Yunoshi mladsha vazrast (b.1999-00): Sofia (stolitsa) - Zonalna grupa 2015/16

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
        | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |


                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Levski (Sofia)                     28   21   2   5   80:22   65    
-------------------------------------------------------------------
 2. Septemvri (Sofia)                  28   20   1   7   62:18   61    
 3. Marek 1915 (Dupnitsa)              28   17   4   7   64:32   55    
 4. Pirin (Blagoevgrad)                28   14   8   6   39:31   50    
 5. Levski-Rakovski (Sofia)            28   13   5  10   64:39   44    
 6. Lokomotiv 1929 (Sofia)             28   13   4  11   45:42   43    
 7. DIT Sport (Sofia)                  28   12   5  11   48:43   41    
 8. Pirin 2001 (Blagoevgrad)           28   11   4  13   31:35   37    
 9. Minyor (Pernik)                    28   11   2  15   49:44   35     [1 0 1  6:3  3]
10. Sofia 2010 (Sofia)                 28   10   5  13   43:54   35     [1 0 1  3:6  3]
11. Pirin (Gotse Delchev)              28   10   1  17   32:66   31     [1 0 1  4:2  3]
12. BM Sport (Sofia)                   28   10   1  17   38:72   31     [1 0 1  2:4  3]
13. Elit Sofia (Sofia)                 28    6   5  17   35:63   23    
14. Velbazhd (Kyustendil)              28    5   3  20   29:89   18    
15. Slavia 1913 (Sofia)                28   11   2  15   43:52   35 [*]

Notes
  - Slavia 1913 (Sofia) withdraws at the winter break. Its results still count and its opponents until the end of the season are awarded 3:0 wins.
  - The teams play their home matches at the following venues:
    - BM Sport (Sofia) - at the "Bonsist" stadium in Sofia;
    - DIT Sport (Sofia) - at the "Dragalevtsi" stadium in kv.Dragalevtsi, Sofia (rounds 1-15) and at the "57-mo uchilishte" st. in Sofia (rounds 16-30);
    - Elit Sofia (Sofia) - at the old "Akademik" stadium /4-ti kilometar/ in Sofia;
    - FK Minyor (Pernik) - at the "Zvezda"" stadium in kv.Dimova mahala, Pernik;
    - Levski (Sofia) - at the "Georgi Asparuhov" stadium in Sofia;
    - Levski-Rakovski (Sofia) - at the "Rakovski" stadium in Sofia;
    - Lokomotiv 1929 (Sofia) - in kv.Trebich, Sofia;
    - Marek 1915 (Dupnitsa) - at the "Bonchuk" stadium in Dupnitsa;
    - OFK Pirin (Blagoevgrad) - in Riltsi;
    - Pirin (Gotse Delchev) - at the Gradski stadion in Gotse Delchev;
    - Pirin 2001 (Blagoevgrad) in Pokrovnik;
    - Septemvri (Sofia) - at the "57-mo uchilishte" stadium in Sofia;
    - Slavia 1913 (Sofia) - at the "Slavia" stadium in Sofia;
    - Sofia 2010 (Sofia) - at the old "Akademik" stadium /4-ti kilometar/ in Sofia;
    - Velbazhd (Kyustendil) - at the "Strandzhata" stadium in Kyustendil.


                           Round 1

30 August 2015, Sunday, 11:00 EEST:
Minyor (Pernik) - Elit Sofia (Sofia)                      1:3 
BM Sport (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)                2:4 
Pirin (Blagoevgrad) - DIT Sport (Sofia)                   0:3 
Sofia 2010 (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)               postponed 
Slavia 1913 (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)               5:0 
Pirin (Gotse Delchev) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)          2:1 
Levski (Sofia) - Marek 1915 (Dupnitsa)                    4:0 
2 September 2015, Wednesday, 11:00 EEST:
Sofia 2010 (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)               4:5 
Septemvri (Sofia)                                         bye

                           Round 2

6 September 2015, Sunday, 11:00 EEST:
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Levski (Sofia)                 3:2 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)              1:7 
DIT Sport (Sofia) - Sofia 2010 (Sofia)                    4:0 
Levski-Rakovski (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)             1:1 
Elit Sofia (Sofia) - BM Sport (Sofia)                     4:3 
Septemvri (Sofia) - Minyor (Pernik)                       2:1 
6 September 2015, Sunday, 12:00 EEST:
Velbazhd (Kyustendil) - Pirin (Gotse Delchev)             0:1 
Marek 1915 (Dupnitsa)                                     bye

                           Round 3

12 September 2015, Saturday, 10:00 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                   1:0 
12 September 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Sofia 2010 (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)              1:3 
13 September 2015, Sunday, 11:00 EEST:
BM Sport (Sofia) - Septemvri (Sofia)                      1:4 
Pirin (Blagoevgrad) - Elit Sofia (Sofia)                  2:2 
Levski (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)                   12:0 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)          1:0 
13 September 2015, Sunday, 12:00 EEST:
Pirin (Gotse Delchev) - Lokomotiv 1929 (Sofia)            1:0 
Minyor (Pernik)                                           bye

                           Round 4

19 September 2015, Saturday, 15:00 EEST:
Minyor (Pernik) - BM Sport (Sofia)                        2:3 
20 September 2015, Sunday, 10:00 EEST:
Elit Sofia (Sofia) - Sofia 2010 (Sofia)                   2:2 
20 September 2015, Sunday, 11:00 EEST:
Velbazhd (Kyustendil) - Marek 1915 (Dupnitsa)             0:6 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Levski (Sofia)                   1:3 
Levski-Rakovski (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)             1:3 
Septemvri (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)                   0:1 
20 September 2015, Sunday, 12:00 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Pirin (Gotse Delchev)                 5:0 
Pirin 2001 (Blagoevgrad)                                  bye

                           Round 5

27 September 2015, Sunday, 11:00 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Minyor (Pernik)                     0:0 
Slavia 1913 (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                  4:1 
Levski (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                        1:0 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Lokomotiv 1929 (Sofia)            4:0 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Velbazhd (Kyustendil)          1:0 
27 September 2015, Sunday, 12:00 EEST:
Sofia 2010 (Sofia) - Septemvri (Sofia)                    postponed 
Pirin (Gotse Delchev) - Levski-Rakovski (Sofia)           1:6 
14 October 2015, Wednesday, 15:30 EEST:
Sofia 2010 (Sofia) - Septemvri (Sofia)                    0:1 
BM Sport (Sofia)                                          bye

                           Round 6

1 October 2015, Thursday, 11:00 EEST:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)         5:0 
DIT Sport (Sofia) - Marek 1915 (Dupnitsa)                 2:1 
Levski-Rakovski (Sofia) - Levski (Sofia)                  2:4 
Septemvri (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                   3:0 
Minyor (Pernik) - Sofia 2010 (Sofia)                      4:0 
BM Sport (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)                    3:0 
1 October 2015, Thursday, 12:00 EEST:
Elit Sofia (Sofia) - Pirin (Gotse Delchev)                2:3 
Velbazhd (Kyustendil)                                     bye

                           Round 7

4 October 2015, Sunday, 11:00 EEST:
Sofia 2010 (Sofia) - BM Sport (Sofia)                     2:1 
Slavia 1913 (Sofia) - Minyor (Pernik)                     1:0 
Levski (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                       5:0 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Levski-Rakovski (Sofia)           1:0 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - DIT Sport (Sofia)              0:4 
Velbazhd (Kyustendil) - Lokomotiv 1929 (Sofia)            0:1 
4 October 2015, Sunday, 12:00 EEST:
Pirin (Gotse Delchev) - Septemvri (Sofia)                 2:0 
Pirin (Blagoevgrad)                                       bye

                           Round 8

11 October 2015, Sunday, 11:00 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)                 3:0 
Levski-Rakovski (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)        1:3 
Elit Sofia (Sofia) - Marek 1915 (Dupnitsa)                1:5 
Septemvri (Sofia) - Levski (Sofia)                        1:0 
in Sofia, "Slavia" st.:
BM Sport (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                    2:4 
Pirin (Blagoevgrad) - Sofia 2010 (Sofia)                  0:3 
11 October 2015, Sunday, 12:00 EEST:
Minyor (Pernik) - Pirin (Gotse Delchev)                   1:3 
Lokomotiv 1929 (Sofia)                                    bye

                           Round 5 - postponed match

14 October 2015, Wednesday, 15:30 EEST:
Sofia 2010 (Sofia) - Septemvri (Sofia)                    0:1 

                           Round 9

18 October 2015, Sunday, 11:00 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)                 1:1 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Septemvri (Sofia)                 0:1 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Elit Sofia (Sofia)             1:0 
Velbazhd (Kyustendil) - Levski-Rakovski (Sofia)           1:2 
18 October 2015, Sunday, 12:00 EEST:
Pirin (Gotse Delchev) - BM Sport (Sofia)                  4:0 
19 October 2015, Monday, 11:00 EEST:
Levski (Sofia) - Minyor (Pernik)                          5:1 
19 October 2015, Monday, 12:00 EEST:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                0:0 
Sofia 2010 (Sofia)                                        bye

                           Round 10

26 October 2015, Monday, 10:00 EET:
Sofia 2010 (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                  0:6 
26 October 2015, Monday, 11:00 EET:
Levski-Rakovski (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)          2:0 
Septemvri (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)              0:1 
Minyor (Pernik) - Marek 1915 (Dupnitsa)                   2:3 
Pirin (Blagoevgrad) - Pirin (Gotse Delchev)               2:0 
26 October 2015, Monday, 12:30 EET:
Elit Sofia (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)                5:2 
BM Sport (Sofia) - Levski (Sofia)                         0:4 
DIT Sport (Sofia)                                         bye

                           Round 11

31 October 2015, Saturday, 12:00 EET:
Pirin (Gotse Delchev) - Sofia 2010 (Sofia)                2:2 
31 October 2015, Saturday, 13:00 EET:
Levski (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)                      1:0 
2 November 2015, Monday, 11:00 EET:
Marek 1915 (Dupnitsa) - BM Sport (Sofia)                  0:1 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Minyor (Pernik)                2:1 
Velbazhd (Kyustendil) - Septemvri (Sofia)                 1:2 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)               2:0 
DIT Sport (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)               2:1 
Slavia 1913 (Sofia)                                       bye

                           Round 12

8 November 2015, Sunday, 10:30 EET:
in Sofia, "Georgi Asparuhov" st.:
Sofia 2010 (Sofia) - Levski (Sofia)                       0:3 
8 November 2015, Sunday, 11:00 EET:
Elit Sofia (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                    1:1 
Septemvri (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                2:0 
Minyor (Pernik) - Velbazhd (Kyustendil)                   2:0 
BM Sport (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)               2:1 
Pirin (Blagoevgrad) - Marek 1915 (Dupnitsa)               1:1 
8 November 2015, Sunday, 12:00 EET:
Slavia 1913 (Sofia) - Pirin (Gotse Delchev)               7:0 
Levski-Rakovski (Sofia)                                   bye

                           Round 13

15 November 2015, Sunday, 11:00 EET:
Levski (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                      0:1 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Sofia 2010 (Sofia)                3:2 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Pirin (Blagoevgrad)            0:1 
Velbazhd (Kyustendil) - BM Sport (Sofia)                  3:2 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Minyor (Pernik)                  2:1 
DIT Sport (Sofia) - Septemvri (Sofia)                     3:0 
Levski-Rakovski (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)              3:1 
Pirin (Gotse Delchev)                                     bye

                           Round 14

22 November 2015, Sunday, 11:00 EET:
Septemvri (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)               1:1 
Minyor (Pernik) - DIT Sport (Sofia)                       2:1 
BM Sport (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                 postponed 
Pirin (Blagoevgrad) - Velbazhd (Kyustendil)               0:2 
Sofia 2010 (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)             postponed 
Slavia 1913 (Sofia) - Marek 1915 (Dupnitsa)               3:1 
22 November 2015, Sunday, 12:00 EET:
Pirin (Gotse Delchev) - Levski (Sofia)                    0:2 
25 November 2015, Wednesday, 14:00 EET:
Sofia 2010 (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)             1:1 
26 November 2015, Thursday, 10:00 EET:
BM Sport (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                 2:3 
Elit Sofia (Sofia)                                        bye

                           Round 15

26 November 2015, Thursday, 14:00 EET:
Elit Sofia (Sofia) - Septemvri (Sofia)                    0:2 
29 November 2015, Sunday, 11:00 EET:
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Slavia 1913 (Sofia)            0:0 
Velbazhd (Kyustendil) - Sofia 2010 (Sofia)                0:1 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)              1:2 
DIT Sport (Sofia) - BM Sport (Sofia)                      5:0 
Levski-Rakovski (Sofia) - Minyor (Pernik)                 1:3 
29 November 2015, Sunday, 12:00 EET:
Marek 1915 (Dupnitsa) - Pirin (Gotse Delchev)             5:1 
Levski (Sofia)                                            bye

                           Round 16

6 March 2016, Sunday, 10:00 EET:
Elit Sofia (Sofia) - Minyor (Pernik)                      0:0 
6 March 2016, Sunday, 11:00 EET:
DIT Sport (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)                   1:1 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Sofia 2010 (Sofia)               1:1 
Velbazhd (Kyustendil) - Slavia 1913 (Sofia)               3:0 awd 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Pirin (Gotse Delchev)          2:0 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Levski (Sofia)                    2:4 
6 March 2016, Sunday, 12:00 EET:
Levski-Rakovski (Sofia) - BM Sport (Sofia)                3:2 
Septemvri (Sofia)                                         bye

                           Round 17

13 March 2016, Sunday, 11:00 EET:
Levski (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)                 2:0 
Slavia 1913 (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)              0:3 awd 
Sofia 2010 (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                    5:2 
Pirin (Blagoevgrad) - Levski-Rakovski (Sofia)             postponed 
BM Sport (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                     postponed 
Minyor (Pernik) - Septemvri (Sofia)                       0:3 
14 March 2016, Monday, 12:00 EET:
Pirin (Gotse Delchev) - Velbazhd (Kyustendil)             4:1 
23 March 2016, Wednesday, 16:00 EET:
BM Sport (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                     1:1 
14 April 2016, Thursday, 15:00 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Levski-Rakovski (Sofia)             2:1 
Marek 1915 (Dupnitsa)                                     bye

                           Round 18

17 March 2016, Thursday, 11:00 EET:
Elit Sofia (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)                  0:1 
19 March 2016, Saturday, 13:30 EET:
Velbazhd (Kyustendil) - Levski (Sofia)                    1:2 
19 March 2016, Saturday, 17:30 EET:
in Sofia, "Bonsist" st.:
Levski-Rakovski (Sofia) - Sofia 2010 (Sofia)              0:2 
20 March 2016, Sunday, 11:00 EET:
Septemvri (Sofia) - BM Sport (Sofia)                      8:0 
DIT Sport (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                   3:0 awd 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Marek 1915 (Dupnitsa)          3:0 
20 March 2016, Sunday, 12:00 EET:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Pirin (Gotse Delchev)            1:0 
Minyor (Pernik)                                           bye

                           Round 17 - postponed match

23 March 2016, Wednesday, 16:00 EET:
BM Sport (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                     1:1 

                           Round 19

26 March 2016, Saturday, 18:00 EET:
Sofia 2010 (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                   1:0 
27 March 2016, Sunday, 11:00 EEST:
Marek 1915 (Dupnitsa) - Velbazhd (Kyustendil)             6:0 
Levski (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                   postponed 
Slavia 1913 (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)             0:3 awd 
Pirin (Blagoevgrad) - Septemvri (Sofia)                   2:1 
BM Sport (Sofia) - Minyor (Pernik)                        2:1 
27 March 2016, Sunday, 12:00 EEST:
Pirin (Gotse Delchev) - DIT Sport (Sofia)                 1:2 
17 April 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Levski (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                   3:1 
Pirin 2001 (Blagoevgrad)                                  bye

                           Round 20

1 April 2016, Friday, 16:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Sofia 2010 (Sofia)                    2:0 
3 April 2016, Sunday, 10:00 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Levski (Sofia)                        2:2 
3 April 2016, Sunday, 11:00 EEST:
Minyor (Pernik) - Pirin (Blagoevgrad)                     1:3 
Elit Sofia (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                  3:0 awd 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Marek 1915 (Dupnitsa)            1:1 
Velbazhd (Kyustendil) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)          2:2 
3 April 2016, Sunday, 12:00 EEST:
Levski-Rakovski (Sofia) - Pirin (Gotse Delchev)           9:0 
BM Sport (Sofia)                                          bye

                           Round 21

7 April 2016, Thursday, 11:00 EEST:
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Lokomotiv 1929 (Sofia)         0:1 
Marek 1915 (Dupnitsa) - DIT Sport (Sofia)                 1:0 
Levski (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)                  2:2 
Slavia 1913 (Sofia) - Septemvri (Sofia)                   0:3 awd 
Sofia 2010 (Sofia) - Minyor (Pernik)                      3:2 
Pirin (Blagoevgrad) - BM Sport (Sofia)                    2:0 
7 April 2016, Thursday, 12:00 EEST:
Pirin (Gotse Delchev) - Elit Sofia (Sofia)                3:0 awd 
Velbazhd (Kyustendil)                                     bye

                           Round 22

9 April 2016, Saturday, 12:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Pirin (Gotse Delchev)                 4:0 
10 April 2016, Sunday, 10:00 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)              2:1 
10 April 2016, Sunday, 11:00 EEST:
BM Sport (Sofia) - Sofia 2010 (Sofia)                     1:0 
Minyor (Pernik) - Slavia 1913 (Sofia)                     3:0 awd 
Elit Sofia (Sofia) - Levski (Sofia)                       postponed 
Levski-Rakovski (Sofia) - Marek 1915 (Dupnitsa)           1:1 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)            4:0 
29 May 2016, Sunday, 11:00 EEST:
Elit Sofia (Sofia) - Levski (Sofia)                       0:3 awd 
Pirin (Blagoevgrad)                                       bye

                           Round 17 - postponed match

14 April 2016, Thursday, 15:00 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Levski-Rakovski (Sofia)             2:1 

                           Round 23

17 April 2016, Sunday, 11:00 EEST:
Velbazhd (Kyustendil) - DIT Sport (Sofia)                 1:1 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Levski-Rakovski (Sofia)        1:0 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Elit Sofia (Sofia)                6:1 
Levski (Sofia) - Septemvri (Sofia)                        postponed 
Slavia 1913 (Sofia) - BM Sport (Sofia)                    0:3 awd 
17 April 2016, Sunday, 12:00 EEST:
Pirin (Gotse Delchev) - Minyor (Pernik)                   0:3 
Sofia 2010 (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)                  0:4 
26 May 2016, Thursday, 11:00 EEST:
Levski (Sofia) - Septemvri (Sofia)                        0:3 
Lokomotiv 1929 (Sofia)                                    bye

                           Round 19 - postponed match

17 April 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Levski (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                   3:1 

                           Round 24

24 April 2016, Sunday, 11:00 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Slavia 1913 (Sofia)                 3:0 awd 
Minyor (Pernik) - Levski (Sofia)                          1:0 
Septemvri (Sofia) - Marek 1915 (Dupnitsa)                 0:1 
Levski-Rakovski (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)           5:0 
24 April 2016, Sunday, 12:00 EEST:
BM Sport (Sofia) - Pirin (Gotse Delchev)                  2:0 
24 April 2016, Sunday, 13:00 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                0:3 
24 April 2016, Sunday, 14:00 EEST:
Elit Sofia (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)             1:3 
Sofia 2010 (Sofia)                                        bye

                           Round 25

28 April 2016, Thursday, 11:00 EEST:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)          1:1 
Velbazhd (Kyustendil) - Elit Sofia (Sofia)                3:2 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Septemvri (Sofia)              0:1 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Minyor (Pernik)                   2:1 
Levski (Sofia) - BM Sport (Sofia)                         postponed 
Pirin (Gotse Delchev) - Pirin (Blagoevgrad)               0:2 
Slavia 1913 (Sofia) - Sofia 2010 (Sofia)                  0:3 awd 
19 May 2016, Thursday, 11:00 EEST:
Levski (Sofia) - BM Sport (Sofia)                         5:0 
DIT Sport (Sofia)                                         bye

                           Round 26

8 May 2016, Sunday, 11:00 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Levski (Sofia)                      0:3 
BM Sport (Sofia) - Marek 1915 (Dupnitsa)                  0:4 
Minyor (Pernik) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)                2:0 
Septemvri (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)                 6:0 
Elit Sofia (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)               2:0 
Levski-Rakovski (Sofia) - DIT Sport (Sofia)               5:0 
8 May 2016, Sunday, 12:00 EEST:
Sofia 2010 (Sofia) - Pirin (Gotse Delchev)                2:0 
Slavia 1913 (Sofia)                                       bye

                           Round 27

12 May 2016, Thursday, 11:00 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                    0:3 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Septemvri (Sofia)                2:1 
Velbazhd (Kyustendil) - Minyor (Pernik)                   2:4 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - BM Sport (Sofia)               0:1 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Pirin (Blagoevgrad)               2:2 
Levski (Sofia) - Sofia 2010 (Sofia)                       2:1 
Pirin (Gotse Delchev) - Slavia 1913 (Sofia)               3:0 awd 
Levski-Rakovski (Sofia)                                   bye

                           Round 28

14 May 2016, Saturday, 17:30 EEST:
Elit Sofia (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)              0:3 
15 May 2016, Sunday, 11:00 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - Levski (Sofia)                      0:3 awd 
Pirin (Blagoevgrad) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)            2:1 
BM Sport (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)                  2:3 
Minyor (Pernik) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                  3:0 
Septemvri (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                     4:1 
15 May 2016, Sunday, 18:30 EEST:
Sofia 2010 (Sofia) - Marek 1915 (Dupnitsa)                0:2 
Pirin (Gotse Delchev)                                     bye

                           Round 25 - postponed match

19 May 2016, Thursday, 11:00 EEST:
Levski (Sofia) - BM Sport (Sofia)                         5:0 

                           Round 30 - match brought forward

19 May 2016, Thursday, 11:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                    3:0 

                           Round 29

22 May 2016, Sunday, 11:00 EEST:
Levski-Rakovski (Sofia) - Septemvri (Sofia)               1:4 
DIT Sport (Sofia) - Minyor (Pernik)                       1:7 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - BM Sport (Sofia)                 5:0 
Velbazhd (Kyustendil) - Pirin (Blagoevgrad)               2:2 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Sofia 2010 (Sofia)             1:1 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Slavia 1913 (Sofia)               3:0 awd 
22 May 2016, Sunday, 12:00 EEST:
Levski (Sofia) - Pirin (Gotse Delchev)                    3:0 awd 
Elit Sofia (Sofia)                                        bye

                           Round 23 - postponed match

26 May 2016, Thursday, 11:00 EEST:
Levski (Sofia) - Septemvri (Sofia)                        0:3 

                           Round 22 - postponed match

29 May 2016, Sunday, 11:00 EEST:
Elit Sofia (Sofia) - Levski (Sofia)                       0:3 awd 

                           Round 30

19 May 2016, Thursday, 11:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                    3:0 
29 May 2016, Sunday, 11:00 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)            0:3 awd 
Sofia 2010 (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)                6:2 
Pirin (Blagoevgrad) - Lokomotiv 1929 (Sofia)              2:1 
BM Sport (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                      2:0 
Minyor (Pernik) - Levski-Rakovski (Sofia)                 0:2 
Septemvri (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                    brought forward 
29 May 2016, Sunday, 12:00 EEST:
Pirin (Gotse Delchev) - Marek 1915 (Dupnitsa)             1:2 
Levski (Sofia)                                            bye

top


Yunoshi mladsha vazrast (b.1999-00): Sofia (stolitsa) - Zonalna grupa 2015/16 - Results grid

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                        1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9.  10.  11.  12.  13.  14.  15. 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 1. Levski (Sofia)                     XXX  0:3  4:0  1:0  2:2  3:1  1:0  2:0  5:1  2:1  3:0* 5:0  5:0 12:0  0:1 
 2. Septemvri (Sofia)                  1:0  XXX  0:1  0:1  1:1  2:0  4:1  0:1  2:1  2:0  4:0  8:0  3:0  6:0  3:0 
 3. Marek 1915 (Dupnitsa)              2:4  0:1  XXX  2:2  1:0  4:0  1:0  1:0  2:1  3:2  5:1  0:1  6:1  6:0  3:0*
 4. Pirin (Blagoevgrad)                0:3  2:1  1:1  XXX  2:1  2:1  0:3  2:1  0:0  0:3  2:0  2:0  2:2  0:2  3:0*
 5. Levski-Rakovski (Sofia)            2:4  1:4  1:1  1:1  XXX  2:0  5:0  1:3  1:3  0:2  9:0  3:2  3:1  5:0  1:3 
 6. Lokomotiv 1929 (Sofia)             1:3  2:1  1:1  1:2  1:1  XXX  0:0  5:0  2:1  1:1  1:0  5:0  2:0  4:0  1:7 
 7. DIT Sport (Sofia)                  2:2  3:0  2:1  1:1  2:1  0:3  XXX  2:1  1:7  4:0  5:0  5:0  0:3  3:0  3:0*
 8. Pirin 2001 (Blagoevgrad)           3:2  0:1  3:0  0:1  1:0  0:1  0:4  XXX  2:1  1:1  2:0  0:1  1:0  1:0  0:0 
 9. Minyor (Pernik)                    1:0  0:3  2:3  1:3  0:2  3:0  2:1  2:0  XXX  4:0  1:3  2:3  1:3  2:0  3:0*
10. Sofia 2010 (Sofia)                 0:3  0:1  0:2  0:4  1:3  4:5  5:2  1:1  3:2  XXX  2:0  2:1  1:0  6:2  0:6 
11. Pirin (Gotse Delchev)              0:2  2:0  1:2  0:2  1:6  1:0  1:2  2:1  0:3  2:2  XXX  4:0  3:0* 4:1  3:0*
12. BM Sport (Sofia)                   0:4  1:4  0:4  3:0  2:4  2:3  2:0  2:1  2:1  1:0  2:0  XXX  1:1  2:3  2:4 
13. Elit Sofia (Sofia)                 0:3* 0:2  1:5  0:1  0:3  2:0  1:1  1:3  0:0  2:2  2:3  4:3  XXX  5:2  3:0*
14. Velbazhd (Kyustendil)              1:2  1:2  0:6  2:2  1:2  0:1  1:1  2:2  2:4  0:1  0:1  3:2  3:2  XXX  3:0*
15. Slavia 1913 (Sofia)                0:3* 0:3* 3:1  1:1  0:3* 0:3* 1:0  0:3* 1:0  0:3* 7:0  0:3* 4:1  5:0  XXX 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

top