1929 (Botevgrad) - Levski 1923 (Elin Pelin)        7:1 

                           Round 10

19 March 2016, Saturday, 14:30 EET:
ZhSK Ihtiman (Ihtiman) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)      0:5 
Mirkovo (Mirkovo) - Rilets (Govedartsi)                   5:2 
Balkan 1929 (Botevgrad) - Zvezdets (Gorna Malina)         3:0 
20 March 2016, Sunday, 14:30 EET:
Levski 1923 (Elin Pelin) - Benkovski (gr.Kostenets)       0:1 
Mativir (Ihtiman) - Pirdop (Pirdop)                       5:2 

                           Round 11

26 March 2016, Saturday, 14:30 EET:
Balkan 1929 (Botevgrad) - ZhSK Ihtiman (Ihtiman)          8:2 
in Samokov:
Rilets (Govedartsi) - Mativir (Ihtiman)                   postponed 
Pirdop (Pirdop) - Levski 1923 (Elin Pelin)                3:1 
in Momina klisura:
Benkovski (gr.Kostenets) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)    postponed 
27 March 2016, Sunday, 14:30 EEST:
Zvezdets (Gorna Malina) - Mirkovo (Mirkovo)               2:3 
29 April 2016, Friday, 15:00 EEST:
in Momina klisura:
Benkovski (gr.Kostenets) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)    3:0 
29 April 2016, Friday, 17:00 EEST:
in Samokov:
Rilets (Govedartsi) - Mativir (Ihtiman)                   2:1 

                           Round 12

2 April 2016, Saturday, 11:30 EEST:
ZhSK Ihtiman (Ihtiman) - Benkovski (gr.Kostenets)         0:3 
2 April 2016, Saturday, 15:00 EEST:
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Pirdop (Pirdop)             3:4 
Mirkovo (Mirkovo) - Balkan 1929 (Botevgrad)               0:1 
3 April 2016, Sunday, 15:00 EEST:
Levski 1923 (Elin Pelin) - Rilets (Govedartsi)            1:2 
4 April 2016, Monday, 15:00 EEST:
Mativir (Ihtiman) - Zvezdets (Gorna Malina)               2:1 

                           Round 13

9 April 2016, Saturday, 11:30 EEST:
Mirkovo (Mirkovo) - ZhSK Ihtiman (Ihtiman)                3:0 awd * 
* - the visitors don't show up.
9 April 2016, Saturday, 15:00 EEST:
Balkan 1929 (Botevgrad) - Mativir (Ihtiman)               4:2 
in Samokov:
Rilets (Govedartsi) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)         0:2 
Pirdop (Pirdop) - Benkovski (gr.Kostenets)                3:0 awd * 
* - abandoned in 82' at 0:0 when the visitors attack the referee.
10 April 2016, Sunday, 15:00 EEST:
Zvezdets (Gorna Malina) - Levski 1923 (Elin Pelin)        0:1 

                           Round 14

16 April 2016, Saturday, 11:30 EEST:
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Zvezdets (Gorna Malina)     2:3 
16 April 2016, Saturday, 15:00 EEST:
ZhSK Ihtiman (Ihtiman) - Pirdop (Pirdop)                  0:5 
in Momina klisura:
Benkovski (gr.Kostenets) - Rilets (Govedartsi)            3:0 
Mativir (Ihtiman) - Mirkovo (Mirkovo)                     3:0 
17 April 2016, Sunday, 15:00 EEST:
Levski 1923 (Elin Pelin) - Balkan 1929 (Botevgrad)        0:3 

                           Round 15

23 April 2016, Saturday, 15:00 EEST:
Mirkovo (Mirkovo) - Levski 1923 (Elin Pelin)              2:2 
23 April 2016, Saturday, 15:30 EEST:
Balkan 1929 (Botevgrad) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)     4:1 
24 April 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Mativir (Ihtiman) - ZhSK Ihtiman (Ihtiman)                4:0 
24 April 2016, Sunday, 15:00 EEST:
Zvezdets (Gorna Malina) - Benkovski (gr.Kostenets)        0:6 
in Samokov:
Rilets (Govedartsi) - Pirdop (Pirdop)                     3:3 

                           Round 11 - postponed matches

29 April 2016, Friday, 15:00 EEST:
in Momina klisura:
Benkovski (gr.Kostenets) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)    3:0 
29 April 2016, Friday, 17:00 EEST:
in Samokov:
Rilets (Govedartsi) - Mativir (Ihtiman)                   2:1 

                           Round 16

7 May 2016, Saturday, 16:00 EEST:
Pirdop (Pirdop) - Zvezdets (Gorna Malina)                 2:3 
in Momina klisura:
Benkovski (gr.Kostenets) - Balkan 1929 (Botevgrad)        0:3 
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Mirkovo (Mirkovo)           3:2 
8 May 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Levski 1923 (Elin Pelin) - Mativir (Ihtiman)              1:4 
8 May 2016, Sunday, 16:00 EEST:
ZhSK Ihtiman (Ihtiman) - Rilets (Govedartsi)              0:3 

                           Round 17

15 May 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Levski 1923 (Elin Pelin) - ZhSK Ihtiman (Ihtiman)         5:2 
Balkan 1929 (Botevgrad) - Pirdop (Pirdop)                10:0 
Zvezdets (Gorna Malina) - Rilets (Govedartsi)             3:1 
15 May 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Mativir (Ihtiman) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)           3:0 
Mirkovo (Mirkovo) - Benkovski (gr.Kostenets)              0:5 

                           Round 18

24 May 2016, Tuesday, 11:30 EEST:
in Samokov:
Rilets (Govedartsi) - Balkan 1929 (Botevgrad)             0:3 
Pirdop (Pirdop) - Mirkovo (Mirkovo)                       2:2 
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Levski 1923 (Elin Pelin)    0:4 
24 May 2016, Tuesday, 17:00 EEST:
ZhSK Ihtiman (Ihtiman) - Zvezdets (Gorna Malina)          3:0 
in Momina klisura:
Benkovski (gr.Kostenets) - Mativir (Ihtiman)              0:3 

top


OFG Sofia - iztok 2015/16 - Results grid

----------------------------------------------------------------------------------------
                                        1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9.  10. 
----------------------------------------------------------------------------------------
 1. Balkan 1929 (Botevgrad)            XXX  3:0  4:2  4:1  4:2 10:0  4:0  7:1  3:0  8:2 
 2. Benkovski (gr.Kostenets)           0:3  XXX  0:3  3:0  4:1  8:0* 3:0  3:0* 3:0  7:0 
 3. Mativir (Ihtiman)                  2:3  1:2  XXX  3:0  3:0  5:2  5:2  6:0  2:1  4:0 
 4. OFK Elin Pelin (Elin Pelin)        1:1  5:0  6:1  XXX  3:2  3:4  3:2  0:4  2:3  8:1 
 5. Mirkovo (Mirkovo)                  0:1  0:5  2:0  1:3  XXX  4:1  5:2  2:2  3:1  3:0*
 6. Pirdop (Pirdop)                    0:3  3:0* 2:1  0:3  2:2  XXX  2:2  3:1  2:3  3:0 
 7. Rilets (Govedartsi)                0:3  1:2  2:1  0:2  2:0  3:3  XXX  0:1  6:2  3:0 
 8. Levski 1923 (Elin Pelin)           0:3  0:1  1:4  1:1  1:2  1:2  1:2  XXX  3:2  5:2 
 9. Zvezdets (Gorna Malina)            1:2  0:6  2:5  0:4  2:3  4:3  3:1  0:1  XXX  5:1 
10. ZhSK Ihtiman (Ihtiman)             1:3  0:3  0:4  0:5  1:6  0:5  0:3  3:0  3:0  XXX 
----------------------------------------------------------------------------------------

top


OFG Sofia - zapad 2015/16

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 |
        | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |


                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod)   20   17   1   2   82:20   52 [+]    Final
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 2. Chavdar (Etropole)                 20   16   2   2   96:18   50             
 3. Sportist 2006 (Dragovishtitsa)     20   13   2   5   52:35   41             
 4. Svoge (Svoge)                      20   12   3   5   65:36   39             
 5. Petarch (Petarch)                  20   10   0  10   44:42   30             
 6. Dragoman (Dragoman)                20    8   5   7   45:52   29             
 7. Pravets (Pravets)                  20    9   1  10   45:51   28 [+]         
 8. Tornado (Bezden)                   20    7   1  12   33:54   22             
 9. Iskar 2005 (gara Lakatnik)         20    6   0  14   35:77   18             
10. Vihar (Aldomirovtsi)               20    3   1  16   30:81   10             
11. Iskra 2009 (Iskrets)               20    0   2  18   15:76    2             
--. Sportist (Svoge)                    1    0   0   1    0:3     - [-][*]      

Notes
  - Sportist (Svoge), 15th in Yugozapadna "V" AFG last season; is relegated to OFG Sofia - zapad.
  - Pravets (Pravets) and OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) join the group.
  - Vihar (Aldomirovtsi) plays its home games in Slivnitsa.
  - Dragoman (Dragoman) plays its home games at the "Belitsa" stadium in Kostinbrod due to reconstruction of the stadium in Dragoman.
  - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) plays its home games at the "Georgi Benkovski" stadium in kv.Obedinenie, Kostinbrod.
  - Sportist (Svoge) withdraws after round 2 after not being able to enroll enough players. Its results up to this point are annulled and its opponents until the end of the season bye.

                           Round 1

12 September 2015, Saturday, 11:30 EEST:
in Kostinbrod, "Belitsa" st.:
Dragoman (Dragoman) - Pravets (Pravets)                   postponed 
12 September 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Petarch (Petarch) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod)      1:2 
Svoge (Svoge) - Tornado (Bezden)                          8:1 
13 September 2015, Sunday, 11:30 EEST:
in Slivnitsa:
Vihar (Aldomirovtsi) - Iskar 2005 (gara Lakatnik)         3:0 awd 
13 September 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Chavdar (Etropole) - Sportist (Svoge)                     annulled * 
* - initially postponed, then annulled.
Sportist 2006 (Dragovishtitsa) - Iskra 2009 (Iskrets)     3:0 
24 October 2015, Saturday, 11:00 EEST:
in Kostinbrod, "Belitsa" st.:
Dragoman (Dragoman) - Pravets (Pravets)                   2:1 

                           Round 2

19 September 2015, Saturday, 11:30 EEST:
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Svoge (Svoge)                postponed 
19 September 2015, Saturday, 16:00 EEST:
Iskra 2009 (Iskrets) - Vihar (Aldomirovtsi)               postponed 
20 September 2015, Sunday, 11:30 EEST:
Pravets (Pravets) - Sportist 2006 (Dragovishtitsa)        3:5 
20 September 2015, Sunday, 16:00 EEST:
Sportist (Svoge) - Tornado (Bezden)                       0:3 awd  /annulled/ 
OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) - Dragoman (Dragoman)    3:3 
Chavdar (Etropole) - Petarch (Petarch)                    4:1 
24 October 2015, Saturday, 11:00 EEST:
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Svoge (Svoge)                4:5 
6 March 2016, Sunday, 14:00 EET:
Iskra 2009 (Iskrets) - Vihar (Aldomirovtsi)               0:2 

                           Round 3

26 September 2015, Saturday, 11:30 EEST:
Svoge (Svoge) - Iskra 2009 (Iskrets)                      5:0 
26 September 2015, Saturday, 16:00 EEST:
in Kostinbrod, "Belitsa" st.:
Dragoman (Dragoman) - Chavdar (Etropole)                  3:3 
Tornado (Bezden) - Iskar 2005 (gara Lakatnik)             4:1 
27 September 2015, Sunday, 11:30 EEST:
Petarch (Petarch) - Sportist (Svoge)                      annulled 
27 September 2015, Sunday, 16:00 EEST:
Sportist 2006 (Dragov) - OFK Kostinbrod 2012 (Kost.)      0:3 
in Slivnitsa:
Vihar (Aldomirovtsi) - Pravets (Pravets)                  1:3 

                           Round 4

3 October 2015, Saturday, 16:00 EEST:
Iskra 2009 (Iskrets) - Tornado (Bezden)                   3:3 
4 October 2015, Sunday, 11:30 EEST:
OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) - Vihar (Aldomirovtsi)   7:0 
Petarch (Petarch) - Dragoman (Dragoman)                   1:2 
4 October 2015, Sunday, 16:00 EEST:
Sportist (Svoge) - Iskar 2005 (gara Lakatnik)             annulled 
Pravets (Pravets) - Svoge (Svoge)                         2:2 
Chavdar (Etropole) - Sportist 2006 (Dragovishtitsa)       1:2 

                           Round 5

10 October 2015, Saturday, 11:30 EEST:
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Iskra 2009 (Iskrets)         3:1 
10 October 2015, Saturday, 16:00 EEST:
in Kostinbrod, "Belitsa" st.:
Dragoman (Dragoman) - Sportist (Svoge)                    annulled 
Svoge (Svoge) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod)          2:1 
11 October 2015, Sunday, 16:00 EEST:
Sportist 2006 (Dragovishtitsa) - Petarch (Petarch)        3:2 
in kv.Dragalevtsi, Sofia: *
Vihar (Aldomirovtsi) - Chavdar (Etropole)                 0:7 
* - match moved from Slivnitsa to kv.Dragalevtsi, Sofia, due to a flooded
    pitch.
Tornado (Bezden) - Pravets (Pravets)                      2:1 

                           Round 6

18 October 2015, Sunday, 11:30 EEST:
Petarch (Petarch) - Vihar (Aldomirovtsi)                  3:2 
18 October 2015, Sunday, 16:00 EEST:
Sportist (Svoge) - Iskra 2009 (Iskrets)                   annulled 
Pravets (Pravets) - Iskar 2005 (gara Lakatnik)           10:0 
OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) - Tornado (Bezden)       5:0 
Chavdar (Etropole) - Svoge (Svoge)                        1:1 
in Kostinbrod, "Belitsa" st.:
Dragoman (Dragoman) - Sportist 2006 (Dragovishtitsa)      1:4 

                           Round 1 - postponed match

24 October 2015, Saturday, 11:00 EEST:
in Kostinbrod, "Belitsa" st.:
Dragoman (Dragoman) - Pravets (Pravets)                   2:1 

                           Round 2 - postponed match

24 October 2015, Saturday, 11:00 EEST:
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Svoge (Svoge)                4:5 

                           Round 7

31 October 2015, Saturday, 15:00 EET:
Svoge (Svoge) - Petarch (Petarch)                         5:2 
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - OFK Kostinbrod 2012 (Kost.)  0:1 
1 November 2015, Sunday, 11:30 EET:
Sportist 2006 (Dragovishtitsa) - Sportist (Svoge)         annulled 
Iskra 2009 (Iskrets) - Pravets (Pravets)                  postponed 
1 November 2015, Sunday, 15:00 EET:
in Slivnitsa:
Vihar (Aldomirovtsi) - Dragoman (Dragoman)                postponed 
Tornado (Bezden) - Chavdar (Etropole)                     postponed 
5 December 2015, Saturday, 14:00 EET:
Vihar (Aldomirovtsi) - Dragoman (Dragoman)                3:5 
Tornado (Bezden) - Chavdar (Etropole)                     0:3 awd 
Iskra 2009 (Iskrets) - Pravets (Pravets)                  1:4 

                           Round 8

7 November 2015, Saturday, 14:30 EET:
in Kostinbrod, "Belitsa" st.:
Dragoman (Dragoman) - Svoge (Svoge)                       1:1 
8 November 2015, Sunday, 11:00 EET:
Sportist (Svoge) - Pravets (Pravets)                      annulled 
Petarch (Petarch) - Tornado (Bezden)                      2:0 
8 November 2015, Sunday, 14:30 EET:
OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) - Iskra 2009 (Iskrets)   9:1 
Chavdar (Etropole) - Iskar 2005 (gara Lakatnik)          11:0 
Sportist 2006 (Dragovishtitsa) - Vihar (Aldomirovtsi)     5:1 

                           Round 9

14 November 2015, Saturday, 11:00 EET:
Tornado (Bezden) - Dragoman (Dragoman)                    5:0 
14 November 2015, Saturday, 14:30 EET:
in Slivnitsa:
Vihar (Aldomirovtsi) - Sportist (Svoge)                   annulled 
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Petarch (Petarch)            2:1 
15 November 2015, Sunday, 14:30 EET:
Svoge (Svoge) - Sportist 2006 (Dragovishtitsa)            1:2 
Iskra 2009 (Iskrets) - Chavdar (Etropole)                 0:1 
Pravets (Pravets) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod)      0:3 

                           Round 10

21 November 2015, Saturday, 14:30 EET:
in Kostinbrod, "Belitsa" st.:
Dragoman (Dragoman) - Iskar 2005 (gara Lakatnik)          5:1 
in Slivnitsa:
Vihar (Aldomirovtsi) - Svoge (Svoge)                      1:5 
22 November 2015, Sunday, 11:00 EET:
Sportist 2006 (Dragovishtitsa) - Tornado (Bezden)         2:1 
22 November 2015, Sunday, 14:30 EET:
Sportist (Svoge) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod)       annulled 
Chavdar (Etropole) - Pravets (Pravets)                    4:1 
Petarch (Petarch) - Iskra 2009 (Iskrets)                  6:1 

                           Round 11

28 November 2015, Saturday, 11:00 EET:
Iskra 2009 (Iskrets) - Dragoman (Dragoman)                postponed 
28 November 2015, Saturday, 14:00 EET:
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Sportist 2006 (Dragov)       postponed 
29 November 2015, Sunday, 14:00 EET:
Svoge (Svoge) - Sportist (Svoge)                          annulled 
Tornado (Bezden) - Vihar (Aldomirovtsi)                   3:0 
Pravets (Pravets) - Petarch (Petarch)                     postponed 
OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) - Chavdar (Etropole)     2:1 
5 December 2015, Saturday, 14:00 EET:
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Sportist 2006 (Dragov)       2:6 
3 March 2016, Thursday, 14:00 EET:
Iskra 2009 (Iskrets) - Dragoman (Dragoman)                3:3 
6 March 2016, Sunday, 14:00 EET:
Pravets (Pravets) - Petarch (Petarch)                     5:1 

                           Round 7 - postponed matches

5 December 2015, Saturday, 14:00 EET:
Vihar (Aldomirovtsi) - Dragoman (Dragoman)                3:5 
Tornado (Bezden) - Chavdar (Etropole)                     0:3 awd 
Iskra 2009 (Iskrets) - Pravets (Pravets)                  1:4 

                           Round 11 - postponed match

5 December 2015, Saturday, 14:00 EET:
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Sportist 2006 (Dragov)       2:6 

                           Round 11 - postponed matches

3 March 2016, Thursday, 14:00 EET:
Iskra 2009 (Iskrets) - Dragoman (Dragoman)                3:3 
6 March 2016, Sunday, 14:00 EET:
Pravets (Pravets) - Petarch (Petarch)                     5:1 

                           Round 2 - postponed match

6 March 2016, Sunday, 14:00 EET:
Iskra 2009 (Iskrets) - Vihar (Aldomirovtsi)               0:2 

                           Round 12

12 March 2016, Saturday, 14:30 EET:
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Vihar (Aldomirovtsi)         postponed 
Tornado (Bezden) - Svoge (Svoge)                          3:2 
13 March 2016, Sunday, 14:30 EET:
in Kostinbrod, "Belitsa" st.:
OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) - Petarch (Petarch)      4:0 
Pravets (Pravets) - Dragoman (Dragoman)                   1:3 
Iskra 2009 (Iskrets) - Sportist 2006 (Dragovishtitsa)     0:1 
3 April 2016, Sunday, 15:00 EEST:
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Vihar (Aldomirovtsi)         5:1 
Chavdar (Etropole)                                        bye

                           Round 13

19 March 2016, Saturday, 14:30 EET:
Svoge (Svoge) - Iskar 2005 (gara Lakatnik)                3:1 
20 March 2016, Sunday, 11:00 EET:
Sportist 2006 (Dragovishtitsa) - Pravets (Pravets)        0:1 
20 March 2016, Sunday, 14:30 EET:
in Slivnitsa:
Vihar (Aldomirovtsi) - Iskra 2009 (Iskrets)               4:2 
Petarch (Petarch) - Chavdar (Etropole)                    0:2 
20 March 2016, Sunday, 17:15 EET:
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
Dragoman (Dragoman) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod)    1:4 
Tornado (Bezden)                                          bye

                           Round 14

26 March 2016, Saturday, 14:30 EET:
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Tornado (Bezden)             3:1 
27 March 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Iskra 2009 (Iskrets) - Svoge (Svoge)                      0:2 
27 March 2016, Sunday, 14:30 EEST:
Chavdar (Etropole) - Dragoman (Dragoman)                  5:0 
OFK Kostinbrod 2012 (Kost.) - Sportist 2006 (Dragov)      5:0 
Pravets (Pravets) - Vihar (Aldomirovtsi)                  2:1 
Petarch (Petarch)                                         bye

                           Round 12 - postponed match

3 April 2016, Sunday, 15:00 EEST:
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Vihar (Aldomirovtsi)         5:1 

                           Round 15

2 April 2016, Saturday, 11:30 EEST:
in Kostinbrod, "Belitsa" st.:
Dragoman (Dragoman) - Petarch (Petarch)                   2:4 
2 April 2016, Saturday, 15:00 EEST:
in Slivnitsa:
Vihar (Aldomirovtsi) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod)   postponed 
3 April 2016, Sunday, 15:00 EEST:
Tornado (Bezden) - Iskra 2009 (Iskrets)                   4:0 
Svoge (Svoge) - Pravets (Pravets)                         6:0 
Sportist 2006 (Dragovishtitsa) - Chavdar (Etropole)       1:3 
2 May 2016, Monday, 11:30 EEST:
in Slivnitsa:
Vihar (Aldomirovtsi) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod)   2:3 
Iskar 2005 (gara Lakatnik)                                bye

                           Round 16

9 April 2016, Saturday, 15:00 EEST:
Iskra 2009 (Iskrets) - Iskar 2005 (gara Lakatnik)         1:4 
10 April 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Pravets (Pravets) - Tornado (Bezden)                      3:1 
10 April 2016, Sunday, 15:00 EEST:
Petarch (Petarch) - Sportist 2006 (Dragovishtitsa)        2:5 
Chavdar (Etropole) - Vihar (Aldomirovtsi)                11:2 
OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) - Svoge (Svoge)          6:0 
Dragoman (Dragoman)                                       bye

                           Round 17

16 April 2016, Saturday, 15:00 EEST:
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Pravets (Pravets)            2:4 
Svoge (Svoge) - Chavdar (Etropole)                        1:4 
17 April 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Sportist 2006 (Dragovishtitsa) - Dragoman (Dragoman)      2:2 
17 April 2016, Sunday, 15:00 EEST:
Tornado (Bezden) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod)       0:6 
in Slivnitsa:
Vihar (Aldomirovtsi) - Petarch (Petarch)                  2:4 
Iskra 2009 (Iskrets)                                      bye

                           Round 18

23 April 2016, Saturday, 11:30 EEST:
in Kostinbrod, "Belitsa" st.:
Dragoman (Dragoman) - Vihar (Aldomirovtsi)                3:2 
24 April 2016, Sunday, 15:00 EEST:
Petarch (Petarch) - Svoge (Svoge)                         3:0 awd * 
* - initially 1:1, then awarded against Svoge due to them using an
    ineligible player.
Chavdar (Etropole) - Tornado (Bezden)                     4:0 
Pravets (Pravets) - Iskra 2009 (Iskrets)                  3:0 
24 April 2016, Sunday, 15:30 EEST:
OFK Kostinbrod 2012 (Kost.) - Iskar 2005 (gara Lakatnik)  9:0 
Sportist 2006 (Dragovishtitsa)                            bye

                           Round 19

29 April 2016, Friday, 11:30 EEST:
Iskra 2009 (Iskrets) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod)   0:3 
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Chavdar (Etropole)           2:5 
Tornado (Bezden) - Petarch (Petarch)                      1:3 
Svoge (Svoge) - Dragoman (Dragoman)                       5:1 
in Slivnitsa:
Vihar (Aldomirovtsi) - Sportist 2006 (Dragovishtitsa)     2:2 
Pravets (Pravets)                                         bye

                           Round 15 - postponed match

2 May 2016, Monday, 11:30 EEST:
in Slivnitsa:
Vihar (Aldomirovtsi) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod)   2:3 

                           Round 20

7 May 2016, Saturday, 16:00 EEST:
in Kostinbrod, "Belitsa" st.:
Dragoman (Dragoman) - Tornado (Bezden)                    5:1 
8 May 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Sportist 2006 (Dragovishtitsa) - Svoge (Svoge)            2:3 
8 May 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Petarch (Petarch) - Iskar 2005 (gara Lakatnik)            2:0 
Chavdar (Etropole) - Iskra 2009 (Iskrets)                10:2 
OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) - Pravets (Pravets)      6:1 
Vihar (Aldomirovtsi)                                      bye

                           Round 21

15 May 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Iskra 2009 (Iskrets) - Petarch (Petarch)                  0:3 
15 May 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Pravets (Pravets) - Chavdar (Etropole)                    0:8 
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Dragoman (Dragoman)          postponed 
Tornado (Bezden) - Sportist 2006 (Dragovishtitsa)         0:3 
Svoge (Svoge) - Vihar (Aldomirovtsi)                      8:1 
29 May 2016, Sunday, 17:00 EEST:
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Dragoman (Dragoman)          3:0 
OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod)                          bye

                           Round 22

24 May 2016, Tuesday, 11:30 EEST:
in Slivnitsa:
Vihar (Aldomirovtsi) - Tornado (Bezden)                   0:3 
24 May 2016, Tuesday, 17:00 EEST:
Sportist 2006 (Dragov) - Iskar 2005 (gara Lakatnik)       4:2 
in Kostinbrod, "Belitsa" st.:
Dragoman (Dragoman) - Iskra 2009 (Iskrets)                3:0 
Petarch (Petarch) - Pravets (Pravets)                     3:0 
Chavdar (Etropole) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod)     8:0 
Svoge (Svoge)                                             bye

                           Round 21 - postponed match

29 May 2016, Sunday, 17:00 EEST:
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Dragoman (Dragoman)          3:0 

top


OFG Sofia - zapad 2015/16 - Results grid

--------------------------------------------------------------------------------------------------
                                        1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9.  10.  11.  12. 
--------------------------------------------------------------------------------------------------
 1. OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod)   XXX  2:1  5:0  6:0  4:0  3:3  6:1  5:0  9:0  7:0  9:1  --- 
 2. Chavdar (Etropole)                 8:0  XXX  1:2  1:1  4:1  5:0  4:1  4:0 11:0 11:2 10:2  --- 
 3. Sportist 2006 (Dragovishtitsa)     0:3  1:3  XXX  2:3  3:2  2:2  0:1  2:1  4:2  5:1  3:0  --- 
 4. Svoge (Svoge)                      2:1  1:4  1:2  XXX  5:2  5:1  6:0  8:1  3:1  8:1  5:0  --- 
 5. Petarch (Petarch)                  1:2  0:2  2:5  3:0* XXX  1:2  3:0  2:0  2:0  3:2  6:1  --- 
 6. Dragoman (Dragoman)                1:4  3:3  1:4  1:1  2:4  XXX  2:1  5:1  5:1  3:2  3:0  --- 
 7. Pravets (Pravets)                  0:3  0:8  3:5  2:2  5:1  1:3  XXX  3:1 10:0  2:1  3:0  --- 
 8. Tornado (Bezden)                   0:6  0:3* 0:3  3:2  1:3  5:0  2:1  XXX  4:1  3:0  4:0  --- 
 9. Iskar 2005 (gara Lakatnik)         0:1  2:5  2:6  4:5  2:1  3:0  2:4  3:1  XXX  5:1  3:1  --- 
10. Vihar (Aldomirovtsi)               2:3  0:7  2:2  1:5  2:4  3:5  1:3  0:3  3:0* XXX  4:2  --- 
11. Iskra 2009 (Iskrets)               0:3  0:1  0:1  0:2  0:3  3:3  1:4  3:3  1:4  0:2  XXX  --- 
12. Sportist (Svoge)                   ---  ---  ---  ---  ---  ---  --- (0:3) ---  ---  ---  XXX 
--------------------------------------------------------------------------------------------------

top


OFG Sofia 2015/16 - Final

                           Final:

29 May 2016, Sunday, 17:00 EEST:
in Sofia, "NSA" st.:
Balkan 1929 (Botevgrad) - OFK Kostinbrod 2012 (Kost.)     2:2 (1:1); penalties: 4:5 

top