Yunoshi starsha vazrast (b.1996-97): Pazardzhik 2014/15

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Balkan (Varvara)                   16   12   2   2   54:19   38     Champion
 2. Saraya /yumv/ (Saraya)             16   10   2   4   33:18   32 [*]          [2 0 0  4:1  6]
 3. Bratsigovo (Bratsigovo)            16   10   2   4   36:17   32              [0 0 2  1:4  0]
 4. Oborishte /yumv/ (Panagyurishte)   16   10   1   5   42:23   31 [*]         
 5. Trakiets 2005 (Glavinitsa)         16    9   0   7   37:26   27             
 6. PGGS "Hristo Botev" (Velingrad)    16    8   2   6   43:26   26             
 7. Chepinets (Velingrad)              16    5   1  10   53:51   16             
 8. Yunak /yumv/ (Ivaylo)              16    3   0  13   19:53    9 [*]         
 9. Strelets (Strelcha)                16    0   0  16    3:87    0 [*]         

Notes
  - PGGS "Hristo Botev" (Velingrad) is a school team of the Profesionalna gimnazia po gorsko stopanstvo "Hristo Botev" (technical school of forestry).
  - Oborishte (Panagyurishte), Yunak (Ivaylo) and Saraya (Saraya) participate in the group with their under 17 youth teams (born 1998-99, yunoshi mladsha vazrast), due to the lack of other teams from the region to create a separate group. Those teams participate in the standings of the group and also in a separate standing to determine the best team of their age group, in which only the matches between the three teams are considered.
  - Bratsigovo (Bratsigovo) plays its home matches in Isperihovo due to reconstruction of the stadium in Bratsigovo.
  - Strelets (Strelcha) withdraws after round 14. Its results up to this point still count and its opponents until the end of the season are awarded 3:0 wins.

                           Round 1

20 September 2014, Saturday, 10:30 EEST:
Balkan (Varvara) - Trakiets 2005 (Glavinitsa)             postponed 
Oborishte /yumv/ (Panag) - PGGS "Hr.Botev" (Velingrad)    2:1 
Saraya /yumv/ (Saraya) - Yunak /yumv/ (Ivaylo)            1:0 
Chepinets (Velingrad) - Bratsigovo (Bratsigovo)           2:4 
30 September 2014, Tuesday, 15:30 EEST:
Balkan (Varvara) - Trakiets 2005 (Glavinitsa)             2:0 
Strelets (Strelcha)                                       bye

                           Round 2

27 September 2014, Saturday, 10:30 EEST:
Yunak /yumv/ (Ivaylo) - Chepinets (Velingrad)             4:2 
PGGS "Hristo Botev" (Velingrad) - Saraya /yumv/ (Saraya)  2:1 
Trakiets 2005 (Glavinitsa) - Oborishte /yumv/ (Panag)     3:1 
Strelets (Strelcha) - Balkan (Varvara)                    0:7 
Bratsigovo (Bratsigovo)                                   bye

                           Round 1 - postponed match

30 September 2014, Tuesday, 15:30 EEST:
Balkan (Varvara) - Trakiets 2005 (Glavinitsa)             2:0 

                           Round 3

3 October 2014, Friday, 15:00 EEST:
Chepinets (Velingrad) - PGGS "Hristo Botev" (Velingrad)   3:5 
5 October 2014, Sunday, 10:30 EEST:
Oborishte /yumv/ (Panagyurishte) - Strelets (Strelcha)    8:1 
Saraya /yumv/ (Saraya) - Trakiets 2005 (Glavinitsa)       0:2 
in Isperihovo:
Bratsigovo (Bratsigovo) - Yunak /yumv/ (Ivaylo)           3:0 
Balkan (Varvara)                                          bye

                           Round 4

11 October 2014, Saturday, 10:30 EEST:
Trakiets 2005 (Glavinitsa) - Chepinets (Velingrad)        7:3 
Strelets (Strelcha) - Saraya /yumv/ (Saraya)              0:3 
12 October 2014, Sunday, 10:30 EEST:
PGGS "Hristo Botev" (Velingrad) - Bratsigovo (Bratsigovo) 2:2 
Balkan (Varvara) - Oborishte /yumv/ (Panagyurishte)       3:1 
Yunak /yumv/ (Ivaylo)                                     bye

                           Round 5

18 October 2014, Saturday, 10:30 EEST:
Yunak /yumv/ (Ivaylo) - PGGS "Hristo Botev" (Velingrad)   0:7 
18 October 2014, Saturday, 11:30 EEST:
Chepinets (Velingrad) - Strelets (Strelcha)              13:0 
19 October 2014, Sunday, 10:30 EEST:
Saraya /yumv/ (Saraya) - Balkan (Varvara)                 1:1 
in Isperihovo:
Bratsigovo (Bratsigovo) - Trakiets 2005 (Glavinitsa)      2:0 
Oborishte /yumv/ (Panagyurishte)                          bye

                           Round 6

25 October 2014, Saturday, 10:30 EEST:
Trakiets 2005 (Glavinitsa) - Yunak /yumv/ (Ivaylo)        5:1 
Balkan (Varvara) - Chepinets (Velingrad)                  6:1 
26 October 2014, Sunday, 10:30 EET:
Strelets (Strelcha) - Bratsigovo (Bratsigovo)             1:3 
Oborishte /yumv/ (Panagyurishte) - Saraya /yumv/ (Saraya) 2:0 
PGGS "Hristo Botev" (Velingrad)                           bye

                           Round 7

1 November 2014, Saturday, 10:30 EET:
Yunak /yumv/ (Ivaylo) - Strelets (Strelcha)               7:0 
PGGS "Hr.Botev" (Velingrad) - Trakiets 2005 (Glavinitsa)  1:2 
2 November 2014, Sunday, 10:30 EET:
in Isperihovo:
Bratsigovo (Bratsigovo) - Balkan (Varvara)                2:3 
3 November 2014, Monday, 14:00 EET:
Chepinets (Velingrad) - Oborishte /yumv/ (Panagyurishte)  2:0 
Saraya /yumv/ (Saraya)                                    bye

                           Round 8

8 November 2014, Saturday, 10:30 EET:
Strelets (Strelcha) - PGGS "Hristo Botev" (Velingrad)     0:7 
Balkan (Varvara) - Yunak /yumv/ (Ivaylo)                  3:0 
Saraya /yumv/ (Saraya) - Chepinets (Velingrad)            2:2 
9 November 2014, Sunday, 10:30 EET:
Oborishte /yumv/ (Panag) - Bratsigovo (Bratsigovo)        1:0 
Trakiets 2005 (Glavinitsa)                                bye

                           Round 9

15 November 2014, Saturday, 10:30 EET:
PGGS "Hristo Botev" (Velingrad) - Balkan (Varvara)        2:3 
16 November 2014, Sunday, 10:30 EET:
in Isperihovo:
Bratsigovo (Bratsigovo) - Saraya /yumv/ (Saraya)          1:2 
Yunak /yumv/ (Ivaylo) - Oborishte /yumv/ (Panagyurishte)  0:3 
Trakiets 2005 (Glavinitsa) - Strelets (Strelcha)          3:0 
Chepinets (Velingrad)                                     bye

                           Round 10

21 March 2015, Saturday, 10:30 EET:
Yunak /yumv/ (Ivaylo) - Saraya /yumv/ (Saraya)            0:2 
in Isperihovo:
Bratsigovo (Bratsigovo) - Chepinets (Velingrad)           4:1 
22 March 2015, Sunday, 10:30 EET:
Trakiets 2005 (Glavinitsa) - Balkan (Varvara)             postponed 
PGGS "Hr.Botev" (Velingrad) - Oborishte /yumv/ (Panag)    postponed 
1 April 2015, Wednesday, 10:30 EEST:
Trakiets 2005 (Glavinitsa) - Balkan (Varvara)             0:1 
22 April 2015, Wednesday, 16:00 EEST:
PGGS "Hr.Botev" (Velingrad) - Oborishte /yumv/ (Panag)    2:2 
Strelets (Strelcha)                                       bye

                           Round 11

28 March 2015, Saturday, 10:30 EET:
Chepinets (Velingrad) - Yunak /yumv/ (Ivaylo)             3:0 awd * 
* - the visitors don't show up.
Balkan (Varvara) - Strelets (Strelcha)                   11:0 
29 March 2015, Sunday, 10:30 EEST:
Saraya /yumv/ (Saraya) - PGGS "Hristo Botev" (Velingrad)  0:2 
Oborishte /yumv/ (Panag) - Trakiets 2005 (Glavinitsa)     3:2 
Bratsigovo (Bratsigovo)                                   bye

                           Round 10 - postponed match

1 April 2015, Wednesday, 10:30 EEST:
Trakiets 2005 (Glavinitsa) - Balkan (Varvara)             0:1 

                           Round 12

4 April 2015, Saturday, 10:30 EEST:
PGGS "Hristo Botev" (Velingrad) - Chepinets (Velingrad)   3:2 
5 April 2015, Sunday, 10:30 EEST:
Strelets (Strelcha) - Oborishte /yumv/ (Panagyurishte)    0:3 
Trakiets 2005 (Glavinitsa) - Saraya /yumv/ (Saraya)       1:2 
Yunak /yumv/ (Ivaylo) - Bratsigovo (Bratsigovo)           0:2 
Balkan (Varvara)                                          bye

                           Round 13

8 April 2015, Wednesday, 10:30 EEST:
in Isperihovo:
Bratsigovo (Bratsigovo) - PGGS "Hristo Botev" (Velingrad) 1:0 
Saraya /yumv/ (Saraya) - Strelets (Strelcha)              3:0 
Oborishte /yumv/ (Panagyurishte) - Balkan (Varvara)       3:0 
9 April 2015, Thursday, 10:30 EEST:
Chepinets (Velingrad) - Trakiets 2005 (Glavinitsa)        3:0 
Yunak /yumv/ (Ivaylo)                                     bye

                           Round 14

11 April 2015, Saturday, 10:30 EEST:
Trakiets 2005 (Glavinitsa) - Bratsigovo (Bratsigovo)      2:6 
13 April 2015, Monday, 10:30 EEST:
Balkan (Varvara) - Saraya /yumv/ (Saraya)                 1:3 
Strelets (Strelcha) - Chepinets (Velingrad)               1:7 
PGGS "Hristo Botev" (Velingrad) - Yunak /yumv/ (Ivaylo)   4:2 
Oborishte /yumv/ (Panagyurishte)                          bye

* - Strelets (Strelcha) withdraws after round 14. Its results up to this
    point still count and its opponents until the end of the season are
    awarded 3:0 wins.

                           Round 15

18 April 2015, Saturday, 10:30 EEST:
Yunak /yumv/ (Ivaylo) - Trakiets 2005 (Glavinitsa)        0:3 
Chepinets (Velingrad) - Balkan (Varvara)                  3:5 
19 April 2015, Sunday, 10:30 EEST:
in Isperihovo:
Bratsigovo (Bratsigovo) - Strelets (Strelcha)             3:0 awd 
Saraya /yumv/ (Saraya) - Oborishte /yumv/ (Panagyurishte) 4:0 
PGGS "Hristo Botev" (Velingrad)                           bye

                           Round 10 - postponed match

22 April 2015, Wednesday, 16:00 EEST:
PGGS "Hr.Botev" (Velingrad) - Oborishte /yumv/ (Panag)    2:2 

                           Round 16

25 April 2015, Saturday, 10:30 EEST:
Oborishte /yumv/ (Panagyurishte) - Chepinets (Velingrad)  3:2 
26 April 2015, Sunday, 10:30 EEST:
Balkan (Varvara) - Bratsigovo (Bratsigovo)                0:0 
Strelets (Strelcha) - Yunak /yumv/ (Ivaylo)               0:3 awd 
Trakiets 2005 (Glavinitsa) - PGGS "Hr.Botev" (Velingrad)  4:1 
Saraya /yumv/ (Saraya)                                    bye

                           Round 17

1 May 2015, Friday, 10:30 EEST:
PGGS "Hristo Botev" (Velingrad) - Strelets (Strelcha)     3:0 awd 
Yunak /yumv/ (Ivaylo) - Balkan (Varvara)                  2:6 
2 May 2015, Saturday, 10:30 EEST:
in Isperihovo:
Bratsigovo (Bratsigovo) - Oborishte /yumv/ (Panag)        3:1 
Chepinets (Velingrad) - Saraya /yumv/ (Saraya)            4:7 
Trakiets 2005 (Glavinitsa)                                bye

                           Round 18

6 May 2015, Wednesday, 10:30 EEST:
Saraya /yumv/ (Saraya) - Bratsigovo (Bratsigovo)          2:0 
Oborishte /yumv/ (Panagyurishte) - Yunak /yumv/ (Ivaylo)  9:0 
Balkan (Varvara) - PGGS "Hristo Botev" (Velingrad)        postponed 
Strelets (Strelcha) - Trakiets 2005 (Glavinitsa)          0:3 awd 
12 May 2015, Tuesday, 17:00 EEST:
Balkan (Varvara) - PGGS "Hristo Botev" (Velingrad)        2:1 
Chepinets (Velingrad)                                     bye

top


Yunoshi starsha vazrast (b.1996-97): Pazardzhik 2014/15 - Results grid

-----------------------------------------------------------------------------------
                                        1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9. 
-----------------------------------------------------------------------------------
 1. Balkan (Varvara)                   XXX  1:3  0:0  3:1  2:0  2:1  6:1  3:0 11:0 
 2. Saraya /yumv/ (Saraya)             1:1  XXX  2:0  4:0  0:2  0:2  2:2  1:0  3:0 
 3. Bratsigovo (Bratsigovo)            2:3  1:2  XXX  3:1  2:0  1:0  4:1  3:0  3:0*
 4. Oborishte /yumv/ (Panagyurishte)   3:0  2:0  1:0  XXX  3:2  2:1  3:2  9:0  8:1 
 5. Trakiets 2005 (Glavinitsa)         0:1  1:2  2:6  3:1  XXX  4:1  7:3  5:1  3:0 
 6. PGGS "Hristo Botev" (Velingrad)    2:3  2:1  2:2  2:2  1:2  XXX  3:2  4:2  3:0*
 7. Chepinets (Velingrad)              3:5  4:7  2:4  2:0  3:0  3:5  XXX  3:0*13:0 
 8. Yunak /yumv/ (Ivaylo)              2:6  0:2  0:2  0:3  0:3  0:7  4:2  XXX  7:0 
 9. Strelets (Strelcha)                0:7  0:3  1:3  0:3  0:3* 0:7  1:7  0:3* XXX 
-----------------------------------------------------------------------------------

top