Yunoshi mladsha vazrast (b.1999-00): Varna - Zonalna grupa 2015/16

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |


                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Ludogorets 1945 (Razgrad)          16   16   0   0   82:1    48
 2. Cherno more (Varna)                16   13   0   3   48:13   39
 3. Shumen 1929 (Shumen)               16   10   2   4   40:25   32
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 4. Spartak 1918 (Varna)               16    8   4   4   31:23   28
 5. Svetkavitsa Targovishte (Targ.)    16    7   0   9   23:33   21
 6. Dobrudzha 1919 (Dobrich)           16    5   3   8   35:29   18
 7. Inter (Plachidol)                  16    3   1  12   15:50   10
 8. Dorostol 2013 (Silistra)           16    2   3  11   13:48    9
 9. Botev (Novi pazar)                 16    1   1  14    6:71    4

Notes
  - Initially Neftyanik 2010 (Shabla) and Vihar 1926 (Valchi dol) enter the competition, but then both withdraw just before the start of the season. Svetkavista Targovishte (Targovishte) enters the competition taking over Neftyanik 2010's fixtures.
  - The teams play their home matches at the following venues:
    - Botev (Novi pazar) - in Novi pazar;
    - Cherno more (Varna) - at the "Korabostroitel" stadium in kv.Asparuhovo, Varna;
    - Dobrudzha 1919 (Dobrich) - at the "Druzhba" stadium in Dobrich;
    - Dorostol 2013 (Silistra) - at the "Louis Eyer" stadium in Silistra;
    - Inter (Plachidol) - at the artificial field of the "Druzhba" stadium in Dobrich;
    - Ludogorets 1945 (Razgrad) - at the "Ludogorets" sports complex in Razgrad;
    - Shumen 1929 (Shumen) - at the Uchenicheski stadion in Shumen;
    - Svetkavitsa Targovishte (Targovishte) - at the "Dimitar Burkov" stadium in Targovishte;
    - Spartak 1918 (Varna) - at the "Spartak" stadium in Varna.


                           Round 1

13 September 2015, Sunday, 10:00 EEST:
Svetkavitsa Targovishte (Targ.) - Spartak 1918 (Varna)    0:1 
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Shumen 1929 (Shumen)          5:0 
Cherno more (Varna) - Botev (Novi pazar)                  5:0 
Inter (Plachidol) - Dorostol 2013 (Silistra)              3:0 
Dobrudzha 1919 (Dobrich)                                  bye

                           Round 2

19 September 2015, Saturday, 10:00 EEST:
Dobrudzha 1919 (Dobrich) - Dorostol 2013 (Silistra)       6:0 
20 September 2015, Sunday, 10:00 EEST:
Botev (Novi pazar) - Inter (Plachidol)                    0:1 
Shumen 1929 (Shumen) - Cherno more (Varna)                1:3 
Spartak 1918 (Varna) - Ludogorets 1945 (Razgrad)          0:3 
Svetkavitsa Targovishte (Targovishte)                     bye

                           Round 3

27 September 2015, Sunday, 10:00 EEST:
Svetkavitsa Targ. (Targ.) - Dobrudzha 1919 (Dobrich)      3:1 
Cherno more (Varna) - Spartak 1918 (Varna)                5:1 
Inter (Plachidol) - Shumen 1929 (Shumen)                  1:2 
Dorostol 2013 (Silistra) - Botev (Novi pazar)             5:0 
Ludogorets 1945 (Razgrad)                                 bye

                           Round 4

4 October 2015, Sunday, 10:00 EEST:
Dobrudzha 1919 (Dobrich) - Botev (Novi pazar)             8:0 
Shumen 1929 (Shumen) - Dorostol 2013 (Silistra)           3:1 
Spartak 1918 (Varna) - Inter (Plachidol)                  6:0 
Svetkavitsa Targ. (Targ.) - Ludogorets 1945 (Razgrad)     0:2 
Cherno more (Varna)                                       bye

                           Round 5

9 October 2015, Friday, 10:00 EEST:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Dobrudzha 1919 (Dobrich)      4:0 
11 October 2015, Sunday, 10:00 EEST:
Cherno more (Varna) - Svetkavitsa Targovishte (Targ.)     3:2 
Dorostol 2013 (Silistra) - Spartak 1918 (Varna)           1:2 
Botev (Novi pazar) - Shumen 1929 (Shumen)                 0:7 
Inter (Plachidol)                                         bye

                           Round 6

17 October 2015, Saturday, 10:00 EEST:
Spartak 1918 (Varna) - Botev (Novi pazar)                 4:0 
18 October 2015, Sunday, 10:00 EEST:
Svetkavitsa Targovishte (Targ.) - Inter (Plachidol)       2:0 
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Cherno more (Varna)           1:0 
22 October 2015, Thursday, 10:00 EEST:
Dobrudzha 1919 (Dobrich) - Shumen 1929 (Shumen)           1:4 
Dorostol 2013 (Silistra)                                  bye

                           Round 7

26 October 2015, Monday, 10:00 EET:
Cherno more (Varna) - Dobrudzha 1919 (Dobrich)            2:1 
Dorostol 2013 (Silistra) - Svetkavitsa Targ. (Targ.)      2:1 
Shumen 1929 (Shumen) - Spartak 1918 (Varna)               3:1 
30 October 2015, Friday, 10:00 EET:
Inter (Plachidol) - Ludogorets 1945 (Razgrad)             postponed 
20 November 2015, Friday, 10:00 EET:
Inter (Plachidol) - Ludogorets 1945 (Razgrad)             0:6 
Botev (Novi pazar)                                        bye

                           Round 8

2 November 2015, Monday, 10:00 EET:
Dobrudzha 1919 (Dobrich) - Spartak 1918 (Varna)           2:2 
Svetkavitsa Targovishte (Targ.) - Botev (Novi pazar)      4:0 
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Dorostol 2013 (Silistra)     10:0 
Cherno more (Varna) - Inter (Plachidol)                   5:1 
Shumen 1929 (Shumen)                                      bye

                           Round 9

8 November 2015, Sunday, 10:00 EET:
Inter (Plachidol) - Dobrudzha 1919 (Dobrich)              0:6 
Dorostol 2013 (Silistra) - Cherno more (Varna)            1:5 
Shumen 1929 (Shumen) - Svetkavitsa Targovishte (Targ.)    4:0 
13 November 2015, Friday, 13:00 EET:
Botev (Novi pazar) - Ludogorets 1945 (Razgrad)            0:9 
Spartak 1918 (Varna)                                      bye

                           Round 7 - postponed match

20 November 2015, Friday, 10:00 EET:
Inter (Plachidol) - Ludogorets 1945 (Razgrad)             0:6 

                           Round 10

13 March 2016, Sunday, 10:00 EET:
Spartak 1918 (Varna) - Svetkavitsa Targovishte (Targ.)    1:0 
Botev (Novi pazar) - Cherno more (Varna)                  1:7 
Dorostol 2013 (Silistra) - Inter (Plachidol)              1:1 
17 March 2016, Thursday, 14:00 EET:
Shumen 1929 (Shumen) - Ludogorets 1945 (Razgrad)          1:4 
Dobrudzha 1919 (Dobrich)                                  bye

                           Round 11

20 March 2016, Sunday, 10:00 EET:
Dorostol 2013 (Silistra) - Dobrudzha 1919 (Dobrich)       1:1 
Inter (Plachidol) - Botev (Novi pazar)                    5:0 
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Spartak 1918 (Varna)          2:0 
20 March 2016, Sunday, 11:00 EET:
Cherno more (Varna) - Shumen 1929 (Shumen)                3:0 
Svetkavitsa Targovishte (Targovishte)                     bye

                           Round 17 - match brought forward

24 March 2016, Thursday, 10:00 EET:
Dorostol 2013 (Silistra) - Ludogorets 1945 (Razgrad)      0:6 

                           Round 12

27 March 2016, Sunday, 10:00 EEST:
Dobrudzha 1919 (Dobrich) - Svetkavitsa Targ. (Targ.)      0:1 
Spartak 1918 (Varna) - Cherno more (Varna)                2:1 
Shumen 1929 (Shumen) - Inter (Plachidol)                  postponed 
Botev (Novi pazar) - Dorostol 2013 (Silistra)             postponed 
30 April 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Shumen 1929 (Shumen) - Inter (Plachidol)                  3:0 
Botev (Novi pazar) - Dorostol 2013 (Silistra)             3:0 
Ludogorets 1945 (Razgrad)                                 bye

                           Round 16 - match brought forward

30 March 2016, Wednesday, 10:00 EEST:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Inter (Plachidol)             9:0 

                           Round 13

3 April 2016, Sunday, 10:00 EEST:
Botev (Novi pazar) - Dobrudzha 1919 (Dobrich)             0:4 
Dorostol 2013 (Silistra) - Shumen 1929 (Shumen)           1:1 
Inter (Plachidol) - Spartak 1918 (Varna)                  0:2 
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Svetkavitsa Targ. (Targ.)    11:0 
Cherno more (Varna)                                       bye

                           Round 14

7 April 2016, Thursday, 10:00 EEST:
Dobrudzha 1919 (Dobrich) - Ludogorets 1945 (Razgrad)      postponed 
9 April 2016, Saturday, 16:00 EEST:
Svetkavitsa Targovishte (Targ.) - Cherno more (Varna)     1:3 
10 April 2016, Sunday, 10:00 EEST:
Spartak 1918 (Varna) - Dorostol 2013 (Silistra)           3:0 
Shumen 1929 (Shumen) - Botev (Novi pazar)                 2:0 
5 May 2016, Thursday, 10:00 EEST:
Dobrudzha 1919 (Dobrich) - Ludogorets 1945 (Razgrad)      0:6 
Inter (Plachidol)                                         bye

                           Round 15

17 April 2016, Sunday, 10:00 EEST:
Shumen 1929 (Shumen) - Dobrudzha 1919 (Dobrich)           3:2 
Botev (Novi pazar) - Spartak 1918 (Varna)                 2:2 
Inter (Plachidol) - Svetkavitsa Targovishte (Targ.)       2:3 
Cherno more (Varna) - Ludogorets 1945 (Razgrad)           postponed 
10 May 2016, Tuesday, 10:00 EEST:
Cherno more (Varna) - Ludogorets 1945 (Razgrad)           0:1 
Dorostol 2013 (Silistra)                                  bye

                           Round 16

30 March 2016, Wednesday, 10:00 EEST:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Inter (Plachidol)             9:0 
22 April 2016, Friday, 15:30 EEST:
Spartak 1918 (Varna) - Shumen 1929 (Shumen)               3:3 
24 April 2016, Sunday, 10:00 EEST:
Dobrudzha 1919 (Dobrich) - Cherno more (Varna)            0:1 
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Inter (Plachidol)             brought forward 
Svetkavitsa Targ. (Targ.) - Dorostol 2013 (Silistra)      1:0 
Botev (Novi pazar)                                        bye

                           Round 12 - postponed matches

30 April 2016, Saturday, 10:00 EEST:
Shumen 1929 (Shumen) - Inter (Plachidol)                  3:0 
Botev (Novi pazar) - Dorostol 2013 (Silistra)             3:0 

                           Round 17

24 March 2016, Thursday, 10:00 EET:
Dorostol 2013 (Silistra) - Ludogorets 1945 (Razgrad)      0:6 
2 May 2016, Monday, 10:00 EEST:
Spartak 1918 (Varna) - Dobrudzha 1919 (Dobrich)           1:1 
Botev (Novi pazar) - Svetkavitsa Targovishte (Targ.)      postponed 
Dorostol 2013 (Silistra) - Ludogorets 1945 (Razgrad)      brought forward 
Inter (Plachidol) - Cherno more (Varna)                   0:3 
11 May 2016, Wednesday, 16:00 EEST:
Botev (Novi pazar) - Svetkavitsa Targovishte (Targ.)      0:5 
Shumen 1929 (Shumen)                                      bye

                           Round 14 - postponed match

5 May 2016, Thursday, 10:00 EEST:
Dobrudzha 1919 (Dobrich) - Ludogorets 1945 (Razgrad)      0:6 

                           Round 18

8 May 2016, Sunday, 10:00 EEST:
Dobrudzha 1919 (Dobrich) - Inter (Plachidol)              2:1 
Cherno more (Varna) - Dorostol 2013 (Silistra)            2:0 
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Botev (Novi pazar)            3:0 
Svetkavitsa Targovishte (Targ.) - Shumen 1929 (Shumen)    postponed 
15 May 2016, Sunday, 10:00 EEST:
Svetkavitsa Targovishte (Targ.) - Shumen 1929 (Shumen)    0:3 
Spartak 1918 (Varna)                                      bye

                           Round 15 - postponed match

10 May 2016, Tuesday, 10:00 EEST:
Cherno more (Varna) - Ludogorets 1945 (Razgrad)           0:1 

                           Round 17 - postponed match

11 May 2016, Wednesday, 16:00 EEST:
Botev (Novi pazar) - Svetkavitsa Targovishte (Targ.)      0:5 

                           Round 18 - postponed match

15 May 2016, Sunday, 10:00 EEST:
Svetkavitsa Targovishte (Targ.) - Shumen 1929 (Shumen)    0:3 

top


Yunoshi mladsha vazrast (b.1999-00): Varna - Zonalna grupa 2015/16 - Results grid

-----------------------------------------------------------------------------------
                                        1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9. 
-----------------------------------------------------------------------------------
 1. Ludogorets 1945 (Razgrad)          XXX  1:0  5:0  2:0 11:0  4:0  9:0 10:0  3:0 
 2. Cherno more (Varna)                0:1  XXX  3:0  5:1  3:2  2:1  5:1  2:0  5:0 
 3. Shumen 1929 (Shumen)               1:4  1:3  XXX  3:1  4:0  3:2  3:0  3:1  2:0 
 4. Spartak 1918 (Varna)               0:3  2:1  3:3  XXX  1:0  1:1  6:0  3:0  4:0 
 5. Svetkavitsa Targovishte (Targ.)    0:2  1:3  0:3  0:1  XXX  3:1  2:0  1:0  4:0 
 6. Dobrudzha 1919 (Dobrich)           0:6  0:1  1:4  2:2  0:1  XXX  2:1  6:0  8:0 
 7. Inter (Plachidol)                  0:6  0:3  1:2  0:2  2:3  0:6  XXX  3:0  5:0 
 8. Dorostol 2013 (Silistra)           0:6  1:5  1:1  1:2  2:1  1:1  1:1  XXX  5:0 
 9. Botev (Novi pazar)                 0:9  1:7  0:7  2:2  0:5  0:4  0:1  3:0  XXX 
-----------------------------------------------------------------------------------

top