Yunoshi mladsha vazrast (b.1999-00): Sofia (stolitsa) - Mezhduoblastna grupa 2015/16

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
        | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |


                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Lokomotiv 1929 (Sofia)             28   23   4   1  117:16   73    
-------------------------------------------------------------------
 2. Chavdar (Etropole)                 28   20   4   4   77:22   64    
 3. Septemvri (Sofia)                  28   18   6   4  125:29   60    
 4. Botev 57 (Sofia)                   28   17   5   6   99:35   56    
 5. BM Sport (Sofia)                   28   16   7   5  119:40   55    
 6. Sofia 2010 (Sofia)                 28   12   8   8   57:37   44    
 7. Vitosha (Bistritsa)                28   13   4  11   62:52   43    
 8. Olimpiets (Sofia)                  28   11   9   8   91:54   42    
 9. DIT Sport (Sofia)                  28   11   6  11   73:73   39    
10. Obelya (kv.Obelya, Sofia)          28    8   5  15   51:90   29     [1 0 1  6:5  3]
11. Granit (Vladaya)                   28    9   2  17   71:117  29     [1 0 1  5:6  3]
12. Internatsional (Sofia)             28    7   5  16   36:74   26    
13. Lavchetata (Sofia)                 28    7   1  20   42:92   22    
14. Atletik 11 (Sofia)                 28    3   2  23   50:135  11    
15. Iztrebitel (Ivanyane)              28    0   2  26   25:229   2    
--. Ferion (Sofia)                      0    0   0   0    0:0     - [*]

Notes
  - Ferion (Sofia) initially participates in the competition, but then withdraws just before the start of the season.
  - The teams play their home matches at the following venues:
    - Atletik 11 (Sofia) - in kv.Benkovski, Sofia;
    - Botev 57 (Sofia) - in "57-mo uchilishte", Sofia;
    - BM Sport (Sofia) - "Bonsist" st., Sofia;
    - Vitosha (Bistritsa) - old "Akademik" st. /4-ti kilometar/;
    - Granit (Vladaya) - in Vladaya;
    - DIT Sport (Sofia) - "Dragalevtsi" st., kv.Dragalevtsi, Sofia;
    - Iztrebitel (Ivanyane) - in Ivanyane;
    - Internatsional (Sofia) - in kv.Botunets, Sofia;
    - Lokomotiv 1929 (Sofia) - in kv.Trebich, Sofia;
    - Lavchetata (Sofia) - "Bonsist" st., Sofia;
    - Obelya (kv.Obelya, Sofia) - in kv.Obelya, Sofia;
    - Olimpiets (Sofia) - "57-mo uchilishte" st., Sofia;
    - Septemvri (Sofia) - "57-mo uchilishte" st., Sofia;
    - Sofia 2010 (Sofia) - "Bonsist" st., Sofia (rounds 1-15); "Tsarsko selo" complex, Sofia (rounds 16-30);
    - Chavdar (Etropole) - "Chavdar" st., Etropole.


                           Round 1

5 September 2015, Saturday, 14:00 EEST:
Iztrebitel (Ivanyane) - Olimpiets (Sofia)                 0:13 
Lavchetata (Sofia) - BM Sport (Sofia)                     1:7 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Botev 57 (Sofia)                 3:2 
Septemvri (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)             6:0 
Vitosha (Bistritsa) - Internatsional (Sofia)              2:0 
Atletik 11 (Sofia) - Granit (Vladaya)                     1:7 
6 September 2015, Sunday, 12:30 EEST:
Chavdar (Etropole) - DIT Sport (Sofia)                    4:1 
16 September 2015, Wednesday, 14:00 EEST:
Ferion (Sofia) - Sofia 2010 (Sofia)                       annulled 

                           Round 2

12 September 2015, Saturday, 14:00 EEST:
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Vitosha (Bistritsa)           1:1 
Botev 57 (Sofia) - Septemvri (Sofia)                      0:4 
DIT Sport (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                0:4 
Sofia 2010 (Sofia) - Chavdar (Etropole)                   1:1 
BM Sport (Sofia) - Ferion (Sofia)                         annulled 
13 September 2015, Sunday, 14:00 EEST:
Olimpiets (Sofia) - Granit (Vladaya)                     11:2 
13 September 2015, Sunday, 14:30 EEST:
Internatsional (Sofia) - Atletik 11 (Sofia)               4:0 
Iztrebitel (Ivanyane) - Lavchetata (Sofia)                1:7 

                           Round 3

19 September 2015, Saturday, 14:00 EEST:
Lavchetata (Sofia) - Olimpiets (Sofia)                    2:8 
Ferion (Sofia) - Iztrebitel (Ivanyane)                    annulled 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Sofia 2010 (Sofia)               2:1 
Septemvri (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                     2:4 
Atletik 11 (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)            0:3 
Granit (Vladaya) - Internatsional (Sofia)                 7:2 
20 September 2015, Sunday, 12:30 EEST:
Chavdar (Etropole) - BM Sport (Sofia)                     3:1 
20 September 2015, Sunday, 14:00 EEST:
Vitosha (Bistritsa) - Botev 57 (Sofia)                    1:2 

                           Round 4

26 September 2015, Saturday, 14:00 EEST:
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Granit (Vladaya)              4:2 
Botev 57 (Sofia) - Atletik 11 (Sofia)                     7:1 
DIT Sport (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)                   2:1 
Sofia 2010 (Sofia) - Septemvri (Sofia)                    postponed 
BM Sport (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                 2:1 
Iztrebitel (Ivanyane) - Chavdar (Etropole)                0:5 
27 September 2015, Sunday, 12:00 EEST:
Lavchetata (Sofia) - Ferion (Sofia)                       annulled 
27 September 2015, Sunday, 14:00 EEST:
Olimpiets (Sofia) - Internatsional (Sofia)                5:2 
30 September 2015, Wednesday, 14:30 EEST:
Sofia 2010 (Sofia) - Septemvri (Sofia)                    0:4 

                           Round 5

3 October 2015, Saturday, 13:30 EEST:
Ferion (Sofia) - Olimpiets (Sofia)                        annulled 
Vitosha (Bistritsa) - Sofia 2010 (Sofia)                  2:2 
3 October 2015, Saturday, 14:00 EEST:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Iztrebitel (Ivanyane)           15:0 
Septemvri (Sofia) - BM Sport (Sofia)                      2:1 
Atletik 11 (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                    2:5 
Granit (Vladaya) - Botev 57 (Sofia)                       0:6 
Internatsional (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)        2:1 
4 October 2015, Sunday, 12:30 EEST:
Chavdar (Etropole) - Lavchetata (Sofia)                   2:0 

                           Round 6

10 October 2015, Saturday, 11:30 EEST:
Botev 57 (Sofia) - Internatsional (Sofia)                 8:1 
10 October 2015, Saturday, 13:30 EEST:
Iztrebitel (Ivanyane) - Septemvri (Sofia)                 0:13 
Lavchetata (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)               0:3 
Ferion (Sofia) - Chavdar (Etropole)                       annulled 
10 October 2015, Saturday, 16:00 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Granit (Vladaya)                      6:3 
11 October 2015, Sunday, 14:00 EEST:
Olimpiets (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)             2:2 
BM Sport (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)                    0:0 
11 October 2015, Sunday, 16:00 EEST:
Sofia 2010 (Sofia) - Atletik 11 (Sofia)                   6:0 

                           Round 7

17 October 2015, Saturday, 13:00 EEST:
Granit (Vladaya) - Sofia 2010 (Sofia)                     2:2 
17 October 2015, Saturday, 14:00 EEST:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Ferion (Sofia)                   annulled 
Atletik 11 (Sofia) - BM Sport (Sofia)                     0:8 
Internatsional (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                2:2 
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Botev 57 (Sofia)              0:5 
18 October 2015, Sunday, 13:00 EEST:
Vitosha (Bistritsa) - Iztrebitel (Ivanyane)              11:0 
19 October 2015, Monday, 12:30 EEST:
Chavdar (Etropole) - Olimpiets (Sofia)                    5:2 
19 October 2015, Monday, 14:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                   10:2 

                           Round 8

24 October 2015, Saturday, 09:00 EEST:
Sofia 2010 (Sofia) - Internatsional (Sofia)               2:1 
24 October 2015, Saturday, 10:00 EEST:
Olimpiets (Sofia) - Botev 57 (Sofia)                      1:3 
24 October 2015, Saturday, 13:30 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)             9:2 
24 October 2015, Saturday, 14:00 EEST:
Chavdar (Etropole) - Lokomotiv 1929 (Sofia)               0:1 
24 October 2015, Saturday, 16:00 EEST:
Lavchetata (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)                  0:1 
26 October 2015, Monday, 12:00 EET:
Ferion (Sofia) - Septemvri (Sofia)                        annulled 
26 October 2015, Monday, 14:00 EET:
Iztrebitel (Ivanyane) - Atletik 11 (Sofia)                1:3 
26 October 2015, Monday, 16:00 EET:
BM Sport (Sofia) - Granit (Vladaya)                      11:1 

                           Round 9

31 October 2015, Saturday, 13:00 EET:
Granit (Vladaya) - Iztrebitel (Ivanyane)                 13:2 
31 October 2015, Saturday, 14:00 EET:
Atletik 11 (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                   1:3 
Internatsional (Sofia) - BM Sport (Sofia)                 1:4 
31 October 2015, Saturday, 15:30 EET:
Botev 57 (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                      2:1 
1 November 2015, Sunday, 14:00 EET:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Olimpiets (Sofia)                1:1 
Vitosha (Bistritsa) - Ferion (Sofia)                      annulled 
2 November 2015, Monday, 12:00 EET:
Septemvri (Sofia) - Chavdar (Etropole)                    0:0 
2 November 2015, Monday, 14:00 EET:
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Sofia 2010 (Sofia)            2:1 

                           Round 10

4 November 2015, Wednesday, 12:30 EET:
BM Sport (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)              8:2 
4 November 2015, Wednesday, 14:00 EET:
Olimpiets (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                     2:1 
Iztrebitel (Ivanyane) - Internatsional (Sofia)            1:3 
Ferion (Sofia) - Atletik 11 (Sofia)                       annulled 
4 November 2015, Wednesday, 15:00 EET:
Lavchetata (Sofia) - Granit (Vladaya)                     2:0 
5 November 2015, Thursday, 09:30 EET:
Sofia 2010 (Sofia) - Botev 57 (Sofia)                     1:0 
5 November 2015, Thursday, 14:00 EET:
Chavdar (Etropole) - Vitosha (Bistritsa)                  1:0 
5 November 2015, Thursday, 15:00 EET:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Septemvri (Sofia)                1:0 

                           Round 11

7 November 2015, Saturday, 10:00 EET:
Botev 57 (Sofia) - BM Sport (Sofia)                       2:2 
7 November 2015, Saturday, 14:00 EET:
Granit (Vladaya) - Ferion (Sofia)                         annulled 
Internatsional (Sofia) - Lavchetata (Sofia)               1:0 
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Iztrebitel (Ivanyane)         3:0 
8 November 2015, Sunday, 12:00 EET:
DIT Sport (Sofia) - Sofia 2010 (Sofia)                    2:1 
8 November 2015, Sunday, 13:00 EET:
Septemvri (Sofia) - Olimpiets (Sofia)                     1:1 
Vitosha (Bistritsa) - Lokomotiv 1929 (Sofia)              1:4 
Atletik 11 (Sofia) - Chavdar (Etropole)                   1:3 

                           Round 12

14 November 2015, Saturday, 12:00 EET:
Lavchetata (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)            0:4 
14 November 2015, Saturday, 12:30 EET:
Septemvri (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)                   3:0 
14 November 2015, Saturday, 14:00 EET:
Ferion (Sofia) - Internatsional (Sofia)                   annulled 
Chavdar (Etropole) - Granit (Vladaya)                     3:0 awd 
14 November 2015, Saturday, 15:00 EET:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Atletik 11 (Sofia)              14:1 
14 November 2015, Saturday, 16:00 EET:
BM Sport (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                      3:1 
15 November 2015, Sunday, 09:00 EET:
Iztrebitel (Ivanyane) - Botev 57 (Sofia)                  0:10 
15 November 2015, Sunday, 14:30 EET:
Olimpiets (Sofia) - Sofia 2010 (Sofia)                    1:1 

                           Round 13

18 November 2015, Wednesday, 11:00 EET:
Vitosha (Bistritsa) - Olimpiets (Sofia)                   3:2 
18 November 2015, Wednesday, 14:00 EET:
Atletik 11 (Sofia) - Septemvri (Sofia)                    0:10 
Granit (Vladaya) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                 1:4 
Internatsional (Sofia) - Chavdar (Etropole)               0:0 
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Ferion (Sofia)                annulled 
Botev 57 (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                     4:0 
DIT Sport (Sofia) - Iztrebitel (Ivanyane)                 8:0 
Sofia 2010 (Sofia) - BM Sport (Sofia)                     3:2 

                           Round 14

21 November 2015, Saturday, 10:30 EET:
Chavdar (Etropole) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)            3:2 
21 November 2015, Saturday, 11:00 EET:
Olimpiets (Sofia) - BM Sport (Sofia)                      2:3 
21 November 2015, Saturday, 13:00 EET:
Ferion (Sofia) - Botev 57 (Sofia)                         annulled 
21 November 2015, Saturday, 14:00 EET:
Iztrebitel (Ivanyane) - Sofia 2010 (Sofia)                2:2 
Lavchetata (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                    0:3 awd 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Internatsional (Sofia)           0:0 
Septemvri (Sofia) - Granit (Vladaya)                     12:0 
21 November 2015, Saturday, 15:00 EET:
Vitosha (Bistritsa) - Atletik 11 (Sofia)                  6:0 

                           Round 15

28 November 2015, Saturday, 09:30 EET:
Sofia 2010 (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                   1:0 
28 November 2015, Saturday, 14:00 EET:
Atletik 11 (Sofia) - Olimpiets (Sofia)                    0:8 
Granit (Vladaya) - Vitosha (Bistritsa)                    1:7 
Internatsional (Sofia) - Septemvri (Sofia)                0:4 
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)        0:4 
Botev 57 (Sofia) - Chavdar (Etropole)                     1:2 
DIT Sport (Sofia) - Ferion (Sofia)                        annulled 
BM Sport (Sofia) - Iztrebitel (Ivanyane)                 13:2 

                           Round 16

4 March 2016, Friday, 16:00 EET:
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Septemvri (Sofia)             0:6 
5 March 2016, Saturday, 14:00 EET:
Olimpiets (Sofia) - Iztrebitel (Ivanyane)                 3:0 awd 
DIT Sport (Sofia) - Chavdar (Etropole)                    0:6 
Internatsional (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)              0:1 
Granit (Vladaya) - Atletik 11 (Sofia)                     5:4 
7 March 2016, Monday, 12:00 EET:
Botev 57 (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                 0:1 
7 March 2016, Monday, 20:00 EET:
BM Sport (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                     6:0 
Sofia 2010 (Sofia)                                        bye

                           Round 17

12 March 2016, Saturday, 13:00 EET:
Chavdar (Etropole) - Sofia 2010 (Sofia)                   1:0 
12 March 2016, Saturday, 14:00 EET:
Granit (Vladaya) - Olimpiets (Sofia)                      3:1 
Atletik 11 (Sofia) - Internatsional (Sofia)               4:2 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                7:0 
Lavchetata (Sofia) - Iztrebitel (Ivanyane)                3:0 awd * 
* - initially 3:3, then Iztrebitel is awarded a 0:3 loss for using an
    ineligible player.
12 March 2016, Saturday, 15:00 EET:
Vitosha (Bistritsa) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)           3:3 
13 March 2016, Sunday, 11:30 EET:
Septemvri (Sofia) - Botev 57 (Sofia)                      2:2 
BM Sport (Sofia)                                          bye

                           Round 18

19 March 2016, Saturday, 10:00 EET:
Internatsional (Sofia) - Granit (Vladaya)                 1:0 
19 March 2016, Saturday, 12:30 EET:
Botev 57 (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)                    2:0 
19 March 2016, Saturday, 14:00 EET:
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Atletik 11 (Sofia)            4:2 
19 March 2016, Saturday, 15:00 EET:
BM Sport (Sofia) - Chavdar (Etropole)                     1:0 
19 March 2016, Saturday, 18:00 EET:
DIT Sport (Sofia) - Septemvri (Sofia)                     2:4 
20 March 2016, Sunday, 11:30 EET:
Sofia 2010 (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)               0:3 
20 March 2016, Sunday, 13:00 EET:
Olimpiets (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                    3:1 
Iztrebitel (Ivanyane)                                     bye

                           Round 19

25 March 2016, Friday, 16:30 EET:
Atletik 11 (Sofia) - Botev 57 (Sofia)                     0:4 
26 March 2016, Saturday, 13:00 EET:
Chavdar (Etropole) - Iztrebitel (Ivanyane)                9:1 
26 March 2016, Saturday, 14:00 EET:
Internatsional (Sofia) - Olimpiets (Sofia)                2:2 
Granit (Vladaya) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)              3:2 
26 March 2016, Saturday, 15:00 EET:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - BM Sport (Sofia)                 3:1 
27 March 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Septemvri (Sofia) - Sofia 2010 (Sofia)                    1:0 
28 March 2016, Monday, 12:00 EEST:
Vitosha (Bistritsa) - DIT Sport (Sofia)                   6:2 
Lavchetata (Sofia)                                        bye

                           Round 20

2 April 2016, Saturday, 14:00 EEST:
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Internatsional (Sofia)        3:0 
2 April 2016, Saturday, 16:00 EEST:
BM Sport (Sofia) - Septemvri (Sofia)                      3:3 
Botev 57 (Sofia) - Granit (Vladaya)                      12:2 
2 April 2016, Saturday, 16:30 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Atletik 11 (Sofia)                    5:2 
3 April 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Sofia 2010 (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)                  2:1 
3 April 2016, Sunday, 14:00 EEST:
Lavchetata (Sofia) - Chavdar (Etropole)                   0:6 
Iztrebitel (Ivanyane) - Lokomotiv 1929 (Sofia)            0:10 
Olimpiets (Sofia)                                         bye

                           Round 21

6 April 2016, Wednesday, 10:30 EEST:
Vitosha (Bistritsa) - BM Sport (Sofia)                    1:3 
9 April 2016, Saturday, 14:00 EEST:
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Olimpiets (Sofia)             1:1 
Internatsional (Sofia) - Botev 57 (Sofia)                 0:1 
Granit (Vladaya) - DIT Sport (Sofia)                      3:3 
Atletik 11 (Sofia) - Sofia 2010 (Sofia)                   1:4 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Lavchetata (Sofia)               6:1 
10 April 2016, Sunday, 14:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Iztrebitel (Ivanyane)                11:3 
Chavdar (Etropole)                                        bye

                           Round 22

13 April 2016, Wednesday, 14:00 EEST:
Olimpiets (Sofia) - Chavdar (Etropole)                    1:2 
Lavchetata (Sofia) - Septemvri (Sofia)                    1:5 
Iztrebitel (Ivanyane) - Vitosha (Bistritsa)               2:3 
Sofia 2010 (Sofia) - Granit (Vladaya)                     3:1 
DIT Sport (Sofia) - Internatsional (Sofia)                2:2 
Botev 57 (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)              2:1 
13 April 2016, Wednesday, 16:30 EEST:
BM Sport (Sofia) - Atletik 11 (Sofia)                     5:5 
Lokomotiv 1929 (Sofia)                                    bye

                           Round 23

16 April 2016, Saturday, 14:00 EEST:
Botev 57 (Sofia) - Olimpiets (Sofia)                      3:2 
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - DIT Sport (Sofia)             5:0 
Internatsional (Sofia) - Sofia 2010 (Sofia)               0:1 
Granit (Vladaya) - BM Sport (Sofia)                       4:3 
Vitosha (Bistritsa) - Lavchetata (Sofia)                  4:3 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Chavdar (Etropole)               5:1 
17 April 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Atletik 11 (Sofia) - Iztrebitel (Ivanyane)               12:0 
Septemvri (Sofia)                                         bye

                           Round 24

23 April 2016, Saturday, 13:00 EEST:
Lavchetata (Sofia) - Atletik 11 (Sofia)                   3:2 
23 April 2016, Saturday, 14:00 EEST:
Olimpiets (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                2:2 
Chavdar (Etropole) - Septemvri (Sofia)                    0:0 
Iztrebitel (Ivanyane) - Granit (Vladaya)                  1:5 
23 April 2016, Saturday, 14:30 EEST:
Sofia 2010 (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)            6:0 
23 April 2016, Saturday, 15:00 EEST:
BM Sport (Sofia) - Internatsional (Sofia)                 7:0 
23 April 2016, Saturday, 16:00 EEST:
in Sofia, "57-mo uchilishte" st.:
DIT Sport (Sofia) - Botev 57 (Sofia)                      0:0 
Vitosha (Bistritsa)                                       bye

                           Round 25

4 May 2016, Wednesday, 17:00 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Olimpiets (Sofia)                     4:2 
Botev 57 (Sofia) - Sofia 2010 (Sofia)                     2:2 
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - BM Sport (Sofia)              0:5 
Internatsional (Sofia) - Iztrebitel (Ivanyane)            6:2 
Granit (Vladaya) - Lavchetata (Sofia)                     2:3 
Vitosha (Bistritsa) - Chavdar (Etropole)                  0:6 
Septemvri (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                0:0 
Atletik 11 (Sofia)                                        bye

                           Round 26

7 May 2016, Saturday, 14:00 EEST:
Olimpiets (Sofia) - Septemvri (Sofia)                     4:3 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)              6:1 
Chavdar (Etropole) - Atletik 11 (Sofia)                   1:0 
Iztrebitel (Ivanyane) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)         3:3 
BM Sport (Sofia) - Botev 57 (Sofia)                       2:2 
Sofia 2010 (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                    1:1 
7 May 2016, Saturday, 17:00 EEST:
Lavchetata (Sofia) - Internatsional (Sofia)               2:4 
Granit (Vladaya)                                          bye

                           Round 27

14 May 2016, Saturday, 13:00 EEST:
in Sofia, "57-mo uchilishte" st.:
DIT Sport (Sofia) - BM Sport (Sofia)                      0:3 
14 May 2016, Saturday, 14:00 EEST:
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Lavchetata (Sofia)            1:5 
Granit (Vladaya) - Chavdar (Etropole)                     3:2 
Vitosha (Bistritsa) - Septemvri (Sofia)                   2:1 
14 May 2016, Saturday, 15:00 EEST:
Botev 57 (Sofia) - Iztrebitel (Ivanyane)                 13:1 
Atletik 11 (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)               0:3 awd 
14 May 2016, Saturday, 18:00 EEST:
Sofia 2010 (Sofia) - Olimpiets (Sofia)                    2:4 
Internatsional (Sofia)                                    bye

                           Round 28

18 May 2016, Wednesday, 14:30 EEST:
Olimpiets (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)                   2:0 
BM Sport (Sofia) - Sofia 2010 (Sofia)                     0:0 
18 May 2016, Wednesday, 17:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Atletik 11 (Sofia)                    8:3 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Granit (Vladaya)                 4:0 
Chavdar (Etropole) - Internatsional (Sofia)               2:0 
Lavchetata (Sofia) - Botev 57 (Sofia)                     1:4 
Iztrebitel (Ivanyane) - DIT Sport (Sofia)                 2:7 
Obelya (kv.Obelya, Sofia)                                 bye

                           Round 29

21 May 2016, Saturday, 13:30 EEST:
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Chavdar (Etropole)            1:5 
21 May 2016, Saturday, 14:00 EEST:
Atletik 11 (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)                  1:2 
21 May 2016, Saturday, 17:00 EEST:
BM Sport (Sofia) - Olimpiets (Sofia)                      1:1 
Sofia 2010 (Sofia) - Iztrebitel (Ivanyane)               11:1 
in Sofia, "57-mo uchilishte" st.:
DIT Sport (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                    2:2 
Internatsional (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)           0:4 
Granit (Vladaya) - Septemvri (Sofia)                      0:3 
Botev 57 (Sofia)                                          bye

                           Round 30

27 May 2016, Friday, 17:00 EEST:
Lavchetata (Sofia) - Sofia 2010 (Sofia)                   0:1 
28 May 2016, Saturday, 11:00 EEST:
in Sofia, "Lokomotiv" st.:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)        6:1 
Chavdar (Etropole) - Botev 57 (Sofia)                     4:0 
28 May 2016, Saturday, 14:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Internatsional (Sofia)                7:0 
28 May 2016, Saturday, 17:00 EEST:
Olimpiets (Sofia) - Atletik 11 (Sofia)                    4:4 
in Bistritsa:
Vitosha (Bistritsa) - Granit (Vladaya)                    2:1 
Iztrebitel (Ivanyane) - BM Sport (Sofia)                  0:14 
DIT Sport (Sofia)                                         bye

top


Yunoshi mladsha vazrast (b.1999-00): Sofia (stolitsa) - Mezhduoblastna grupa 2015/16 - Results grid

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                        1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9.  10.  11.  12.  13.  14.  15.  16. 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 1. Lokomotiv 1929 (Sofia)             XXX  5:1  1:0  3:2  3:1  2:1  6:1  1:1  7:0  6:1  4:0  0:0  6:1 14:1 15:0  --- 
 2. Chavdar (Etropole)                 0:1  XXX  0:0  4:0  3:1  1:0  1:0  5:2  4:1  3:2  3:0* 2:0  2:0  1:0  9:1  --- 
 3. Septemvri (Sofia)                  0:0  0:0  XXX  2:2  2:1  1:0  3:0  1:1  2:4  6:0 12:0  7:0 10:2  8:3 11:3  --- 
 4. Botev 57 (Sofia)                   0:1  1:2  0:4  XXX  2:2  2:2  2:0  3:2  2:1  2:1 12:2  8:1  4:0  7:1 13:1  --- 
 5. BM Sport (Sofia)                   2:1  1:0  3:3  2:2  XXX  0:0  0:0  1:1  3:1  8:2 11:1  7:0  6:0  5:5 13:2  --- 
 6. Sofia 2010 (Sofia)                 0:3  1:1  0:4  1:0  3:2  XXX  2:1  2:4  1:1  6:0  3:1  2:1  1:0  6:0 11:1  --- 
 7. Vitosha (Bistritsa)                1:4  0:6  2:1  1:2  1:3  2:2  XXX  3:2  6:2  3:3  2:1  2:0  4:3  6:0 11:0  --- 
 8. Olimpiets (Sofia)                  2:2  1:2  4:3  1:3  2:3  1:1  2:0  XXX  2:1  2:2 11:2  5:2  3:1  4:4  3:0* --- 
 9. DIT Sport (Sofia)                  0:4  0:6  2:4  0:0  0:3  2:1  2:1  4:2  XXX  9:2  6:3  2:2  2:2  5:2  8:0  --- 
10. Obelya (kv.Obelya, Sofia)          0:4  1:5  0:6  0:5  0:5  2:1  1:1  1:1  5:0  XXX  4:2  3:0  1:5  4:2  3:0  --- 
11. Granit (Vladaya)                   1:4  3:2  0:3  0:6  4:3  2:2  1:7  3:1  3:3  3:2  XXX  7:2  2:3  5:4 13:2  --- 
12. Internatsional (Sofia)             0:4  0:0  0:4  0:1  1:4  0:1  0:1  2:2  2:2  2:1  1:0  XXX  1:0  4:0  6:2  --- 
13. Lavchetata (Sofia)                 0:3  0:6  1:5  1:4  1:7  0:1  0:1  2:8  0:3* 0:4  2:0  2:4  XXX  3:2  3:0* --- 
14. Atletik 11 (Sofia)                 0:3* 1:3  0:10 0:4  0:8  1:4  1:2  0:8  2:5  0:3  1:7  4:2  1:3  XXX 12:0  --- 
15. Iztrebitel (Ivanyane)              0:10 0:5  0:13 0:10 0:14 2:2  2:3  0:13 2:7  3:3  1:5  1:3  1:7  1:3  XXX  --- 
16. Ferion (Sofia)                     ---  ---  ---  ---  ---  ---  ---  ---  ---  ---  ---  ---  ---  ---  ---  XXX 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

top