Yunoshi starsha vazrast (b.1996-97): Lovech - Mezhduoblastna grupa 2014/15

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 |
        | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Chavdar (Troyan)                   14   13   0   1   55:9    39  Champion
 2. Akademik (Svishtov)                14    8   2   4   40:28   26           [1 1 0  4:3  4]
 3. Yantra Gabrovo (Gabrovo)           14    8   2   4   46:24   26           [0 1 1  3:4  1]
 4. Yuventus (Malchika)                14    8   1   5   42:34   25          
 5. Pavlikeni (Pavlikeni)              14    7   1   6   33:36   22          
 6. Tryavna (Tryavna)                  14    4   2   8   15:29   14          
 7. Sitomir (Nikopol)                  14    3   1  10   25:44   10          
 8. Gigant (Belene)                    14    0   1  13   14:66    1          

                           Round 1

19 September 2014, Friday, 15:00 EEST:
Chavdar (Troyan) - Tryavna (Tryavna)                      5:0 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Gigant (Belene)                9:0 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Sitomir (Nikopol)                 4:2 
Akademik (Svishtov) - Yuventus (Malchika)                 4:1 

                           Round 2

26 September 2014, Friday, 15:00 EEST:
Tryavna (Tryavna) - Yuventus (Malchika)                   3:5 
Sitomir (Nikopol) - Akademik (Svishtov)                   1:5 
Gigant (Belene) - Pavlikeni (Pavlikeni)                   1:3 
Chavdar (Troyan) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)               4:0 

                           Round 3

3 October 2014, Friday, 15:00 EEST:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Tryavna (Tryavna)              1:0 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Chavdar (Troyan)                  0:3 
Akademik (Svishtov) - Gigant (Belene)                     7:1 
Yuventus (Malchika) - Sitomir (Nikopol)                   3:1 

                           Round 4

10 October 2014, Friday, 15:00 EEST:
Tryavna (Tryavna) - Sitomir (Nikopol)                     1:1 
Gigant (Belene) - Yuventus (Malchika)                     2:4 
Chavdar (Troyan) - Akademik (Svishtov)                    6:0 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Pavlikeni (Pavlikeni)          3:0 

                           Round 5

17 October 2014, Friday, 15:00 EEST:
Pavlikeni (Pavlikeni) - Tryavna (Tryavna)                 4:0 
Akademik (Svishtov) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)            0:0 
Yuventus (Malchika) - Chavdar (Troyan)                    3:4 
Sitomir (Nikopol) - Gigant (Belene)                       9:1 

                           Round 6

24 October 2014, Friday, 15:00 EEST:
Tryavna (Tryavna) - Gigant (Belene)                       3:0 
Chavdar (Troyan) - Sitomir (Nikopol)                      7:0 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Yuventus (Malchika)            3:1 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Akademik (Svishtov)               3:4 

                           Round 7

31 October 2014, Friday, 15:00 EET:
Akademik (Svishtov) - Tryavna (Tryavna)                   1:1 
Yuventus (Malchika) - Pavlikeni (Pavlikeni)               2:4 
Sitomir (Nikopol) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)              5:0 
Gigant (Belene) - Chavdar (Troyan)                        1:5 

                           Round 8

27 March 2015, Friday, 15:00 EET:
Tryavna (Tryavna) - Chavdar (Troyan)                      0:5 
Gigant (Belene) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)                3:3 
Sitomir (Nikopol) - Pavlikeni (Pavlikeni)                 0:3 
Yuventus (Malchika) - Akademik (Svishtov)                 2:1 

                           Round 9

3 April 2015, Friday, 16:00 EEST:
Yuventus (Malchika) - Tryavna (Tryavna)                   3:0 
Akademik (Svishtov) - Sitomir (Nikopol)                   3:2 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Gigant (Belene)                   4:3 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Chavdar (Troyan)               4:0 

                           Round 10

9 April 2015, Thursday, 16:00 EEST:
Tryavna (Tryavna) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)              0:2 
Chavdar (Troyan) - Pavlikeni (Pavlikeni)                  4:0 
Gigant (Belene) - Akademik (Svishtov)                     1:5 
Sitomir (Nikopol) - Yuventus (Malchika)                   1:2 

                           Round 11

17 April 2015, Friday, 16:00 EEST:
Sitomir (Nikopol) - Tryavna (Tryavna)                     1:2 
Yuventus (Malchika) - Gigant (Belene)                     6:1 
Akademik (Svishtov) - Chavdar (Troyan)                    0:4 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)          2:4 

                           Round 12

23 April 2015, Thursday, 16:00 EEST:
Chavdar (Troyan) - Yuventus (Malchika)                    3:1 
24 April 2015, Friday, 16:00 EEST:
Tryavna (Tryavna) - Pavlikeni (Pavlikeni)                 0:1 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Akademik (Svishtov)            3:4 
Gigant (Belene) - Sitomir (Nikopol)                       0:2 

                           Round 13

1 May 2015, Friday, 16:00 EEST:
Gigant (Belene) - Tryavna (Tryavna)                       0:3 
Sitomir (Nikopol) - Chavdar (Troyan)                      0:2 
Yuventus (Malchika) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)            5:3 
Akademik (Svishtov) - Pavlikeni (Pavlikeni)               6:1 

                           Round 14

8 May 2015, Friday, 16:00 EEST:
Tryavna (Tryavna) - Akademik (Svishtov)                   2:0 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Yuventus (Malchika)               4:4 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Sitomir (Nikopol)             11:0 
Chavdar (Troyan) - Gigant (Belene)                        3:0 awd 

top


Yunoshi starsha vazrast (b.1996-97): Lovech - Mezhduoblastna grupa 2014/15 - Results grid

------------------------------------------------------------------------------
                                        1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8. 
------------------------------------------------------------------------------
 1. Chavdar (Troyan)                   XXX  6:0  4:0  3:1  4:0  5:0  7:0  3:0*
 2. Akademik (Svishtov)                0:4  XXX  0:0  4:1  6:1  1:1  3:2  7:1 
 3. Yantra Gabrovo (Gabrovo)           4:0  3:4  XXX  3:1  3:0  1:0 11:0  9:0 
 4. Yuventus (Malchika)                3:4  2:1  5:3  XXX  2:4  3:0  3:1  6:1 
 5. Pavlikeni (Pavlikeni)              0:3  3:4  2:4  4:4  XXX  4:0  4:2  4:3 
 6. Tryavna (Tryavna)                  0:5  2:0  0:2  3:5  0:1  XXX  1:1  3:0 
 7. Sitomir (Nikopol)                  0:2  1:5  5:0  1:2  0:3  1:2  XXX  9:1 
 8. Gigant (Belene)                    1:5  1:5  3:3  2:4  1:3  0:3  0:2  XXX 
------------------------------------------------------------------------------

top