Yunoshi mladsha vazrast (b.1999-00): Veliko Tarnovo - Zonalna grupa 2015/16

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 |
        | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |


                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Liteks (Lovech)                    20   16   1   3   99:15   49
-------------------------------------------------------------------
 2. Yantra Gabrovo (Gabrovo)           20   14   3   3   59:25   45 [2 0 0  4:2  6]
 3. Etar V.Tarnovo (Veliko Tarnovo)    20   15   0   5   74:31   45 [0 0 2  2:4  0]
 4. Chardafon 1919 (Gabrovo)           20   12   4   4   43:21   40
 5. Izgrev 93 (Tsarevets)              20    9   3   8   56:48   30
 6. Sevlievo (Sevlievo)                20    8   0  12   30:55   24
 7. Yantra (Polski Trambesh)           20    7   2  11   23:51   23
 8. Akademik (Svishtov)                20    6   2  12   35:55   20 [2 0 0  6:4  6]
 9. Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)      20    6   2  12   34:51   20 [0 0 2  4:6  0]
10. Tryavna (Tryavna)                  20    6   1  13   35:53   19
11. Pavlikeni (Pavlikeni)              20    1   2  17   16:99    5

                           Round 1

12 September 2015, Saturday, 09:45 EEST:
Lokomotiv (G.Oryahovitsa) - Etar V.Tarnovo (V.Tarnovo)    2:3 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Tryavna (Tryavna)                 1:2 
Sevlievo (Sevlievo) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)            0:4 
Chardafon 1919 (Gabrovo) - Izgrev 93 (Tsarevets)          2:0 
14 September 2015, Monday, 15:00 EEST:
Akademik (Svishtov) - Liteks (Lovech)                     1:3 
Yantra (Polski Trambesh)                                  bye

                           Round 2

19 September 2015, Saturday, 09:45 EEST:
Izgrev 93 (Tsarevets) - Akademik (Svishtov)               3:3 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Chardafon 1919 (Gabrovo)       0:0 
Tryavna (Tryavna) - Sevlievo (Sevlievo)                   0:1 
Etar V.Tarnovo (Veliko Tarnovo) - Pavlikeni (Pavlikeni)   8:2 
Yantra (Polski Trambesh) - Lokomotiv (G.Oryahovitsa)      1:2 
Liteks (Lovech)                                           bye

                           Round 3

26 September 2015, Saturday, 09:45 EEST:
Pavlikeni (Pavlikeni) - Yantra (Polski Trambesh)          0:2 
Sevlievo (Sevlievo) - Etar V.Tarnovo (Veliko Tarnovo)     0:5 
Chardafon 1919 (Gabrovo) - Tryavna (Tryavna)              1:0 
Akademik (Svishtov) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)            2:4 
28 September 2015, Monday, 15:00 EEST:
Liteks (Lovech) - Izgrev 93 (Tsarevets)                   6:0 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)                             bye

                           Round 4

3 October 2015, Saturday, 09:45 EEST:
Tryavna (Tryavna) - Akademik (Svishtov)                   3:0 
Etar V.Tarnovo (V.Tarnovo) - Chardafon 1919 (Gabrovo)     3:1 
Yantra (Polski Trambesh) - Sevlievo (Sevlievo)            4:0 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Pavlikeni (Pavlikeni)     1:1 
5 October 2015, Monday, 15:00 EEST:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Liteks (Lovech)                1:0 
Izgrev 93 (Tsarevets)                                     bye

                           Round 5

10 October 2015, Saturday, 09:45 EEST:
Sevlievo (Sevlievo) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)       2:3 
Chardafon 1919 (Gabrovo) - Yantra (Polski Trambesh)       0:0 
Akademik (Svishtov) - Etar V.Tarnovo (Veliko Tarnovo)     0:1 
Izgrev 93 (Tsarevets) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)          4:4 
12 October 2015, Monday, 15:00 EEST:
Liteks (Lovech) - Tryavna (Tryavna)                      13:0 
Pavlikeni (Pavlikeni)                                     bye

                           Round 6

17 October 2015, Saturday, 09:45 EEST:
Tryavna (Tryavna) - Izgrev 93 (Tsarevets)                 2:3 
Yantra (Polski Trambesh) - Akademik (Svishtov)            1:0 
Lokomotiv (G.Oryahovitsa) - Chardafon 1919 (Gabrovo)      0:1 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Sevlievo (Sevlievo)               0:2 
19 October 2015, Monday, 15:00 EEST:
Etar V.Tarnovo (Veliko Tarnovo) - Liteks (Lovech)         0:1 
Yantra Gabrovo (Gabrovo)                                  bye

                           Round 7

24 October 2015, Saturday, 09:45 EEST:
Chardafon 1919 (Gabrovo) - Pavlikeni (Pavlikeni)          6:1 
Akademik (Svishtov) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)       4:3 
Izgrev 93 (Tsarevets) - Etar V.Tarnovo (Veliko Tarnovo)   7:2 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Tryavna (Tryavna)              2:0 
26 October 2015, Monday, 15:00 EET:
Liteks (Lovech) - Yantra (Polski Trambesh)               12:0 
Sevlievo (Sevlievo)                                       bye

                           Round 8

31 October 2015, Saturday, 09:45 EET:
Etar V.Tarnovo (V.Tarnovo) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)     2:3 
Yantra (Polski Trambesh) - Izgrev 93 (Tsarevets)          2:1 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Akademik (Svishtov)               3:0 
Sevlievo (Sevlievo) - Chardafon 1919 (Gabrovo)            3:0 
2 November 2015, Monday, 15:00 EET:
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Liteks (Lovech)           0:2 
Tryavna (Tryavna)                                         bye

                           Round 9

7 November 2015, Saturday, 09:45 EET:
Akademik (Svishtov) - Sevlievo (Sevlievo)                 7:1 
Izgrev 93 (Tsarevets) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)     4:1 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Yantra (Polski Trambesh)       1:2 
Tryavna (Tryavna) - Etar V.Tarnovo (Veliko Tarnovo)       0:4 
9 November 2015, Monday, 15:00 EET:
Liteks (Lovech) - Pavlikeni (Pavlikeni)                  10:1 
Chardafon 1919 (Gabrovo)                                  bye

                           Round 10

14 November 2015, Saturday, 09:45 EET:
Yantra (Polski Trambesh) - Tryavna (Tryavna)              3:1 
Lokomotiv (G.Oryahovitsa) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)      0:2 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Izgrev 93 (Tsarevets)             1:6 
Chardafon 1919 (Gabrovo) - Akademik (Svishtov)            5:0 
16 November 2015, Monday, 15:00 EET:
Sevlievo (Sevlievo) - Liteks (Lovech)                     1:5 
Etar V.Tarnovo (Veliko Tarnovo)                           bye

                           Round 11

21 November 2015, Saturday, 09:45 EET:
Izgrev 93 (Tsarevets) - Sevlievo (Sevlievo)               1:0 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Pavlikeni (Pavlikeni)          8:0 
Tryavna (Tryavna) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)         4:2 
Etar V.Tarnovo (V.Tarnovo) - Yantra (Polski Trambesh)     2:0 
23 November 2015, Monday, 15:00 EET:
Liteks (Lovech) - Chardafon 1919 (Gabrovo)                2:2 
Akademik (Svishtov)                                       bye

                           Round 12

19 March 2016, Saturday, 09:45 EET:
Etar V.Tarnovo (V.Tarnovo) - Lokomotiv (G.Oryahovitsa)    6:0 
Tryavna (Tryavna) - Pavlikeni (Pavlikeni)                 8:2 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Sevlievo (Sevlievo)            4:1 
Izgrev 93 (Tsarevets) - Chardafon 1919 (Gabrovo)          1:2 
21 March 2016, Monday, 15:30 EET:
Liteks (Lovech) - Akademik (Svishtov)                     8:0 
Yantra (Polski Trambesh)                                  bye

                           Round 13

26 March 2016, Saturday, 09:45 EET:
Akademik (Svishtov) - Izgrev 93 (Tsarevets)               postponed 
Chardafon 1919 (Gabrovo) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)       3:3 
Sevlievo (Sevlievo) - Tryavna (Tryavna)                   3:0 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Etar V.Tarnovo (Veliko Tarnovo)   0:7 
Lokomotiv (G.Oryahovitsa) - Yantra (Polski Trambesh)      3:0 
13 April 2016, Wednesday, 16:30 EEST:
Akademik (Svishtov) - Izgrev 93 (Tsarevets)               1:1 
Liteks (Lovech)                                           bye

                           Round 14

2 April 2016, Saturday, 09:45 EEST:
Yantra (Polski Trambesh) - Pavlikeni (Pavlikeni)          2:2 
Etar V.Tarnovo (Veliko Tarnovo) - Sevlievo (Sevlievo)     4:0 
Tryavna (Tryavna) - Chardafon 1919 (Gabrovo)              1:2 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Akademik (Svishtov)            7:2 
4 April 2016, Monday, 16:30 EEST:
Izgrev 93 (Tsarevets) - Liteks (Lovech)                   0:2 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)                             bye

                           Round 15

9 April 2016, Saturday, 09:45 EEST:
Akademik (Svishtov) - Tryavna (Tryavna)                   3:0 
Chardafon 1919 (Gabrovo) - Etar V.Tarnovo (V.Tarnovo)     1:3 
Sevlievo (Sevlievo) - Yantra (Polski Trambesh)            3:1 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)     1:3 
11 April 2016, Monday, 16:30 EEST:
Liteks (Lovech) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)                2:0 
Izgrev 93 (Tsarevets)                                     bye

                           Round 13 - postponed match

13 April 2016, Wednesday, 16:30 EEST:
Akademik (Svishtov) - Izgrev 93 (Tsarevets)               1:1 

                           Round 16

16 April 2016, Saturday, 09:45 EEST:
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Sevlievo (Sevlievo)       2:0 
Yantra (Polski Trambesh) - Chardafon 1919 (Gabrovo)       1:0 
Etar V.Tarnovo (Veliko Tarnovo) - Akademik (Svishtov)     5:2 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Izgrev 93 (Tsarevets)          1:4 
18 April 2016, Monday, 16:30 EEST:
Tryavna (Tryavna) - Liteks (Lovech)                       postponed 
18 May 2016, Wednesday, 16:30 EEST:
Tryavna (Tryavna) - Liteks (Lovech)                       3:0 awd 
Pavlikeni (Pavlikeni)                                     bye

                           Round 17

23 April 2016, Saturday, 09:45 EEST:
Izgrev 93 (Tsarevets) - Tryavna (Tryavna)                 2:1 
Akademik (Svishtov) - Yantra (Polski Trambesh)            2:1 
Chardafon 1919 (Gabrovo) - Lokomotiv (G.Oryahovitsa)      3:2 
Sevlievo (Sevlievo) - Pavlikeni (Pavlikeni)               3:0 
25 April 2016, Monday, 16:30 EEST:
Liteks (Lovech) - Etar V.Tarnovo (Veliko Tarnovo)         7:0 
Yantra Gabrovo (Gabrovo)                                  bye

                           Round 18

30 April 2016, Saturday, 09:45 EEST:
Pavlikeni (Pavlikeni) - Chardafon 1919 (Gabrovo)          0:3 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Akademik (Svishtov)       1:2 
Etar V.Tarnovo (V.Tarnovo) - Izgrev 93 (Tsarevets)       10:2 
Tryavna (Tryavna) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)              2:3 
2 May 2016, Monday, 16:30 EEST:
Yantra (Polski Trambesh) - Liteks (Lovech)                0:6 
Sevlievo (Sevlievo)                                       bye

                           Round 19

7 May 2016, Saturday, 09:45 EEST:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Etar V.Tarnovo (V.Tarnovo)     1:0 
Izgrev 93 (Tsarevets) - Yantra (Polski Trambesh)          6:1 
Akademik (Svishtov) - Pavlikeni (Pavlikeni)               4:0 
Chardafon 1919 (Gabrovo) - Sevlievo (Sevlievo)            7:1 
9 May 2016, Monday, 16:30 EEST:
Liteks (Lovech) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)           5:1 
Tryavna (Tryavna)                                         bye

                           Round 20

14 May 2016, Saturday, 09:45 EEST:
Sevlievo (Sevlievo) - Akademik (Svishtov)                 postponed 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Izgrev 93 (Tsarevets)     4:1 
Yantra (Polski Trambesh) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)       0:1 
Etar V.Tarnovo (Veliko Tarnovo) - Tryavna (Tryavna)       4:0 
16 May 2016, Monday, 16:30 EEST:
Pavlikeni (Pavlikeni) - Liteks (Lovech)                   0:9 
26 May 2016, Thursday, 16:30 EEST:
Sevlievo (Sevlievo) - Akademik (Svishtov)                 3:2 
Chardafon 1919 (Gabrovo)                                  bye

                           Round 16 - postponed match

18 May 2016, Wednesday, 16:30 EEST:
Tryavna (Tryavna) - Liteks (Lovech)                       3:0 awd 

                           Round 21

19 May 2016, Thursday, 15:00 EEST:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Lokomotiv (G.Oryahovitsa)      5:0 
21 May 2016, Saturday, 09:45 EEST:
Tryavna (Tryavna) - Yantra (Polski Trambesh)              4:0 
Izgrev 93 (Tsarevets) - Pavlikeni (Pavlikeni)            10:0 
Akademik (Svishtov) - Chardafon 1919 (Gabrovo)            0:2 
23 May 2016, Monday, 16:30 EEST:
Liteks (Lovech) - Sevlievo (Sevlievo)                     6:3 
Etar V.Tarnovo (Veliko Tarnovo)                           bye

                           Round 20 - postponed match

26 May 2016, Thursday, 16:30 EEST:
Sevlievo (Sevlievo) - Akademik (Svishtov)                 3:2 

                           Round 22

28 May 2016, Saturday, 09:45 EEST:
Chardafon 1919 (Gabrovo) - Liteks (Lovech)                2:0 
Sevlievo (Sevlievo) - Izgrev 93 (Tsarevets)               3:0 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)          1:5 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Tryavna (Tryavna)         4:4 
Yantra (Polski Trambesh) - Etar V.Tarnovo (V.Tarnovo)     2:5 
Akademik (Svishtov)                                       bye

top


Yunoshi mladsha vazrast (b.1999-00): Veliko Tarnovo - Zonalna grupa 2015/16 - Results grid

---------------------------------------------------------------------------------------------
                                        1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9.  10.  11. 
---------------------------------------------------------------------------------------------
 1. Liteks (Lovech)                    XXX  2:0  7:0  2:2  6:0  6:3 12:0  8:0  5:1 13:0 10:1 
 2. Yantra Gabrovo (Gabrovo)           1:0  XXX  1:0  0:0  1:4  4:1  1:2  7:2  5:0  2:0  8:0 
 3. Etar V.Tarnovo (Veliko Tarnovo)    0:1  2:3  XXX  3:1 10:2  4:0  2:0  5:2  6:0  4:0  8:2 
 4. Chardafon 1919 (Gabrovo)           2:0  3:3  1:3  XXX  2:0  7:1  0:0  5:0  3:2  1:0  6:1 
 5. Izgrev 93 (Tsarevets)              0:2  4:4  7:2  1:2  XXX  1:0  6:1  3:3  4:1  2:1 10:0 
 6. Sevlievo (Sevlievo)                1:5  0:4  0:5  3:0  3:0  XXX  3:1  3:2  2:3  3:0  3:0 
 7. Yantra (Polski Trambesh)           0:6  0:1  2:5  1:0  2:1  4:0  XXX  1:0  1:2  3:1  2:2 
 8. Akademik (Svishtov)                1:3  2:4  0:1  0:2  1:1  7:1  2:1  XXX  4:3  3:0  4:0 
 9. Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)      0:2  0:2  2:3  0:1  4:1  2:0  3:0  1:2  XXX  4:4  1:1 
10. Tryavna (Tryavna)                  3:0* 2:3  0:4  1:2  2:3  0:1  4:0  3:0  4:2  XXX  8:2 
11. Pavlikeni (Pavlikeni)              0:9  1:5  0:7  0:3  1:6  0:2  0:2  3:0  1:3  1:2  XXX 
---------------------------------------------------------------------------------------------

top